Коледен пост 2012

  • 36 218
  • 517
  •   1
Отговори
# 480
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Весели Празници на всички Здраве, късмет и много топлина да има в семействата Ви!

И на мен ми беше изключително приятно да постя с вас  Grinning В добра компания, неусетно минаха 40 дни, сякаш вчера беше 15 Ноември Simple Smile

# 481
  • София
  • Мнения: 873
Весели празници и от мене!
Обичайте и бъдете обичани!

# 482
  • София
  • Мнения: 478
Честито Рождество Христово!

Желая много здраве и благословение за вас и семействата ви!

Съжалявам, че почти не успях да се включа в темата през този пост, но не ми остана никакво време. Малкото пъти, в които надничах бяха, за да кача рецептите на първа страница. Днес ще кача и останалите за архива. Надявам се по време на Великия пост да съм по - активна и пак да се съберем Hug

# 483
  • Мнения: 1 685
Честита Коледа!
Надявам се при следващия пост да съм пак част от вашата компания!

# 484
  • София
  • Мнения: 803
 Честито Рождество Христово! Имайте Мир в душата, Светлина в ума и Любов в сърцето!
 Аз все още не съм хапвала непостна храна, но мисля да започна със сладките изкушения:) До нови срещи!

# 485
  • Мнения: 784
Честито Рождество Христово!

п.п.редактирах се, не бях видяла че е събота

Последна редакция: вт, 25 дек 2012, 23:12 от Царицата-майка

# 486
  • Мнения: 508
Честито Рождество Христово!
С пожелания за здраве, радости и успехи!

А 5 януари сега няма да е строг пост, защото се пада в събота, това е отбелязано и в църковното календарче

# 487
  • Мнения: 2 545
А 5 януари сега няма да е строг пост, защото се пада в събота, това е отбелязано и в църковното календарче

 Peace Това е важно уточнение. Благодаря!
Изобщо не бях забелязала, че е събота newsm78

# 488
  • На топло...
  • Мнения: 584
Честито Рождество Hug!
Да бъдем здрави, добри, изпълнени с любов да се грижим за себе си и ближния...
До нови срещи  bouquet!

# 489
  • София
  • Мнения: 7 987
...
А 5 януари сега няма да е строг пост, защото се пада в събота, това е отбелязано и в църковното календарче

Съгласно типика на БПЦ общия принцип е на 5 януари и 29 август да се спазва строгия пост, когато тези дни се падат от понеделник до петък. По изключение в тези два дни се разрешава олио и вино, когато се падат в събота или неделя . И тъй като през 2013 година 5-ти януари се пада в събота, затова в църковното календарче е записано, че ще се спазва така наречения „обикновен“ пост (без животински продукти).

# 490
  • Мнения: 1 813
И сега чак за Великденски пост ли ще се пише тук  smile3518

# 491
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Честита коледа! Здраве и благоденствие за всички!  Hug

И при мен минаха неусетно тези пости. Имам чувството, че всяка година все по-неусетно минават.

Обмислям живот и здраве, за първи път и Великденските пости да карам, ще видим.

# 492
  • София
  • Мнения: 478
И сега чак за Великденски пост ли ще се пише тук  smile3518

Ако искате най - накрая да направим и една тема за постещите сряда - петък, но не знам дали ще има активност. Какво мислите? Може да подбутваме и тази тема със същата цел до Великден?

# 493
  • Мнения: 2 545
Великденските пости започват на 11 март с подготвителните седмици - месопусна и сиропустна...

До тогава има доста време, затова лично аз поддържам идеята да има постоянна тема - озаглавена напр. Постна кухня, в която да си споделяме идеи за постните дни. Мисля, че ще е доста посещавана.

# 494
  • Мнения: 1 813
Или темата да е ' За поста и още нещо...' Защото както е видно от време на време се издигаме и над храната и споделяме неща и за душата..Така де- постът не е само манджа   Hug
(това, разбира се, е мое мнение) Извинявайте, че давам идеи - гледам имали сте доста теми назад, а аз се записах едва в тази. Стана ми тъжно, че сега няма да се пише и се чудех как сте процедирали до сега - Темата 'Коледен пост ' преминава във' Великденски пост 'или как newsm12

Общи условия

Активация на акаунт