С две чертички се похвали - чакаш ЮЛСКО бебе ти! - 2

  • 22 698
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
ЮЛИ 2013
Това сме ние:
01. 07. 2013
lili_sf
Biba85
02. 07. 2013
03. 07. 2013
04. 07. 2013
pina
rosi.to
05. 07. 2013
06. 07. 2013
deini
Elleanor
Касита
07. 07. 2013
Румяна88
green flower
08. 07. 2013
oceanlab
09. 07. 2013
mima_rk
illusion__
ven_j
10. 07. 2013
beboliniki
cochinita
11. 07. 2013
silve70
Achillea millefolium
12. 07. 2013
13. 07. 2013
Гeритo
14. 07. 2013
iva_angell
15. 07. 2013
opice
16. 07. 2013
17. 07. 2013
18. 07. 2013
portokalcho
migra
aleks_84
19. 07. 2013
20. 07. 2013
21. 07. 2013
22. 07. 2013
23. 07. 2013
24. 07. 2013
25. 07. 2013
26. 07. 2013
27. 07. 2013
28. 07. 2013
29. 07. 2013
30. 07. 2013
31. 07. 2013

Напомняме на всички майки за съвместната инициатива на
BG-Mamma и Ла Лече Лига България.
Всички въпроси, свързани с КЪРМЕНЕТО, може да задавате директно тук,
в темата към ЛЛЛ или към някой от нашите консултанти Ivy или pepelyashka
За да се улесни комуникацията, моля да маркирате въпросите към тях в червен цвят, който се откроява ясно. Това ще ви гарантира навременен и бърз отговор!

Заповядайте на ЛЛЛ безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! Програмата може да видите ТУК. Още актуална информация за събитията, организирани от Ла Лече Лига България, вкл. за евентуални промени на графика, може да следите също на сайта на Ла Лече Лига, както и на страниците на ЛЛЛ и Бебешко кафе във Фейсбук:
   и    

Национална асоциация „Подкрепа за кърмене" - лекции и срещи, контакти на консултанти, подробна информация.

Полезна Информация

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 17:18 от july2013

# 1
  • Мнения: 61
Ейй, много сме били бре. Преброих 21 бъдещи мами

# 2
  • Мнения: 0
...очакваме и още мами да се присъединят....с термин края на юли Praynig  Hug bouquet

# 3
  • Мнения: 54
Да ни е честита темата и да се пълни с хубави новини!    bouquet

# 4
  • Мнения: 0
Да ви кажа честно за първи път се регистрирам във форум (така да се каже съм новобранка) и ми е много приятно да открия, че не съм сама в тревогите си Simple Smile
Сега съм се закахърила за килограмите си ..С първата си бременност доста качих 28 кг , но тогава не си давах сметка много много, след което се взех в ръце и свалих 35 кг със спорт и малко гладуване..
сега непрекъснато чувствам глад и то от онзи опасния настървения глад и започвам леко да се притеснявам предполагам, че ще трябва скоро да спра да спортувам...

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 12:26 от nadeto.79

# 5
  • Мнения: 61
Да пожелаем късмет, бързо възстановяване и бъдещи успехи на двете момичета които няма да се присъединят към новата тема: Veseto87 и purple_butterfly.   bouquet
съвсем скоро пак ще се срещнем във форума, сигурна съм

