Попитай Нивиана /3/

  • 181 589
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Добре дошли в света на интериорния дизайн и архитектурата,влизайте !







Предишните теми:




Съветите на вътрешния дизайнер 




Попитай вътрешния дизайнер /2/

# 1
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте отново Нивиана,

За да не пълня излишно темата давам линк към предишен мой пост  и
частичен отговор

  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
С поздравления за ентусиазма и високо професионалните съвети, които даваш, Нивиана!   bouquet

# 3
  • Русе
  • Мнения: 3 711
С адмирации за търпението и отделеното време към всички нас.   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 413
Бялата кухня със зеленото - моята мечта  bouquet.

# 5
  • София
  • Мнения: 164
С огромни благодарности за търпението и желанието ти да помогнеш на всички Нивиана.

Имам желанието да ми е светло и просторно(на първи етаж сме). Затова мисля да заложа на светли цветове, искам бяла кухня. Дограмата, входната врата, която е в същото помещение са цвят дъб, мислих си за някакъв гръб и плот дъвесен тип, за да ги обедини.
Паркета май не е много подходящ за коридор, а то реално всичко ще ми е едно голямо помещение, поради тази причина гледах камък или гранитогрес.
Спрях се на подобни на предложените от теб на Пина, светло бежаво с малка бяла жилка(тя всъщност не се забелязва много), уж заради бялата кухня.
Хареса ми варианта, които ми предложи – цветни стени на бялата кухня – представям си цвят светъл нюанс на мляко с кафе.
Та терзанията са ми следните – такъв под и цокъл ще се върже ли на цветни стени и на тъмната дограма?
И На цялата тази преобладаващо бежава картинка като сложа и подобен диван няма ли да стане като в хотел...искаше ми се да избегна кафявото и производните, но...
Представях си диван бял, на големи цветни цветя, но пък на какъв под да го вържа.
Май постоянно ми е само желанието за бялата кухня. С нетърпение чакам мненията ви.
[/quote]
Поради страха ми от студа при наличието на плочки, май се спряхме на паркет във възможно най-близък цвят до този на дограмата. На мен лично този златен дъб ми има и червеникава нишка.
Сега колебанието ми за цвета на стените е още по-голямо и моля за помоща ти Нивиана, в случай че ти остане време.
Дадения пример в зелено е много свеж.
[/quote]

# 6
  • Мнения: 172
За да не ви загубя,че ще почваме детските стаи Crazy
Нивиана Hug

# 7
  • Мнения: 91
Нивиана и аз ще се радвам за мнението Ви.Не толкова за комбинация на цветове за момента, отколкото за подредбата/ хладилник , печка , мивка/.Въпреки че такива цветове също ми допадат. Това , което ще видите сама съм го правила, така че се надявам да не се впечатлявате много.От тук до края има няколко варианта - http://mbenkovska.multiply.com/photos/album/53#photo=11
 

# 8
  • Мнения: 11 747
Нивиана, в предната тема нали обсъждахме белите первази и липсата им на пазара. Без да броим PVC варианта. Е, да съобщя, че в Практикер има МДФ, снежнобели первази, с височина 580мм. Закупихме си. Мислихме, евентуално да поръчваме от Пловдив, за където една съфорумка съобщи, че се намират, но не се наложи това усилие, на по- лесно място намерихме.

# 9
  • Мнения: 876
Здравейте, Нивиана!

Бих искал да се допитам до вас относно цветовете на обзавеждането на бъдещото ни жилище. Ето в такъв цвят са стените, ламината и дограмата в спалнята и кухнята (хол с кухненски бокс).
http://prikachi.com/images/421/3456421Q.jpg
Засега сме се спряли на кухня в цвят венге като че ли, за да изпъква на светлите стени... newsm78 Чудим се относно дивана и секцията, които ще са в същата стая...не искам цялата стая да е с еднакви на цвят мебели като че ли, за да се разграничава холното от кухненското пространство все пак.  Mr. Green И ето тук запецваме.. Rolling Eyes Ще се радвам да чуя мнението ви.   bouquet

Също така се колебаем и за спалнята - какви цветове биха подхождали?  Thinking

Благодаря предварително!

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 795
Ние правим ремонт в момента и темата ми е много полезна.


Zlatence Нивиана беше отговорила в предната тема:

Момичета, самоцитирам се.  Embarassed За кухнята се насочихме към цвят венге, за да се откроява. Планираме да има барплот също. Остава все още нерешен въпросът за цвета на спалнята...Моля за помощ!  Praynig Не искам да е пак венге, но не мога да си представя какво друго би отивало...  Confused

Снимката доста замъглена, но всяко нежълто дърво.
Орех, дъб.
Бяло.

Внимавайте да не ви стане много тъмна кухнята.


# 11
  • Мнения: 91
pina \би ли споделила цената на перваза?

# 12
  • Мнения: 888
Виж ти каква темичка ... : )))))
Ще следя с интерес  Wink

# 13
# 14
  • Мнения: 11 747
pina \би ли споделила цената на перваза?

8 лева е пръчката, по 2,40м, като че ли бяха.

Общи условия

Активация на акаунт