ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 14

  • 83 613
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 700
Някакви домашни трикове има ли както за бяла хортензия, така и за синя..  newsm78

# 736
  • Мнения: 281
Някакви домашни трикове има ли както за бяла хортензия, така и за синя..  newsm78
Казаха ми един бабешки трик за посиняване на розова хортензия,но аз още не съм го изпитвала.
В близост до корена се забиват няколко пирона,по възможност ръждясали.Те явно окисляват почвата. Whistling
Любознателна,всеки ден посещавам градината ти.Голямо вдъхновение е!  bouquet

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 21:58 от EL!TZA

# 737
  • На остров
  • Мнения: 13 498
⅞ ...and Happily Ever After ние живеем в Швеция, но преди две години беше топло лято и много много поливахме, горе долу по цял ден все поливах защото е голямо пространство.
Ще се опитам да намеря коя смеска сме ползвали но не обещавам.
Тази година ползвахме това за подхранване и сме доволни http://bayergarden.se/sv-SE/Data/Produkter/b/Blakorn-15-kg.aspx

Иначе не сме валирали, точно както ти писах с тази кофичка за семе минахме цялата градина структурирано и това беше и много вода.

Ето такъв тип смеска сме ползвали http://www.svenskagras.se/graesfroe/50-graesfroe-extra-green.html

ето тази кофичка за семена

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 22:06 от One11

# 738
  • Мнения: 2 270
⅞ ...and Happily Ever After
на нас тревата ни я сади фирма, която се занимава с озеленяване. Наблюдавах ги внимателно
Първо минаха цялото място с фреза, след това започнаха ръчно метър по метър с обратната страна на греблото да заравняват . Отделяха всяко камъче и раздробяваха всяка бучка пръст по голяма от 1 см. Засяха тревата на ръка без да я смесват с пясък. Жената ходеше с една кофа/където беше сложила тревата/и мяташе с другата ръка пред себе си .Вървеше назад за да вижда къде е засяла. За количеството не се притеснявай, тревата ще си поникне и ако някъде има петна те ще се сгъстят с времето а и винаги можеш да хвърлиш още семена. След като засяха, веднага минаха с валяк . Валяка беше малък и лек. Веднага след това започнаха да поливат. След 2 дена дойдоха да хвърлят тор за първоначална трева.Това е технологията. Най- трудна е самата подготовка. Ако имаш троскот в момента по добре да напръскаш с раундап, защото после няма как да се отървеш от него. Срещо всичко друго има лек , но срещу троскота няма. При нас това не го направиха и сега постоянно някой ходи и го скубе. Лошото е, че трябва да се пръска поне 2 пъти и да се изчака да изсъхне всичко , което ще отнеме поне месец , че и повече, а в Русе трева в средата на юли или  август не можеш да сееш/ знаеш защо Laughing/ След като засеете трябва доста поливане. Почвата не трябва да изсъхва докато не поникне тревата, а това става за около 10 дена поне. Най добре е с поливна система или пръскачки , защото с маркуч може да се образуват локви, а това не е желателно. Първата година тревата ще е рехава, но после с редовно косене  и поливане ще се сгъсти

# 739
  • Мнения: 6 335
Някакви домашни трикове има ли както за бяла хортензия, така и за синя..  newsm78
Казаха ми един бабешки трик за посиняване на розова хортензия,но аз още не съм го изпитвала.
В близост до корена се забиват няколко пирона,по възможност ръждясали.Те явно окисляват почвата. Whistling

Мисля, че препаратите за посиняване на хортензиите са железен сулфат. Затова пиронът действително работи.

# 740
  • софия
  • Мнения: 4 989
Sad
Моята хортензия е на точки
ще я снимам утре, за да ви покажа.Притенсявам се да не е болна нещо.....
Гледането на цветя никак не ми е лесно  Tired

# 741
  • Мнения: 1 070
⅞ ...and Happily Ever After
на нас тревата ни я сади фирма, която се занимава с озеленяване. Наблюдавах ги внимателно
Първо минаха цялото място с фреза, след това започнаха ръчно метър по метър с обратната страна на греблото да заравняват . Отделяха всяко камъче и раздробяваха всяка бучка пръст по голяма от 1 см. Засяха тревата на ръка без да я смесват с пясък. Жената ходеше с една кофа/където беше сложила тревата/и мяташе с другата ръка пред себе си .Вървеше назад за да вижда къде е засяла. За количеството не се притеснявай, тревата ще си поникне и ако някъде има петна те ще се сгъстят с времето а и винаги можеш да хвърлиш още семена. След като засяха, веднага минаха с валяк . Валяка беше малък и лек. Веднага след това започнаха да поливат. След 2 дена дойдоха да хвърлят тор за първоначална трева.Това е технологията. Най- трудна е самата подготовка. Ако имаш троскот в момента по добре да напръскаш с раундап, защото после няма как да се отървеш от него. Срещо всичко друго има лек , но срещу троскота няма. При нас това не го направиха и сега постоянно някой ходи и го скубе. Лошото е, че трябва да се пръска поне 2 пъти и да се изчака да изсъхне всичко , което ще отнеме поне месец , че и повече, а в Русе трева в средата на юли или  август не можеш да сееш/ знаеш защо Laughing/ След като засеете трябва доста поливане. Почвата не трябва да изсъхва докато не поникне тревата, а това става за около 10 дена поне. Най добре е с поливна система или пръскачки , защото с маркуч може да се образуват локви, а това не е желателно. Първата година тревата ще е рехава, но после с редовно косене  и поливане ще се сгъсти

Много ти благодаря! Ако утре времето позволява ще разхвърляме вече семената. Дано стане всичко! Нямаме време за раундъп, точно защото в Русе  ще започнат големите жеги. Пък ще дърпаме после троскота на ръка. А при вас пръскаха ли с препарат за мравки и ако да-кога? След засяване на семената и преди поливането им или известно време след поливането? Ей това се чудя, защото всеки казва различно  newsm78

# 742
  • Мнения: 2 270
⅞ ...and Happily Ever After - не са пръскали с нищо. Даже и тор не искаха да слагат , но аз настоях и те хвърлиха на 2/3 от моравата защото не им стигна и аз трябваше да купя и да хвърля и на останалата част, но познай дали го направих Laughing Разлика от натореното и това , което не е наторено няма. В нашия край имаме хубава плодородна почва и торта не е толкова важна за тревата. Относно мравките- имаше няколко купчинки с изхвърлени люспи от семена , но това не беше проблем. Винаги може да вземеш малко нови семена и да попълниш оголени места. Първите месеци ще ти се струва, че тревата е малко, но тя си се сгъстява с времето сама. Огледайте добре колко троскот имате и какъв е точно. Ако е от този вид и е много по добре е да изчакате до септември, да нямате едно лято трева, защото борбата с него при готова ливада е трудна и досадна
https://cdn.bg-mamma.com/k56Q/97ae6e4c.jpg

# 743
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Новата тема
Ще пиша после там по въпросите, развити тук. Simple Smile

# 744
  • София
  • Мнения: 22 859
За тези, които искат да имат синя или синьо-зелена хортензия: сложете пирони около корен и се получават тези цветове. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт