Деца с очни проблеми - тема 6

  • 42 861
  • 763
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 634
Фус де ла мер, не се вкарвай излишно във филми - детето ми проходи на 11 мес, открихме кривенето на 1,2 г - никакви проблеми с координацията и двигателните умения оттогава, че и до днес. Напротив, любимото му занимание, в което забелязваме дори и талант, е рисуването.

Точно. Peace Ние открихме 9+ чак на 2 години, а дотогава колко Лего беше наредил... Откакто свикна с очилата му е невъзможно да прави каквото и да е без тях, но преди това нямаше проблеми с ежедневни действия. Но да, определено малко изоставаше във физическото си развитие сравнено с връстниците си и не беше (не, че сега е) толкова активен. Можеше по 4 часа да реди пъзел, но не обичаше разходки пеша. Ползвахме си количката почти до 4 год., а сега вече се изравни с връстниците си по всички дивотии на площадките.

# 646
  • Мнения: 3 914
Да се включа по темата за прохождането: Ако дете се забавя в прохождането,трябва да е напълно сляпо за да има връзка,иначе не трябва.Ако едно дете има зрение,ще проходи в норма,ако се забавя,търсете неврологична причина Peace

# 647
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Мариетка, Октоподче, Ина, благодаря ви много, че се включихте по темата за прохождането.  HugПоуспокоих се малко!
Дано наистина нямаме проблем с прохождането, равновесието и координацията. Мен повече ме притеснява нистагъма и как влияе той, но д-р Лолова казва, че след като е вродено състояние природата е изградила други механизми за приспособяване с наличното. Т.е. детето няма как да знае как би виждало без да е кривогледо и без нистагъм, та то не чувства липса на нещо или затруднение.

# 648
  • Мнения: 506
Не съм съгласна, че след като е вродено кривогледството не пречи на детето. При нас ъгъла на кривене е много голям и всички лекари ни казват, че ни пречи много. Най-малкото е че за да фокусира се наглася, криви главата (за да избегне двойният образ), което пък от своя страна води до напрежение в главата, нервност и т.н.

# 649
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Steli Mam, това, което написах, основно се отнасяше до нистагъма и има логика да е така.  Peace

# 650
  • Мнения: 6
Здравейте, мами
Включвам се и аз в темичката. Имам дъщеричка на 7 месеца, продължава да си криви от време на време едното око, записах и час за доктор Чернодринска за другия месец. Има ли някой отзиви от нея и как протича прегледа при бебета?

# 651
  • Мнения: 367
Здравейте, мами
Включвам се и аз в темичката. Имам дъщеричка на 7 месеца, продължава да си криви от време на време едното око, записах и час за доктор Чернодринска за другия месец. Има ли някой отзиви от нея и как протича прегледа при бебета?

Аз тази лично ако я срещна...  #2gunfire мазен, меркантилен типаж...
(До следващия месец, мисля, че ще направиш поне 2 консултации при други лекари!)

# 652
  • Мнения: 26
Здравейте, мили мами! Пиша ви отново, защото напоследък съм много притеснена. Моята дъщеря, която скоро ще стане на 5 годинки, криви дясното око, има смесен астигматизъм, и то много висок, 5 на дясното , и 4 на лявото око. А и самият диоптър й е доста висок, към 4. И понеже е смесен, сме хем късогледи, хем далекогледи. Записах час за д-р Константинов за понеделник, тъй като от носенето на очилата не виждам никакво подобрение, а напротив, струва ми се, че й се е увеличил диоптъра. Непрекъснато ходи до телевизора и гледа залепена до него, а е с очилата. Четох за заболяването - кератоконус, много съм притеснена и незнам какво да правя. Не ме притеснява толкова кривенето, колкото това, че остротата й на зрение е доста ниска. И тази неправилна форма на роговицата и много ме е страх да не изтънява.
Искам и да попитам дали някоя от вас знае за клиниката на Фьодоров в Калуга, за филиала им в Нови сад-Сърбия и за това как там лекуват мързеливо око.
Исках да споделя с вас и да пожелая на всички успешно лечение!

# 653
  • Русе
  • Мнения: 1 524
Албена, защо мислиш, че има кератоконус и въобще проблем с роговицата. Аз съм с кератоконус от преди 15г., запозната съм добре с него, но кератоконуса няма нищо общо с диоптъра, диоптърът ми си е все същия, с късогледство съм.

# 654
  • Мнения: 26
Не, не мисля, че е това, но ми е притеснено, знам ли. Аз не съм много запозната, не казвам, че има такова заболяване, просто питам. Притеснява ме този висок астигматизъм, а съм чела, че има връзка между астигматизма и кератоконуса и че при това заболяване диоптъра се променя често. Затова искам да я заведа при Константинов, за консултация. Благодаря ти за отговора!

# 655
  • Мнения: 17
Здравейте момичета! Включвам се и аз в темата. Синът ми е на годинка и три месеца и днес за втори път ходихме на офталмолог. Ние сме от София и го водим в очния детски кабинет в Александровска болница. На първия преглед  /на 9 месеца/  се установи само диоптъра на очетата. Днес бяхме при     д-р Оскар в същата болница за компютърно диагностициране. Диагнозата ни е "мързеливо око". За да видим диоптрите отново, имаме час за след Великденските празници. Обясниха ми, че ще се наложи операция, тъй като той много криви дясното оче. /Признавам си това много ме смаза/ Като лечение естествено, ни препоръча да закриваме здравото оче и след това ще сложим очила в зависимост от диоптъра. Имам въпрос свързан с поставянето на тази лепенка. Той я маха автоматично с плач. По какъв начин да го залъгвам, за да издържим поне 30мин. Ако някоя от вас вече е минала през този кошмар, операцията, ще се радвам да сподели. Много ме плаши този факт. Някакви отзиви за д-р Оскар? Благодаря ви предварително!

# 656
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Имам въпрос свързан с поставянето на тази лепенка. Той я маха автоматично с плач. По какъв начин да го залъгвам, за да издържим поне 30мин.

От днес ли сте с лепенката?Нормално е да я маха веднага.С времето ще я оставя повече.Ти само не се отчайвай.Залъгвай го с играчки,рисуване,нещо което му е интересно.Ако сте навън,няма ли да я държи повече.Като я махне я слагаш пак и обясняваш,че трябва малко да я поноси.С времето нещата ще станат по-добре.Не очаквай от началото да я носи много.

# 657
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
bubcheto84, здравей и добре дошла  bouquet!
Успокой се, знам колко е трудно това в началото, но с времето всички с Малчо ще свикнете с идеята за очила и лечение, не е толкова ктрашно, уверявам те Peace.
Ние сложихме очила на 1,2 мес и лепенка - 2 седмици след тях. Мисля, че това е по-добрият начин - първо да свикне с очилата, после ще приеме лепенката по-добре.
Моят съвет се припокрива с тези на Милена - слагаш лепенката едновременно с нещо непознато и интересно за детето - нова играчка, книжка, излизане на разходка, ако щеш - реклама по телевизията. Постепенно ще свикнете, сигурна съм.
Не сме правили операция, но доколкото съм чела - не е никак сложно и страшно.
Успех Hug!

# 658
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Ние започнахме с лепенките на 6м. В началото беше много трудно, много плачеше, много го дразнеше. Носехме се на ръце (предвид и възрастта) и постепенно свикна. Сега си върши обичайните неща с лепенка също както и без лепенка. Та, колкото по-рано, толкова по-бързо и лесно ще свикне. Не отлагайте и не му "спестявайте" лепенката. Peace
Иначе за конкретния доктор - нямам отзив, не сме се срещали с него. Операция и на нас ще ни правят със сигурност. И аз се бях шашнала много в началото. И сега ми е свито като си помисля, но знам, че доста дечица са минали през това. А и операцията уж е козметична. По-важното е да коригирате с лепенката мързеливото око, защото с операция това няма как да стане.
Горе главата! Детенцето ти е също толкова пълноценно, колкото и останалите! Hug И има нужда от спокойни и усмихнати родители!!!  bouquet

# 659
  • Мнения: 17
Благодаря ви много момичета за отговорите и подкрепата! Пиша ви да се похвалим, че сутринта, когато го сложих на гърнето му поставих и лепенката. Издържа около 20 мин. със залъгвания естествено. Първите няколко минутки му беше много трудно. Навеждаше глава, опитваше се да фокусира поглед /много явно си личеше/, а окото се въртеше на всички страни. Свикна и започнах да му подавам любимите играчки. Отначало му беше трудно да ги хване, но отново след няколко минути все едно нямаше проблем. Посягаше към коша и за другите.  Simple Smile Малко се стабилизирах след снощи, тъй като тази новина вчера малко ме ошамари, още повече, че лечението е продължително. Но днес е нов слънчев ден, ново начало и гледаме с баща му по-оптимистично. Прави сте, че детето има нужда от спокойни родители във всеки един аспект.  Wink Отново благодаря за разбирането и подкрепата. С течение на времето ще пиша как се развиват нещата при нас, ако мога да бъда в помощ и на други. Хубав ден на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт