Какво използвате за сваляне на грима?

  • 3 866
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Имам една синьо-зелена спирала на Буржоа(водоустойчива), и въпреки че я ползвам рядко, като си сложа - няма сваляне ooooh! Ползвам специален тоник за почистване на очите на Гарние, но и с него не става. Тази е единствената спирала, която не мога да изчистя с нищо, и единстеното спасение е да намацам в/у нея черна. С какво чистите водоустойчива спирала? А за лицето какво ползвате?

# 1
  • Мнения: 6 243
За лицето ползвам обикновено измиващи продукти от тия, дето са за миене с вода...ама и аз го обясних. Дето си слагаш и миеш на чешмата, а не търкаш с памук. В момента имам едно такова на Клиник, педи ползвах на Ла рош позе за суха кожа.

А за тия водоустойчиви продукти - дебел памучен тампон с бебешко олио. Хем малко си поомазвам люспестата кожа, хем свалям и каквото имам за сваляне. Напоследък използвам и хидратиращия спрей на Джонсън, че ми свърши олиото. Изобщо - каквото има щерката, и аз това.

# 2
  • Мнения: 7 186
Точно по тая причина водоустойчиви спирали не си купувам. Sick
Иначе грима най- добре го свалям с гел- пяна за лице. В момента имам на Нивея и хич не е лоша. Сваля перфектно грима и нечистотиите от лицето. Не обичам да си махам грима с лосиони и памуци. Tired

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Точно по тая причина водоустойчиви спирали не си купувам. Sick
Иначе грима най- добре го свалям с гел- пяна за лице. В момента имам на Нивея и хич не е лоша. Сваля перфектно грима и нечистотиите от лицето. Не обичам да си махам грима с лосиони и памуци. Tired

Е точно така и аз. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 626
Двуфазния лосион за почистване на очен грим на Лореал!
Аз това ползвам, той е за водоустойчив грим. Аз не ползвам такъв, но ми харесва че сваля спиралата докато преброиш до 10. Цена - 6,60лв.

# 5
  • Мнения: 5 622

 Аз имам пяна за лице на Галеник. С нея се почиства супер грима. Ако имам и сенки ги свалям с тоалетно мляко. Спиралата свалям с вода, не мога с тоал. мляко, защото ми щипе на очите.

# 6
  • Мнения: 579
Имам една синьо-зелена спирала на Буржоа(водоустойчива), и въпреки че я ползвам рядко, като си сложа - няма сваляне ooooh! Ползвам специален тоник за почистване на очите на Гарние, но и с него не става. Тази е единствената спирала, която не мога да изчистя с нищо, и единстеното спасение е да намацам в/у нея черна. С какво чистите водоустойчива спирала?....

Аз на GARNIER,от нищо не съм доволна,но бих ти препоръчала за въпросната спирала да опиташ L'oreal-Gentle eye make-up remover.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ползвам от тея гелове дето се миеш на чешмата, след това едно мляко на Нивеа за почистване- много съм доволна, страхотно ми почиства лицето Peace

# 8
  • Мнения: 35 973
дегримъор 3 в 1 на Виши

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
Бейби, и аз съм като теб с Гарние и имам и аз такава спирала - та първо минавам с  тоника, после с вода и сапун и после пак с тоника - е да играчка е ама....

# 10
  • Мнения: 1 410
Ползвам от тея гелове дето се миеш на чешмата, след това едно мляко на Нивеа за почистване- много съм доволна, страхотно ми почиства лицето Peace

От много години ползвам гел за измиване и съм много  доволна.

# 11
  • Мнения: 730
Точно по тая причина водоустойчиви спирали не си купувам. Sick


И аз така PeaceИначе почиствах лицето си с едно мляко на Ейвън(беше подарък към една спирала Laughing)но не съм доволна от него и отиде в кофата за боклук,много ми щипеше и сега си чистя грима под душа с измиващ гел на Нивея Flutter

# 12
  • Мнения: 1 999
Водоустойчиви спирали отдавна не купувам, защото махането им е ад. Crazy
Лицето и очите почиствам с Галеник - бърз демакиатор 2 в 1. Много съм доволна и напоследък само него си купувам.

# 13
  • Мнения: 3 248
Винаги съм се разгримирвала с вода + някакъв гел. Скоро открих сапуни, направени от етерични масла и глицерин, по принцип са за тяло и ръце, но по стечение на обстоятелствата си измих 1-2 пъти лицето и останах много доволна. От тогава само тях използвам за тази цел...
Имат различни аромати, ухаят божествено...до преди 2 дни се мих с аромати на грейпфрут и един на спа...но ми препоръчаха за лице един с някаква кал и глицерин - единственият, който не ухае добре, но на кожата ми се отразява перфектно! Mr. Green

# 14
  • Мнения: 396
Аз ползвам тоалетно мляко на Ейвън с екстракт от чаено дърво- препоръчвам го горещо!!! Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 258
Използвам 3в1 на Vichy както за почистване на лицето,така и за почистване на грима и съм много доволна.Изобщо напоследък предпочитам тяхната козметика като цяло.

# 16
  • Мнения: 5 317
За очите използвам двуфазния лосион на Лореал.
Имам и едно евтино тоалетно мляко(1лв.) с краставица,което ми почиства идеално лицето.Направо да не повярваш #Crazy.

Следващото, което ще си купя е на Виши 3в1.

# 17
  • Мнения: 5 577
Едно обикновено, българско имам - лосион. Доволна съм.

И едно по-скъпо, и от него съм доволна.

# 18
  • на село
  • Мнения: 3 927
Тоаленто мляко и после тоник.
Не робувам на марки - каквото си харесам, сега съм с мляко на Дева и тоник на Леокрема.
Вчера прочетох тук от една мама, че използва Цитросепт разреден с преварена вода за тоник, та следващия път ще пробвам и аз.

# 19
  • Мнения: 1 798
Купих си на Регал-лосиона за сваляне на грим с магданоз и пшенични протеини, доволна съм много.Имат и нов- с магнолия, на мен ми харесва повече с магданоза. Тоалетни млека преди ползвах, но очите ме боляха после, лютенето оставаше, а сега с този лосион за има-няма 2лв и нещо и лосиона за измиване на Българска роза /за чувств. кожа е и чисти идеално, няма сапун/ си почиствам лицето.
На вас люти ли ви като сваляте грим с тоалетно мляко?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 544
Мия си лицето със всякакви кремчета и гелчета.. Мързи ме да търкам.. а като си изчистя с мляко и тоник все едно не съм се изчистила докато не мина и с вода.. та..все тая..А иначе водоустойчива козметика не съм ползвала..
Купих си на Регал-лосиона за сваляне на грим с магданоз и пшенични протеини...
Магданоза знам че го ползват за избелване.. Моята мама ми казая че след като ме еродила си е махнала петната със сок от магданоз..

# 21
  • Мнения: 5 300
ROC Hydra+ 3 en1. Много е добро!  А грешката с водоустйчива спирала не повтарям!

# 22
  • Мнения: 5 299
Ами тая спирала е страхотен цвят, изобщо не обърнах внимание като си я купувах, но както и да е Grinning Мнго ме заинтригува лисоона(или каквото е) на Виши 3 в 1 - може ли да ми кажете ценичка? Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 9 486
~17лв/ 300мл. някъде. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 342
Откакто открих пяната за сваляне на грим, друг продукт за тази цел не използвам.
А когато съм с по-тежък грим на очите, преди това ги почиствам с почистващия лосион на Vichy за чувствителни кожа и очи - като водичка е, не щипе изобщо и сваля перфектно всякакъв грим. Идеален е за носещите лещи и за тези с по-чувствителни очи. Цената не си спомням, но май беше около 16 лева.

# 25
  • Мнения: 877
Аз открих едно средство, което първо не е скъпо, много е икономично и ми действа страхотно на кожата.
В 200-300мл. розова вода изливам едно шишенце (5мл, май) масло от жожоба. Става мазен лосион, който за моята суха кожа е пърфект. Иначе за измиване ползвам разни гелове, една приятелка ми прати супер гел ма Диор, ама е цифра. Свърши ми и ще си взема нещо, което не е скъпо. След нощен грим първо мия с гел, после почиствам с лосиона с жожоба.

# 26
  • Мнения: 5 299
Shocked Shocked #Crazy Този вариант определено отпада Sick

Копче, заради цената ли си така усмихната Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 626
Shocked Shocked #Crazy Този вариант определено отпада Sick

Копче, заради цената ли си така усмихната Mr. Green

4baby, вземи си двуфазния на Лореал! Няма да съжаляваш. Водоустойчивия грим е мастноразтворим, а не водоразтворим. Този лосион се състои от 2 части в шишенцето - едната е като олио, другата като водичка. Разджуркваш  Crazy добре, слагаш на две памучета/тампончета. Затваряш очите, броиш до десет и изтриваш.
За водоустойчив грим на очите и устните е предназначен. Без аромат, не щипе, не дразни. Перфектен е!

# 28
  • Мнения: 2 309
дегримъор 3 в 1 на Виши
         Сега ползвам и на Гарние
          НЕ ЩИПЕ НА ОЧИТЕ ПРИ СВАЛЯНЕ НА СПИРАЛА-нито едно от двете

# 29
  • София
  • Мнения: 166
Експресен почистващ лосион на Орифлейм - сваля всичко, без да замазва:)

# 30
  • Мнения: 622
От доста време ползвам българско тоалетно мляко- невен, за 1лв. Много съм доволна. Има успокояващо действие и не ми щипе очите. След като си сваля спиралата, измивам лицето с почистващ гел Елеа, от който не съм много доволна. newsm78
Преди съм ползвала Нивеа Визаж-  smile3521

# 31
  • София
  • Мнения: 2 896
Ползвам това ....измива ВСИЧКО!струва 18 лв

# 32
  • Мнения: 2 498
С влажни кърпи-сега ползвам на Памперс....

# 33
  • Мнения: 5 299

4baby, вземи си двуфазния на Лореал! Няма да съжаляваш. Водоустойчивия грим е мастноразтворим, а не водоразтворим. Този лосион се състои от 2 части в шишенцето - едната е като олио, другата като водичка. Разджуркваш  Crazy добре, слагаш на две памучета/тампончета. Затваряш очите, броиш до десет и изтриваш.
За водоустойчив грим на очите и устните е предназначен. Без аромат, не щипе, не дразни. Перфектен е!

Мацата - колко струва Лореал-а?

# 34
  • Мнения: 4 371
Двуфазния лосион за почистване на очен грим на Лореал!
Аз това ползвам, той е за водоустойчив грим. Аз не ползвам такъв, но ми харесва че сваля спиралата докато преброиш до 10. Цена - 6,60лв.
И аз вече ползвам такъв. Наистина е много хубав Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 1 626

4baby, вземи си двуфазния на Лореал! Няма да съжаляваш. Водоустойчивия грим е мастноразтворим, а не водоразтворим. Този лосион се състои от 2 части в шишенцето - едната е като олио, другата като водичка. Разджуркваш  Crazy добре, слагаш на две памучета/тампончета. Затваряш очите, броиш до десет и изтриваш.
За водоустойчив грим на очите и устните е предназначен. Без аромат, не щипе, не дразни. Перфектен е!

Мацата - колко струва Лореал-а?

Ех, мила, не четеш внимателно! Казах ти го още в началото на темата, ама нищо - 6,60лв  Grinning

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Гел от чаено дърво за измиване на лице. Всичко пада от него.

# 37
  • Мнения: 5 299

4baby, вземи си двуфазния на Лореал! Няма да съжаляваш. Водоустойчивия грим е мастноразтворим, а не водоразтворим. Този лосион се състои от 2 части в шишенцето - едната е като олио, другата като водичка. Разджуркваш  Crazy добре, слагаш на две памучета/тампончета. Затваряш очите, броиш до десет и изтриваш.
За водоустойчив грим на очите и устните е предназначен. Без аромат, не щипе, не дразни. Перфектен е!

Мацата - колко струва Лореал-а?

Ех, мила, не четеш внимателно! Казах ти го още в началото на темата, ама нищо - 6,60лв  Grinning

Сори Blush Мерси много - цената ме устройва идеално Mr. Green Благодаря на всички за мненията, но ако ви се драска - пишете още Mr. Green

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Shocked Shocked #Crazy Този вариант определено отпада Sick

Копче, заради цената ли си така усмихната Mr. Green
4baby, цената е за 300мл и струва ми се че това иска да ти подчертае Копче. Бифазния лосион на Л`ореал е в много малка опаковка (струва ми се около 100мл, пък може и толкова да няма за 6,60) и вероятно ще ти излезе дори по-скъпо.

# 39
  • Мнения: 35 973

май имаме предвид различни неща
аз имам това http://www.escentual.co.uk/vichy/cleansing/3300005.html
а ти май говориш за това http://www.escentual.co.uk/vichy/cleansing/3300113.html

# 40
  • Мнения: 2 673
малее, веднъж как се измъчих с такава спирала Crazyтъркай ,търкай изтърках си очите.
иначе се разгримирам с обикновено тоалетно мляко

# 41
  • Мнения: 3 211
И аз си купувах преди на Л'ореал, много ефикасно почиства, иначе мисля, че всеки продукт (и Орифлейм и Ейвън имат такива) за водоустойчив грим ще почиства добре, важното е да е двуфазен.
Аз сеха ползвам един лосион за грим на Регал и става горе долу, също съм доволна от тоалетно бебешко мляко "Кря Кря", на Арома износ за Русия. Аз го купих за Габи и съм страшно доволна.

# 42
  • Мнения: 4 546
за очите - мляко на евтерпа.
за лицето - гел за измиване на орифлейм. водоустойчив продукт съм имала само веднъж - една очна линия. но тя така си се разтичаше сама, че нямах проблем с махането  Rolling Eyes

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Иначе грима най- добре го свалям с гел- пяна за лице. В момента имам на Нивея и хич не е лоша. Сваля перфектно грима и нечистотиите от лицето. Не обичам да си махам грима с лосиони и памуци. Tired
Peace

# 44
  • Мнения: 109
Лицето си измивам с крем "Каро" Embarassed, а след това минавам с тоник и/или тоалетно мляко на Лореал за хидратиране.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 328
Двуфазния лосион за почистване на очен грим на Лореал!
Аз това ползвам, той е за водоустойчив грим. Аз не ползвам такъв, но ми харесва че сваля спиралата докато преброиш до 10. Цена - 6,60лв.
И аз вече ползвам такъв. Наистина е много хубав Peace
newsm10 и аз го ползвам отскоро и съм доволна.

# 46
  • Мнения: 231
За разгримиране на очите съм най-доволна от двуфазния лосион на Lumene, както и от същия на L'oreal. Последно си направих такъв лосион с розова вода и масло от жожоба и мога да кажа, че чисти перфектно - сигурна съм, че и водоустойчивия грим ще падне от него. Ако искаш пробвай. Simple Smile
Не правете моята грешка, да си вземете двуфазен на GOSH - трябва много търкане, но и след него има остатъци от спиралата ми Close

# 47
  • Мнения: 2 616
За лицето използвам тоалетно мляко "7 билки", или "Краставично"-български са, на някаква варненска фирма, съжалявам, че не знам името, но струват между 0.80лв и 1 лв, а са страхотни. Аз също ползвах на L'Oreal и много си го харесвах, но тези тук са 10 пъти по-евтини, подпомагат родното производство и са на същото качество. Лосионът ми за лице е "Розова вода" за 0.70лв от аптеката.Не съм ползвала по-добро средство до момента. newsm10

# 48
  • София
  • Мнения: 3 328
"Ариес козметикс" е името на фирмата, а ето ги и самите тоалетни млека: http://www.ariescosmetics.com/bg/index.html
Навремето, примерно - 1992-1994 г., си купувах едни техни кремчета за лице - с пшеничен зародиш, с масло от кайсиеви ядки и пр. - в малки кутийки, с прикрепен с декоративно ластиче под капачката етикет /напомняше ми на малките картички със златисти или сребристи връзки за прикрепване към подаръка Simple Smile/. Бяха страхотни продукти, но много отдавна не съм ги виждала в магазините за козметика.

# 49
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
В момента използвам тоалетното мляко на НИВЕЯ, доволна съм от него, чисти беупречно. С него свалям спирала и сенки, а за самото лице - почистващ гел-пяна на ЛОРЕАЛ.

# 50
  • Мнения: 1 735
Почистващо хипоалергенно мляко за сваляне на грим "Авен". По-скъпо е от обикновено,но за сметка на това го ползвам вече втора година ,а не съм изхабила и половината. Wink

# 51
  • Мнения: 2 922
дегримъор 3 в 1 на Виши
И аз този използвам.

# 52
  • Мнения: 3 478
Мокри кърпички за грим само ползвам. Стават и за лицето и за очите.

# 53
  • Мнения: 1 259
Мокри кърпи и после се мажа с крем.

# 54
  • Мнения: 2 085
Лосион 3 в 1 на Виши-става и за очите

# 55
  • Мнения: 3 360
Почистващ гел за лицеи после /ако има нужда/ тоалетно мляко Hug

# 56
  • Мнения: 213
Ползвам на Лореал.Почиства всичко .

# 57
  • Мнения: 1 028
Аз ползвам на "Нивеа" лосион за почистване на очен грим-5 лв.

# 58
  • Мнения: 5 140
Мокри кърпички за грим само ползвам. Стават и за лицето и за очите.

И аз използвам мокри кърпички.
Ползвала съм на Арома и на Нивеа, но последните най ми допадат и съм доволна.

# 59
  • Мнения: 1 250
Понякога, когато не ми се спи много Laughing се глезя и първо използвам козметичното мляко с Q10 на Нивеа, след това измиващ гел пак на Нивеа и накрая тоник за лице, няма нужда да казвам марката, нали Mr. Green Когато много бързам и ме примързява - само wash-gel. М/у другото, на Нивеа има тоник за почистване на грим и лосион за водоустойчив грим. Не че ми е любимата марка, но нали я дистрибутираме, нЕма начин, трябва да я хвалим Grinning Навремето, когато ползвах водоустойчив грим бях много доволна от двукомпонентния дегримьор на Лореал.

# 60
  • Мнения: 530
и на мен ми люти тоалетното мляко, но по- добро от това на БГ Роза не съм използвала Flutter

# 61
  • Мнения: 5 317
Почистващо хипоалергенно мляко за сваляне на грим "Авен". По-скъпо е от обикновено,но за сметка на това го ползвам вече втора година ,а не съм изхабила и половината. Wink

Две години newsm78,това е много време.
Моите свършват за 2-3 месеца максимум,независимо от марката.

# 62
  • Мнения: 1 735
Почистващо хипоалергенно мляко за сваляне на грим "Авен". По-скъпо е от обикновено,но за сметка на това го ползвам вече втора година ,а не съм изхабила и половината. Wink

Две години newsm78,това е много време.
Моите свършват за 2-3 месеца максимум,независимо от марката.
Да.Затова си струва и парите. Шишето е голямо ,но не само това.Емулсията е гъста:нужно е да капнеш съвсем малко върху тампончето и то се омазнява цялото.
Но ако се чудиш дали въобще ползвам грим ,та затова да го хабя толкова бавно,ще ти кажа: 1-вата година ползвах всеки ден.А 2-рата почти всеки ден.  Wink

# 63
  • Мнения: 5 317
Почистващо хипоалергенно мляко за сваляне на грим "Авен". По-скъпо е от обикновено,но за сметка на това го ползвам вече втора година ,а не съм изхабила и половината. Wink

Две години newsm78,това е много време.
Моите свършват за 2-3 месеца максимум,независимо от марката.
Да.Затова си струва и парите. Шишето е голямо ,но не само това.Емулсията е гъста:нужно е да капнеш съвсем малко върху тампончето и то се омазнява цялото.
Но ако се чудиш дали въобще ползвам грим ,та затова да го хабя толкова бавно,ще ти кажа: 1-вата година ползвах всеки ден.А 2-рата почти всеки ден.  Wink
Наистина си помислих, Blushче се гримираш рядко.

Утре ще отида до аптеката да си го купя.

Благодаря ти.  bouquet

# 64
  • Мнения: 4 546
Почистващо хипоалергенно мляко за сваляне на грим "Авен". По-скъпо е от обикновено,но за сметка на това го ползвам вече втора година ,а не съм изхабила и половината. Wink

Две години newsm78,това е много време.
Моите свършват за 2-3 месеца максимум,независимо от марката.
Да.Затова си струва и парите. Шишето е голямо ,но не само това.Емулсията е гъста:нужно е да капнеш съвсем малко върху тампончето и то се омазнява цялото.
Но ако се чудиш дали въобще ползвам грим ,та затова да го хабя толкова бавно,ще ти кажа: 1-вата година ползвах всеки ден.А 2-рата почти всеки ден.  Wink
Наистина си помислих, Blushче се гримираш рядко.

Утре ще отида до аптеката да си го купя.

Благодаря ти.  bouquet
от аптеката ли?  newsm78
 infinity , нямаш ли предвид ейвън?

# 65
  • Мнения: 270
одоустойчивите спирали са едно от най-гадните неща за гримиране newsm11.като решиш да си я махнеш първо ти падат миглите, а после и спиралата:) пробвай да я разредиш леко с почистващо мляко, за да неутрализира твърдостта на туша. но не с вода!
за друго не се сещам

# 66
  • София
  • Мнения: 4 966
херелина,има предвид"Авен"Simple SmileНе Ейвън Wink

# 67
  • Мнения: 1 735
херелина,има предвид"Авен"Simple SmileНе Ейвън Wink
exactly!  Sunglasses

По аптеките ги има тези серии. Peace

# 68
  • Мнения: 191
ами много съм доволна от лосиона за грим на лореал

# 69
  • Мнения: 82
 Бебешкото тоалетно мляко лично на мен ми маха грима перфектно.
   Пробвай го Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 9 486
Shocked Shocked #Crazy Този вариант определено отпада Sick

Копче, заради цената ли си така усмихната Mr. Green
4baby, цената е за 300мл и струва ми се че това иска да ти подчертае Копче. Бифазния лосион на Л`ореал е в много малка опаковка (струва ми се около 100мл, пък може и толкова да няма за 6,60) и вероятно ще ти излезе дори по-скъпо.
Maлко късно се включвам с отговора, но Яна вече е отговорила. Hug
Да, точно така- течността е 300мл и стига за доста време, аз я ползвах поне 5 месеца. Като, за разлика от другите почистващи лосиони, става и за цялото лице. Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 9 486
май имаме предвид различни неща
аз имам това http://www.escentual.co.uk/vichy/cleansing/3300005.html
а ти май говориш за това http://www.escentual.co.uk/vichy/cleansing/3300113.html
Да, аз определено имам в предвид течността за сваляне на грим Wink.
Става за чувствителни очи и за цяло лице също.
Много е икономично и ефикасно според мен. Е, верно, че и парите му не са малко, но съотношение цена/количество е добре, мисля. А и замества лосион, тоалетно мляко и гел за почистване на лице. Wink

# 72
Тоалетно мляко и тоник.Но водоустойчиви спирали не ползвам точно поради тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт