На море в Турция - тема 23

  • 93 521
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Alleisha сестра ми ходи,просто го написах от нейно име.Връщането е било по същият начин,единствено от Бургас до Варна са си имали вече отделни седалки.Не се прибраха много разочаровани,щом започнаха да говорят за следващата си почивка в Турция  Grinning Градчето много им е харесало,но определено този хотел ми каза,че няма да го препоръча на никого и не би повторила в него!
nefertari30 по принцип,сестра ми не са капризни,те нямат база на сравнение,защото им е за първи път,аз почивам три години подред в Анталия и това което тя ми разказа за храната и обслужването,просто ме учуди,при условие,че Турция се слави с хубавата си храна и доброто обслужване,дано всичко това се дължи,че не е започнал активният сезон!

# 211
  • Мнения: 4 500
Не се прибраха много разочаровани,щом започнаха да говорят за следващата си почивка в Турция  
И ние миналата година като си тръгвахме от Турция, вече знаехме, че и това лято ще сме там  Crazy

# 212
  • Мнения: 262
slavina_S,благодаря . Поздравявам Ви за избора.Един от най-добрите варианти за почивка сте избрали. Ще сте очаровани,предполагам. Peace

# 213
  • Мнения: 4 500
Според Емералд това предлага Дидим Бийч Елеганс:

Разположение:
Хотелът е разположен на брега на морето, на 1км от центъра на Дидим и на 90км от летище Милас, Бодрум. Построен е през 2001г, последно реновиран- 2007г.

В стаите:
Хотелът е на 8 етажа, общо 385 стаи, в които има баня с душ, индивидуален климатик, сешоар, телефон, сателитна телевизия, мини бар, сейф, балкон, подова настилка- паркет.

На територията на хотела:
основен ресторант с открита и закрита част с общ капацитет 550 места, 5 бара, 3 аквапарка, 2 басейна с шезлонги, чадъри и матраци- безплатно, мини клуб, анимация, нощни програми, веднъж седмично- турска вечер, 1 конферентна зала, сауна, турска баня, фитнес, фризьор, магазини, лекар, химическо чистене, пералня, амфитеатър, водни спортове, тенис корт, мини футбол, баскетбол, мини голф, аеробика, билярд, телевизионна зала, паркинг, градина
ПЛАЖ: собствен, пясъчен, чадъри, шезлонги и матраци- безплатно

Хранене:
Ultra All Inclusive

Никъде не се споменава за вътрешен басейн, радва ме това, че през септември е много горещо и едва ли ще го ползваме  Mr. Green

# 214
  • Мнения: 164
3дравейте Hug Наши приятели се 3авърнаха от  Дидим - Палм Уинкс ( майски пра3ници с Ориент 99). Току-що се прибирам от среща с тях и ще ви предам ра3ка3а им. Може да е поле3ен 3а и3бралите хотел Палм Уинкс в Дидим. Пътуването е със собствен транспорт. Очаровани и въ3хитени са от пребиваването си в хотела. Бе3 3абележки, а имат ба3а 3а сравнение.
Стаи: чисти; почистване всеки ден; смяна на кърпи и бельо - редовно.
Храна: вкусна,и3обилна и ра3нообра3на. Сладолед и фрешове - бе3платни.Сока само "Капи" в кутии. Скара, гю3лемета и гле3отии - всякакви.
Анимация: екип от 17 аниматори, работещи на пълни обороти. Всяка вечер програма и и3ненади.
Влакчето в хотела е работило редовно. Плаж и басейни в отлично състояние. Водата в морето е била мръсна ( което ме учуди), но може да се дължи на някакви течения. Въ3хитени са от посрещането и отношението на целия персонал. Хотела е работил на 100% като в активния се3он. Миналото лято бяха в Буюк Анадолу и ка3ват , че ра3ликата е светлинни години в пол3а на Палм Уинкс. С две думи - вълшебна почивка бе3 нито една 3абележка.Учудили са ги 3авишените цени в 3аведенията по Алтънкум ( сравняват с миналото лято). Кафе под 4 TL не може да се намери. Цените на бира и фрешове също са доста по-високи. 3а пътя - след Айвалък посока Кушадаси -Дидим на доста места имало ремонтни дейности. Друго, което досега не им се е случвало в Турция - имало е 3асилена проверка по пътищата. Глобили са ги 3а превишена скорост и то с много малко над по3волената.
Според ра3ка3а им, мисля, че и3бралите Палм Уинкс - Дидим трябва да бъдат спокойни. Там всичко си е на ниво. Дано да сме доволни и и3бралите Палм Уинкс - Кушадасъ.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 68
Много странно  newsm78 Доста хора са ходили в Дидим Бийч Елеганс, но на lora мнението е първото негативно за него. Съжалявам за случилото се с превоза, дано следващата ви почивка е по-добра във всеки един аспект  Peace

Здравейте. Ние бяхме настанени в другата част на хотела. Нямаше топла вода. Хладка беше. За първи път бях в Турция и нямам база за сравнение, но не съм очаквала, че например няма да има кафе/ последните два дена все имаше проблем с кафе машините/, соковете от машина - пълна химия.  Детската анимация изобщо липсваше.   

# 216
  • София
  • Мнения: 121
Добре дошли на завърналите се, можели някои да каже как се заплащат магистралите в Турция тази година, защото чух че има промяна от миналата година. Приятно изкарване на тези които им предстои пътуване.

# 217
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Добре дошли на завърналите се, можели някои да каже как се заплащат магистралите в Турция тази година, защото чух че има промяна от миналата година. Приятно изкарване на тези които им предстои пътуване.

И аз се присъединявам към питането. Въобще, моля за практична информация в тази връзка Praynig

# 218
  • Варна
  • Мнения: 68
Добре дошли на завърналите се, можели някои да каже как се заплащат магистралите в Турция тази година, защото чух че има промяна от миналата година. Приятно изкарване на тези които им предстои пътуване.

И аз се присъединявам към питането. Въобще, моля за практична информация в тази връзка Praynig

Ние платихме на връщане 35 лири - 5 лири за стикера и 30 лири такса за преминаване.  На отиване минавайки през магистралата без да сме платили системата на магистралата реагираше със звуков сигнал. Имаш 7 дневен срок да платиш таксата. На всяко минаване явно те таксуват. Стикера който се залепя на предното стъкло си стои, а втория стикер служи за зареждане на пари.  Като се изчерпят тия 30 лири пак зареждаш ако имаш нужда. ОФФФФ нещо не мога да го обесня.

# 219
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Т.е. плащането е напълно автоматизирано? Не е като да минаваш през пункт на който стои служител и прибира парите??

# 220
  • Мнения: 195
Добре дошли на завърналите се, можели някои да каже как се заплащат магистралите в Турция тази година, защото чух че има промяна от миналата година. Приятно изкарване на тези които им предстои пътуване.

И аз се присъединявам към питането. Въобще, моля за практична информация в тази връзка Praynig

Ние платихме на връщане 35 лири - 5 лири за стикера и 30 лири такса за преминаване.  На отиване минавайки през магистралата без да сме платили системата на магистралата реагираше със звуков сигнал. Имаш 7 дневен срок да платиш таксата. На всяко минаване явно те таксуват. Стикера който се залепя на предното стъкло си стои, а втория стикер служи за зареждане на пари.  Като се изчерпят тия 30 лири пак зареждаш ако имаш нужда. ОФФФФ нещо не мога да го обесня.


 newsm78   Не разбрах
Миналата година беше с карта и се таксуваше на колонките при влизане в платените участъци на пътя . Сега е различно ли ?  На стъклото на колата не сме лепили нищо  newsm78 Имам карта от миналата година с 20 тл. и си мислех да я ползваме и сега ?

# 221
  • Мнения: 1 819
Много странно  newsm78 Доста хора са ходили в Дидим Бийч Елеганс, но на lora мнението е първото негативно за него. Съжалявам за случилото се с превоза, дано следващата ви почивка е по-добра във всеки един аспект  Peace

Здравейте. Ние бяхме настанени в другата част на хотела. Нямаше топла вода. Хладка беше. За първи път бях в Турция и нямам база за сравнение, но не съм очаквала, че например няма да има кафе/ последните два дена все имаше проблем с кафе машините/, соковете от машина - пълна химия.  Детската анимация изобщо липсваше.   
Момичета,вие съвсем ме отчаяхте TiredДа няма кафе,топла вода... ooooh!

# 222
  • Варна
  • Мнения: 68
Добре дошли на завърналите се, можели някои да каже как се заплащат магистралите в Турция тази година, защото чух че има промяна от миналата година. Приятно изкарване на тези които им предстои пътуване.

И аз се присъединявам към питането. Въобще, моля за практична информация в тази връзка Praynig

Ние платихме на връщане 35 лири - 5 лири за стикера и 30 лири такса за преминаване.  На отиване минавайки през магистралата без да сме платили системата на магистралата реагираше със звуков сигнал. Имаш 7 дневен срок да платиш таксата. На всяко минаване явно те таксуват. Стикера който се залепя на предното стъкло си стои, а втория стикер служи за зареждане на пари.  Като се изчерпят тия 30 лири пак зареждаш ако имаш нужда. ОФФФФ нещо не мога да го обесня.


 newsm78   Не разбрах
Миналата година беше с карта и се таксуваше на колонките при влизане в платените участъци на пътя . Сега е различно ли ?  На стъклото на колата не сме лепили нищо  newsm78 Имам карта от миналата година с 20 тл. и си мислех да я ползваме и сега ?

За първи път бях в Турция сега. За картите нищо не мога да кажа.... Ние си купихме стикер единият се слага на предното стъкло, другия си го пазиш.

# 223
  • Мнения: 41
Добре дошли на завърналите се, можели някои да каже как се заплащат магистралите в Турция тази година, защото чух че има промяна от миналата година. Приятно изкарване на тези които им предстои пътуване.

И аз се присъединявам към питането. Въобще, моля за практична информация в тази връзка Praynig

Ние платихме на връщане 35 лири - 5 лири за стикера и 30 лири такса за преминаване.  На отиване минавайки през магистралата без да сме платили системата на магистралата реагираше със звуков сигнал. Имаш 7 дневен срок да платиш таксата. На всяко минаване явно те таксуват. Стикера който се залепя на предното стъкло си стои, а втория стикер служи за зареждане на пари.  Като се изчерпят тия 30 лири пак зареждаш ако имаш нужда. ОФФФФ нещо не мога да го обесня.


 newsm78   Не разбрах
Миналата година беше с карта и се таксуваше на колонките при влизане в платените участъци на пътя . Сега е различно ли ?  На стъклото на колата не сме лепили нищо  newsm78 Имам карта от миналата година с 20 тл. и си мислех да я ползваме и сега ?

Здравейте !!! И аз нещо не разбрах относно стикер newsm78,  Може ли някой да обясни подробно. Предварително благодаря!!!
Редактирам се ... открих това:
http://www.uab.org/index.php?option=com_content&view=article … d=127&lang=bg

Последна редакция: ср, 08 май 2013, 09:52 от Roksy11

# 224
  • Мнения: 527
A участъкът от границата до Одрин до преди 2 години беше безплатен. Вече не е ли така?

Общи условия

Активация на акаунт