На море в Турция - тема 23

  • 93 515
  • 754
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 121
Благодаря за отговорите.

# 226
  • Мнения: 2 134
Точно за него ! Няма инфо на саита и изобщо никаква информация.
Там сме от 14.06. !!!!!!!!
До колкото знам, ще го отворят на 10.05. Аз съм там от 08.06.
А до кога ще сте там?

# 227
  • Мнения: 131
Е вече наистина ще ме побъркат с тези магистрални такси #2gunfireвсяка година нещо ново......Първо плащахме на ръка, следващата година взехме карта , в която все още има пари и сега видиш ли ...пак нещо ново...и пак с карта  Crossing Armsимам чувството ,че се чудят как да ни вземат парите. Миналата година картата беше заредена с 30лири.Два пъти по 3 лири за такса и другите пари на вятъра-тая година нова карта с нов кредит в нея #CrazyАз прочетох инфото което сте дали но не разбрах все пак може ли да се плати само със стикер еднократно без закупуване на карта Praynig моля ви се обяснете ми като на по-прост човек Mr. Green    от информацията която сте дали все пак сега на второ четене разбрах , че може да се плати или с карта или със стикер...., но пък dima76  е писала че са взели и карта за 30л. и стикер за 5л.  newsm12 и е писала че единия стикер се лепи на стъклото ,пък другия си го пазиш smile3557(за къде го пази не разбрах)

Последна редакция: ср, 08 май 2013, 13:08 от rozali79

# 228
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Много странно newsm78 Доста хора са ходили в Дидим Бийч Елеганс, но на lora мнението е първото негативно за него. Съжалявам за случилото се с превоза, дано следващата ви почивка е по-добра във всеки един аспект  Peace

Да мнението на Лора е първото но за съжаление не е единственото.Ние също се прибрахме вчера от същата дестинация и същият хотел.Единствентата разлика е че ние бяхме във старата част Ресорт и пътувахме със личният си транспорт.
  Пътищата са уникални гладки по цялата дължина се извършваше ремонтна дейност,която по никакъв начин не пречеше на движението.Обозначения и маркировка на всякъде вярно само на Турски,но през 50 менра,няма как да объркаш пътя или да не разбереш къде отиваш.Единственото което ми направи неприятно впечатление,че тези хора не зачитат сфетофарите-перат на червено и хич не им пука.Пътят е дълъг но изключително  организиран.
На отиваме минахме през ферибота на Селиболу фериботите са през 30 мин. цена 4+25лири общо 29/не мога да кажа първата такса  дали е за хората в колата ние бяхме 4 човека 2-ма възрастни и 2 деца/.Плаща се на нещо  кота кабинка.Втората такса я събират точно преди да се качиш на Ферибота минава един чичо с касов апарат под мишница.Време около 30 мин.
 И от там хайде отново.Бензиностанции много и на често.Плаща се в брой с карта в лири и евро.
Както е споменала Дима 76 на магистралите има КПП-та но са безлюдни и ние от не знание на отиване пропуснахме винетките,но представител от фирмата каза че може да си ги закупим на излизане,както и направихме.Важно е да се знае,че Пощичките са точно преди това КПП от страната,която караш не можеш да пресечеш и да си купиш от другата лента.Тоест не са синхронизирани да има и от двете страни един път е от ляво и един път от дясно.
Стикер можеш да си купиш и от бензиностанция Шел,но само на тази, която е в близост до магистралата има обозначение за отбивка и продават в останалите няма стикери.
    В Дидим ни настаниха в старата част-Роял
Настаняването въпреки многото пристигнали автобуси сравнително бързо,но от време на време от общо 4 асансьора 2 бликирваха за часове,явно са твърде малко за пълен хотел.

Стаите фамилен апартамент с изглед към морето се състоят от една стая предверие с телевизор и 2 отделни легла + още една голяма стая със голяма спалня.Климатик с 2 тела масички гардероб и няколко фотьойла.Хладилника зареден с 5 вида газирани напитки/безплатни са само първите/,но пък питейна вода в гарафа зареждат всеки ден.В стаите имаше и термо кани + ковчеже със чайчета и кафета бонус от хотела до изчерпване на количествата.
Балконът със масички и столчета да седнеш и да се наслаждаваш на гледката пиеш кафенце или пък пушиш.
    Както е спонемала Лора камериерките са невероятни чистят  и зареждат всеки ден и ни изненадваха с различни фигурки по леглата сътворени  от завивките.Хавлиите може да поискате повече стандартните са 2 малки+ 2 големи/сменени с чисти всеки ден/
 Хавлиите за басейн или плаж срещу депозит от 10 лири на бр.Връщаш ги в края на престоя но не можеш да ги сменяш.Да смъкнеш от стаятат за басейна не че е невъзможно,но ако те видят от персонала ги прибират-не разбрах само дали има глоби за това.

  Водата в стаята с  оскъдно налягане и доста често без топла вода.Вечер късно е най сигурно да се изкъпе човек.
Сейф 25 евро или 50 лири срещу депозит.
Кино 5Д -5лири
Пуканки -5лири
Захарен памук и той 4-5 лири
Сладолед платен от скъпите около 2.50 лири детски тип фреш около лира и нещо има голямо разнообразие вкусни са .
На плажната алея има сладоледи в колички по 4 лири също невероятни,а продавачите си играят около 3-4 мин с децата преди да им ги дадат.Закачат ги с празни фуниики вземат им сладоледа дават дърпат абе голям смях пада децата много се кефят и трябва да се види.

Лунапарка морално остарял,но на децата не им прави впетлание радват му се за възрастните има 1-2 интересни атракционна.

Храната- абсолютно съгласна не останахме гладни храна бол но не качествена в основните яденета да не говорим че повече неща свършваха адски бързо не зареждаха отново от всичко при някой неща ставаше кой взел-взел който ял-ял.За да седнеш на маса си беше истинско изпитание ние бяхме група и се налагаше някой да сяда и да пази маси за деца и възрастни.А ако не дай си боже станеш за малко сервитьорите отнасят чинии и прибори от празното място току под носът ти.
Отношението не осолено любезно.Първия ден ни приеха много радушно но от там на татък видимо се промени на персонала в Ресторанта и на обслужването им.
Междините хранения като хамбургери и гюзлеме обаче признавам си бяха супер.Барбекюто беше хубаво,но да се доредиш трябва да изгубиш поне 15 мин на опашка и да се наредите  цялото семейство,защото слагат порция като за 1 човек.
Алкохол единствено от тяхния говоря за бира,водка,джин,мента, вино-вносният се заплаща въпреки че бяхме ултра алл инклузив а и с течение на времето драстично намаля като разновидности.
Кафе машините доста често отказваха все с повреди,а соковете силно оцветени.
Аниматорите и ние изобщо не ги видяхме възрастова група 12-13 години се анимираха сами по пързалки  и басейни за тях игри нямаше.Възрастова група 4-6 години и те не разбраха нищо от анимация.Аниматорите се появиха да се предлагат чак когато се появиха чуждестраните групи.
Анимация имаше за гостите като нас  и за младежите18-22г,като игри в басейна и  представления в амфитеатъра.

Времето понеже някой се притесняваха че отиваме много рано през май.Изключително топло и слънчево.Само по къси ръкави и крачоли през деня.вечер към 9ч леко прохладно,но за нещо леко на гърбът и то не задължително.За басейните задължително плажни масла и млека.Всички сме с тен.

Всяка събота има голям пазар в Дидим,който трябва да се види огромен е и продават всичко от зарзават и плодове до всякакви джунджурии и парцалки е всичко е ментета но пък е изключително интересно.Ходи се с маршрута номер 3 цена 1.75 лира но човек за дребусите не се заплаща.Може да им махнете и пътьом винаги бибиткат че идват и спират.

