КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 34 162
  • 744
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3
А когато вече се разредят болестите и принципно няма какво да се "каже" на хомеопата...през колко време се ходи на проследяване?През 3-4 мес. или...
Ако няма някакви съществени проблеми, които да налагат по-чести обаждания, контролният преглед при лекар/ лекар по дентална медицина/ е на около 6 месеца или поне веднъж годишно. Това си е в сила и за хомеопатичните посещения.

# 286
  • Мнения: 2 642
Пак изпуснах темата....а сте ми толкова интересни и полезни. Блаагодаря на всички които пишат и най вече на тези които търпеливо обясняват какво и защо се случва с хом.  bouquet

# 287
  • Мнения: 186
Aз искам да попитам практикуващите- възможно ли е постоянно да му има нещо на моя син- не нещо, а сопол и кашлица.Уж го лекуваме , понамаляват , спират ...и пак и пак и пак .Значи ли че не се е излекувал или просто отново се разболява , то даже не е и болест - всмисъл не е вирус или нещо.Не прави бронхити и т.н. по -сложни състояния-може би защото му се изписва веднага ХЛ Дали е заради ясленската обстановка или просто лечението не върши работа?????????

# 288
  • Мнения: 1 351
И аз се питах същото - мислих си че имам най- податливото на болести дете. Ама като спрях всичките компоти и постоянното взимане на лекарства нещата взеха да си идват на мястото , а сега когато сме при друг хомеопат детето ми се чувства добре . Даже имахме контакт с болно от Варицела детенце и вече 20 дена нищо му няма. Вече си мисля  да го пусна и на градина , а от другият месец да намаляваме  лекарствата за астмата.
 Ние кашляхме , кашляхме преди година и измъчих детето си почти месец в това състояние - накрая го заведох на педиатър - каза че е със чудесен бронхит . Изпихме си антибиотика и се спря одисеята със оправящото се уж дете. За другите три бронхиолита да не говорим. Детето уж се оправя , уж оздравява и хоп бронхиолит и вече повръща жълти храчки.......и хайде в болница със кислородна недостатъчност......

# 289
  • Мнения: 186
ами при нас не е то4но така,нямаме бронхити , брохеолити и т. н.доста лекари са го преслушвали - дали с мен или когато е с баба си, ние не стигаме до такова влошаване на нещата.Имал е един път бронхит на  1 год като беше, нищо друго.Даже вси4ки лекари казват , 4е е мн здраво дете и да не се втилясвам за тази кашлица (която м-у другото не го мъ4и , той през ноща не кашля)При нас вси4ки казват , 4е си непоносимост към тая влага която е по морето.Ето днес например пе4е, цял ден сме навън той веднъж не се е изкашлял, аз принципно съм се доверила на Х.Тя не говори,не обяснява , но просто си е такава, винаги мн спокойна ,винаги вдига , ако не после прозвънява , следи състоянието на всеки 2 дни , вдъхва доверие и досега го оправдава.Ще 4акам да си израстем кашлицата и това е .
Освен , вси4ко друго той за цяла зима е спиран на 2-3 пъти за по 2 дни само от ясла ,просто лекарят(и Х и педиатъра му) казва 4е не е болен и си го пускам.Знам ли и аз ?Освен това реших да го заведа на снимка да не би да има някоя скрита плевмония-не , нищо такова.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 15:01 от tini_pini

# 290
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aз искам да попитам практикуващите- възможно ли е постоянно да му има нещо на моя син- не нещо, а сопол и кашлица.Уж го лекуваме , понамаляват , спират ...и пак и пак и пак .Значи ли че не се е излекувал или просто отново се разболява , то даже не е и болест - всмисъл не е вирус или нещо.Не прави бронхити и т.н. по -сложни състояния-може би защото му се изписва веднага ХЛ Дали е заради ясленската обстановка или просто лечението не върши работа?????????

И в яслите, както и в детските градини, децата си менкат какво ли не. От мини-рино-вирусчета, през паразитчета, до бактерии и гъбички. Но това не е чак толкова лошо, защото така се изгражда имунната система. Често срещан е например т.н. "Златист стафилокок" мутант, оцелял след третиране със стотици антибиотици и вече непобедим от тях.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 20:49 от Aleksander

# 291
  • Мнения: 186
Aз искам да попитам практикуващите- възможно ли е постоянно да му има нещо на моя син- не нещо, а сопол и кашлица.Уж го лекуваме , понамаляват , спират ...и пак и пак и пак .Значи ли че не се е излекувал или просто отново се разболява , то даже не е и болест - всмисъл не е вирус или нещо.Не прави бронхити и т.н. по -сложни състояния-може би защото му се изписва веднага ХЛ Дали е заради ясленската обстановка или просто лечението не върши работа?????????

И в яслите, както и в детските градини, децата си менкат какво ли не. О мини-рино-вирусчета, през паразитчета, до бактерии и гъбички. Но това не е чак толкова лошо, защото така се изгражда имунната система. Често срещан е например т.н. "Златист стафилокок" мутант, оцелял след третиране със стотици антибиотици и вече непобедим от тях.

това ще ре4е 4е ле4ението си е ок ли?Не съм пускала секрет ,но мисля да пусна тези дни

# 292
  • Мнения: 3 489
Не може да се каже дали лечението е ок само по наличието или отсъствието на секрети.

# 293
  • Мнения: 186
Не може да се каже дали лечението е ок само по наличието или отсъствието на секрети.
разбира се просто моля за мнение,относно проблема и ле4ението му,Aleksandyr  благодаря за ЛС

# 294
  • Мнения: 1 351
Ние си имаме златист стафилокок , затова са и тези жълти секрети - повръщано когато направи бронхиолит . По кашлицата немога да го разбера , защото Тошко като се влоши - спира да кашля . В началото - първите разболявания ,си мислех че се оправя ...а той защото не кашля се задръства от секрети и включва оркестъра , който се чува в началото само на прилепнало за гърдичките ухо.  Та всяко дете колкото и да са еднакви болестите , реагират различно , затова единствено и само хомеопатът може да даде отговор на каквито и да са въпроси , относно правилно ли е или не протичането на болестта .
 tini_pini , коя ви е хомеопатичката , може и на лични ако неискаш да споменаваш имена.

# 295
  • Мнения: 3 489
Не може да се каже дали лечението е ок само по наличието или отсъствието на секрети.
разбира се просто моля за мнение,относно проблема и ле4ението му,Aleksandyr  благодаря за ЛС
Grinning
За втори път казвам, че не може да се каже дали лечението върви добре, защото информацията е крайно недостатъчна.
За вас проблемът е кашлица и секрети, за хомеопатите проблемът е друг. Няма кой да ви даде адекватно мнение тук; само преди една-две страници се коментираха отново надълго и широко нивата в човека. Вие се държите за физиката, хомеопатът ви вероятно ви лекува от по-важното, чието следствие са кашлицата и секретите. Ако имате подобрение на умствено и емоционално ниво, значи лечението върви в правилна посока. Ако имате трайно влошаване в тези две нива, дори физическите симптоми да изчезнат, лечението не е правилно.

# 296
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ние си имаме златист стафилокок , затова са и тези жълти секрети - повръщано когато направи бронхиолит . По кашлицата немога да го разбера , защото Тошко като се влоши - спира да кашля . В началото - първите разболявания ,си мислех че се оправя ...а той защото не кашля се задръства от секрети и включва оркестъра , който се чува в началото само на прилепнало за гърдичките ухо.  Та всяко дете колкото и да са еднакви болестите , реагират различно , затова единствено и само хомеопатът може да даде отговор на каквито и да са въпроси , относно правилно ли е или не протичането на болестта .
 tini_pini , коя ви е хомеопатичката , може и на лични ако неискаш да споменаваш имена.

Клемче, Staphylococus Aureus e неунищожим за конвенциалната медицина, има обаче начини да бъде победен и то без рецидиви.

# 297
  • Мнения: 186

 tini_pini , коя ви е хомеопатичката , може и на лични ако неискаш да споменаваш имена.

Д-р Кремена Хаджиева

Мечка Малинарка-не мисля 4е има някакво влошаване , синът ми е мн буен и Х го знае, мн живо и лудо дете.Напоследък е в пъти по- послушен , държи си на мнението , лудее и се сърди естествено , но има промяна и в по -дългото му заиграване с тихи игри , реди много пъзели тихо и кротко, но и продължава да си е дива4е.Незнам дали е заради Х-то ле4ение , не сме коментирали псих с-ние и целенасо4ена  нужда от ле4ение , но си права има разлика , но все пак той расте и се променя.

# 298
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
А на мен ми е много любопитно, и ще се радвам някой да обясни, каква е връзката между състоянието на майката и заболяването на детето? И защо някой хомеопати понякога се налага да лекуват и майката, за да оздравее детето?

# 299
  • Мнения: 3 489
А на мен ми е много любопитно, и ще се радвам някой да обясни, каква е връзката между състоянието на майката и заболяването на детето? И защо някой хомеопати понякога се налага да лекуват и майката, за да оздравее детето?
Не е задължително наистина, но се среща. Хомеопатът ще поиска да лекува и човека, който е най-често с детето тогава, когато прецени, че лечението спира донякъде и не може да продължи, тоест имаме поддържаща причина за състоянието. Причините могат да са много - свръхпротекция; ограничаване на свободата на детето; прекалена доминация; свръхобгрижване; сурово възпитание; липса на ясни непротиворечиви сигнали от родители към дете и т.н., и т.н.
На по-опитните хомеопати е ясно още от първите разговори с родителите дали ще се стигне до там и много от тях предпочитат лечението да е паралелно още от самото начало, за да не се проточва във времето - в смисъл детето да не се върти в кръг от подобрения и релапси заради поддържаща причина.
В самия Органон пише, че е дълг на хомеопата да посочи пречките пред излекуването на пациента. Разбира се, може да греши, но дори и да е така, съзнателният човек ще вземе мнението му предвид и ще обмисли казаното.
Понякога лечение на родителя не е нужно веднага. Но все пак, понеже става въпрос за дете, аз лично мисля, че е добре да се даде мнение на родителя защо точно така се случва точно при неговото дете.

Последна редакция: нд, 21 апр 2013, 12:40 от Мечка Малинарка

Общи условия

Активация на акаунт