Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте,

Обръщам се с молба за някаква информация за училището. Детето ми е кандидат за ПУК. Бяхме на изпит в Св. София, но там е резерва и не е ясно дали ще бъде приет. Ако има някой мама на детенце в Петър Берон, ще съм мноооого благодарна за отзив.
При нас е спешно, защото все още има места в П. Берон, но трябва да подам документи за кандидатстване.
До настоящия момент знам че таксата е EUR 3 600, без транспорт, униформа и учебници.
Моля ви помагайте!

# 1
  • Мнения: 382
Моето дете беше миналата година в предучилищна в "П. Берон". Писала съм в няколко теми, че съм изключително доволна от отношението към децата и обучението. Затова сега е първи клас пак там.

# 2
  • Мнения: 43
Във всяко едно ЧУ отношението към подготвителен клас е повече от много добро, защото децата са малки, а и оттам се набират първокласниците. После нещата се променят и е по-добре да се гледат резултатите от НВО. По този показател ЧОУ "Д-р Петър Берон" и по резултати от ІV клас, и по резултати от VІІ клас се нарежда на 19-то място, като за една година училището е слязло с десет места в класацията. Това е.

# 3
  • Мнения: 382
Във всяко едно ЧУ отношението към подготвителен клас е повече от много добро, защото децата са малки, а и оттам се набират първокласниците. После нещата се променят и е по-добре да се гледат резултатите от НВО. По този показател ЧОУ "Д-р Петър Берон" и по резултати от ІV клас, и по резултати от VІІ клас се нарежда на 19-то място, като за една година училището е слязло с десет места в класацията. Това е.
Само дето отношението за  три години не се е променило, детето ми продължава да се чувства отлично - обичано, обгрижено и щастливо, а за знанията - не съм видяла пропуск (следя какво учи, какво прави в часовете). Това на този етап за мен е повече от достатъчно. По отношение на класирането по НВО - може, има различни випуски. И по-добри и мотивирани да учат, и такива, на които не им пука какъв успех ще имат.
Това са моите лични, преки и конкретни впечатления, а не някакви обобщени мнения, базирани на незнайно какво.

# 4
  • Мнения: 43
Много хубаво! Значи сте намерили училището, което е за Вашето дете, което съвсем не означава, че показателите от НВО, сочещи слизане с десет места в класацията на училищата, не са факти, резултат и от усилията на децата, независимо какви са индивидуалните им особености, и от организацията на обучението в даденото училище.

# 5
  • Мнения: 382
Хайде стига с това НВО! Та как може да е обективно това класиране, когато има училища с паралелки от по един ученик! И този ученик изкарва 6, а средният успех на паралелка от 10-20 ученици е 5. Разбира се, че училището с един ученик от випуска ще излезе по-напред в класирането.

# 6
  • Мнения: 43
Хайде стига с това НВО! Та как може да е обективно това класиране, когато има училища с паралелки от по един ученик! И този ученик изкарва 6, а средният успех на паралелка от 10-20 ученици е 5. Разбира се, че училището с един ученик от випуска ще излезе по-напред в класирането.
Именно за това става често въпрос! Отворете сайта с данните от РИО, където е посочен и броят на учениците, и балът им по отделните предмети от НВО, за да видите по колко са седмокласниците в съответното частно училище. Например в "Св. София" обичайно са около 40 учениците от седми клас, за "Д-р Петър Берон" обикновено се посочват 22-23- ма души, т.е. 50% по-малко, но....са поне с десет места, а миналата година със 17 места по-назад от "Св. София". Да не говорим  за държавните СМГ и НУКК, където випуските са от над 100 ученици, но резултатите им ги нареждат сред първите .

# 7
  • Мнения: 382
Allana много добре е обяснила субективизма на това класиране в темата за частните училища и не виждам защо отново да го правя и то в тази тема, където авторката моли за отзиви майки, чиито деца са в това училище.

# 8
  • Мнения: 382
Цитат
Затова и на ВО например за ІV клас масово се подсказва на учениците - нали "добрите" резултати ще изведат съответното ЧУ на по-предна позиция, т.е. ще има повече кандидати, т.е. възможност за по-голяма печалба за собственика. Още повече, че квестори са учителите от съответното училище, липсва външен контрол.
По тази Ваша логика в толкова рекламираната от Вас "Света София" доста са се потрудили, за да излязат напред в класирането.

Общи условия

Активация на акаунт