Йерусалим, Божи гроб

  • 4 798
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 857
Здравейте!Планираме екскурзия до Йерусалим и разглеждам различни предложения от туроператорите.Ще съм много благодарна, ако някой, който вече е ходил сподели мнения и впечатления, както и ако може да даде съвети.Интересува ме какъв е стандартът на живот, на ден колко джобни са необходими  и т.н.
P.S.Извинявам се, ако има вече такава тема, но търсих и нищо не открих.

# 1
  • Мнения: 1 668
Съвети за джобни не мога да ти дам, защото нас ни влачеха като куфари и на всяко ядене ни беше организирано нещо. Иначе ако не искаш да видиш всеки камък в Израел вземи някоя по-кратка екскурзия. Ние разгледахме за половин ден Витлеем и Църквата на рождеството. В делничен ден опашката за пещерата, в която е роден Иисус отнема към 3 часа. В празничен и почивен повече (това е в Палестинската територия и не всяка екскурзия го включва. Проверете добре - заслужава си да се види. Палестина в тази си част е съвсем спокойна и приемлива за туризъм). За Йерусалим отделихме още половин ден. Видяхме Божи гроб - не е имало никакви опашки, чакане и изнервяне, но повече от 3 часа няма какво да правиш там. Стената на плача ще ти отнеме още 1 час макс, защото е открито пространство и адска жега. Сенки няма... Разстоянието между тези 2 неща отнема около 10-20 мин среден ход. Отделете внимание на Мъртво море ако имате възможност. Има страшни процедури с техните соли, макар и от израелска страна малко да прилича на блато  Mr. Green.
Съветите за Израел ще ви ги набият в главата екскурзоводите. На летището се отговаря, че не сте си оставяли багажа без надзор и че не са ви заговаряли непознати  Mr. Green. На практика ние на Бен гурион минахме по-лесно, отколкото минаваме обикновено на софийското летище та не се плашете много от разкази без край, които ще чуете, тръгвайки нататък.
Цените на сувенири и икони са като в Бг. Водата е към 2 евро за 2 л и я има на всеки 2 метра. Фрешовете също са евтини.
Друго не се сещам. Аз мислех, че ще се разтупти сърцето ми е от тези свети места, но на практика станах по-голям атеист.

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Има и друга тема за Израел с много коментари,но и тук ще се повторя НЕ КУПУВАЙТЕ сувенири от магазина в които ще Ви заведат във Витлеем.Задължително ако имате време вижте също Назарет и р.Йордан( лично за мен най обаятелното и най автентично място в Божите земи).За джобните много зависи за какво ще си харчите паричките дали само за сувенири или и за храна.

# 3
  • Мнения: 1 857
Благодаря за отговорите.Спряхме се на туристическа агенция с 8-дневна програма, като ще бъдат включени закуските и вечерята.Екскурзията се води "поклоническа" и водач ще е свещеник.Ще трябва да мислим за обяда единствено.Каква е храната там - някакъв местен специалитет, който трябва да се опита?като цяло какви са цените на хранителните продукти?Как стои въпросът с проверките по летищата?При част от местата за посещение е отбелязано, че влизането зависи от палестинските автономни власти.Някой имал ли е проблем с това  при посещение на  гр.Йерихон, Витания и Витлеем?

Общи условия

Активация на акаунт