Много мина, малко остава за мен и мама - Ноември 2012 - еп.13

  • 39 074
  • 791
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0




22. август

мама emili_vip – роди секцио, бебе Лъчезар – 950гр., 38см. (термин – 01.11.2012г.)



1. ноември

Облак - Варна - 2ра бременност stork-girl
norbuku – София – 4та бременност stork-girl
mama iasi – Сливен – бъдеща баба на малка дама stork-girl


2. ноември

val_stef – Русе – 2ра бременност stork-girl
Stelly Jaakkola – Финландия – 1ва бременност


3. ноември

Petite chose 3 – 3та бременност
unoraya – София – 2ра бременност


4. ноември

daphne13 – 1ва бременност stork-girl
krasche – София – 1ва бременност stork-girl


5. ноември

tanya_t – 2ра бременност stork-boy


6. ноември

Андреа Селесте – Сливница – 1ва бременност stork-girl
синя птичка – 2ра бременност stork-girl
Bambucha – 1ва бременност stork-boy
rali4ka stork-boy
alex11 – Благоевград
Jiema – София – 3та бременност stork-girl


7. ноември

sofia_shi82 – Пловдив – 1ва бременност stork-boy
Predizvikatelna – София – 1ва бременност stork-boy
Марито – 2ра бременност stork-girl
totelly – София – 2ра бременност
san4eto – 1ва бременност stork-boy
Tara31 – Русе – 2ра бременност stork-boy


8. ноември

angels_zg – София – 2ра бременност stork-boy
Snowflakely – София – 1ва бременност stork-boy
Radulita – София – 1ва бременност stork-girl
Розелина – София – 1ва бременност stork-boy


9. ноември

magarence_baby stork-girl
Little_Snow_White – София – 1ва бременност stork-girl


10. ноември

ira_bebeto – София – 1ва бременност stork-boy
Deiza – 1ва бременност
petya.spasowa – Свищов – 1ва бременност stork-boy
dmk8889 – Дупница – 1ва бременност stork-girl
known – Бургас – 1ва бременност stork-girl
el_vn – Варна stork-girl


11. ноември

Pakcho  – Сандански –  2ра бременност stork-girl
Aera – София – 2ра бременност stork-boy
luni4ka77 – Велико Търново – 3та бременност stork-boy
Adelayda – София – 2ра бременност stork-boy
ananan – 1ва бременност stork-boy
DobrevaN – Велико Търново – 2ра бременност stork-boy


12. ноември

Denssi – София – 1ва бременност – близнаци stork-girl stork-boy


13. ноември

Angelin Simon – Варна – 2ра бременност stork-girl
me too – Перник stork-girl


14. ноември

dreaming – 1ва бременност
mimka_8 – 2ра бременност stork-boy
Змимка – 1ва бременност – тризнаци stork-girl stork-girl stork-girl
Анабелита – Варна – 1ва бременност stork-girl
Елена Симеонова – София – 2ра бременност stork-girl
lilitu – София – 1ва бременност stork-girl


15. ноември

cveti.dim – Велико Търново – 1ва бременност


16. ноември

beluchi – Бургас – 1ва бременност stork-boy
Tedito_799 – Виена/Севлиево – 3та бременност stork-girl
Puphi – 1ва бременност stork-girl
d_e_n_i_87 – София – 2ра бременност stork-boy


17. ноември

llama – 2ра бременност stork-girl
titolino – София – 1ва бременност
pupii – Ботевград – 2ра бременност stork-boy


18. ноември

V_A_L – Варна – 1ва бременност stork-girl
explanet – София – 1ва бременност stork-boy
nedabi – 3та бременност stork-boy
lu4ie – Варна – 1ва бременност stork-girl
KREMCHO – София – 1ва бременност stork-girl


19. ноември

plesure – 1ва бременност stork-boy


20. ноември

sinapovaaya - София - 2ра бременност stork-girl
adelka – Монтана – 1ва бременност stork-boy
Бръмболина – Обединеното кралство – 2ра бременност stork-girl


21. ноември

Yani_4ka – София – 1ва бременност stork-boy
hetera – София – 2ра бременност stork-girl
Шушулче – Пловдив – 1ва бременност stork-girl
nori4ka87 – София – 1ва бременност stork-boy
tilivanili – Варна – 1ва бременност stork-girl
mim4ok – Варна – 1ва бременност stork-girl


22. ноември

mecani – Стара Загора – 1ва бременност stork-girl
ivaneliq_q – Варна – 1ва бременност stork-girl
lorito0o – Варна – 1ва бременност stork-boy
skeila – София – 1ва бременност stork-boy


23. ноември


24. ноември

Tolli – 2ра бременност stork-boy
juju_kiss – София – 2ра бременност
atallaya – 1ва бременност stork-boy


25. ноември

Neonkaa – Пловдив – 3та бременност
aniiiiiiiiiiii – 1ва бременност stork-girl
boby_6u6i – Пловдив – 1ва бременност stork-boy


26. ноември

Герито /arnavonit/ – Варна – 1ва бременност stork-boy
cheri-do – 1ва бременност stork-boy
cveti777 – София – 1ва бременност – близнаци stork-girl stork-boy


27. ноември

*Цветенце* – 3та бременност stork-boy
sun_smile_  – София – 1ва бременност stork-boy
asq050388 –  stork-girl
iiiv – София – 1ва бременност stork-girl


28. ноември

yana_kuncheva – Бургас – 3та бременност stork-boy
Juleto – София – 1ва бременност
malin4e – 2ра бременност stork-boy


29. ноември

RikaRurika – 2ра бременност
ruumkata – 2ра бременост stork-girl


30. ноември

Darklady_A – 3та бременност stork-girl


Мамчета с все още неизяснен термин


Tolli – 2ра бременност
d_e_n_i_8_7 – София – 2ра бременност stork-boy
Ramoni Bonboni – София – 1ва бременност
raisko_slynchice – София – 2ра бременност stork-boy



Ако някое мамче се престраши да споделя своите вълнения с нас и желае да бъде преместена в списъка на активно пишещите, моля да съобщи на mecani с ЛС




Съвместна инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига  България , чиято цел е да помогне на бъдещите майки да се чувстват спокойни, информирани и щастливи по време на един от най-прекрасните периоди с техните бебетата.
Всички въпроси, свързани с кърмене и захранване, може да задавате директно тук, в темата към нашите консултанти

За да се улесни комуникацията, маркирайте въпросите към тях, така че да се отличават – поставете ника на избрания от вас помощник и/или съкращението ЛЛЛ в наситен, привличащ окото цвят /червено, оранжево, цикламено и т.н./, с голям шрифт и/или използвайте функцията болд. Това ще ви гарантира навременен и бърз отговор свързан с вашите въпроси относно кърмене/захранване/отбиване!!!

Заповядайте на ЛЛЛ безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! Програмата може да видите ТУК. Допълнителна актуална информация за събитията, организирани от Ла Лече Лига България, може да следите също на сайта на Ла Лече Лига , както и на страниците на ЛЛЛ и Бебешко кафе във Фейсбук.

0888 555 385 - национален телефон за подкрепа, информация и помощ за кърмене.










Раждане



Кърмене и живот с бебето



Именник



Въпроси за майчинството и новите промени



Центрове за фетална морфология



Списъци с всичко необходимото за мама и бебе



Албумчето с нашите снимки
Потребител: noemvri2012
Парола: питайте mecani с ЛС


Групата ни във Фейсбуук
За тези, които желят да се присъединят към групичката ни във Фейсбуук, да се обърнат с лично съобщение към llama


Нашите теми

# 1
  • София
  • Мнения: 230
mecani, пак си свършила адската работа!  Crazy Flutter Hug

Аз да си копирам последния пост от предишната тема, че да си продължим дискусията  Embarassed

mecani, до чаршафчетата не съм стигнала, но и аз мисля, че 2-3 макс. са достатъчни.  Peace Не знам дали ще купуваме олекотени завивки, харесва ми идеята за чувалчетата- струват ми се много по- удобни и практични, дори поръчах едно. Имам бебешко одеалце, подарено ни специално от едната баба на сватбата ни миналата година и ще влиза в употреба при нужда.  Flutter
Започнах да гледам матраци отскоро по интернет, но трябва да се види на живо. Засега съм набелязала ето този на Magniflex, но ще видим...  Thinking

Скрит текст:

До нас има магазин на Happy Dreams, и там ще погледнем какво има.

За праха за пране- и преди бях писала, че ми се иска да опитам този натурален прах за пране:


Когато пристигнат дрешките от Asda, ще си го поръчам и него, за да ги изпера и ще мога да дам отзиви.  Peace

Козметиката- медицинска, определено. Ще експериментираме м/у Avene, Weleda, A-derma и др., докато открием "нашите" си любими продукти Wink Засега със сигурност харесвам този 2 в 1 гел на Avene, много е добър:



pleasure, не се ядосвай и се обграждай и срещай само с позитивни хора около теб.  Peace Аз лично избягвам да се изказвам за родителството пред майки с малки деца, но вкъщи с мъжО си плюем на воля, ако нещо ни е направило неприятно впечатление.  Mr. Green

mimka, сърдечни благодарности за обяснението за банковата сметка- преписах си думите ти на листче, че 100% ще забравя тези членове и точки...  Crazy Laughing

nedabi, сподели каква пералня със сушилня си взехте, плс- нали и на нас това ни предстои...  Embarassed Flutter

# 2
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Юле имах време Blush мда прочетох ти поста - значи в общи линии правилно съм се насочила относно козметиката - и аз си мислех евентуално за комбинирано сапун+шампоан, но просто като чета разни списъци, се споменават и двете като задължителни и се зачудих .. аз още не знам към каква марка козметика да се насоча - по принцип и двамата с таткото нямаме никакви кожни проблеми, а пък А-дерма примерно я препоръчват точно в случаи, когато има някакъв дискомфорт .. та ще видим .. а този прах - как 500гр=34 пранета .. че то това, ако струва 9.90лв. и пере както е на рекламата, ще е някаква уникална далавера Shocked за матрачето - чета сега, информирам се, в общи линии доста противоречиви мнения намирам - едни викат тия с кокоса са същите като другите, нищо антиалергично няма, други казват ааа не е така .. та в общи линии голяма дилема - вчера разглеждах матрачетата в този магазин, за който ви споменах - всички бяха твърдички, нямаше меки или само от дунапрен, имаше ортопедични, анатомични и какви ли не, а цените бяха между 25 и 70лв. за размер 60/120см., тези които бяха 70/140 стигаха и до 90лв. .. и аз не смятам, че мога да си плесна бебето върху "матрачето" от комплекта на кошарата .. то това не е матрак, то това е подложка .. аз самата не бих легнала на таквоз нещо, а какво остава да си сложа детето ooooh!
Плежърче много си й мълчала на таз' особа .. аз, ако бях на твое място, тази щях да съм й изгризала гръкляна още в момента, в който си помисли да ми се прай на отворена .. Twisted Evil Twisted Evil

# 3
  • София
  • Мнения: 140
Мецанка, прекрасна нова тема, както винаги.Благодаря за което Hug
Плежърче, не се ядосвай.Просто избягвай контактите с такива хора поне за известно време. Hug

Пак ще се оплаквам SadСъбудих се в 3,00 ч от това, че ми е лошо.От тогава до сега не съм се спряла да повръщам, имам разтройство и ме тресе.Нямам температура.Повръщам си стомашни сокове и вода дето пия, направо е ужасно и се чудя какво да правя.Предполагам, че някакъв вирус ме е тръшнал и няма какво да пия освен деган.Ама ако отида в спешното в МД дали няма да ме оставят и нищо да не ми правят, а само да си тровя нервите там....Някой друг да е минал през такъв вирус ?

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 2
Привет мамита!   bouquet
Хайде и аз на новата темичка... Уж онзи ден беше като ви четох, а как бърже минава времето Simple Smile Да ви се похваля, след две седмици им се видя края на 2/3 от ремонта.  newsm44Спираме за профилактика, че каката беше рожденничка онзи ден,пък и започнахме да се гласим за учебната година:) И като включим 5-6 семейни празника този месец,хич няма да ми остане време за обновленията по спалните . Иначе мамита, незнам за вас но вече определено си ми тежи бебчо и се движа като баба Меца . pregnant Всичко ми отнема два пъти повече време да го свърша от обикновено . И малчо, не ще да се обърне  с дупето нагоре та си ме рииита из деликатните части.  SmileВеднъж се излъга и на следващия ден,хайде пак наобратно. От вчера започнах и лека полека да си глася сакчето за родилното, че таткото да не се види в недоумение какво да ми носи  Laughing. Извинявам се, но няма да имам възможност да ви изчета,пустото му време за нищо не ми стига напоследък...Пращам ви най-топлите ми прегръдки  Hug newsm51 и много усмивки  newsm51

# 5
  • Мнения: 615
Ей страхотна темичка, да я напълним само с хубави новини.
Мец   bouquet
За матрака и аз ще взема хубав от самото начало, за козметиката съм се спряла на Веледа и за измиване ще взема 2в1. Според мен 2 комплекта са ти напълно достатъчни, долно чершафче и калъвки може малко повече/3-4/ да си набавиш, защото се случва беб да повърне или да излезе памперса и така.
За праха за пране съм ползвала Тео преди и бях много доволна, сега пак ще го пробвам, дано не са го развалили, че то на българския пазар незнам има ли друг бебешки  Blush
Благодаря на всички за фотото, днес ще снимам и ще кача снимки на бебешките ми красотички Heart Eyes
explanet защо не се обадиш или на личния си или на АГ-то. Дано бързо да отшуми  Hug

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 2
 explanet, наскоро май нещо подобно прекарах, но само за половин ден...Знам,че в болница се влиза при опасност от обезводняване-сиреч 7-8 повръщания за час.  newsm78 Ама сега с бебето съм чувала, че направо си е опасно да стигаш до там. Моят съвет е да се обадиш на лекаря си при първа възможност и по лъжичка течности през 15 минутки. И дано те пусне бързо, като при мен  Praynig

# 7
  • Мнения: 19
И аз не можах да спя - станах до тоалетна към 16.30ч и така се разсъних, че повече не заспах. Преместих се в хола, погледах телевизия и заспах, обърната надясно, въпреки, че знам колко ще ме боли после. Изкарала съм над час така. За сметка на това сега не ми е добре:( Поне вече е светло...

# 8
  • Мнения: 113
Добро утро Коремчета  Hug
Меци  smile3525 чудна работа си свършила отново! Относно спалните комплекти ние сме ги смятали да са 2 и както някой беше писал повечко калъфки за възглавничка и някое резервно долно чаршафче. За козметиката го умувам още, но мисля да е Бюбхен. За праха за пране гледам много хора са отбелязали Тео Бебе и май ще го пробвам  Simple Smile
Експланет според мен или се обади на доктор или отивай някъде да те видят да не се обезводниш, че знам че обезводняването води до контракции. Дано мине бързо  Hug Според мен е някакъв вирус такъв, чух че има в момента.
Плежърче Пускай си ги покрай ушите тия много знаещите и отворените...  #Cussing out Учудвам се даже как тази не си го е получила и въобще, че си се въздаржала да я сложиш къде и е мястото.
Отново да благодаря за прекрасните пожелания предизвикахте много усмивки и приятни емоции у мен  Hug Hug Hug

# 9
  • Мнения: 531
Добро утро, мамита!
explanet обади се на следящия те лекар или направо в бърза помощ. Не е на хубаво по време на бременност да имаш разтройство.
 Незнам как е времето при вас,но тук става все по хладно. Сега не може да се излезе по къс ръкав. А аз още нямам дълги дрехи за бременни. Смятах да си взема само 1 дънки, като предполагах, че някои от по широките ми блузи ще ми станат, но съм се лъгала Simple Smile Дано поне яке да не трябва да купувам, да се задържи още малко топло, че не ми се харчат излишни пари  ooooh!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1
mecani страхотна темичка Hug
Момичета имам една голяма молба. Тъй като вчера с моя мъж пак подхванахме разговора за име - уж сме избрали ама все пак си викаме това му е името на детето за цял живот да вземем да помислим пак, че..... молбата ми е нали някоя от вас(извинявам се не помня точно коя) беше се постарала и изкарала един списък с мъжки имена от последната година. Ако може пак да го постне или някоя друга мама, ако го е запазила Embarassed Embarassed Embarassed Може и на лични. Много ще се радвам  Hug

# 11
  • Мнения: 14
Добро утро и от нас! Поздравления за Меци всичко е уникално newsm51

# 12
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен! Записвам се в новата тема и аз........ да не остана назад Laughing

Плежър мен ако питаш въобще не се срещай с такива хора, които вместо да внимават как се отнасят към теб в този момент, те те вбесяват. Покрай нас сега е нужно да има само положителни хора, които да ни карат да се чувстваме спокойни. Относно възпитанието на детето, това че не съм станала все още майка, не означава че ние не можем да възпитаваме деца или че не сме чували даже за тая работа  Grinning Остави я да си мисли каквото иска.......... С глупавия не изглупявай и ти Wink
Добре, че аз не съм била, че да видиш как бих я поставила на мястото й. Да взема да й обясня как много по-добре от нея знам как се учат и възпитават деца, защото в училище преподавам, възпитавам и се грижа за 30, а не за 1.
Едно е сигурно- ти си права!!! На всяко дете трябва да му се обясняват нещата като на голям човек, особено при такава агресия и своеволия, вместо да се правим че не виждаме какво се случва с нашите деца!!!

На мамите, които не са се чувствали добре през нощта пожелавам бързо да се оправяте!!!

Аз да ви се похваля Laughing Снощи не ми се спеше и докато мъжо ми гледаше тв, аз реших да започна с първата придобивка за беба!!! Оплетох й лилави терлички Simple Smile Исках първото нещо за нея да е лично направено от мен Wink Надявам се на зима да и топлят, плетох с много любов Simple Smile)) Днес мисля да продължа с нещо друго!

Момичета, споделете дали е проблем ако купим креватчето преди да съм влезнала в 9-тия месец....... Искам всичко да ми е подготвено, изпрано и подредено, но все мисля за тези суеверия?! Какво ще кажете???

# 13
  • Мнения: 615
deiza аз имам една жилетка, която си е широка и няма да купувам никакви дрехи вече. Надолу тъй като нищо не ми става ще карам с клин и анцунг, имам и две рокли, които ще нося с клина. Въобще няма да купувам дрехи за 1 месец, при положение, че ще ходя на една консултация и на още 1-2 места, а и като гледам септември май ще си откараме по къси ръкавчета и роклички  Crazy

# 14
  • Мнения: 319
Меци, аз за дъщеря ми ползвах на Бюбхен, много съм доволна, но бях взела прекалено много продукти, за сега ще купя само - шампоан от коса до пети (с помпичка) и е супер удобен и икономичен + тоалетно мляко или лосион пак на Бюбхен и крем за дупе Судокрем или Бюбхен. Просто другите неща бяха супер излишни.
Чаршафчета имах 4-5 бр., но освен на леглото съм ползвала и прегънато на две за количката, ама тя каката е септември. Но не са излишни никога, да постелеш под бебето когато го слагаш на дивана или на друго място да лежи да му е чистичко, а не там дето нашите дупета са стояли:))))))))))))
Прах - ползвах Сано бебе, много ми харесваше как миришат после дрешките. Сега пак него ще взимам.
plesure ,не се ядосвай! Сега си и по-чувствителна, не им обръщай внимание, просто игнорирай каквото те дразни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт