ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 14

  • 83 553
  • 744
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Добре дошли в новата , есенна тема!


Старите теми: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Че е дошла есента се познава само по цъфналите хризантеми и треви:

Скрит текст:






# 2
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Ljuboznatelna, благодаря за темата ( и за разясненията). Много са полезни   bouquet

# 3
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Отново чудната градина на Любознателна  Hug

# 4
  • Мнения: 176
разкош са снимките, Любознателна!

# 5
  • София
  • Мнения: 966
Прекрасно е.

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
 Hug Heart Eyes Hug

# 7
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
И аз тук, да не ви изпусна, чета ви редовно, надявам се скоро да покажа и малко от моята градина.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Ето я и моята красавица

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ауу, че е красивааа!!! Колко големи са й цветчетата като диаметър?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Леле, че красиви хризантеми имате - я кажете това, че са ниски и кичести от сорта ли зависи или от нещо друго. В моята градина има хризантеми (от комшийката), които стават като високи колове и цъфтят само горе. От тежестта си полягват и трябва да ги връзвам, с една дума не ги харесвам и ще ги махам, но ако има някакъв шанс да изглеждат ниски и кичести може и да се спасят Laughing
Любознателна, кампанулата на свекървата зимата си седи на терасата - не я прибира, но твърди, че на пролет пак разсаждала някакви стръкчета newsm78
Върбата на първата снимка колко е годишна?

# 11
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Да не си изпусна любимата тема  Grinning
Ljuboznatelna, благодаря за труда ти и за разкошното й оформяне !!!  Hug    bouquet
radinna, с моя скромен опит с хризантемите мога да кажа, че по някое време през лятото им се чупят връхчетата (пензират) и така стават по-кичести, с повече цвят, а и отчупените клончета може да се боцнат в земята и при редовно поливане се прихващат и даже дават цвят Grinning

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
radinna, тези хризантеми са от масово продаваните в момента в саксии. Аз обаче три години садих, и миналата година най-сетне тази ми се хвана. В саксиите са високи една педя, но в градината стават двойни и тройни топки. Онези високите са друг сорт сигурно.

Върбата е засадена 2010г , беше в една кофа. Ето тук точно в средата на голата част, едно жълтеникаво петно https://lh5.googleusercontent.com/-mSBVDSYdyK4/S7X5EjEVReI/AAAAA … s800/P1016732.JPG Расте много бързо, особено като се полива обилно. Другите пръчки са овошки (за сравнение)

MAD65 , ще трябва да опитам твоя начин за хващане на хризантеми Simple Smile

# 13
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Ljuboznatelna, опитвай смело - доказано е  Peace
Така размножих  няколко. А имаше и счупени от вятър бухчнах и тях. Стига да е достатъчно влажно -става. Тъй като не съм през цялото време на село, а лятото е много сухо им бях направила срязана бутилка от мин. вода от 500мл и напълнена с вода и стана Grinning. А така и не се хвърлят много на височина. Старите растения стават някак малко по-ниски и с повече пъпки

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Вярно ли е две годишна само върбата Shocked Много обнадеждаващо звучи Simple Smile От разсадник ли я купи, обикновена прачеща върба ли е или някаква друга?

Ljuboznatelna, опитвай смело - доказано е  Peace
 Тъй като не съм през цялото време на село, а лятото е много сухо им бях направила срязана бутилка от мин. вода от 500мл и напълнена с вода и стана Grinning.
Това може ли да го обясниш по-подробно, че нещо не схванах Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт