Пости 2013

  • 80 596
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 545
А сърми със стафиди и орехи са ми едни от любитие лозови.
Вчера правих едни веган шоколадови кексчета, за подарък на едно приятелче на дъщеря ми-рожденик. Специални благодарности имах, изяли всичко до троха.Не съм снимала, беше късно, но днес ще направя отново за у дома.

Много са изкусителни тези лозови сарми, BiankaD.
Но много ме заинтригува и с веган-кексчетата. Ще споделиш ли и тази рецепта, когато имаш възможност ги направиш и да снимаш?
 Някои рецепти ги "опитвам" първо с очи Laughing. Ако ме спечелят, веднага се залавям да ги приготвям. Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 478
Аз също много обичам сарми със стафиди, но ги предпочитам с кисело зеле. У нас са задължителни на  Бъдни вечер. Като бях малка им слагахме и малко синя слива, но на съпругът ми му идва прекалено и сливата отпадна от семейните традиции Laughing

За вечеря приготвям ципура и пъстърва с портокали и лимони. Варя и картофи за картофено пюре, но може на салата да ги направя, че имам червен лук и кисели краставички, ще преценя след малко newsm78 Ще накъсвам и малко айсберг и съм готова Crazy

# 92
  • Мнения: 1 110
Аз минах директно на бързия вариант за вечеря тази вечер - айсберг, риба тон от консерва, царевица и лимон. Нямаше време за готвене.
За обяд сварих зеленчукова супа.

BiankaD, и аз моля за рецептата за кексчетата.  Hug

# 93
  • Мнения: 2 545
За тази вечер - кисело зеле с боб (от консерва) Laughing.

# 94
  • София
  • Мнения: 565
И аз днес набързо- пържени картофи и микс броколи, карфиол и моркови на пара (за да не е съвсем нездравословно  Sunglasses )

# 95
  • Мнения: 1 110
За да компенсирам вчерашното окалпазаняване за утре смятам да сложа боб. Много ми е трудоемко и времеемко готвенето му, но пък ми е огромно удоволствие.
И един селски хляб ще направя, само на питки  и купен хляб сме в последно време в къщи Confused.

# 96
  • Мнения: 107
Аз вчера бях на любимата си супа от картофи и праз с много бял пипер /нещо бях сбъркала, че този пипер не люти Joy Joy Joy - като огнедишащ дракон съм след употреба/, а за утре смятам да си направя една чеснова още от днес. В болнични съм и супите са част от лечението  Hug

# 97
  • Мнения: 1 110
Герганка, каква е тази чеснова супа?
Леко оздравяване  Simple Smile!

# 98
  • Мнения: 107
Днес, търсейки нещо различно, попаднах на тази рецепта .http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%83%D0%BF%D0%B0 . Стори ми се интересна и ще я пробвам, като малко ще я променя по мой вкус, защото не използвам маргарин и бульони. Нищо особено, но се надявам да се получи...  Hug

# 99
  • Мнения: 1 110
Благодаря!
Сподели като я направиш, моля те.  Grinning

# 100
  • Мнения: 508
Цитат
За вечеря приготвям ципура и пъстърва с портокали и лимони.
Бразилка, как точно използваш портокалите при приготвянето на рибата? Само сока или целия портокал?
BiankaD успя да ни заинтригуваш с тези постни кексчета. Моля сега ни дай и рецептата. Че аз напоследък само на сладкиши съм го ударила. Незнам какво ми става, но откакто съм родила ми се яде мноооооооооооого сладко.

# 101
  • София
  • Мнения: 478
Цитат
За вечеря приготвям ципура и пъстърва с портокали и лимони.
Бразилка, как точно използваш портокалите при приготвянето на рибата? Само сока или целия портокал?

Общо взето както ми дойде Laughing Най - често редя портокалите, заедно с лимони, в коремчето на рибата и върху нея. Сол, пипер меланж и поливам с малко балсамов оцет и зехтин, съвсем малко вода в тавичката и пека във фурната. Преди слагах и фолио, но у дома като че ли повече се харесва без.

katelinka, Честита рожба! Да ви е жива и здрава и много да ви радва  bouquet Св. Богородица да я пази и закриля Praynig

Прости за закъснелите поздравления Praynig

Още не съм решила какво да е за утре, но според наличните продукти май ще е праз с ориз и домати и патладжани с тахан  newsm78





# 102
  • Мнения: 107
Моята "чеснова супа" се превърна в бульон с хляб. Идеално е за кашлящи /изпих една чаша - гореща, гореща/, но сигурно няма да повторя, до следващия път, когато ми трябва нещо горещо и хранително  Hug

# 103
  • Мнения: 1 110
brazilka, много интересна рецепта за патладжана. Жалко, че в къщи този прекрасен зеленчук изобщо не се цени. Ще си го запазя като идея за гости.  Simple Smile
Герганка, благодаря за отзива. Аз едва ли ще опитам  Grinning

# 104
  • Мнения: 5 060
О, ама вие се отчитате? Колко хубаво и полезно  Hug Аз днес ще съм на зеленчукова, мътна супа- любима и за пост и за останалото време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт