Предучилищна в училище или в детската градина

  • 2 759
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Много се колебая. Споделете и вашето мнение. Предучилищната в училище е безплатна, но пък е само до 12.30. Не знам от друга страна каква е подготовката в детските градини. Струва ми се, че почти нищо не се учи, а само се гледат филмчето. Ако има майки, които са давали децата си на 6 в училище, нека пишат.

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Аз съм за Предучилищната в училище.
Подготовката е отлична.
В първи клас нямаше никакви трудности с материала.
Имаше разлика с децата които идват от детска и тези които са изкарали в у-ще.
Все пак това са си 5-6 часа по 30 мин всеки ден.
Според мен няма нищо общо с градината.
Били сме и в градина и мога да сравня.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Ако има кой да го гледа детето - в училище  Peace

# 3
  • Мнения: 284
В предучилищната в училищата се учи много повече от колкото в детската градина. От една страна е добре, защото се подготвят за училищния живот, но има доста писане, седене на чиновете, домашни. Някой трябва да се занимава с детето след училище. Трябва да прецените доколко детето е готово. Разбрах, че в някои училища и с 5 годишните така практикуват, което за мен е леко безумно. Дъщеря ми ходи в училище, но аз си бях в къщи, пък и тя беше спокойно, изпълнително дете. Сина ми определено ще го оставя в детската градина. Още една годна детски игри! В училище ги учат да пишат ръкописно, но Вие можете да си наваксвате по малко и вкъщи.
Най-голямата разлика между децата според мен идва от това кой се занимава допълнително в къщи и кой не. В първи клас при дъщеря ми имаше деца, които са си ходили на градина и бяха перфектни, както и такива които са били в училище, но далеч не така добри.

# 4
  • Мнения: 6
Да, съгласна съм, че заниманията вкъщи са много важни. Много родители разчитат, че пращайки децата на училище, решават всички проблеми и ги подготвят. Мисля си, обаче, че стоенете в клас е доста сериозен стрес за децата и затова може би повечето родители предпочитат да отложат с една година и да дадат време на децата си за повече игри в детската градина.

# 5
  • Мнения: 5 940
В училище. Детето има много повече време за игра, когато посещава предучилищна в училище. То е там само няколко часа, всичкото останало време му е свободно. А в градината последната година дори и спането на обяд им тежи.

# 6
  • Мнения: 284
Когато дъщеря ми беше в предучилищна в училище имаха горе долу по една страничка домашно, като се има предвид ,че се връщаше поуморена... нямаше толкова много време за игра. Може би зависи от госпожата, но доколкото знам навсякъде им дават домашни.

# 7
  • Мнения: 2 885
Нищо безумно не виждам, деца на 4-5-6 г да седят на столчета, да рисуват, да правят опити да пишат и четат. Щом го правят децата, обучаващи се по англо-саксонската с-ма, надали нашите са по-глупавички.

Ако има кой да се занимава с детето след училище - предучилищна в училище
Ако няма кой да се занимава с детето - ПГУ в ДГ.

Групата, в която учеше синът ми, завърши ПГУ в целодневна ДГ в София, със спане следобед и домашни през уикенда. Наблюденията ми са, че доста добре се справят сега децата в 1 клас.

# 8
  • Мнения: 284
Дали англосаксончетата седят на чинове от 8.20 до 12.00 с междучасия от 5-10 мин в стая без игри и пишат редове ръкописни букви. Имам приятели в Англия, няма нищо общо. Опити да рисува, пише и чете се правят и в детските градини, но се редуват и с игри. Всяко дете е различно, но  моето на 5 години не го виждам да седи по 30 мин. на чина и да пише.

# 9
  • Мнения: 2 885
Седят на столчета, с униформи, с кутия за обед, часовете са от 9 до 13:30.
Игри, математика, писане на букви, че и доп. език. Голямото почна на 5 г, малкото сега септември тръгва също на 4 г и 3 м. Имат домашни всеки ден.
Но ето, че още от Монтесорито децата се пробват да сричат, днес всички са с любимата книжка на градина. Имат занятия, м/у 4 и 5 г. са.
От система до система разлика бол.
За българската - аз бих предпочела ПГУ в училище.

# 10
  • Мнения: 19
    В училище е по-добре, самият факт, че са в училище с "големите", а не в градината с "бебетата" вече е фактор. А и заниманията не са само учебни, има и много игри.

# 11
  • Мнения: 66
Някой знае ли дали има определен срок, в който трябва да се каже в градината ако сме решили, да запишем детето в училище. Март-Април, да не е късно? Аз все още не съм напълно сигурна. Нашата учителка в градината реагира с обида, ако някой иска да си мести в училище.

# 12
  • Мнения: 1 007
Аз пък съм за оставането в градината Simple Smile Някъде из темите съм писала защо, да не се повтарям, но за едно дете, ходило редовно на детска градина, четвърта група представлява завършване на цял цикъл предучилищно обучение. Може би предучилищните групи в училище са добри за деца, които не са посещавали детска градина до момента и които ще трябва набързо да усвоят вече усвоеното в предните три години от другите, плюс планираното за четвърта група. Да не говорим, че в някои предучилищни групи в училище се изземват и функциите на първи клас (четене, домашни), защото така е по-лесно на учителите.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 300
Може би в предучилищните групи в училище са добри за деца, които не са посещавали детска градина до момента и които ще трябва набързо да усвоят вече усвоеното в предните три години от другите, плюс планираното за четвърта група.

Това не го схванах. Кое е това вече усвоено в детските градини, което другите деца не са го научили и не го могат и ще трябва набързо да го усвоят?
А за домашните - за цялата година да съм взимала 3-4 пъти тетрадки с домашни за вкъщи. За сметка на това имаха няколко тържества със сценки, песнички и т.н. В началото на първи клас щерката бе от най-подготвените и все още е сред по-добре справящите се. Надявам се и в бъдеще да е така.

# 14
  • Мнения: 14 133
Моето човече изкара предучилищна група в детската градина и съм много доволна.  Peace
Всичко зависи от нивото на заниманията и подготовката.  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт