На море в Турция - тема 23

  • 93 518
  • 754
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 93
Здравейте, дами!
Нашата почивка в Делфин Ботаник наближава  Simple Smile Заминаваме на 18.05 и ще летим със Sky Airlines. Вече сме в процес на стягане на багажа, но.... за съжаление нито в сайта на авиокомпанията, нито където и да е било в интернет не успях да открия информация за размерите на чекирания багаж. Единствено е вписано изискване за максималното тегло и то е 20 кг на човек. Всички други авиокомпании, които сме ползвали, са имали посочен сбор от размерите (височина+широчина+дължина) на куфара. Ако някоя от вас е пътувала със Sky Airlines или има информация относно тези изисквания, моля да я сподели.

# 166
  • Мнения: 1 710
Здравейте, дами!
Нашата почивка в Делфин Ботаник наближава  Simple Smile Заминаваме на 18.05 и ще летим със Sky Airlines. Вече сме в процес на стягане на багажа, но.... за съжаление нито в сайта на авиокомпанията, нито където и да е било в интернет не успях да открия информация за размерите на чекирания багаж. Единствено е вписано изискване за максималното тегло и то е 20 кг на човек. Всички други авиокомпании, които сме ползвали, са имали посочен сбор от размерите (височина+широчина+дължина) на куфара. Ако някоя от вас е пътувала със Sky Airlines или има информация относно тези изисквания, моля да я сподели.

Аз съм пътувала няколко пъти и забелязах, че не обръщат внимание нито на бройката ръчен багаж, нито на размерите. Естествено това едва ли те успокоява, така че карам по същество:) Тез тур са публикували доста подробна информация за правилата и изискванията на Sky Airlines, така че ще копирам частта за ръчния багаж:
Транспортиране на чекиран багаж  
С цел безопасност и удобство на нашите пътници, всеки пътник има право да носи само  една чанта с ръчен багаж до 5 кг.  (освен нормално допустимия багаж) с размери, които не надвишават 40 x 20 x 60 cм. В случай на надвишаване на 5 кг се прилагат правилата за свръхбагаж.  



П.П. Сега като се зачетох по-внимателно, осъзнах, че май не питаш за ръчния багаж, а за основния багаж, така ли? Такава информация наистина няма, пък и не се сещам някога да съм виждала подобни изисквания.

Последна редакция: пн, 06 май 2013, 02:20 от Мaрги

# 167
  • София
  • Мнения: 265
Здравейте, дами!
Нашата почивка в Делфин Ботаник наближава  Simple Smile Заминаваме на 18.05 и ще летим със Sky Airlines. Вече сме в процес на стягане на багажа, но.... за съжаление нито в сайта на авиокомпанията, нито където и да е било в интернет не успях да открия информация за размерите на чекирания багаж. Единствено е вписано изискване за максималното тегло и то е 20 кг на човек. Всички други авиокомпании, които сме ползвали, са имали посочен сбор от размерите (височина+широчина+дължина) на куфара. Ако някоя от вас е пътувала със Sky Airlines или има информация относно тези изисквания, моля да я сподели.

Била съм в Делфин, хотелът, персоналът, всичко е страхотно+алакарте ресторантите!
Единственият огромен минус е, че целият плаж е в камъни, ама само камъни:-( Така че ви съветвам да си вземете джапанки или чехли за плажа, защото аз не бях предвидила и доста трудно ми беше ходенето!

# 168
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
punch два пъти съм почивала в Делфин Ботаник и мога да кажа,че хотела е страхотен,ще чака ме отзиви като се върнеш да споделиш докъде са стигнали и със строежа и на новият хотел Делфин Ботаник Платиниум!А отностно за чекираният багаж,поне при нас единсвено теглят куфарите,но за размери сме нямали проблеми!Пожелавам ти една страхотна почивка и само положителни емоции  Hug

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
А ние в Бодрум Холидей Ресорт Спа .Дано да ни е добър избора  newsm78 .

# 170
  • Мнения: 1 525
Поздрави от мен  smile3525

Завърнах се от Бодрум.
Бодрум парк резорт.
Ще пиша по-късно Wink

# 171
  • Мнения: 195
Поздрави от мен  smile3525

Завърнах се от Бодрум.
Бодрум парк резорт.
Ще пиша по-късно Wink

Ще чакаме отзиви и снимки  Laughing

# 172
  • Мнения: 1 525
Само да пооправя багажа и къщата.
Традиционно ще проверя какво се предлага за септември. Пак ми се ходи на море в Турция  Joy
Ще сваля снимките (имам над 1000) и ще пиша Wink

# 173
  • София
  • Мнения: 350
А ние в Бодрум Холидей Ресорт Спа .Дано да ни е добър избора  newsm78 .
Не съм посещавала този хотел, а съседния на него - Ерсан. Хубаво е, че е на 4 км. от центъра на Бодрум, а е в достатъчно тих район. Така, че ще можете често да отскачате да Бодрум, а там има много забавления. Разгледах сайта на Бодрум Холидей Ресорт и ми направи добро впечатление - много красиви глетки! Смятам, че ще си изкарате чудесно. Чакаме отзиви като се върнете.

# 174
  • Мнения: 242
Само да пооправя багажа и къщата.
Традиционно ще проверя какво се предлага за септември. Пак ми се ходи на море в Турция  Joy
Ще сваля снимките (имам над 1000) и ще пиша Wink
Добре дошла! Ще чакаме с нетърпение разказ и снимки! И  моето пътуване наближава. Броя дните.

# 175
  • Мнения: 1 525
Хайде да видим какво съчиних Wink
От София тръгнах в 16:00, в 10:00 на другата сутрин бях на територията на хотела.
Настаниха ни веднага. Никакво чакане. Без гривни.
Хотелът се състои от две хотелски части (на два-три етажа) и множество къщички.
Стаята беше хубава. На втори етаж с изглед към морето. Имаше масичка и два стола пред вратата, като на задна тераса. Пред стаята ние нямахме тераса. Като влезеш, в ляво беше банята. В дясно легло на два етажа, леко отделено в друга ниша. Имаше хладилник. Зареден с вода, кока-кола, фанта, газирана вода. Имаше кана за вода и разни напитки като чай и кафе.
Нормална баня. С душ-кабина. Не беше заредена с малки разфасовки на шампоани, душ-гел и др.под. Това отчитам за минус. Но имаше течен сапун до мивката и душ-гел в кабината. Снежно бели кърпи. Май имахме около 8. Без тези за крака и за ръце. Имаше голямо легло за двама. Малък гардероб. Тоалетка и масичка с чекмедже. И още един шкаф с четири чекмеджета. Един фотьойл и една табуретка. Два телевизора и два климатика.
Почистваха всеки ден. Нямам забележки по този показател.
Като цяло чистотата в хотела бе на ниво. Определено затруднение са многото борове, от които постоянно падат шишарки и иглици. Но никъде няма боклуци. Добре поддържана територия във всяко едно кътче.
Ресторанта. Основният бе разделен на две части – външна и вътрешна. Вътрешната ми беше малко сумрачна. На фона на яркото слънце навън. Но беше красив ресторант. Хубави маси и столове. Свежи картини. Освен това има и а-ла-карти, които все още не работеха. Но аз не съм им привърженичка.
До плажа имаше още един ресторант. За тези, които нямаха сили да изкатерят баира до основния ресторант  Joy
Предлагането. Хм…Много салати. Много храна. Но не и толкова, колкото съм виждала до сега. Има един момент. Ако 15-те вида десерти например бяха предложени в повече блюда, ще създадат впечатление, че са повече. Никой не е останал гладен. Броят на чиниите по масите бе красноречив. За първи път съм в хотел, в който натуралните сокове са само от кутии – Капи. Виното е само наливно. Ежедневно се предлага сладолед в неограничено количество. Има свободно безплатни фрешове. Предлагането на плодове традиционно е ограничено.
Територията на хотела. Голяма. Има две хотелски части и множество бунгала. Стилът е като в приказките. На два етажа. Има оформени къщички като кули. Липсваха ми принцове и принцеси да се разхождат по пътеките. Пътеките? С наклон. Доста стъпала. Няма равно.  Peace
Басейни. Два. Един до хотелската част и един до морето. И двата имат детска секция. Отделно имаше пързалки. Три за възрастни и две за деца. Много дълги, много добре направени.
Плаж. Пясъчен. И две платформи. В този хотел видях най-удобните шезлонзи. Тези край басейна, и тези край морето – много хубави. На поляната имаше хамаци, диванчета, възглавници, много красиво. Има душове. Предлагат се и водни моторни спортове. Водата бе кристално чиста! Имаше около 2 метра камъни, над които водата блестеше! Рибки се мятаха във фантастични акробатични скокове. Вълни никакви. Ветрец слаб. Хотела бе в залив и това го пазеше от ветрове и хали. Слънцето много до късно огряваше плажа.
Най-обичам сутрешните часове. Още е свежо, тихо. Слънцето е заело своето място на лазурното небе. Срамежливо напича и ми припомня, че съм в Бодрум. 8 дена слънце! Температури над 30 градуса и вода около 24 градуса в басейните. Мечта!
Гостите на хотела. 90% французи. И тук-так се чуваше немска, холандска или в последния ден руска реч. Френски, френски, френски. Така ни посрещнаха и на рецепцията. Почивката бе много полезна от езикова гледна точка. Припомних си този език. Може и малко да е, но ми напомни какъв красив език е! Хората – възпитани и тихи. Учтиви и любезни.
(Ето една случка. Сядат на съседна маса мъж и жена. Но отиват да си вземат нещо и не оставят след себе си следи, че са заели тази маса. На тяхно място сядат други хора. Когато двойката се връща какво се предполага, че ще се случи? По нашенски – скандал. По френски – взаимни извинения.)
Анимацията. Не натрапчива. Имаше я. Но по-скоро слаба. Ето тук е момента да кажа, че тази ми оценка е на база сравнение с другите хотели, в които съм била. Няма как да избягам от това да сравнявам това и онова. Лично на мен не ми липсваше.
Забелязах, че доста внимание бе отделен на детския кът и отношението към дребосъците.
Обслужването – типично по турски всички се стараеха да ни направят престоя незабравим. Независимо от езиковата бариера се намери начин за комуникация и неразбиране нямаше.
Тематични вечери. Редуваха се. Европейски с италианска, морска, турска.
На всеки бар се предлагаха различни алкохолни и безалкохолни коктейли. Смешно беше, че дори да поръчаш два еднакви, получаваш два различни. Нямаше начин да пиеш два пъти едно и също  Simple Smile Проявяваха голямо въображение в забъркването на коктейлите.
Общо като минуси какво бих посочила за този хотел. Платен интернет, дори в лоби бара. Смяната на кърпите за плаж. Получихме ги при настаняването. Така и не разбрахме как става подмяната им. Жените, които почистваха стаите не отказваха смяна.
Това е от мен за сега. Ако имате въпроси ...  Hug


# 176
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моля да припомниш и кой е хотела  bouquet

# 177
  • Мнения: 1 525
Поздрави от мен  smile3525

Завърнах се от Бодрум.
Бодрум парк резорт.
Ще пиша по-късно Wink

# 178
  • София
  • Мнения: 350
Alleisha , чудесно описание. Посетихте ли Бодрум? Очакваме снимки.

# 179
  • Мнения: 1 525
Да, два пъти отидох до Бодрум. Един път на организирана обзорна екскурзия и един път самостоятелно.
Отидох и до о-в Кос, където много, много ми хареса!

Общи условия

Активация на акаунт