Лидл ::21:: ...and it's Christmas

  • 64 128
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
Явно не мога да разчитам на кол центъра  Sunglasses, вие сте по-осведомени, моля ви кажете ми ако сте виждали някъде прословутата ютия за 39лв. След като си я купих и майка ми я видя, естествено поиска същата, ходих днес но в люлин и рамстор нямаше. Някъде в София инфо?
Моля да ми пишете, че иначе ще грабне моята baby_neutral

# 721
  • София
  • Мнения: 1 832
Влизам да похваля готовите смеси за хляб. Пише, че са нов продукт. Вече сме пробвали от всички видове, най-вкусни са чиабата и селски ръжен, но чиабата има само по 1 бройка в кашонче. Нищо не се добавя, само вода. Намират се при сладкарските изделия.
Другото любимо ми е грахът в малките консервени кутийки. Като го отворя мога да го хапна целия, ако не ме спре някой Embarassed
И аз съм им хвърлила мерника, но стават ли за хлебопекарна, че така и не съм се спирала да ги разгледам.
Правих три пъти в машината. Пише, че на 500 гр. брашно се добавя 350мл. вода, но сместа се маже под бъркалката и е нужно да се добави още брашно, аз обикновено добавям бяло.  Правила съм със семките и преди няколко дни от пълнозърнестия ръжен и с двата вида едно и също. Даже с последния хляба леко се беше вдлъбнал от горе, което е показател, че на тестото му е повече течността. Следващия път мисля да го омеса в машината и да изпека във фурната.

# 722
  • София
  • Мнения: 9 860
Правя почти всеки ден хляб в хлебопекарната от Лидълските смеси. И аз видях, че пише да се добави 350мл вода, но за 500гр брашно това е изключително много и никога не съм го правила. Максимум 280мл вода или мляко добавям и става чудесен хляб.

# 723
  • Мнения: 1 883
Влизам да похваля готовите смеси за хляб. Пише, че са нов продукт. Вече сме пробвали от всички видове, най-вкусни са чиабата и селски ръжен, но чиабата има само по 1 бройка в кашонче. Нищо не се добавя, само вода. Намират се при сладкарските изделия.
Другото любимо ми е грахът в малките консервени кутийки. Като го отворя мога да го хапна целия, ако не ме спре някой Embarassed
И аз съм им хвърлила мерника, но стават ли за хлебопекарна, че така и не съм се спирала да ги разгледам.
Правих три пъти в машината. Пише, че на 500 гр. брашно се добавя 350мл. вода, но сместа се маже под бъркалката и е нужно да се добави още брашно, аз обикновено добавям бяло.  Правила съм със семките и преди няколко дни от пълнозърнестия ръжен и с двата вида едно и също. Даже с последния хляба леко се беше вдлъбнал от горе, което е показател, че на тестото му е повече течността. Следващия път мисля да го омеса в машината и да изпека във фурната.

И при мен така се получи първия път. Много е водата. Пълнозърнестия хубав ли е? Като бонуса/тонуса ли става?

# 724
  • Мнения: 1 806
Аз пък, докато тестото не се оформи на топка, седя и наблюдавам ще трябва ли още вода и си доливам. /В смисъл слагам по-малко и после доливам и не виждам как ще пусна на отложен старт, като все контролирам в началото процеса/

Относно кухненската с-ма- ако има друг магазин в града, пробвай и там, но директно с управителя- и при нас е един такъв  отзивчив и любезен.

# 725
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Зарибихте ме и май днес ще си купя да направя хляб, нищо, че имам 2 Бонус-а.
И аз наблюдавам тестото докато се меси, защото нямам везна точно да сложа брашно, а мерех с една оразмерена купа. Преди се бях научила колко брашно да слагам, но вече съм забравила. Почти година не съм си ползвала хлебопекарната. Но 350мл. вода и според мен са много.

# 726
  • Мнения: 25
Само при мен ли с 350мл. вода ми беше много твърдо тестото newsm78. Правила съм само ръжено-пшеничния хляб. Вторият път сложих 400мл вода, притесних се в началото, че стана редичко тестото, но после много хубаво си бухна и хлябът стана много въздушен и хубав. Да допълня, че всичко съм мерила а не е на око

# 727
  • Мнения: 1 700
Някой да е купувал от "Рученицата" на "Чира", която е на промоция от утре? На "Блу маунтин" много харесвам лютеницата и тази ми изглежда подобно.Simple Smile

# 728
  • Мнения: 6 714
Някой да е купувал от "Рученицата" на "Чира", която е на промоция от утре? На "Блу маунтин" много харесвам лютеницата и тази ми изглежда подобно.Simple Smile

На етикета пише още "лютеница домашна" , нали? Ако е тази, ние много я харесваме. Може би вече 3 буркана сме изяли.  Laughing На "Блу маунтин" не сме пробвали.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 735
Рученицата на Чира,но ЕДРО СМЛЯНАТА ни е любима.Купуваме различни марки лютеници и то скъпи,но даже и в малките буркани се развалят понякога от стоене.Тази Рученица в голям буркан свършва за 2-3 дни,толкова ни харесва.

# 730
  • Мнения: 483

Скрит текст:
Някой ял ли е от пиците в Пени, които са на промоция

От пиците в Пени най-хубава е тази в жълтата кутия с четири сирена!   chef
Дори си взех две резервни за фризера да си имам. Като се изпече е богата на кашкавал и вкусна , все едно е от пицария, че и по-хубава даже. Но вкус другар няма. На теб може пък друго да ти хареса.

След нея тази в зелена кутия Маргарита.
И на последно място тези със шунка и салам.


# 731
  • Мнения: 5 060
На "Блу маунтин" не сме пробвали.

Ние редовно взимаме от нея, от едросмляната. Харесва се, като консистенция е много по- различна от разни Дерони, Олинези и тн. Ще я потърся и другата.

# 732
  • софия
  • Мнения: 25 461
По ваши препоръки сутринта направих закуски с прясното бутер тесто. Потвърждавам положителните впечатления. Много ни хареса и на нас.

Много пишем. Заповядайте в

Общи условия

Активация на акаунт