Бургаски майчета - 13 тема

  • 45 039
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 7 434
Аз лично не бих пускала никакви изследвания предварително.Нека си прецени лекаря.Колко ти е хемоглобина? (За справка моя най-никсък беше 72)

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
107 е най-ниската измерена стойност до момента, не е толкова зле, но ми е много отпаднало, при мен като падне под 110 и не се чувствам хич добре. Отровиха ме с желязо сума месеци и след като на своя глава си пуснах да видя как е, се оказа, че желязото ми е в съвсем горната допустима граница, т.е. проблемът не е желязодефицитна анемия. Заради едни други проблеми и витамини не мога да пия и направо едва вървя. Затова исках поне хемоглобина малко да оправя или най-малкото да взема адекватни мерки под 100 да не пада.

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 7 434
Яж цервено цвекло. На мен ми помогна. Не, че го вдигна до небесата де. Имай предвид, обаче че в последните месеци и желязото пада.

# 648
  • Мнения: 13
Яж много спанак,стафиди и месо. Пресен спанак има в Кауфланд и Билла. Аз така се оправих.


Майчета, бях на запис на тоновете и ми се падна да го гледа д-р Л. Акъла ми изкара #2gunfire Изсумтя само пак да отида тези дни, аз попитах някакъв проблем ли има, а тя се врътна и напусна стаята. Някоя от вас наясно ли е с разчитането  на тези тонове? #Crazy Изглежда нормално, но има един пик около 180, през осаналото време е около 140-150. Бебето много риташе при записа, дали това е причината или е нещо по-лошо?

# 649
  • Мнения: 375
Да допълня само да не комбинираш кисело мляко със спанак или лапад, понеже пречи на усвояването на желязото. Салатата с цвекло да я овкусиш с лимон, а не с оцет, вит.Ц в лимона помага за усвояването. По-напред в темата една мама беше писала, че помага сварено яйце за хемоглобина. Аз хапвам и супа от коприва, има прясна на пазара.

Розовка, коя е тази док? Тоновете на бебета са от 120 до 160, така ми каза една акушерка. Хич не й обръщай внимание на тази докторка.  Wink

# 650
  • Мнения: 74
Розовка , наистина коя е тая лекарка?  Между 140 и 150 според мен си е напълно нормално. А такова нещо като при твоите тонове може да се получи както ако бебчо изрита , така и ако се изкашляш ,кихнеш или се изсмееш (на мен и това ми се е случвало).

# 651
  • Мнения: 13
доктор Лазарова, а съм чувала за нея че е добър диагностик, но много крива като човек. На мен също са ми казвали,че трябва да са от 120 до 160 и се чудя какво имаше предвид newsm78

# 652
  • Мнения: 155
аз в 9 месец ходех редовно на запис и са в норма, ако са от 120 до 180, като с всеки изминал път започваха да 'падат', т.е единия път пика беше 170, после 160 и т.н.

# 653
  • Мнения: 73
Относно тоновете моя лекар ми каза, че когато при различните измервания са различни стойностите и варират примерно един път 135, един път 155, това значело много здраво бебче Simple Smile

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Относно тоновете моя лекар ми каза, че когато при различните измервания са различни стойностите и варират примерно един път 135, един път 155, това значело много здраво бебче Simple Smile
За което каква е логиката и обяснението не ми е ясно, но дано да е прав  Simple Smile
Аз точно си мислех защо единият път е 140, другия - 160 ...

# 655
  • Мнения: 0
Мон, аз правих електрофореза мисля в 6-я месец от бременността. И аз като теб бях пила 3 месеца желязо, но пак имах нисък хемоглобин. Оказа се, че съм с таласемия минор. Започнах Б12, които пих до раждането. Не знам дали от витамина, но успях да задържа до 87... и аз съм яла червено цвекло, спанак и т.н., но щом не е желязодефицитна не знам дали помага  Thinking (неекспертното ми мнение  Simple Smile). Виж хематолога, при който ходиш какво ще ти каже да пуснеш.. Успех!

# 656
  • Бургас
  • Мнения: 7 434
И аз съм с таласимия минор.Цвеклото помага.Хематолог ми каза,че за да подейства спанака, трябвало да се изяде много голямо количество( цяла нива,ако трябва да съм точна).

# 657
  • Мнения: 62
Относно тоновете моя лекар ми каза, че когато при различните измервания са различни стойностите и варират примерно един път 135, един път 155, това значело много здраво бебче Simple Smile
За което каква е логиката и обяснението не ми е ясно, но дано да е прав  Simple Smile
Аз точно си мислех защо единият път е 140, другия - 160 ...

Защото при едното мерене, може бебето да е спало, съответно стойността да е по-ниска.На следващото мерене може да се върти или да е неспокойно нещо, и естествено, че стойността ще е по- висока.

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 7 434
Лазурски майки,искате ли като се постопли да направим една среща?

# 659
  • Мнения: 172
аз съм ЗА

Общи условия

Активация на акаунт