Коледен пост 2012

  • 36 182
  • 517
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 95
здравейте, и аз ще се радвам на една отделна тема за постите. Аз съм православна християнка, но  съм  и много лоша домакиня - не мога да правя вкусни и обикновени ястия, а за постни - да не говорим. По тази причиниа почти не можем да спазваме постите. Та - още един глас за такава тема.
Благодаря предварително за труда, който ще вложите.

# 511
  • София
  • Мнения: 565
Аз дори днес ядох блажна храна, защото видях в този календар, че се пости чак на 5 януари.  Thinking

# 512
  • Мнения: 1 811
Аз дори днес ядох блажна храна, защото видях в този календар, че се пости чак на 5 януари.  Thinking
Така е Peace До деня преди Йордановден не се пости.Първият постен ден след Коледа е 5.01- до тогава се яде всичко и това е на 100% така
Ето http://www.pravoslavieto.com/docs/post/postite_v_bpc.htm#4 Вж Дни, в които не се пости

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 20:16 от Amantes de la siesta!

# 513
  • София
  • Мнения: 478
Аз дори днес ядох блажна храна, защото видях в този календар, че се пости чак на 5 януари.  Thinking

Верен е Peace Грешката е моя, за което много се извинявам, но се подведохме взаимно у нас сутринта и никой не е проверил Praynig Ако бях успяла да сканирам днес календара щях да видя и да се замисля. Та така днес направих една бака кисело зеле с ориз и боб, защото си мислех, че ще има още 2 постни дни, но пак ще го изядем. Още веднъж се извинявам за смута и неудобството, което ви създадох Sad

# 514
  • Мнения: 2 545
И аз имам някакви спомени, че до деня преди Богоявление не се пости... Но като погледнах календарчето видях, че не е писано (Блажи се), както отбелязват обикновено дните, в които не се пости обичайният пост в сряда и петък.
(Ползвам календарче на Пловдивска св. Митрополия  - явно са пропуснали тази подробност. Не знам в Синодалното календарче дали това е отбелязано. Но е повече от ясно, че в календарите стават доста грешки. Напр. днес в Двери.БГ коментираха, че на Богоявление се полага да се отслужи Василиева св. Литургия, а в календарите пише - Златоустова).

Както и да е - не съжалявам, защото имах нужда да се поразтоваря малко от богатите трапези тези дни.

# 515
  • Мнения: 1 811
Аз дори днес ядох блажна храна, защото видях в този календар, че се пости чак на 5 януари.  Thinking

Верен е Peace Грешката е моя, за което много се извинявам, но се подведохме взаимно у нас сутринта и никой не е проверил Praynig Ако бях успяла да сканирам днес календара щях да видя и да се замисля. Та така днес направих една бака кисело зеле с ориз и боб, защото си мислех, че ще има още 2 постни дни, но пак ще го изядем. Още веднъж се извинявам за смута и неудобството, което ви създадох Sad
не се притеснявай - нали нямало нищо случайно Simple Smile

# 516
  • София
  • Мнения: 565
БразилкаHug

# 517
  • София
  • Мнения: 478
Пуснах темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=696181.0

Сега я пооправям Crazy

Общи условия

Активация на акаунт