Коледен пост 2012

  • 36 158
  • 517
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 793
 Мога да предложа следната рецепта за сладки:
    Коледни курабии

1 1/2 ч.ч. кафява захар
1ч.ч. тиквено пюре
1ч.ч. овесени ядки
1ч.л. канела
1ч.л. сода+лим.сок
Типово брашно за доизмесване.
В блендера се смила захарта, прибавя се тиквата (аз имах сварена на пара, но сигурно и със сурова ще е вкусно) и се изсипват в голяма купа.
Блендират се и овесените ядки, сипват се и те в купата, слага се и канелата и се оставя за 10-15 мин. След това се доизмеса, разточва се и се изрязват фигурки.
Пекът се върху хартия за печене на минимум.

# 271
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Кекс с локум и шоколад




250 гр. соево кисело мляко
200 гр захар
125 мл олио
1 бакпулвер
2 ванилии
10 с.л. брашно
2 с.л. какао

1/2 кутия локум
50 гр черен шоколад

Разбиваме млякото, олиото, захарта ,ванилията и бакпулвера до получаване на хомогенна смес. Прибавяме брашното. Разделяме полученото тесто на 2 части. В едната част слагаме какаото и шоколада, начупен на парчета. В бялата смес прибавяме нарязания локум.  В кексова форма, предварително намазнена и набрашнена , изсипваме първо бялата смес и след това кафявата. Печем на 220С около 45-50 минути. След като изстине поръсваме с пудра захар.

# 272
  • София
  • Мнения: 793
 А соево кисело мляко от къде?

# 273
  • На острова
  • Мнения: 1 275
А соево кисело мляко от къде?
Аз купувам от Био Магазин Зелен на Лавеле (към 4 лв. е, но е икономично, няма да седна да правя таратор от него сега  Simple Smile). Много е добро, обикновено ползвам за сосче към пълнени чушки или нещо подобно.

# 274
  • Мнения: X
И в Балев Био има, със и без ванилия.

# 275
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
добре, какъв е смисълът да се пости /когато е религиозен пост, разбира се/, а да се ползват соеви заместители на това, от което се лишаваме, според мен постът е въздържание от консумиране на определени храни и насочване на вниманието към нас самите, към духовното, а не към физическото, а с търсенето на заместители всъщност продължаваме да угаждаме на тялото си

моля само да не приеме някой мнението ми като критика, а просто като въпрос и бих искала да чуя мнение, защото може да има много по-логичен и правилен отговор, до който аз не съм стигнала в мислите си

# 276
  • Мнения: 1 110
Соевите продукти едва ли биха могли да бъдат наречени заместител. По-скоро са начин за разнообразяване на менюто. За мен лично неприемлив, но от съвсем друга гледна точка, не от религиозна.
Да, в поста е важно плътта да се смири, за да смири и душата. И това се постига като не се изкушаваме да вкусим храна от животински произход. Соевите продукти не са такива. След като не са - очевидно е, че може да бъдат консумирани.

# 277
  • Мнения: 114
Най-добрите постни десерти според мен са печените плодове. Пълнена печена тиква и пълнени печени ябълки са моите предложения за сочни постни сладкиши.

# 278
  • Мнения: 784
добре, какъв е смисълът да се пости /когато е религиозен пост, разбира се/, а да се ползват соеви заместители на това, от което се лишаваме, според мен постът е въздържание от консумиране на определени храни и насочване на вниманието към нас самите, към духовното, а не към физическото, а с търсенето на заместители всъщност продължаваме да угаждаме на тялото си

моля само да не приеме някой мнението ми като критика, а просто като въпрос и бих искала да чуя мнение, защото може да има много по-логичен и правилен отговор, до който аз не съм стигнала в мислите си

Напълно си права. В предишните теми бях цитирала мнението на Стареца Паисий по въпроса. Сега не мога да го повторя точно, но го бяха питали изрично за приема на соеви продукти като заместители през постите и беше казал, че не го одобрява. Сигурно пак ще ме подхванете, но аз само цитирам един духовен старец, а всеки следва да реши въпроса сам за себе си, не всичко в Православието е канони и забрани.
 
В тази връзка, тъй като по-горе се коментираше духовната литература, смятам че са много интересни книгите за великите духовници - наши съвременници, защото правят духовен коментар на много от съвременните проблеми и чисто житейски неща, които ни интересуват днес като православни християни. От гърците това са старците Паисий, Яков Цаликис, Порфирий – починали са през 80-90-те години на ХХ век и животът им е потвърждение за това, колко живо и съвременно е Православието. Някои от момичетата препоръчаха вече книгите за тях, аз също се присъединявам, има книги и за тримата. На мен лично любима ми е „Светогорски отци и светогорски живот”, чийто автор е самият старец Паисий – освен, че е изключително увлекателна и важна в това, за което свидетелства, може да се усети непосредствено благодатта в словото на Стареца.
Сега започвам да чета „2000000 километра в търсене на любовта” на Клаус Кенет, преминал в живота си през католицизма, източните религии и какво ли още не и открил истината в Православието. Тук има интервю с него /в края на предаването/ http://bnt.bg/bg/productions/44/edition/23943/vjara_i_obshtestvo_23_uni_2012
Тук също http://www.youtube.com/watch?v=j1VALljnbZg

# 279
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
да, аз съм напълно наясно, че соевите продукти не са месни и могат да се консумират, ако имаше заместител на яйцата и него щяхме да използваме и тогава какво е поста в случая
ето например аз не бях разбрала, че може да се консумира шоколад, а обожавам, но постя и реших, че няма да го консумирам, преди няколко дни научих, че мога да ям черен шоколад, а аз по принцип ям само такъв, но прецених, че ще продължа да се въздържам от него, ще се лиша от него за да усетя наистина как подчинявам вкусовите си желания и ги пренебрегвам /иначе аз и без месо мога/, от тази гледна точка ми беше идеята, а в случая като чета, соево прясно, кисело мляко, соево сирене тук гледам споменати имено като заместители в храни, в които се слагат такива с животински произход

преди няколко месеца прочетох книгата на Клаус Кенет, прекрасно четиво, много, много ми хареса, после го открих във Фейсбук, писах му колко съм впечатлена от книгата му и бях много щастлива, че той ми отговори, каза че пише нова книга за различните религии по света и се надява до година да може да я преведат и на български и да посети отново България

# 280
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Днес съм на сандвич с хумус, за вечеря - ще пека банички от бутер тесто със сладко и орехи Grinning

Тези дни ме мъчи страшен глад да се оплача...Уж се насищам като ям, но след няколко часа, огладнявам като вълк, червата ми къркорят та пушек се вдига....


# 281
  • Мнения: 1 685
Записвам се при вас, за да следя вкусните рецепти.

# 282
  • София
  • Мнения: 7 890
добре, какъв е смисълът да се пости /когато е религиозен пост, разбира се/, ....

Ами може би защото по непонятни причини за мен когато дойдат пости повечето хора разбират хранителни ограничения и диети. Няма да забравя, когато в един разговор с един монах от Зографския манастир под формата на майтап му разправях, че по време на великденските пости три дни ми се ядеше като невидял ... крем карамел. Викам му отче, направо умирах бе. А той се смее и вика „И после...” ами после нищо размина ми. И тогава той ми каза, че е било изпитание, било е ... ма да ти кажа ако беше слаб и болен щях да ти разреша да изядеш един. На моето опулване последва забележка, предпочитам едно единствено искрено разкаяние и осмисляне на живота пред десетките дни хранителни ограничения.

# 283
  • Мнения: 1 110
но прецених, че ще продължа да се въздържам от него, ще се лиша от него за да усетя наистина как подчинявам вкусовите си желания и ги пренебрегвам

Да, ето тук е ключа. Ти си избрала този път и начин.
Според Типика може, но ти си решила друго. Simple Smile
Всеки пости според силите си, и не се имат пред вид само физическите си сили.

Редактирам се. Дядо Хаджия, така е. Моята баба, Бог да япрости, казваше една много простичка приказка - не е толкова важно какво влиза в устата ти, а какво излиза от нея.

# 284
  • Мнения: 11 818
И аз при вас! Hug
Днес правих манджичка от червена леща, кафява елда, праз, червени чушки, моркови, разни подправки.. Също пастет от авокадо с малко тахан, накиснати семки, лимон, мента.. И тиквеник.

Хумус и аз правя и със суров, и с варен нахут, като аз лично предпочитам суровия.
Соеви продукти не ползвам, но не само по време на пости, а по принцип, основно заради ГМО.

Общи условия

Активация на акаунт