# 6
  • Мнения: 11 747
Продължавам да мисля за храните  Thinking  Никъде не срещнах нищо за колбаси, а и от тях има суровосушени, дали може да се ядат  Thinking Хрумна ми и за хайвер - тарама и червен (айде черен няма опасност да ям) те са си сурови, дали пренасят нещо опасно  Thinking  Това с яйцата не ми допадна - тирамису искам да си направя, за сосове са с много лека термична обработка, дали ще е достатъчна  Thinking  Изобщо кулинарния въпрос живо ме интересува и се разстройвам от ограничителните новини  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 973
Здравейте и от мен в новата тема  Hug Нека тя ни носи само позитивизъм и хубави новинки  Hug
Относно храната - мисля, че всеки сам си решава какво и колко да яде  Peace
Преди време бях прочела точно за рибата и сирената, че е желателно да се ограничи приема им, т.е. веднъж в месеца ако се яде от нещо така любимо, не мислч, че е кой знае какъв проблем. Въпрос на лична преценка разбира се  Peace
Относно кафето, аз преди пиех по 2 ден и си пушех стабилно  Laughing сега не пуша, пия по 1 само когато ми се пие  Peace

# 8
  • Мнения: 11 747
Ауу, и за пушена сьомга се сетих, дали ще може  Thinking 
То к'во да си преценявам сама, ако има основание да се каже да не се яде, няма какво да преценявам от там нататък. Рибата - зависи каква, все пак  Thinking  Била съм на маса с лекар, който препоръчва на бременната си съпруга да яде риба. Всъщност съм била и на маса с лекар (гинеколог, друг), който препоръчва на бременната си съпруга да си изяде кюфтето на скара, което от вътре не беше изпечено и имаше кръв  Simple Smile  Тя се чуди, той вика - Яж, нищо му няма.

# 9
  • Мнения: 10 547
Разбира се, че преценяваш ти. Задължително не е нищо- нито изследване, нито ограничаване на определени храни, напитки, раздяла с домашни животни и пр.

т.е. веднъж в месеца ако се яде от нещо така любимо, не мислч, че е кой знае какъв проблем.

Т.е. веднъж в месеца сиреното Бри е лишено от възможността да ме зарази с листериоза?

# 10
  • Мнения: 233
Привет мацки!  Докато се наканя да се представя, нова тема поникнала  Flutter

Та казвам се Слава на 26г от Варна. Това ми е втора бременност - имам син на 2г7м. Предполагаемият ми термин е на 11.07.2013  Peace

Относно храните   не смятам чак толкова да се вманиачавам и излишно да си наслагвам допълнителни притеснения! Естествено няма да ям чили или сурова риба, но и няма да си тормозя главата много много  Peace


Да ви попитам повече сладко или кисело ви се хапва напоследък???   bouquet

# 11
  • Мнения: 54
Спагети и люто. Embarassed

# 12
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Мамчета, здравейте и от мен.
Казвам се Румяна на 24 години съм
от Перник, неомъжена-на семеини начала от 2 години,
първа много желана бременност,
предполагаем термин на 07.07.2013
Радвам се да се запозная с всички вас и се надявам при всички ни всичко да е наред Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 188
Здравейте и от мен  Hug Hug Hug Как сте? Хубава темичка  Grinning Добре дошли на новите мами... Много се радвам на такива попълнения  Mr. Green
Някой беше питал за кафета, аз преди пиех двойнно късо кафе, сега съм на капучино и мляко с нес.. И само по едно ... Нямам желание просто  Thinking и цигарите ги отказах от раз, гади ми се от тях  Mr. Green което е чудесно, само се надявам да не ми се пропуши, разбира се!
Аз не съм любител на чай, така че там без проблем ги отказвам .. Ето, вчера ядох препечено месо, ми хич не го обичам така и едвам го изядох, ама няма начин ...  Crazy
Мале, нямам търпение да дойде 15-ти да видим какво е положението  Heart Eyes
Аз се чудя дали се запиша отсега Фетална морфология да си имам направо записан час и да си ми е спокойно  Flutter

П.С. Готово! Записах си час... Чак януари месец съм  Mr. Green

Последна редакция: пт, 09 ное 2012, 15:38 от Гeритo

# 14
  • Мнения: 371
Честита ви нова тема  Grinning
Момичета аз тези дни нямам никакви симптоми, освен че малко ме болят гърдите и взех да се притеснявам, не знам как ще издържа до сряда, тогава съм на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт