БРОДИРАНА КРАСОТА - ГОБЛЕНИ ТЕМА 100

  • 93 295
  • 726
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 482
Албенка, може ли схемата на това:

# 556
  • Мнения: 352
Здравейте! Ето малко готови картички:  Grinning

   

   

Има и още, но те са тайна... Mr. Green

# 557
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Здравейте! Ето малко готови картички:  Grinning

   

   

Има и още, но те са тайна... Mr. Green
Може ли схемата?

# 558
  • Мнения: 21


Това е изработено от Маргото 66   bouquet HugИма си и карта и надпис и две прекрасни дечица с наши носии.Вярно повечко има за шев ,но..... Виждала съм я на живо и наистина е прекрасен гоблен ,подходящ за подарък в чужбина ! Peace

Може ли схемата за това?

# 559
  • Свиленград
  • Мнения: 164
albenapd аз обмислях варианта да избродирам още едно обърнато огледално и да ги залепя двете, така че и от двата края да има картинка, но не знам дали ще се получи. Ще покажа снимки ако стане.

# 560
  • Плевен
  • Мнения: 143

Бяло цвете  bouquet за картичките .
Тук се намира и схемичката им и много други -лесни и интересни за Коледа Peace
https://picasaweb.google.com/109657146500358612827/AIhTrF

Момиче и момче без ключ -такъв няма .Избора на цвят е по желание на изпълнителя GrinningБуквите също.


Схемата на картата беше няколко странички напред пусната от едно момиче newsm78


И схеми на веселите човечета  на Албенка и др . подобни Grinning

https://picasaweb.google.com/109657146500358612827/XQVRFI

# 561
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Pepen, благодаря за схемите!

# 562
  • Мнения: 11 461
Много хубави картички сте показали  Heart Eyes

Благодаря и аз за двата линка към схемичките  Hug

# 563
  • Мнения: 21
Благодаря, Пепен. "Момичето" което беше пуснало картата всъщност бях аз  Laughing , но мисля да направя тази с човечетата, защото ми хареса повече.

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 610
Бяло Цвете картичките са станали невероятни   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Браво!
pepen  благодаря за схемичките   bouquet

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 08:58 от poepie

# 565
  • Мнения: 219
Здравейте момичета, следя ви от известно време. Невероятни сте!   bouquet Всички творите невероятни неща.

Аз съм начинаеща, но вече имам 2 творби Simple Smile Едната беше когато бях първи курс, между сесиите, втората с три котенца (бях видяла снимки тук) я завърших миналото лято и мин. седмица започнах кончета Simple Smile Ще снимам готовите и ще ви покажа, а конете още са на степен - фон (трева както му казвам аз, на най-долната част на гоблена, нищо че става въпрос за сняг например  Joy  ) Когато да се заформят конете и тях ще ви покажа.

А вие продължавайте с творенията си.   bouquet  Невероятни са! Мисля тези дни да си направя едно берлинго и аз. Искам и коледни чорапчета, но още събирам подробна информация как се правят Simple Smile)

П.П. Имам един въпрос. Въпросния гоблен с коне е "Коне в снега", производител Герика. Разпределям си конците и гледам в едно вързопче, с еднакъв знак различни цветове конци... И седя и се чудя как да продължа. Например цветовете са тъмно синьо и бледо лилаво.
Някаква идея как да шия? Мислех за отдолу да позлвам синьо, а отгоре лилаво. После се оказа че имам още едно вързопче с различни от предните нюанси лилаво и синьо... и съм в голямо недоумение  newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 23:09 от celuFka

# 566
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, следя ви от известно време. Невероятни сте!   bouquet Всички творите невероятни неща.

Аз съм начинаеща, но вече имам 2 творби Simple Smile Едната беше когато бях първи курс, между сесиите, втората с три котенца (бях видяла снимки тук) я завърших миналото лято и мин. седмица започнах кончета Simple Smile Ще снимам готовите и ще ви покажа, а конете още са на степен - фон (трева както му казвам аз, на най-долната част на гоблена, нищо че става въпрос за сняг например  Joy  ) Когато да се заформят конете и тях ще ви покажа.

А вие продължавайте с творенията си.   bouquet  Невероятни са! Мисля тези дни да си направя едно берлинго и аз. Искам и коледни чорапчета, но още събирам подробна информация как се правят Simple Smile)

П.П. Имам един въпрос. Въпросния гоблен с коне е "Коне в снега", производител Герика. Разпределям си конците и гледам в едно вързопче, с еднакъв знак различни цветове конци... И седя и се чудя как да продължа. Например цветовете са тъмно синьо и бледо лилаво.
Някаква идея как да шия? Мислех за отдолу да позлвам синьо, а отгоре лилаво. После се оказа че имам още едно вързопче с различни от предните нюанси лилаво и синьо... и съм в голямо недоумение  newsm78 newsm78
 Това, което описваш от Герика само да уточним -на Дименсионс ли е?Защото старите им комплектовки бяха с такива снопове конци ,с по-един вълнен конец на всеки сноп.Познавам гоблените на Дименсионс ,но тези коне в снега ....нищо не ми говори....
да не би да са мартеници някакви newsm78?

# 567
  • София
  • Мнения: 9 850
П.П. Имам един въпрос. Въпросния гоблен с коне е "Коне в снега", производител Герика. Разпределям си конците и гледам в едно вързопче, с еднакъв знак различни цветове конци... И седя и се чудя как да продължа. Например цветовете са тъмно синьо и бледо лилаво.
Някаква идея как да шия? Мислех за отдолу да позлвам синьо, а отгоре лилаво. После се оказа че имам още едно вързопче с различни от предните нюанси лилаво и синьо... и съм в голямо недоумение  newsm78 newsm78
Да не е Dimensions, на тях Герика са им вносител тук (за съжаление). Обикновено подобни знаци наистина означават мартеници - т.н. взимаш по Х броя нишки от всеки конец, който е описан на дадения знак и шиеш едновременно с тях. Ако имаш по 1 брой нишки от два конеца, вместо да шиеш с двоен конец от един цвят, заместваш единия конец с другия цвят.
Дано го обясних добре и си ме разбрала. А защо не снимаш и не пуснеш тук снимката на схемата, където е указано това, така ще сме сигурни, че говорим за едно и също нещо Simple Smile

# 568
  • Мнения: 265
celuFka ако това е гоблена, да има мартеници в него - горе дърветата са така. Вкарваш в иглата и двата конеца -  един конец лилаво и един синьо и шиеш така - мартеница.

# 569
  • Мнения: 219
Благодаря, Диди, тъкмо качвах снимки Simple Smile)
Все пак ще ви покажа до къде съм стигнала
Освен горе в дърветата, има такъв знак и долу между кончетата.

Благодаря много за помощта   bouquet  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт