Пълнолетното Парти

  • 2 361
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 816
Наближава времето и моето пораснало момче да навърши 18г.Чудя се какво да измисля за този празник.
Реших да Ви попитам,как вашите деца отпразнуваха това събитие и по този начин да събера идеи.

# 1
  • София
  • Мнения: 193
Зависи с какви средства разполагаш и колко гости ще каните, според мен. Ако имате място вкъщи, според мен това е идеалният вариант. Разбира се, стига да си спокойна и че младежите няма да ти направят големи поразии или поне такива, които не можеш да прежалиш. Ако компанията е по-спокойна не би имало проблем, най-малкото има плюсове тип избор на музика, хапване, без ограничения откъм час и без съобразяване с други хора. Трябва да се приготвя и да се чисти после обаче, което не е за пренебрегване.
Моят 18ти рожден ден също не беше отдавна - на 15ти семптември миналата година. Понеже нямаше как да събера гостите вкъщи се спряхме на вариант  заведение. Намерихме един неголям бар, където се съгласиха да вкараме хапване(тип соленки, сладки и тортата) и да пускат каквато искаме музика. Съответно всичко мина повече от перфектно - танцувахме, играхме джаги и дартс.  Peace Това също е добър вариант, ако можете да си го позволите.
Иначе... според интересите също може да се измислят интересни неща. Ако пък е топло времето един пикник би свършил чудесна работа. Има я опцията да се занесе генератор с лаптоп или някакво друго устройво за музика и пак ще стане купона, а и на открито спокойно може да се бяга, да се упражняват различни спортове.  Peace

# 2
  • Мнения: 25 633
Наближава времето и моето пораснало момче да навърши 18г.Чудя се какво да измисля за този празник.

Защо, то не може ли да мисли?  Laughing
Синът ми празнува така, както сам си пожела. Не ни допадна особено, но изпълнихме желанието му. Пълнолетие, какво да се прави...   Rolling Eyes

# 3
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
На 18 години обикновено вече си имат собствено мнение по доста въпроси, особено за купоните.
Моите и двете си купонясваха в къщи, събота вечер, ние на вилата......................Е, първия път имаше поражения, разбрахме, че термоплотовете все пак горят! На въглен от наргиле трудно се издържа.

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ооо, вече отдавна не мисля, те решават. Скоро на едно пълнолетие си направиха и пейнтбол.

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458
Нашето беше преди месец. Вкъщи, защото той така пожела. Над 30 човека е имало ( нас с малкия ни отсвириха на вилата). Имаше и кофти поражения, ама това беше залегнало в програмата  Grinning. Но пък беше идеално изчистено като се прибрахме!  Crazy Пиене, хапване и ето такава торта-изненада от мама, естествено без розовинките по  нея:



# 6
  • София
  • Мнения: 816
Благодаря Ви момичета
Ами вкъщи неможем,че нямаме подходящи съседи Grinning ,а предвид купоните които се правят ще ми го натякват поне година.Май ще им наема вила ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 589
Какви наргелета,какви горящи плотове?
Направо се радвам,че ми е далече от главата.Надявам се да дойдат по-добри времена,с по-възпитани млади хора.

# 8
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Какви наргелета,какви горящи плотове?
Направо се радвам,че ми е далече от главата.Надявам се да дойдат по-добри времена,с по-възпитани млади хора.
Кое е невъзпитаното в наргилето?
Въпрос на широкоскроени родители е.
За това най-добре детето само да реши какво парти ще прави...и ако може мама и тати да не са свидетели, защото после ще има много сконфузени погледи Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 193
За това най-добре детето само да реши какво парти ще прави...и ако може мама и тати да не са свидетели, защото после ще има много сконфузени погледи Whistling
Е, хайде сега, чак пък сконфузени погледи. Не всички тийнейджъри са прасета, може и съвсем нормално да си прекара рождения дне момчето, не е задължително да се правят простотии.
Честно казано, на моят 18ти рожден ден имаше и възрастни, и мои връстници, като под "възрастни" разбирай хора на по 35-40 години с хубава работа и семейства вече, ама точно те бяха тия, които успяха да се поизложат, а не моите, а се очаква да са пораснали вече и да са го минали тоя етап.  Confused

# 10
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Някои от вас, особено тези с по-малките деца, идея си нямат до какви щети може да доведе един такъв купон на двайсетина "добре възпитани млади хора", все от "елитни училища", никъде непускани от мама до сега. Ама нали вече сме на 18, лайф!
И не виждам връзката да са възпитани и да пушат или не. Може пък да са супер невъзпитани, груби,
арогантни, ама на - не пуши, не пие, всичко е ок!
18г. е етап, който трябва да се изживее, колкото и да ни се иска да ги поограничим.
Само след година всичко си идва на мястото.

# 11
  • Мнения: 6 879
Моя приятелка го празнува преди седмица. На заведение, понеже вече веднъж са викали полиция заради брат и преди години. Уговориха се с управителя за порции за всички /15 човека/, безалкохолни от там, внесе си част от алкохола и тортата. Много приятно изкарахме, платила е малко над 200 лева.
Друга приятелка обмисля да празнува на вила. Аз съм чак септември и въпреки това вече обмислям къде ще е - дали в по-големия апартамент, макар че и там ще ни е тесничко на 15 човека. Мислех си и да наема вила, но под 300 лева в района няма и независимо дали ще работя аз, за да я платя или нашите, толкова пари ми се виждат много при положение, че отделно ще трябва да дам поне 200 за храна и напитки. Да ангажирам родителите ми с организацията не съм си и помисляла, на мен ми е приятно да се занимавам и с приготвянето на храната, и с тортата, с приготовленията като цяла.
Тази година бяхме 12 човека /на 17 ми рожден ден/, изкарахме страхотно, не е имало нищо счупено, подпалено и пр., макар че на други купони е имало малки инциденти, но винаги сме се справяли.

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 18:13 от Michaela_

# 12
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Май не съм се изразила както трябва, за изгорения плот имам в предвид.
Като ви чета сега за горящи, изгорели и т.н. мебели.....................
Изгорено от цигара не сте ли виждали?
Същото е , плота е прогорен на 2-3 места, такива аварии много често се получават, ако има пушач вкъщи.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 202
Дъщеря ми празнува в заведение. Тя сама си избра къде, кога, с кого.
Иначе имам незабравими спомени от 18 рожден ден на бившия ми съсед от горния етаж...
Освен силната музика, думкане, крясъци имаше и "бонус"- оповръщани прозорци на кухнята ни.Търпяхме до 2 часа в полунощ и извикахме полиция. Дъщеря ми учеше тогава 1 смяна, ставаше в 6 часа и имаше класно на следващия ден.
Проявете толерантност към съседите си, бъдете европейци! Има места, предназначени за танци, музика, веселие.

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Проявете толерантност към съседите си, бъдете европейци! Има места, предназначени за танци, музика, веселие.

Абсолютно съм съгласна.

 Съседите празнуваха и към 4 -5 сутринта някой извика полиция. Излизаха цяла нощ на балкона и крещяха.

Общи условия

Активация на акаунт