Отговори
  • Мнения: 0


Нашите Ноемврийски вестителки


Изпратете им лично съобщение, за да получите техния телефонен номер.
Когато дойде моментът на вълнуващата среща с вашите слънчица, им се обадете или пишете СМС със съдържание -
вашият ник, дата и час на раждане на бебето, име, тегло, ръст, метод на раждане.



22. август

мама emili_vip – роди секцио, бебе Лъчезар – 950гр., 38см. (термин – 01.11.2012г.)

15. септември

мама Змимка – роди бебе Теодора – 1400гр., 43см., бебе Диляна – 1400гр., 42см. и бебе Калина – 1400гр., 42см. (термин – 14.11.2012г.)

3. октомври

мама norbuku – роди естествено, бебе Дара (термин – 01.11.2012г.)



28. октомври

Ева на сцена – Вашингтон – 1ва бременност stork-boy


29. октомври

begbie – 2ра бременност stork-boy


1. ноември

Облак - Варна - 2ра бременност stork-girl
mama iasi – Сливен – бъдеща баба на малка дама stork-girl


2. ноември

val_stef – Русе – 2ра бременност stork-girl
Stelly Jaakkola – Финландия – 1ва бременност


3. ноември

Petite chose 3 – 3та бременност
unoraya – София – 2ра бременност


4. ноември

daphne13 – 1ва бременност stork-girl
krasche – София – 1ва бременност stork-girl


5. ноември

tanya_t – 2ра бременност stork-boy


6. ноември

Андреа Селесте – Сливница – 1ва бременност stork-girl
синя птичка – 2ра бременност stork-girl
Bambucha – 1ва бременност stork-boy
rali4ka stork-boy
alex11 – Благоевград
Jiema – София – 3та бременност stork-girl
Cherrylips – София – 1ва бременност stork-boy


7. ноември

sofia_shi82 – Пловдив – 1ва бременност stork-boy
Predizvikatelna – София – 1ва бременност stork-boy
Марито – 2ра бременност stork-girl
totelly – София – 2ра бременност
san4eto – 1ва бременност stork-boy
Tara31 – Русе – 2ра бременност stork-boy


8. ноември

angels_zg – София – 2ра бременност stork-boy
Snowflakely – София – 1ва бременност stork-boy
Radulita – София – 1ва бременност stork-girl
Розелина – София – 1ва бременност stork-boy


9. ноември

magarence_baby stork-girl
Little_Snow_White – София – 1ва бременност stork-girl


10. ноември

ira_bebeto – София – 1ва бременност stork-boy
Deiza – 1ва бременност
petya.spasowa – Свищов – 1ва бременност stork-boy
dmk8889 – Дупница – 1ва бременност stork-girl
known – Бургас – 1ва бременност stork-girl
el_vn – Варна stork-girl


11. ноември

Pakcho  – Сандански –  2ра бременност stork-girl
Aera – София – 2ра бременност stork-boy
luni4ka77 – Велико Търново – 3та бременност stork-boy
Adelayda – София – 2ра бременност stork-boy
ananan – 1ва бременност stork-boy
DobrevaN – Велико Търново – 2ра бременност stork-boy
pravdi4ka – Русе – 1ва бременност stork-girl


12. ноември

Denssi – София – 1ва бременност – близнаци stork-girl stork-boy


13. ноември

Angelin Simon – Варна – 2ра бременност stork-girl
me too – Перник stork-girl


14. ноември

dreaming – 1ва бременност
mimka_8 – 2ра бременност stork-boy
Анабелита – Варна – 1ва бременност stork-girl
Елена Симеонова – София – 2ра бременност stork-girl
lilitu – София – 1ва бременност stork-girl


15. ноември

cveti.dim – Велико Търново – 1ва бременност


16. ноември

beluchi – Бургас – 1ва бременност stork-boy
Tedito_799 – Виена/Севлиево – 3та бременност stork-girl
Puphi – 1ва бременност stork-girl
d_e_n_i_87 – София – 2ра бременност stork-boy
ve_ni – София – 1ва бременност stork-boy


17. ноември

llama – 2ра бременност stork-girl
titolino – София – 1ва бременност
pupii – Ботевград – 2ра бременност stork-boy
Мишоченце – 1ва бременност stork-girl


18. ноември

V_A_L – Варна – 1ва бременност stork-girl
explanet – София – 1ва бременност stork-boy
nedabi – 3та бременност stork-boy
lu4ie – Варна – 1ва бременност stork-girl
KREMCHO – София – 1ва бременност stork-girl


19. ноември

plesure – 1ва бременност stork-boy


20. ноември

sinapovaaya - София - 2ра бременност stork-girl
adelka – Монтана – 1ва бременност stork-boy
Бръмболина – Обединеното кралство – 2ра бременност stork-girl


21. ноември

Yani_4ka – София – 1ва бременност stork-boy
hetera – София – 2ра бременност stork-girl
Шушулче – Пловдив – 1ва бременност stork-girl
nori4ka87 – София – 1ва бременност stork-boy
tilivanili – Варна – 1ва бременност stork-girl
mim4ok – Варна – 1ва бременност stork-girl


22. ноември

mecani – Стара Загора – 1ва бременност stork-girl
ivaneliq_q – Варна – 1ва бременност stork-girl
lorito0o – Варна – 1ва бременност stork-boy
skeila – София – 1ва бременност stork-boy


23. ноември


24. ноември

Tolli – 2ра бременност stork-boy
juju_kiss – София – 2ра бременност
atallaya – 1ва бременност stork-boy


25. ноември

Neonkaa – Пловдив – 3та бременност
aniiiiiiiiiiii – 1ва бременност stork-girl
boby_6u6i – Пловдив – 1ва бременност stork-boy
Neli___ – Варна – 1ва бременност stork-girl


26. ноември

Герито /arnavonit/ – Варна – 1ва бременност stork-boy
cheri-do – 1ва бременност stork-boy
cveti777 – София – 1ва бременност – близнаци stork-girl stork-boy


27. ноември

*Цветенце* – 3та бременност stork-boy
sun_smile_  – София – 1ва бременност stork-boy
asq050388 –  stork-girl
iiiv – София – 1ва бременност stork-girl
coucoumelle – Варна – 1ва бременност stork-girl


28. ноември

yana_kuncheva – Бургас – 3та бременност stork-boy
Juleto – София – 1ва бременност stork-girl
malin4e – 2ра бременност stork-boy
sianeva – 1ва бременност stork-boy


29. ноември

RikaRurika – 2ра бременност
ruumkata – 2ра бременост stork-girl


30. ноември

Darklady_A – 3та бременност stork-girl


Мамчета с все още неизяснен термин


Tolli – 2ра бременност
d_e_n_i_8_7 – София – 2ра бременност stork-boy
Ramoni Bonboni – София – 1ва бременност
raisko_slynchice – София – 2ра бременност stork-boy



Ако някое мамче се престраши да споделя своите вълнения с нас и желае да бъде преместена в списъка на активно пишещите, моля да съобщи на mecani с ЛС




Съвместна инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига  България , чиято цел е да помогне на бъдещите майки да се чувстват спокойни, информирани и щастливи по време на един от най-прекрасните периоди с техните бебетата.
Всички въпроси, свързани с кърмене и захранване, може да задавате директно тук, в темата към нашите консултанти

За да се улесни комуникацията, маркирайте въпросите към тях, така че да се отличават – поставете ника на избрания от вас помощник и/или съкращението ЛЛЛ в наситен, привличащ окото цвят /червено, оранжево, цикламено и т.н./, с голям шрифт и/или използвайте функцията болд. Това ще ви гарантира навременен и бърз отговор свързан с вашите въпроси относно кърмене/захранване/отбиване!!!

Заповядайте на ЛЛЛ безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! Програмата може да видите ТУК. Допълнителна актуална информация за събитията, организирани от Ла Лече Лига България, може да следите също на сайта на Ла Лече Лига , както и на страниците на ЛЛЛ и Бебешко кафе във Фейсбук.

0888 555 385 - национален телефон за подкрепа, информация и помощ за кърмене.










Раждане



Кърмене и живот с бебето



Именник



Въпроси за майчинството и новите промени



Центрове за фетална морфология



Списъци с всичко необходимото за мама и бебе



Албумчето с нашите снимки
Потребител: noemvri2012
Парола: питайте mecani с ЛС


Групата ни във Фейсбуук
За тези, които желят да се присъединят към групичката ни във Фейсбуук, да се обърнат с лично съобщение към llama


Нашите теми

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 10:33 от noemvri2012

# 1
  • Мнения: 113
Нова тема за добро утро! Simple Smile
Меци Чудесно представяне, както винаги  newsm51
За настроение и аз черпя нещо

# 2
  • Мнения: 43
Добро утро,
хубав ден на всичкииииии Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте момичета.
Е,най-сетне съм отново човек,поне почти човек:) Спах втора нощ подред и хремата ми е по-добре,изобщо съм почти във форма  Mr. Green

Меци, мерси за темата:)  Hug

Днес оставям и детето да се разходим заедно и да обиколим заедно някои бебешки магазини,той естествено е много доволен,че ще сме на разходка и се радва,че няма да е на градина.Много добра майка съм ей:)

Бъдещи мамчета,не се панирайте на тема раждане.То ми е лесно аз не съм раждала,ама и при секциото  шубето си е голям страх:) Само спокойно и по-малко мисли на тази тема,повече мисли на тема как ще се гледате с бъдещите наследници!

За гнезденето,лятото михме прозорци,милото мисли да ги мие в събота отвън,защото ни санираха и сега са малко в мазилка,ама аз нямам намерение и отвътре да ги мием,да видим освен ако не ми дойде нещо лудата муза знам ли,иначе си чистя и готвя стандартно,по-скоро ме влече да пазарувам,дано днес си купим нещо  Wink

Хайде ще се похваля после с покупки,стиа да има такива:)

# 4
  • София
  • Мнения: 230
Добро утро!  Hug

Меци, пак заглавие на място, като гледам как сме хукнали да се стягаме и да харчим пари всички...  Laughing  bouquet

За гнезденето- и ние с мъжО в неделя михме щори и прозорци, а този уикенд ще подхващаме гардероби и шкафове.  Crazy И все си мисля, че бебето ще ни изпревари и няма да сме напълно готови с приготовленията.  ooooh!

Хубав ден, мамита!  newsm51 Аз се уговорих за тортичка с приятелки на обяд.  bowuu



P.S. Меци, може ли розово щъркелче за моята поспаланка?  Embarassed Blush Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Колко ранобудни мами Simple Smile
Меци, благодаря за темичката - страхотна както винаги   bouquet И заглавието ми е много в унисон с настроението Simple Smile

Iiiv, благодаря и за кафенцето, но засега пропускам, че съм тръгнала да давам кръв.
Стиснете ми по едно палче за добри резултати, моля.

Aera, предполагам че заради естественото раждане ти спира по навреме хапчетата док. Не го мисли, според мен той си разбира чудесно от нещата.  Hug Предполагам, че имаш още поне един преглед при него в този период (преди спирането им) и ще може пак да го обсъдите според актуалната ситуация. Да ти кажа една приятелка така я стреснаха, че е с изгладена шийка в 8ми месец, дадоха й конска доза магнезий и като го спря в началото на деветия и като зачакаха, та преноси с 5 дена.

hetera, радвам се, че се чувстваш по-добре. Да си изкарате хубав ден с малчо и да се похвалиш с покупките после. Ти ме караш почти да се засрамя  - аз точно в такива ситуации като искам да понапазрувам нещо или да разгледам по магазините предпочитам да съм без децата.  Blush По-спокойно ми е и мога да зяпам над час бебешки дрехи. Може би моите са много диви или просто аз съм друг модел... Направо си за възхищение   bouquet

В тази връзка преди няколко дни откарах така дълго време в Чиполино - много ми харесаха някои дрешки там - имат на една холандска марка Dirkje и на турска - Bebetto, които много харесвам, но са по-скъпички. Все пак взех едно боди и най-накрая се сдобих с пелена-порт-бебе. На Bebetto е , жълтичка с мече. Ще снимам да ви я покажа. И все забравям да кажа, че преди 10ина дни поне в H&M имаха бодита Born 2012 (някой беше питал мисля  newsm78) в комплект с малка шапчица за 15 лв. Имаше ги и за момчета, и за момичета - разбирайте бяло-синьо и бяло -розово райе. Отделно продаваха и такива чорапки, но в комплект по 2 чифта като втория мисля беше чисто бял.

Хайде оставям ви, че ще се натрупа яка опашка в лабораторията сигурно. Хубав ден.

# 6
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Добро утро и от мен и честита нова темичка.
Мецанко, поетеса си, да знаеш  Grinning
Абе момичета, не го мислете това раждане просто. Ясно е, че е нещо ново и непознато, ама така или иначе нас чака. Няма кой друг да го направи. Така, че просто спрете да го мислите. Като му дойде времето тогава. Така само се натоварвате излишно. Аз пък спокойна, изключително спокойна. А като бях малко момиченце все си мислех, че най-много в този живот ще ме е страх да раждам. Е, после си промених мнението и реших, че ще е ако ме гръмнат Mr. Green

Добре споменавате прозорци, тях ги пропуснах. Мих ги като се нанесохме, но минаха 2 месеца оттогава. Значи трябва да се организирам и за тази дейност.

# 7
  • Мнения: 12
Добро утро и записче и от мен Simple Smile
Меци, благодарим за темичката   bouquet
Аз тази нощ сънувах много шантав сън, бях родила малкия и мъжа ми го кърмеше преди мен, кърма не можеше да пуска, но иксал да си тренира зърната....хахха....отделно малкото човече още с раждането ходеше, все едно го е правил и преди това....ехххх таззи моя луда глава, какви ги ражда само...
Иначе-да, мисля да спра да чета и да не се шашкам излишно Wink
Да ви попитам- мислите ли, че е опасно ходенето на кино вече?
Хубав и усмихнат ден, мами Simple Smile

# 8
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Вчера преди обяд ви четох и днес вече имаме нова тема, че и бебе...
Честито  бебче на norbuku, да ви радва много малката Дара    bouquet
Имам чувството, че тази тема ще се изпише още по-бързо, че  ylinfant  вече идват.
Много  fingerscrossed на всички   bouquet

# 9
  • На брега на морето
  • Мнения: 687

Да ви попитам- мислите ли, че е опасно ходенето на кино вече?


ама това защо?

# 10
  • Мнения: 1
Привет и от мен в новата тема!!
Бързам да се похваля , че последните изследвания за влагалищната микрофлора не се изолираха микроорганизми. Много се радвам, че няма да се налага да пия пак антибиотици.

# 11
  • Мнения: 12
Ами чудя се, понеже преди няколко теми една мама беше споменала, че не я пуснали в iMax, че било опасно. Аз няма да ходя на 3Д кино, а на обикновено, но се размислих, дали от силните звуци и вибрации има опасност да се предизвикат контракци?!

# 12
  • Мнения: 307
Олеле шампионки тези теми ги ядем като шоколадови бонбони Simple Smile

Днес Митко има плуване и се събуди с тази мисъл да не закъснеем за градината, че има плуване. Много му е харесало във вторник плуването и даже ми показваше как са ги учили да дишат и той ме учеше да дишам така Simple Smile

Ох за какво гнездене ми говорите толкова много ме мързи на последък. От 3 дни се каня да мина с една прахосмукачка и още не съм го направила.

А за раждането учете песни да пеем заедно. Аз на мойто секцио миналия път пях Simple Smile  И като ми свърши репертуара подкарах и възрожденски песни "Боят настана.......тупкат сърца ни .... "  Laughing Laughing Laughing Joy

Само на нормално раждане не знам как ще се получи.

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 08:58 от sinapovaaya

# 13
  • Мнения: 2 035
Добро утро в новата тема и от мен! Меци,   bouquet

Jiema, стискам палци за резултатите!  Peace

hetera, хубаво си направила. Айде пазарувайте пък после се похвали!  Hug

Браво на вас за гнезденето, аз такъв слон се чувствам, че едвам си върша стандартните неща - чистене и готвене...май все повече леглото ме привлича  Blush

За раждането наистина няма смисъл да го мислим, макар че тая мисия е малко невъзможна. Но това което помня добре от предния път беше, че много се вълнувах и мислех, а когато дойде моментът единственото нещо което исках е да се отърва колкото се може по-бързо и всичко да приключи в хубав край... изобщо не ме бъркаше как ще е самото раждане, дето толкова много го мислих преди това.

Така, че можем само да си пожелаем всичко да свърши добре, пък те бебченцата ще излязат независимо по какъв начин, но със сигурност мога да ви кажа, че какъвто и да е той, като видиш малкото човече и на мига забравяш всичко и изпитваш неописуемо щастие и забравяш всичко останало....  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 19
Добро утро на всички!!!
Чудесна темичка! Поздравления! Сигурна съм, че мноооооого бързо ще я изпишем  Joy

Общи условия

Активация на акаунт