В момента чета- 15

  • 35 753
  • 741
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 3 114
Кажете добър ли е преводът на "Вакантен пост"? Rolling Eyes Кой всъщност е преводачът?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 899
Благодаря за новата тема, sweetkids_mama  Hug !
Снимката е разкошна - напълно подходяща за зимните, мързеливи дни.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Благодаря за новата тема   bouquet
В момента чета "Вакантен пост", преводач е Венцислав Венков. Не мога да кажа за качеството на превода, но на някои места (в интернет) попаднах на критики именно за това. Книгата изобилства от нецензурни изрази, но това едва ли е по вина на преводача.

# 4
  • Мнения: 5 060
Наистина на доста места четох, че книгата е доста цинична. Чак не мога да го свържа това с прекрасната авторка на книгата. Heart Eyes

# 5
# 6
  • Мнения: 1 232
Херман Хесе  "Демиан".

# 7
  • Мнения: 150
Благодаря за темата!  bouquet

В момента чета:



Страхотна книга! Heart Eyes 

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Наистина на доста места четох, че книгата е доста цинична. Чак не мога да го свържа това с прекрасната авторка на книгата. Heart Eyes
Цитирам ти Кейси от другата тема - "Книгата е сериозна, многопластова, с много персонажи, има нецензурен език на моменти, няма нищо общо с фентъзи и изобщо, като започнеш да я четеш, забрави кой е автора и какво е написал преди това. "  Hug

# 9
  • Мнения: 107
Аз съм на Танцувай до последен дъх от Шърли Маклейн. Така се стекоха обстоятелствата, че вече чета 3-та книга на Шърли Маклейн. Така се получи. Само трябва да се сетя и за някой филм, в който съм я гледала...  Laughing  

# 10
  • Мнения: 4 569
Чета Фалшива самоличност на Дейвид Морел.

# 11
  • Мнения: 5 776
sweetkids_mama, благодаря за темичката   bouquet
Аз прочетох 'Да убиеш присмехулник', много е добра  Peace. Сега започнах 'Картел' на Сюлицер, съвсем в началото съм и още нямам впечатления  Wink.

# 12
  • Мнения: 382
Завършвам биографията на пианиста Keith Jarrett и съм много благодарна, че я прочетох. За да разбера, че не ми трябва нищо друго освен музиката му... Ни думи, ни факти, ни обяснения. Преживяването ми напомни на четенето на биографията на Селинджър, с която едновременно четох и книгите му. Сега също с четенето започнах наново слушане на записите на Keith Jarrett от 60-те и вече съм на 90-те (самата биография е издадена 1991 г.). Почти не съм мръднала от компютъра дни наред – книгата в ръцете, слушалките на ушите. Същата неподправеност и автентичност на личността като при Селинджър (и точно същата привидна студенина в общуването, особено с „обществото”; но съм свидетел, че с публиката общуването беше направо “hot” – взривяващо, вибриращо...!), същото почтено и „изчистено” отношение към творенето...
Глупаво е да се казва „най” в изкуството, но записите и концертите на живо на Keith Jarrett Trio (сякаш не е трио, а едно слято цяло) са ми доставили най-върховните музикални (и не само) преживявания – и искам още! Simple Smile  
Скрит текст:
Засега не ми се превежда това, но много ми се преписва:  Laughing

"Talking of his relationship with Jarrett, DeJohnette says, “I love him because, as a pianist and drummer myself, I can identify with him … the concept of what to ignore, what to leave in, what to leave out… we intuitively understand that … that’s why when we play together… we never know what’s going to happen, but we always get something happening that turns us on.”

The Rolling Stone magazine: "…demonstrated his strengths – his sure times, his far-ranging imagination , his sharply-honed technique and his particular inner fire, which is at once steady and vulnerable. When he plays alone, Jarrett pushes his creativity to its limits. It’s almost scary to hear someone who apparently relies so totally on the spirited, flowing, almost effusive directions of his muse, yet the muse seems to never let him down."

"Peacock and DeJohnette have the same kind of integrity as Jarrett in their life and their work, the same values and commitment. Above all, they followed their inner needs and instincts and were always scrupulously honest: they would never continue to work with Jarrett if they could not commit themselves to his music; in such a case , they would simply leave. There was also a mutual respect of a very high order."

http://www.youtube.com/watch?v=H6Q0lSJVnX4

Последна редакция: сб, 29 дек 2012, 21:21 от svet65

# 13
  • Мнения: 1 531
Благодаря за новата тема!  bouquet Много ми хареса снимката с тези чорапки и книжките! Много уютно,домашно ми стана като я гледах. Grinning Wink
В момента чета на книга "Хари Потър и  Философският камък".
Преди време я слушах чрез една програма,но нещо не ме впечатли особено.Сега една приятелка ми я даде и по ми върви четенето.Дали заради времето?Коледа,Нова година... newsm78 Може и точно сега нещо такова приказно да ми се е чело... Grinning По ми допада сега така на книга. Peace До сега такова нещо не ми се беше случвало.Обикновено като ми хареса нещо,то си ми харесва без значение дали аз си го чета или някой друг,в случея гласът "Гергана".  Grinning
Снощи намерих една книга,която ще започна да чете от днес.Става дума за "Любов" на на Елиф Шафак.
Исках да прочета нещо нейно,бях любопитна от вашите коментари,но все нещо друго ми излизаше.
Но ето тук я има и ако на някой  също му се чете,моля! Grinning
http://DMCA-removal-from-Google/index.php?page=torrent-details&a … ce951f6c66a49764a

# 14
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема,sweetkids_mamabouquet

Аз започвам "Последната тайна на Земята" на Джеймс Ролинс. Също много харесван автор от мен!

Общи условия

Активация на акаунт