Раждане във ВМИ- Пловдив - 2

  • 133 001
  • 1 098
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 76
Присъствието на близък се заплаща допълнително.
През 2010 не се заплащаше допълнително. Peace
Моя мъж не беше на самото раждане,но иначе постоянно си влизаше,а акушерката не ме оставяше и за секунда,пускаше ми разни неща на ТВ,мереше тоновете през 10 мин. и т.н.Аз като раждах през 2010г.тази екстра струваше 100лв.ама може да са я увеличили. newsm78

# 121
  • Мнения: 5
Здравейте мами,записвам,за да следя темата,живат и здраве мисля да ходя в тази болница,но защо до тук не срещнах имато на Др Учикова,странно....аз съм при нея на женска консултация и знам,че работи във някой знае ли нещо по въпроса....а между другото използвам бутон бърз отговр,но не виждам къде е нормалния бутон за отговор...

# 122
  • Мнения: 5
охх намерих го ,голем съм бльон
 ooooh!

# 123
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,аз родих там преди 4 дни.Цената на вип зала без придружител е 100лв.,ако искате да има някой с вас се плаща 150лв.Вип стаята е 30 лв. на ден,като можеш да си сама вътре.Первоначално бяха облекли бебка с тяхни дрешки,които бяха хубавки.Аз лично останах доволна.Приеха ме в 10.00ч. с изтекли води,в 14.30 ме сложиха на система и в 15.15ч. вече си имах малка кула   Heart Eyes Пожелавам леко раждане на всички бъдещи мами.

# 124
  • Мнения: 455
Здравейте момичета,аз родих там преди 4 дни.Цената на вип зала без придружител е 100лв.,ако искате да има някой с вас се плаща 150лв.Вип стаята е 30 лв. на ден,като можеш да си сама вътре.Первоначално бяха облекли бебка с тяхни дрешки,които бяха хубавки.Аз лично останах доволна.Приеха ме в 10.00ч. с изтекли води,в 14.30 ме сложиха на система и в 15.15ч. вече си имах малка кула   Heart Eyes Пожелавам леко раждане на всички бъдещи мами.
Честито ти бебе!Да е живо и много здраво и само да ви радва!
А топло ли е в отделението?
Има ли кетъринг /питам,защото през лятото лежах в консерватива гинекология и имаше кетъринг - една жена,която събираше поръчки и доставяше храна/

# 125
  • Мнения: 6
Не няма кетъринг.Топло е,аз си ходех по нощница,спях завита само с чаршаф и ми беше добре.

# 126
  • Мнения: 2
Честито бебче на Емилия. Да е здраво и силно и с прекрасно детство Simple Smile
На мен ми предстои в следващите дни раждане там и във връзка с придружителя - казаха, че в момента е забранено за всякакви външни лица заради грипния сезон. Чудя се дали наистина няма да пуснат никого...

# 127
  • Мнения: 478
Може би само за ВИП стаите е забранено, защото там наистина външни лица влизат в отделението за свиждане. А реално и ти като постъпиш в родилно си външно лице, а той придружителя си стои при теб в стаята където сте си само вие и не ходи да шари из отделението. Може би трябва да им звъннеш да питаш ако смяташ да ползваш тази услуга, да не се окаже накрая, че неможе Simple Smile

# 128
  • Мнения: 48
Честито на мамите с бебоци!
Аз раждах там в края на ноември. Вън беше ужасно студено, а в отделението се лееше пот. Дават ти една червена нощница, която е гордостта ти, защото значи че си родила  newsm62 Мисля че е вълнена. Беше леко груба материя и много топлеше. После си облякох моя - лека, памучна с 3/4 ръкав и пак ми беше топло.
Посещенията още тогава бяха забранени дори и във т. нар. ВИП. Казвам т. нар., защото и да си платиш не е гаранция, че ще си сама в стая. И двете ВИП стаи бяха с по 2 жени, така че не знам кое им е ВИП-а. Аз бях в обикновена двойна стая и то сама, без да съм плащала. Затова добре се информирайте какво ще се случи, ако си платите и дали ще сте сами. ВИП-овете са в дъното на коридора и не знам как биха пускали татковците например да минават и да стоят до вас. Стоите са със същите мебели. Дори е +, че на нормалната стая гардероба за багажа е при вас в коридорчето, а на ВИП-а е в общ коридор с другата стая.
Относно дрешките на моето момиче бяха облекли много големи дрешки, но бяха чисти и не захабени. На втория ден ми донесоха и си я обличах с мои неща.
Ще напиша и необходимите неща според мен:
За майката
- нощница, бельо (аз ползвах еднократни гащи), чехли, тоал. принадлежности, лигнин.
За бебето - Дрешки (ако желаете да е с ваши), 2 шишета (ако нямате ще ви дадат, но са стерилизирани само когато ви ги дадат, а после се мият на чешмата), препарат за шишетата, памперси, хавлийка или бархетена пелена за сутрешното къпане, бебешко олио или мляко, кремче против подсичане, мокри кърпи, биберон (за всеки случай, но аз не ползвах), ръкавички да не се драска бебока.
Друго не се сещам да ми е трябвало или да са поискали.

# 129
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Друго не се сещам да ми е трябвало или да са поискали.
термометър-искат да се мери температура сутрин Peace

# 130
  • Мнения: 5 173
И двете ВИП стаи бяха с по 2 жени, така че не знам кое им е ВИП-а.
Да, ама не съм плащала и стотинка, просто там ме откараха. Crazy

# 131
  • Мнения: 48
Шушулче, вероятно са нямали свободни легла. Иначе нямаше да ти простят Simple Smile

# 132
  • Мнения: 478
И мен ме сложиха безплатно във ВИПа, защото отделението се пукаше по шевовете. Имаше само едно свободно легло и то беше резервирано за някакво планово секцио, поне така дочух от акушерките Simple Smile Не че видях нещо много ВИП в тая стая, но е в дъното на коридора и е много досадно да минаваш целия коридор за да отидеш до вратата особено ако не се чувстваш добре след раждането.

# 133
  • Мнения: 365
Да попитам - някой знае ли там защо не слагат гривнички на децата? На моето детенце(и на останалите разбира се) бяха окачили една метална пластинка с номер завързана с марля около шията! ooooh! При тези от вас, които наскоро сте родили там така ли беше? Спомням си, че това много ме възмути...

# 134
  • Мнения: 10
О, това е много възмутително!Децата да нямат гривнички, а само герданчета с номерче.Как не ги е срам в тази клиника!
Предлагам да извикаш медиите и да се оплачеш.
Или по-добре- направи дарение на АГ-то  500 номерца във формата на гривнички.Щото държавата няма да ги купи.
Толкова се чудите от какво да се оплачете, че изглеждате жалки!

Общи условия

Активация на акаунт