Забележителностите са платени на всякъде за възрасни и деца навършили 12 години искат и паспорт да удостовериш възраста им.

Аутлетите в Соке лично на мен не ми харесаха изобщо не си заслужава,а цените като на всякъде да не кажа и доста остри на места.

На връщане минахме през Ферибота на Чанаккале много симпатичен европейски град,много ми хареса таксата беше 25 лири.

Това са ми впечатленията и плюс тези на Лора може да придобиете обща представа.Надявам се още някой да се включи,защото хотелът беше пълен изключително и основно с Българи и вероятно ще има и други мнения.
Като цяло много красиво и спокойно стайте са прилични,като изключим горните забережки децата много се забавляваха на пързалки и басейни,искрено се надявам за следващите посетители да подобрят забележките,който вписахме в анкетите,но лично ние мисля че няма да повторим по скоро ще търсим друг препоръчан и изпитан от вас хотел.


П.П-Интернет се хваща само във лобито и фоайето на хотела по стайте поне при нас никъкв,но за сметка на товауспяхме да се вържем и да  говорим през Гръцкия оператор-Космоте.
 
 

Последна редакция: ср, 08 май 2013, 13:17 от desuri

# 229
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Е вече наистина ще ме побъркат с тези магистрални такси #2gunfireвсяка година нещо ново......Първо плащахме на ръка, следващата година взехме карта , в която все още има пари и сега видиш ли ...пак нещо ново...и пак с карта  Crossing Armsимам чувството ,че се чудят как да ни вземат парите. Миналата година картата беше заредена с 30лири.Два пъти по 3 лири за такса и другите пари на вятъра-тая година нова карта с нов кредит в нея #CrazyАз прочетох инфото което сте дали но не разбрах все пак може ли да се плати само със стикер еднократно без закупуване на карта Praynig моля ви се обяснете ми като на по-прост човек Mr. Green

И  ние така 30 плюс 5 лири.Едната половина на стъклото другата в нас,но това беше най ефтиният вариант,но мисля че ndimitrova е  права и останалата част е за презареждане.

Последна редакция: ср, 08 май 2013, 13:34 от desuri

# 230
  • Димитровград
  • Мнения: 807
A участъкът от границата до Одрин до преди 2 години беше безплатен. Вече не е ли така?

Магистралата до Одрин е безплатна, но трябва веднага след града да слезете към Кешан. Мисля, че е платен само участъка от Измир до Селчук, ако пътувате до Кушадасъ!

# 231
  • Мнения: 242
Точно за него ! Няма инфо на саита и изобщо никаква информация.
Там сме от 14.06. !!!!!!!!
До колкото знам, ще го отворят на 10.05. Аз съм там от 08.06.
А до кога ще сте там?
На 15 си тръгваме. Пътуваме със събствен транспорт и обикновено тръгваме към 14 часа. Ако решим да минем през Памуккале, ще тръгнем по-рано.
По отношение на картите аз го разбрах така: 5 лири струва самия стикер /като хартийка/ и той стои във вас за последващо зареждане. Стикерът, който се залепва на стъклото, показва с какви пари разполагате.

# 232
  • Мнения: 2 134
Няма да се засечем,но ........ Нека почивката да е качествена !

# 233
  • Мнения: 4 500
Аз не мисля, че почивката се определя като некачествена, ако ти искат 2.50 ТЛ за сладолед  Whistling
Лично мое мнение - никой не ангажирам с него. Относно храната - не сме капризни  Peace

# 234
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Аз не мисля, че почивката се определя като некачествена, ако ти искат 2.50 ТЛ за сладолед  Whistling
Лично мое мнение - никой не ангажирам с него. Относно храната - не сме капризни  Peace

