Бебета родени в чужбина - тема 18

  • 28 140
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • USA
  • Мнения: 1 323
Val Лекси до 10-тия месец не можеше да изяде повече от 50гр и съм скачала от радост и на това количество.Не се притеснявай те сега опитват различни вкусове,а за количества може да се говори около годината.Знам ,че в БГ  децата изяждат огромни порции и даже с очите си съм го видяла,но не мисля,че има място за притеснение.Щом си качва и си папка не му се притеснявай. PeaceАз иначе го хранех с едни лъжички от ИКЕЯ (нищо особено),но ми бяха много удобни и още ги ползвам.Сега и сам се храни с тях Simple Smile
За лигавенето то започва във 2-рия месец.Тогава се развиват слюнчените жлези и при някой бебета си продължава до като не изкарат всички зъби,но аз бях късметлийка и спря към 5-тия.След което се появява за кратко само като заизбива зъб.Още не ги е изкарал всичките.Голяма мъка са. Rolling Eyes
Аз се снабдих днес с ново ЕРГО само за 59$ чисто ново.Не мога да повярвам още. Party

# 736
  • Мнения: 0
Калалили Явно трябва да купувам повече лигавници в такъв случай Grinning .То малко смешно ама да питам. Искам да ги купя онлайн,че от както родих само така пазарувам,та как да разбера дали ще й станат? Повечето които ги бях накупила са й малки,обаче нямат номерации.
Ти много евтино си го намерила. Ново ли е? Аз моето го поръчах от амазон и ми излезна 133кинта,органик плюс инфант приставката. Да ама дойде само приставката,а за кенгуруто ми дава дата на края на месеца. Аз даже исках да те питам до кой месец е тази приставка? Аз чета на кутията пише: for newborn babies(7-12lbs/3.2-5.5kg) up to 5months. Дори не съм отворила кутията. То по тази логика ние сме големи за това чудо,така ли да го разбирам?

# 737
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Хехехе здравейте сладуранки  Hug
Добре дошли на новите сладки мамчета и техните бебенца  Hug
Сега по ред каквото запомних - хич не се притеснявайте , че бебенцата ви били качили много - дрънкат си понякога тия лекари та чак не се чуват какви ги приказват  #2gunfire как можеш да намалиш храната на някой малчо , особено в първите месеци . И мен педито ми мрънка , на последната консултация , че Алекс бил много голям / 9700гр и 76 см - ръст на едногодишно  Wink / и трябвало да яде макс 1 литър храна дневно , ми кво да го направя на мама прасенцето като най-накрая прояде пюрета , но  си търси и млякото обаче  newsm78  Пуснах си ги покрай ушите всички тия приказки , предпочитам да имам сито и спокойно бебе , което е малко отгоре на нормите им , отколкото мрънкащо и гладно  Peace. Та хич не се впечатлявайте , водете се по малките човечета , те определено показват най-добре  Heart Eyes
Кофеин Simple Smile на Алекс хиче не му се отразяват добре гадните ваксини , но категорично не е добре да се дава превантивно противотемпературно лекарство , защото както повечето от вас знаят целта на ваксината е да се изградят антитела към даден вирус , а температурата е признак , че тялото работи и изгражда въпросните антитела  Wink Може да се даде нещо само ако Т надвиши 38,5 .Най-добре лекарството да бъде под формата на свещички . В интерес на истината аз никога не съм давала , въпреки че той докарваше Т до 38,7 и беше един сънлив , но устисках. От опит мога да кажа нещо , което е безопасно и поне при мен винаги работи -  нарязана на филиики скилидка чесън в ямката на стъпалцето и от горе чорапче  WinkМоже също така на мястото на убождането да правите компресчета с риванол.
Относно това да стимулирате бебчетата да се обръщат  си мисля , че все още им е рано , доколкото имам спомен Алекс почна да го прави към 4м. Няма по-хубаво от това да оставите бечето само да се справи с новите умения  Wink Тоест , оставяйте ги по коремчета за да могат да им заякват вратлетата на сладките костенурчета и когато те са готови съм сигурна , че ще ви го демонстрират  Hug
С крустите с каките супер дълго се борих , но тук педито ме светна - намазвате главичката с бебешко олио около 30 мин преди баня , преди да изкъпете бебче с четчицата съвсем нежно минавате и после чипкане , на Алекс след третото мазане всичко изчезна  Wink
От лиги вече 6 месеца не съм се оттървала - при него са просто като водопади и аз хич вече и не им обръщам внимание  Grinning
Айде сега и за нас  Grinning както казах бебе Алекс си е вече голямо момче , хапва по цяло голямо бурканче /190гр/ на обяд и ако благоволи след обяд може да уважи малко плодово пюре , грис или нещо от тоя род ,  междувременно си изпива 4 пъти дневно по 270мл. в общи линии си е  екстра  човека  Wink Започна да се изправя по всичко включително и по стените , та вече пълзенето не ни е приоритет  Simple Smile фикс идеята е ходене , а аз заблудената си мислех , че имам още време , да ама не  #Crazy
Ето няколко клипчета за тези без фейс да го видите моя бандит какви ги върши :
http://www.youtube.com/watch?v=wi0IL4LEM2M - първото му сядане , разбира се по възможно най-трудния начин  Wink
http://www.youtube.com/watch?v=eewyeEzASzY - изправя се човека за секунда просто  Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=ywW0dHhSJsA - танцува си под звуците на камбаната  ,  а пък баща му щял да пита педи за въртенето на главичката  Joy
http://www.youtube.com/watch?v=aEt4j43IoL0&feature=endscreen и тичащия Алекс  Heart Eyes
Аз ставам разногледа с тия негови мераци , ама човека се развива и хич и не ми спестява страховете  #Crazy #Crazy #Crazy
Цял роман изписах, за което моля да ме извините  Embarassed малко по-късно ще пусна новата тема , че трябва да се приспиваме  Wink
Много гушки на всички мамчета е пухкави бебоченца  Hug Hug Hug

# 738
  • USA
  • Мнения: 1 323
Аз ще съм малко телеграфична,но нямам много време
за лигавниците аз ги купих от ибей комплект 12 бр. гледах да са с найлон вътре,че да не пропускат,а за закопчаването ги взех с лепенки,но ако питаш мен с копчета по-добре.Много му драскаха на врата.За големината не разбрах на вратлето ли са и малки или са къси? Ако са на вратлето гледай като избираш да са и по-дългички-те са с по-голяма обиколка.ММ много ми се смееше за бройките дето бях взела,а като ми се падна такова бебе дето повръщаше до 9 месеца,той сам ми викаше купи още лигавници  hahaha
ЕРГОТО го купих от един магазин,от който не може да се пазарува он лайн,но в него често се намират страхотни неща с голямо намаление.Иначе си е чисто ново и в кутия,но е без инсърт за новородено.За твоята госпожица с манекенски мерки май няма да има нужда от него щом и главичката си държи вече. ThinkingАз бих я сложила директно в кенгуруто като дойде и я пробвай как ще и е PeaceПриставката можеш да я продадеш Peace
Мила и вашата педка е луда  щом на Алекс казва наднормен,не знам на Лекси какво щеше да каже.Той до годината беше в 95% горната граница на теглото,а сега е на 60%.Радвам се ,че Алекс е проял ,че и ти много му се притесняваше.Страхотен пъргавелко е да ти е жив и здрав и по-малко да те държи на нокти!
Покажете и другите бебета да ги видим  Wink

# 739

Общи условия

Активация на акаунт