Бебета родени в чужбина - тема 18

  • 28 143
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 245
Ха, ха, тя и моята заплашваше, защото аз съм била проклетия, но на пук на нея Вики ми е толкова кротка милата, само и да спеше през по-голямата част на нощта, щеше да е супер. За една година обаче, аз толкова свикнах да не спя, че вече не ми прави впечатление Simple Smile

Ето и тук да публикувам малко снимки от рождения и ден, който беше понеделник.

# 691
  • Мнения: 0
Здравейте момичета Simple Smile Да се включа и аз най-накрая в тази темичка.

На 27ми март се роди нашата калпазанка Никол-4615кг,57см.Изцяло на кърма сме и хич не слушаме.Иска само на ръчички заради баба й основно.Вчера й взех билет на бабата за след 2 сед и от 2 дни се учим да спим навсякъде другаде,но не и на ръце.И в количката не иска,всеки път се нааква имам чувството нарочно хихи и започва неистов рев.Не искам да я вдигам и много ме е жал,но съм упорита и всеки ден я изкарвам.
Има ли мами,които дават Wellkid витамини?Аз от 2 дни започнах да ги давам,но ми се струва доста като количество.Ако може да споделите мнение,защото на мен акушерките ми казаха,че витамин Д ще се добавя от слънцето,а то хич го няма в тая Англия.

Последна редакция: чт, 02 май 2013, 21:01 от the light

# 692
  • Мнения: 279
Цитат
нашата калпазанка Никол-4615кг,57см
олеелеее,какви са тия размери Shocked Shocked Shockedда ви е жива и здрава,а аз си милсех 4е Кайл голям се е родил Joy
Какви са тия витамини и защо ги даваш?бебето си набавя вси4коот кърмата,не е нужноникакви витамини допълнително.за вит.Д не съм давала,не е задължително да е слън4ево и топло за да се набави витам.Д,така 4е спокойно си изкарвай момата на разход4ици,тя ще си набави необходимото.
За спането вколи4ка си спомням 4е с Кайл имах голямпроблем в на4алото но мисля след 3-4месецзапо4на да свиква и да спи в коли4ката,така 4е
 реве не реве изкарвай,и тя ще разбере 4е май в коли4ката е много фън а не наказание Mr. Green
Приятно искарване на празниците на вси4ки мами и бебоци! Hug Hug Hug

# 693
  • Мнения: 0
Цитат
нашата калпазанка Никол-4615кг,57см
олеелеее,какви са тия размери Shocked Shocked Shockedда ви е жива и здрава,а аз си милсех 4е Кайл голям се е родил Joy
Какви са тия витамини и защо ги даваш?бебето си набавя вси4коот кърмата,не е нужноникакви витамини допълнително.за вит.Д не съм давала,не е задължително да е слън4ево и топло за да се набави витам.Д,така 4е спокойно си изкарвай момата на разход4ици,тя ще си набави необходимото.
За спането вколи4ка си спомням 4е с Кайл имах голямпроблем в на4алото но мисля след 3-4месецзапо4на да свиква и да спи в коли4ката,така 4е
 реве не реве изкарвай,и тя ще разбере 4е май в коли4ката е много фън а не наказание Mr. Green
Приятно искарване на празниците на вси4ки мами и бебоци! Hug Hug Hug
[/quote

Хехе гигантски размери. Ами приятели препоръчаха тези витамини най-вече заради вит Д. Малката им се мръщи,та за това викам да взема съвет и от вас.
Ох ти направо ме отчая с тези 3-4месеца Sad Дано свикне по-скоро

# 694
  • USA
  • Мнения: 1 323
Лайтче аз давах по една капка витамин Д всеки ден. PeaceЛекси обаче е декемврийско бебе и зимата при нас е дълга и студена.Лятото го спрях и не съм давала повече.Витамин Д е много важен и няма опасност да предозираш.Предполагам количеството което са ти казали да даваш е 400 IU а за да предозираш трябва да е над 2000 Peace
За количката да те успокоя,но и моя човек не искаше в нея Mr. Green Инвестирай в кенгуру и да ти е здрава гърбината.Кърмените бебета обичат да са близо до мама(манджата). Wink
Успех с количката дано пък ти си по-упорита от овнето ти!

# 695
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   И аз давах вит. Д до една годинка, педиатърът ми каза - докато кърмя. Сменихме го (педиатъра) тази календарна година и новият каза да го спра след като бебето стане на 1 г. Други витамини не съм давала, аз все още си взимам моите пренатални витамини всеки ден и продължавам да кърмя. Съгласна съм с всичко, което е написала Калалили.

# 696
  • Мнения: 191
   И аз давах вит. Д до една годинка, педиатърът ми каза - докато кърмя. Сменихме го (педиатъра) тази календарна година и новият каза да го спра след като бебето стане на 1 г. Други витамини не съм давала, аз все още си взимам моите пренатални витамини всеки ден и продължавам да кърмя. Съгласна съм с всичко, което е написала Калалили.

И ние сме изцяло на кърма. Давам вит. Д всеки ден по 1 мил. Но всичко е по съвет на доктор, не правя нищо, което доктор не е потвърдил. Ир,  имам питане - вие сте все още на кърма, това как го комбинираш с другото ядене? Ние ще се захранваме от другата седмица и ми е интересно да знам. Аз бих искала също да кърмя по-дълго и се чудя как ще стане след като се върна на работа, но разбира се бих могла да се помпам...Мееерси. Весела подготовка за празниците! Аз ще меся козунак и ще боядисвам яйца - тази година искам да пробвам нещо ново - боядисване  с гъбка. Hug

# 697
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   Sarnia, Иван е бебе, кърмено на поискване. Винаги, когато съм усещала, че е гладен или просто иска да суче за успокоение, по навик или по някаква друга причина съм давала, независимо кога и колко е ял преди това. При захранването изчаквах да минат поне 50-60 мин. от последното хранене (кърмене) и чак тогава съм предлагала храната. Гледала съм да не е много гладен, но и да не е току що ял, за да има интерес към храната. Бъди търпелива и ако нещо не хареса първоначално, остави малката шушка и предложи същото и на другия ден. Иван нищо не ми отказваше при захранването, беше бебе за пример. След предлагане на новата храна съм изчаквала известно време (20-30 мин.) и съм предлагала отново гърдата. Започнах с оризова каша, след това със зеленчуци и по-късно предложих плодовете. Новата храна предлагах между 10 и 12 на обяд, не по-късно, за да следя за реакции. Единствено проблем имахме с банана, който въведох на седем навършени месеца като пръв плод след авокадото, но се обрина от него много жестоко ( бананът, както и доматите, и зелето съдържат веществото хистамин, което е потенциален алерген). Дадох банан на 11 месеца и се прие чудесно, и до ден днешен е един от любимите плодове, наред с мангото. Плодовете съм давала винаги в суров вид, никога топлинно обработени (освен тези в готовите пюрета). Дано съм ти била полезна. Ако имаш повече въпроси - на твое разположение съм.  Hug

# 698
  • Мнения: 0
Лайтче аз давах по една капка витамин Д всеки ден. PeaceЛекси обаче е декемврийско бебе и зимата при нас е дълга и студена.Лятото го спрях и не съм давала повече.Витамин Д е много важен и няма опасност да предозираш.Предполагам количеството което са ти казали да даваш е 400 IU а за да предозираш трябва да е над 2000 Peace
За количката да те успокоя,но и моя човек не искаше в нея Mr. Green Инвестирай в кенгуру и да ти е здрава гърбината.Кърмените бебета обичат да са близо до мама(манджата). Wink
Успех с количката дано пък ти си по-упорита от овнето ти!

Kalalily ето това са витаминитe,давах по 0.5мл.Не знам дали ще ги продължа.Имам и вагинтол от Бг,но не знам по колко капки.

http://www.vitabiotics.com/Wellkid/babydrops_main.aspx

Исках да купя като твоето кенгуру или на стоки и все още не съм се отказала,но момата е много тежка( преди 2сед беше 5100 ) и се чудя дали ще издържа да я разнасям,защото кръста доста ме боли от операцията.

# 699
  • Мнения: 170
zdrasti the light вигантол слагам по една капка на пръста  и тя си го цока  Peace

# 700
  • USA
  • Мнения: 1 323
Лайтче и мен ме болеше гърба и лесно се уморявах в началото,но го отдавах на упийката.Мимето обаче сподели,че и тя била така,а тя беше без упийка.Така че явно е нормално след раждането,но отминава. PeaceЛекси се роди малък,но много бързо навакса и после беше огромен.Мъкнах го до 9 месеца отпред и ми беше много удобно,а той беше 10кг.Просто кенгуруто е направено така ,че да се разнесе тежестта равномерно и коланите са на места на които не натоварват гърба и раменете. Peace
Капките не ми харесват.Блъскани са с много витамини И минерали.По-добре ти си вземи някакви витамини за бременни ,а на малката давай само вит Д по една калка дето е отбелязано на пипетата. Peace
Сарния много мами кърмят и се връщат на работа успешно.Можеш там да се помпаш ,а в къщи да я кърмиш.Аз започнах със зеленчуци,но Лекси хич не ги хареса и вкарах плодовете.Кашите най-последни ги почнах,че той беше в тежка категория LaughingКазват,че често кърмените бебета предпочитат първо плодовете,защото и кърмата е сладка.Опасявах се ,че ще свикне със сладкото,но детето прояде и зеленчуци без проблем.Просто не очаквай от начало да започне да яде количества.Търпение му е майката.Лекси прояде истински на 10 месеца.До тогава се радвах и на 50 гр. Peace

# 701
  • Мнения: 385
Здравейте,мами!
Ние с Емма сме добре  Simple Smile само на кърма сме, но и аз давам вит.Д по една капка на ден,както каза Мива(на пръста и обтривам бузката отвътре).Емма пък спи като пън в количката  Mr. Green случвало се е да се забавя навън и тя не се буди докато не се приберем.
Имам въпрос- от около 2 седмици Емма има ситни червени пъпчици по лицето.Появяваха се за ден,на другия ден на други места...мамите около мен ми казаха,че бебетата се чистели и било нормално.Но пт няколко дни личицето и стана като шкурка,сякаш пъпчиците завяхват,взех да се тревожа,дали не е алергия?!Но пъпчиците са само по личицето  newsm78 Във вторник ще я заведа при Джи пи-то,но случвало ли се е и с вашите бебчета? Почиствам личицето с преварена вода и мажа с бебешкото олио личицето и главичката ,защото ни се появиха и крусти.Може ли да има бебешка кал и по личицето?
А какво ползвате за слънчева защита на децата?Трябва да взема нещо за бебка,гледах 50+ детските,но никъде не прочетох да стават от 0 месеца!

Последна редакция: пт, 03 май 2013, 18:35 от Кофеин :-)

# 702
  • USA
  • Мнения: 1 323
Кофеин за бебета под 6 месеца не се препоръчва слънчезащитен крем.Намери и шапка с хубава сянка,те бебетата и без това не обичат да им пече слънцето.За лицето според мен не го мажи с олио.То запушва порите.Аз Лекси по лицето не съм го мазала с нищо освен да го мия с вода.Той обаче си имаше бебешко акне,което не е точно червени пъпки,а пъпки с връхчета.Забелязала ли си да си яла нещо различно? Иначе за крустите по главата аз ги мазах със зехтин 5 минути преди баня и после ги чистих със ситно гребенче.След време обаче пак се появяват,което си е нормално до към годинката. Peace

# 703
  • Мнения: 385
Kalalily,благодаря.Не си спомням да съм яла нещо различно от обикновено  newsm78 Не мисля,че е от козметиката-ползвам я от самото начало.С крустите се справям,мажа със зехтин и аз преди баня и после разресвам,понамаляха,струва ми се,че и на веждичката има,затова се чудих-може ли да има и по лицето?! А пъпчиците са ситни червени по личицето и вратлето,да не съм я претоплила,че тук е жега тези дни...
А за слънцезащитните- не е ли опасно да не изгори, не я държа на слънце,но все пак я пече понякога,докато сме в движение.Мятам един тензух,ако много пече,но не ми се струва достатъчно  newsm78

# 704
  • Мнения: 279
азпак да се вклю4а за вит.Д,с каката в бг давах вагинтол,тук след раждането попитах доктора и той ми каза"глупости,за какво му е виж колко е слън4евона вън"Simple Smileаз по принцип избягвам ве4е да давам какви то и да е добавки на децата,било то витамини или какви ли не още щуротии.Според мен тези допълнитрелни неща които могат да се добавят естественно си е ве4е на пе4албарство в наши дни.Както и да е,всеки решава сам,аз с второто взех драсти4ни мерки-нито ваксини ,нито витаминии други разни добавки освен естествените,ех мога да  сепохваля 4е каката пове4е ми се разболяваше,то не бяха повръщания ,разтройства, гърла,а да 4укна на дърво мал4о само два пъти ми беше със соплоки и това си беше,ама то може и до организма да е де да знам newsm78
Сарния,аз още кърмя също,Моника якърмих1.5 год. мал4о може и до 2 да отпраши такакатогогледамняма мерак заотбиване.Ние захранихменормално,оффф не помня ве4е май първо беше картоф и после морков,каката беше оризова безмле4на каша.Как комбинирам кърменето ли?-никак,ял не ялкато поиска давам,ама то ве4е и много жално се моли,дърпа ми пазвата и все вика"мамааа -папааа....ти"(ти е-цицонка)и аз давам ,винаги,нищо не ми пре4и:)
Кофеин,аз предимажех с на мустела слънцезащитния крем,както казах нещо ми стана и ве4е избягвам и да мажа,просто вървим по сянка или ги изкарвам като не е толкова слън4ево,някакси ми се  втълпи теорията,"я бе слънцето било вредно,а готовата смес която направо ти запушва кожата и не знаеш от какво е направена и какво ти при4инява на тялото?"(та това е и моята теория)
За кирта по главата-и аз мазах с олио и с гребен4е из4игърквах,така минава:)

Приятни празници на вси4ки мами и бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт