Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 24

  • 77 989
  • 709
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 2 082
Венозна урография и микционна цистография сме правили в Токуда, без упойка.

Сцинтиграфия сме правили в чужбина, там беше без упойка (тук доколкото знам е с).

# 391
  • Мнения: 4 202
Сцинтиграфия сме правили в чужбина, там беше без упойка (тук доколкото знам е с).

Ми то не че е задъжително, ама ако детето мърда ще се провали изследването  Rolling Eyes
Анестезиолог си подсигуряват родителите.

Аз за моето дете все още не бих се наела да му правя подобни изследвания без упойка, защото знам, че като се стресира няма сила, която да го накара да не мърда  ooooh!

# 392
  • Мнения: 817
по принцип сцинтиграфията се прави с упойка на малки деца-бебета, които не могат да стоят мирно 20-30 мин., а не че в чужбина се прави без. На дъщеря ми на 3м. правихме без, защото беше бебе и спа, на една година вече със, след това на 2.5г. и на 4г. без, след като й бях обяснявала подробно 1 седмица какво е това излседване и стояхме при нея с баща й.

# 393
  • София
  • Мнения: 2 082
Не съм проучвала тук как е.

Детето ми беше на 10 месеца, когато му правихме сцинтиграфия.

Ако е голямо дете, да му обясниш, че трябва да стои мирно. Но при толкова малко дете, абсурд. Или поне при моите няма как да стане, дори и с много обясняване  Rolling Eyes

Аз съм описвала и друг път, там където правихме изследването, детето се поставя в едно одеало, увива се с него, след това се пуска топъл въздух, за да се пристегне детето и да не мърда, и от топлината повечето деца заспиват.

Ето така изглежда:

Скрит текст:

# 394
  • Мнения: 5 531
Аз не съм чувала в Пирогов да правят МЦГ и венозната урография с упойка. Но може ид а не знам. Сцинтиграфия в Пирогов не правят. Иначе, Мария беше на 3г, и стоя мирно и без упойка на сцинтиграфията. Но тя е адски послушно и изпълнително дете от малка.
Еndira вие оправихте ли се вече?
Аз имам проблем сега пък с големият, същата история, усеща че не се доизпикава. Пие баклофен, и ще му записвам ас за контролен скоро.

# 395
  • Мнения: 5
Здравей те,има ли деца тук във форума с поликистоза на бъбреците?

# 396
  • Мнения: 111
Здравейте,имам усещането ,че си съсипвам детето Sad Днес ни е 7-ми ден от аугментина и тази сутрин виждам цялата обрината в пъпки от главата до петите,преди това всеки ден разстройство  Sad
На всичкото отгоре и е.колито сигурно си стои.Някой да е бил в подобна ситуация и какво ви казаха лекарите?

# 397
  • Мнения: 4 202
darkmama, спокойно!
Най-добре се посъветвай с лекар.

Всяка майка мрази да дава АБ на детето си, но понякога се налага  Sad

# 398
  • Мнения: 111
Посъветвах се и тя каза да спрем АБ разбира се,но да изчакаме да мине обрива и да почваме Нелидикс .Нямало смисъл да пускаме урини,защото нямало да са реални.Но ако за  3-4 дни се изчисти от аугментина защо да не са реални newsm78 ?
Pepito791 , кога ви откриха кистите?

# 399
  • Мнения: 5
Посъветвах се и тя каза да спрем АБ разбира се,но да изчакаме да мине обрива и да почваме Нелидикс .Нямало смисъл да пускаме урини,защото нямало да са реални.Но ако за  3-4 дни се изчисти от аугментина защо да не са реални newsm78 ?
Pepito791 , кога ви откриха кистите?
ами когато беше на 4 год.,а сега е на 12г.

# 400
  • Мнения: 111
Нашия случай е по-различен...,затова те попитах кога са ги видели при вас.Дано се стопят Praynig
При нас беше мултикистозен единия.

# 401
  • Мнения: 5
Дай БОЖЕ! Praynig но няма шанс.А вие как сте,как се развива при вас?

# 402
  • Мнения: 5
Здравейте Мами!Пиша ви за да споделя проблемът който имаме ние с моя бебок.Сега сме на 6 месеца, но вече имаме 3 престоя в болница!Беше на месец и половина когато за 1  - ви път вдигна темп. 38.5 всичко мина за една нощ и педиатърката ни не предприе никакви мерки. Две седмици по - късно отново вдигнахме висока темп. и я подържахме два дни. Педито реши на 2 -ия ден да ни пусне кръвна картина - левкоцитите ни бяха 17 и освен тях и високата темп. ни нямаше нищо друго. Тя реши да пием АБ - пихме без да знаем какво лекуваме. 2 седмици след приема на АБ отново вдигнахме темп. , отново висока,този път освен кръвна картина пуснахме и стерилна урина отново бяхме с високи левкоцити - 20 и чиста стерилна урина.На 3 -ия ден все още бяхме с висока темп. - 39.5  - почти невъзможна за сваляне и ни прати в болница за да ни правят изследвания и да разберат от какво вдигаме темп. А забравих да спомена,че ни гледаха и няколко пъти на ехограф бъбреции всичко останало и не видяха нищо.Така ни приеха за 1 - ви път в болницата там след множество изследвания ни казаха,че сме имали някаква вирусна инфекция предния път и не била излекувана та те я излекуваха отново с антибиотик!СЛед 5 дни престой в болница ни изписаха но   след 2 седмици всичко се повтори отново пихме АБ и лекувахме........ никой не знаеше какво. Спряхме да пием АБ и 24 часа по - късно отново бяхме с темп от 41 градуса. Хванахме се и отидохме при една професорка само при нея не бяхме ходили.Тя ни прегледа и веднага ни прие в болницата при нея направиха ни изследвания бяхме с43 000 левкоцита, разширено легенче на десен бъбрек 2 пъти по - голямо от нормалните му размери и на косъм да загубим въпросния бъбрек с остур пиелонефрит............ Прекарахме 15 дни в болницата на 2 антибиотика едновременно и 2 - та широкоспектърни защото стерилната ни урина и хемокултурата ни бяха чисти - без бактерии.На сляпо успяха да ни стегнат и да ни спасят бъбрека..... Изписаха ни уж клинично здрави, но месец по - кусно ни приеха отново със същия проблем. Този път ни направиха МКЦ             

# 403
  • Мнения: 5
И потвърдиха двустранен ВУР 3 - та степен...... Едната докторка казва че сме за операция другата казва че не сме само трябва да пием Фуролин и да чакаме го израстем............... Това е много сбито описание на това през което минахме........ Сега ще се опитаме да се свържем с Доц. Буева и да доидем до София за да чуем и нейното мнение , защото на лекарите тук вече им нямам никаква вяра........ Съжалявам че се натрисам така във вашата тема , но нямам човек с който да седна и да споделя,и той поне да се направи че ме разбира..... А трябва да споделя с някой, защото усещам че нямам сили вече да сеправя на много силна........

# 404
  • Мнения: 5 531
Миличка, не се натрисаш в темата, напротив тъжно е, че си тук, но това е място където можеш спокойно да споделяш. Аз мисля, че най - доброто решение е да дойдете с София. Детето прави доста често пиелонефрити, а това не е добре. Има вариант да израстне проблема, но наистина най - добре е да се посъветваш със специалисти и нефролог и уролог според мен. Да направите и сцинтиграфия, и тогава да се преценява дали сте за операция или ще чакате. Определено ви е нужно и поддържащо лечение през този период.
Ние бяхме вчера с Минко при д-р Мирчов. Нещата при нас са доста странни - доктора каза че засега ще се въздържи от инвазивни изследвания, защото твърде късно полувача оплакванията и е малка вероятността да има някакви механични стеснения. Но, че има задръжка над нормата - има си, че и след второ и трето ходене до тоалетната пак остава някакво количество, остава. Има и леко връщане към десен бъбрек на урина В крайна сметка ни изписа един куп изследвания, и консултация с ендокринолог и добър ехографист който да огледа и останалите органи. Среща , след месец отново.

Общи условия

Активация на акаунт