Нивиана за дизайна/6/

  • 155 707
  • 793
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 22 905
Нивиана,откъде пък намери онази прекрасна къща в последната тема...Точно за мен е!!!)))
Макар вкусът ми да се лута от модерен интериор и архитектура,до по-лек класически и неокласически стил и архитектура.Затова обичам и да ги смесвам.))))

# 2
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Привет,
записах се в предишната тема, а сега започвам с молбите за съвет  Blush
От миналото лято правим ремонт на една стара къща, която купихме. Баните са ни почти готови, сега ще започваме с холо-трапезария-кухнята. От едно малка стая 12 кв.м. разширихме и стана Г-образно помещение от около 25 кв.м.  Това, с което трябва да се съобразя, е един паркет, който ще запазим /в бившата малка стая, която ще изпълнява функцията на малко холче/. В трапезарията обаче няма как да сложим същия паркет. За кухнята съм разтроена между следните 3 вида гранитогрес http://www.kai.bg/_Code/UserFiles/Product/Large/45x45%20porcelai … brown%20_8225.jpg
http://www.kai.bg/_Code/UserFiles/Product/Large/7907.jpg
http://www.fayanstrade.com/images/KAI/OREGON_Brown_33,3x33,3_802 … jpg?w=246&h=0
Мисля да правим светли /почти бели/ шкафчета. Зеленикавият гранитогрес ми хареса заради идеята да има подобни акценти като цвят в кухнята. Този, който е като теракота ми напомня за южняшка топла къща. Имитацията на паркет пък ще си пасне с ламината, който евентуално ще сложим в трапезарията. А там няма как да има гранитогрес, защото ще се вдигне нивото на пода.
Моля ви, погледнете снимките и ми дайте съвет. Харесвам рустик стил, все пак къщата е на село.
Това е паркетът в хола /не ми допада като цвят, но не ми се иска да го изхвърляме/ http://peruni4ka.snimka.bg/flowers/cvetya.567675.29588706
Има снимки и на останалите части от помещението.

# 3
  • Мнения: 560
  ДХЗ, Коя?  smile3530
 Надявам се и нашите  да стават  все по прекрасни.
 А на мен вкусът ми се мени според настроението - сменя се няколко пъти на ден - горките ми клиенти.

Скрит текст:



[/color]

# 4
  • София
  • Мнения: 1 355
Здравейте, Нивиана, преди време ми дадохте добър съвет и сега бих искала да се възползвам отново от вас. Предстои ми обзавеждане на Г-образно помещение, подобно на онова на Елфичка от предишната тема. В тясната част на Г-то е кухня, а в останалата - трапезария и хол. Преследвам, доколкото мога, класически стил.  Интересува ме вашето мнение относно следното. Смятате ли, че мебелите във всички помещения трябва да са с еднакъв цвят. Смятате ли, че ще е недомислица, ако кухнята е светла, а мебелите в останалата част на помещението са малко по-тъмни, но в еднакъв стил и с общ елемент (например, дизайн на вратичките) newsm78 Благодаря предварително! Очаквам съвети и от другите момичета в темата.  bouquet

# 5
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Всъщност, имам идентични въпроси като Бодра  Peace

# 6
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Не, разбира се, не случайно даже правят кухните примерно бели, а острова тъмен цвят. Даже много добре си изглежда. Нищо, че аз си ги направих абсолютно еднакви кухня, камина, секция, маса, а дивана и тапицерията на столовете светла. На мен си ми харесва Simple Smile, важното е и на теб.

# 7
  • Мнения: 560
Привет,
записах се в предишната тема, а сега започвам с молбите за съвет  Blush
От миналото лято правим ремонт на една стара къща, която купихме. Баните са ни почти готови, сега ще започваме с холо-трапезария-кухнята. От едно малка стая 12 кв.м. разширихме и стана Г-образно помещение от около 25 кв.м.  Това, с което трябва да се съобразя, е един паркет, който ще запазим /в бившата малка стая, която ще изпълнява функцията на малко холче/. В трапезарията обаче няма как да сложим същия паркет. За кухнята съм разтроена между следните 3 вида гранитогрес http://www.kai.bg/_Code/UserFiles/Product/Large/45x45%20porcelai … brown%20_8225.jpg
http://www.kai.bg/_Code/UserFiles/Product/Large/7907.jpg
http://www.fayanstrade.com/images/KAI/OREGON_Brown_33,3x33,3_802 … jpg?w=246&h=0
Мисля да правим светли /почти бели/ шкафчета. Зеленикавият гранитогрес ми хареса заради идеята да има подобни акценти като цвят в кухнята. Този, който е като теракота ми напомня за южняшка топла къща. Имитацията на паркет пък ще си пасне с ламината, който евентуално ще сложим в трапезарията. А там няма как да има гранитогрес, защото ще се вдигне нивото на пода.
Моля ви, погледнете снимките и ми дайте съвет. Харесвам рустик стил, все пак къщата е на село.
Това е паркетът в хола /не ми допада като цвят, но не ми се иска да го изхвърляме/ http://peruni4ka.snimka.bg/flowers/cvetya.567675.29588706
Има снимки и на останалите части от помещението.


Дай боже  всекиму къща на село !

Няма  нужда  в кухнята да са малките плочици, тя  е затворена с мебели, остава малко място, надребнява се, няма да се четат. Сложете си за гръб интересни плочки.
Зеленото е хубаво,  но, е малко като плесенясало, въпреки , че и  на мен ми харесва.
Принципно  помещението завива, натрошено е, хубаво е да потърсите обединение  с настилката.

Много би ми се искало да нямате  три настилки. Я  го дигнете  този паркет - рибята  кост, и му изравнете пода с останалия, предполагам че има поне  5 см отдолу възможности. И сложете пак истински паркет  в трапезарията. Така ще се подчертае  чистотата на  помещението  - правоъгълника - и ще го обедини.
 Другия вариант е да дигнете  трапезарията  с едно стъпало -  15 см.

Забравих - рибята кост можете да я пренаредите на квадрати или права, и след изцикляне - цветът може да се промени в желания.


Котето е  любимия ми модел!  







# 8
  • В градината...
  • Мнения: 15 930

Котето вече е една черна пухкава топка от дебелини ooooh!
Нямало възможност да се вдига паркета в хола. Бил лепен със смола и се натрошавал при опит за пренареждане. А за трапезарията не знам дали ще успеем да намерим същия  newsm78 А дори и да можем, много ще й се вдигне нивото - подът е с греди /правихме го тип американско строителство, където разширявахме етажа/ и ще стърчи както над кухнята, така и над хола. Освен това, помещенията не са високи - 140см. и няма много мегдан за вдигане. А за кухнята гранитогресът, имитиращ дърво дали няма да е най-добре?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 355
Демоде или скучни ли са изцяло белите стени и тавани?

# 10
  • Мнения: 1
Лично на мен наистина са ми малко скучни, макар че с подходящата мебелировка и текстилен интериор, може да стане доста добре. Аз съм привърженик на светлите подове, макар и не на класическото бяло. Напр пода в хола ми е светло сив с по-тъмни нишки. Комбинирала съм го с бледолилави стени и черни мебели. И стои добре.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 656

Благодаря ти, Нивиана, че правиш това място  Hug (не знам дали някога са ти поднасяли шарен цип вместо букет  Grinning )

От мен само малко красоти и интересни идейки:


Не е Гауди, но ми носи същото настроение:

# 12
  • Мнения: 22 905
Демоде или скучни ли са изцяло белите стени и тавани?
Нито демоде,нито скучни.У дома е така.Скоро дойде един познат и ахна като влече,каза,че у дома все едно грее слънце и е празнично.))))

# 13
  • Мнения: 2 172
Разликата в офертите ми между масив и МДф е огромна ,да не кажа колосална/3 пъти/.Ако въпросът опираше до 1000 лв ясно,но не е.Така,че със сигурност няма да е от масив.Аз изобщо не държа на него всъщност.
Виждала съм изпълнения на такъв тип кухня от МДФ и стои прекрасно  Heart Eyes Намерих си я в един сайт и си казах-такава ще е!Преди си мислех,че е достижимо само с масив,но се оказа,че не е така и се размечтах отново.Ако съм сигурна,че ще изглежда гротесктно няма да направя такава разбира се,но мисля,че не е така.Пак ще ходя и ще гледам  Crazy
Ще ви я покажа,когато е готова.Надявам се да се получи прилична и най-важното на мен да ми харесва  Heart Eyes Ако не ми др понрави на живо как изглежда, ще сменя концепцията с нещо по-изчистено,но отново романтично  Heart Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 057
От МДФ става, но от ПДЧ не. МДФ-а се фрезова и боядисва, няма нужда от кант и се получава добре, а е и много по-здраво от пдч-то. Недай боже да се наводни -цъфва и е необратимо.
Макар при повечето кухни да правят само вратичките от МДФ или масив, а куфарите от пдч.

Колкото до пода, аз лично бих предпочела евтин паркет или дюшеме пред ламината, особено за къща дори да оставим естетиката, изолационните качества са несравними. Има дъбови паркети ІІІ-ІV качество по 18-20 лв с поставяне, циклене и финиш - лак или масло още 10 лв., дюшеме от ела може да се намери на същите цени. Верно ще е по- скъпо, но 22мм изолация, възможността за неколкократно циклене, избор на начин редене...

Общи условия

Активация на акаунт