Аз пък тълкувам поста ти като заяждане,защото никъде не е споменато че почивката е некачествена заради сладоледа от 2.50 лири.Просто коментирах цени за останилите,който попитаха и те първа ще ходят.Да придобият представа и не става изобщо вопърс дали е платен или не,аз лично не съм очаквала безплатен обяд и нямам проблем с това че съм си плащала.
За храната и ние не сме капризни,но явно ти си прочела това което си искала и се хващаш за думите,а може би си пристрасна?Включваш се с коментари само за този хотел и върло го защитаваш.
Става въпрос за лоша организация,отношение,сключени договори,но ще се радвам да не се откажеш след коментарите ни и да го посетиш и да разбеш за какво изобщо говорим пък после ще го обсъдим капризни ли сте или не?Изказах лично мнение в случая се покрива със това на  други прибивавщи по същото време и място та извода е че не става въпрос за капризи,а за горчивата реалност Peace
Да избора си е наш отидохме на място без кой знай какви отзиви защото и аз изчетох цялата тема преди това на Лора мнението не е пръвъто негативно просто няма  като цяло  кой знай какви отзиви за него и мисля че е редно и останалите да знаят какво не ни е харесало,а от там на татък всеки сам ще си реши.

Последна редакция: ср, 08 май 2013, 16:22 от desuri

# 235
  • Варна
  • Мнения: 68
Аз не мисля, че почивката се определя като некачествена, ако ти искат 2.50 ТЛ за сладолед  Whistling
Лично мое мнение - никой не ангажирам с него. Относно храната - не сме капризни  Peace

Никой не определя качеството на почивката според цената на сладоледа..... Прочети мнението на vanq_6119 на предната страница за друг хотел. При нас беше точно обратното.

# 236
  • Мнения: 4 500
С никого не искам да се заяждам. Прочела съм, каквото е нужно.
Аз не мисля, че почивката се определя като некачествена, ако ти искат 2.50 ТЛ за сладолед  Whistling
Лично мое мнение - никой не ангажирам с него. Относно храната - не сме капризни  Peace

Включваш се с коментари само за този хотел и върло го защитаваш.

В Дидим до сега никога не съм ходила. Ми да, само за този хотел говоря, там ще ходим и това ме интересува   Mr. Green

# 237
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте, отдавна не съм се навъртала из тази тема, та сега с радост зачитам.
Имам питане: каним се да ходим в Турция за 10-14 дни след 15.09. Разглеждам оферти за района около Анталия. Ще ходим със сина ми, който тогава ще е на 10 месеца. Какво е времето в този период на годината, подходящо ли е за дребосъци?
Последно бях в началото на септември в Лара, но беше необичайно топло лято и температурите бяха около 38 градуса през цялото време.
И още едно питане: тъй като ще пътуваме от чужбина, предлаганите опции са за Сиде, Алания, Кемер и Белек. Кое от изброените е с най-бърз трансфер? Колко време се пътува до Белек?

# 238
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте, отдавна не съм се навъртала из тази тема, та сега с радост зачитам.
Имам питане: каним се да ходим в Турция за 10-14 дни след 15.09. Разглеждам оферти за района около Анталия. Ще ходим със сина ми, който тогава ще е на 10 месеца. Какво е времето в този период на годината, подходящо ли е за дребосъци?
Последно бях в началото на септември в Лара, но беше необичайно топло лято и температурите бяха около 38 градуса през цялото време.
И още едно питане: тъй като ще пътуваме от чужбина, предлаганите опции са за Сиде, Алания, Кемер и Белек. Кое от изброените е с най-бърз трансфер? Колко време се пътува до Белек?
Лара и Белек са най-близо. 30-40 минути в зависимост от това в колко хотела преди вас ще оставят туристи. Втората половина на септември е чудесно време. Над 30 градуса, но не много. И нощите са дълги, та земята успява да изстине.

# 239
  • София
  • Мнения: 7 990
Ясно, много благодаря! Лара не се предлага, там ходих от БГ. Остава Белек.
Досега все сме ходили из други райони на Турция, изключая единственото ми ходене до Лара. А тук, където живеем, предлагат преки полети само до Анталия и то не всички курорти.

Общи условия

Активация на акаунт