ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 14

  • 83 708
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 735
Вярно ли е, че розите се прихващат по всяко време?
Вчера посях едни влачещи, с шише отгоре и без капачка, за да влиза въздух. Дали ще се хванат? Praynig

# 706
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Някой се хващат, други не, зависи повече от сорта и от условията.
Аз съм хващала мускусен хибрид и без шише, просто бучната на полусанка , с редовно поливане. Но тези рози се хващат много лесно.

# 707
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
Любознателна, градината ти е разкош, ти си знаеш.

Моята е малка, но пък имаме ли малко свободно време ходим по разкошни градини, тук е пълно с такива. Миналата седмица си направихме една малка разходка до Южна Англия и посетихме една от отворените за посещения стари къщи с разкошна градина. Повечето цветя и храсти бяха цъфнали, разкошни огромни родендрони в различни цветове имаше навсякъде. Ето малко снимки от там.

И най-сетне нещо освен лалета цъфна в моята градина, азалията ми, бавно расте, но цъфти разкошно.

# 708
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
Преди малко в една друга тема попаднах на този сайт и не можах да се сдържа да го пусна и тук, как се правят езерца от автомобилни гуми.
http://vk.com/ideasdecor?z=photo-31963425_305418936%2Fwall-31963425_16387

И да не забравя да питам, кога се вадят луковиците на лалетата, зюмбюлите, нарцисите? Аз моите ги оставям в земята, но искам малко да преаранжирам луковичните, та смятам да ги извадя и засадя есента.

# 709
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Когато пожълтеят листата им. Нарцисите можеш да ги пропускаш.

# 710
  • Мнения: 1 735
Любознателна, разгледах блога ти, влюбена съм в арката и оградата от рози.  Heart Eyes Уникална красота. На колко години са тези рози?  newsm78

На нас ни предстои да отделим зеленчуковата градина от цветната с ограда(мрежа). В момента тези две градини са разделени с редица туи и кипариси. За жалост въпросните туи са различна големина, като най-голямата е не повече от 1 метър; имат разстояние между тях. Зад тях ще е мрежата.
Сега към въпроса. Можеш ли да ми препоръчаш какво да пуснем да върви по мрежата. Иска ми се да е нещо което да е лесно за поддържане, защото сме имали жасмин и знам, че есента или пролетта трябваше да се чисти от листа, да се оформя и тн. С две думи - ужасно скучно.. явно не харесвам живите плетове.
Двата вариант които си мисля са : рози(да се получи нещо като твоята ограда) или глициния, но сега като се замисля тя май е по-скоро за арка или за сянка.  newsm78

# 711
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Розите оформиха хубава арка на третата година. На оградата - също. За мрежа май не са подходящи, защото тежат.
 Глициния пък е изключено да крепиш с мрежа, тя е много мощно растение. Най-непретенциозна е дивата лоза, но и тя е листопадна. Не зная за жасмина какво точно имаш предвид, на моя наистина сухите листа остават по стеблата и е грозно, но като се разлисти не остава нищо. За оформяне - той сам се оформя, пълзи си и това е Simple Smile Същото е при клематисите и лоницера японика.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Някой да знае от къде мога да си намеря семена или разсад за рицин?

# 713
  • Мнения: 6
Някой да знае от къде мога да си намеря семена или разсад за рицин?
Продават се навсякъде по магазините за семена...  Peace

# 714
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
radinna, пази го много от деца, семената са силно отровни при поглъщане. Нали знаеш за "Българския чадър" ?

# 715
  • софия
  • Мнения: 5 001
radinna, пази го много от деца, семената са силно отровни при поглъщане. Нали знаеш за "Българския чадър" ?

аз не зная  Tired
какво е това?  newsm78

аз да си кажа че преборих въшките по розите и черните буби по едното ми храстче ( на което за първи път като ги видях реших да отрежа връхчетата и сега много съжалявам защото май му спрях растежа) с нуреле.
 Сега гледам че има такива черни буби и по белите ми маргаритки  Confused
 Отделно теменужките ми станаха като поляти с брашняна вода и питах за препарат, оказа се че това било брашняна мана (или нещо такова  newsm78  ) и ми дадоха, пръсках ама нещо резултат не виждам...

Оххх... никак не е лесно! Докато им се зарадваш и почнали проблеми  ooooh!

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
radinna, пази го много от деца, семената са силно отровни при поглъщане. Нали знаеш за "Българския чадър" ?

Децата ще бъдат инструктирани, пък и са големи. Идеята е понеже расте бързо да скрие улицата, или по-точно нас от нея Laughing

# 717
  • Мнения: 6 381
radinna, пази го много от деца, семената са силно отровни при поглъщане. Нали знаеш за "Българския чадър" ?

аз не зная  Tired
какво е това?  newsm78


Убийството на Георги Марков.

# 718
  • Мнения: 1 175
Само няколко семенца са фатални, не е шега работа.

# 719
  • Мнения: 6 381
И няма противоотрова. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт