На море в Турция - тема 23

  • 93 519
  • 754
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 430
Да и ние ще вземем лири, но как да преценим колко? Sad Там предполагам че има къде да обменим или банкоматите им също би трябвало да пускат лири от еврова карта?

# 406
  • Мнения: 2 134
Нямаш право да купуваш от безмитния на отиване !/изисква се 3 дни пребиваване /
Така,че - носете си цигари !
Днес се обадих в 'Ориент 99" - откриването на Палм у.. е на 17 май !
200 лири са предостатъчно ! Ако останат - в Одрин или "Хаджията" .


# 407
  • Русе
  • Мнения: 7 057
А видяхте ли - във ФБ има 2 нови снимки от басейна на Palm wings?

# 408
  • Мнения: 3
Много полезна информация събрах от форума.

Ние сме с деца юни в хотел АДАКУЛЕ КУШАДАСЪ.Ако има наскоро завърнали се,ще се радвам на отзиви.

Търся хотели около ферибота Лапсаке и около Памуккале,тъй като искаме да си ''разполовим'' пътя  до Кушадасъ. Ако може закуска и вечеря.
Кой ферибот ще ми препоръчате?
В Памуккале струва ли си да се пренощува,че нещо не ми вдъхват довеие хотелите.

Моля помагайте,че не остана време до заминаването.

# 409
  • София
  • Мнения: 1 173
Много полезна информация събрах от форума.

Ние сме с деца юни в хотел АДАКУЛЕ КУШАДАСЪ.Ако има наскоро завърнали се,ще се радвам на отзиви.

Търся хотели около ферибота Лапсаке и около Памуккале,тъй като искаме да си ''разполовим'' пътя  до Кушадасъ. Ако може закуска и вечеря.
Кой ферибот ще ми препоръчате?
В Памуккале струва ли си да се пренощува,че нещо не ми вдъхват довеие хотелите.

Моля помагайте,че не остана време до заминаването.
Аз резервирах в Egem pansion в Чанаккале. Ние също ще разполовим пътя на връщане. От снимките в Буукинг изглежда добре.

# 410
  • София
  • Мнения: 164
Благодаря на всички за изчерпателните отговори. За мен бяха много полезни..
Аз за 8-9 дена няма да изпуша повече от 3-4 кутии, но като чета че закупувате от турска страна цигари, там по хубави ли са? Мога примерно да си взема 2 кутии и от там да си взема, за да ги опитам ако си струва? Аз пуша по-леки.

И още един въпрос, който ме мъчи - каква валута да си вземем евро или лири?


Аз бих ви посъветвала да си закупите малка сума в тр. лири - необходими за дребни разходи по време на пътуването, а останала част в евро. Курса на Еврото спрямо Тр. Лира е 1 евро = 2,34 - 2,35 Лири. Валутни бюра има почти на всякъде, включително и в някои хотели. Контрола при тях е много сериозен, така, че спокойно може да обмените без да е необходимо да обикаляте много - разликата в обменния курс на всяко Бюро е много малка.
Може да ползвате и международните дебитни и кредитни карти по банкоматите и АТМ-устройствата в страната, като парите, които теглите се изплащат в Турски Лири.
Относно цигарите - при закупуване на влизане в Турция се изисква пребиваване от 3 дни в една календарна година. Може да бъдат внесени 3 стека цигари и 1л алкохол. Ако надвишите този лимит просто ви задържат, това което сте надвнесли - издават ви документ за това и на връщане срещу този документ може да си ги получите обратно.
Пожелавам слънчеви почивки на всички!

# 411
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Благодаря на всички за изчерпателните отговори. За мен бяха много полезни..
Аз за 8-9 дена няма да изпуша повече от 3-4 кутии, но като чета че закупувате от турска страна цигари, там по хубави ли са? Мога примерно да си взема 2 кутии и от там да си взема, за да ги опитам ако си струва? Аз пуша по-леки.

И още един въпрос, който ме мъчи - каква валута да си вземем евро или лири?


Аз бих ви посъветвала да си закупите малка сума в тр. лири - необходими за дребни разходи по време на пътуването, а останала част в евро. Курса на Еврото спрямо Тр. Лира е 1 евро = 2,34 - 2,35 Лири. Валутни бюра има почти на всякъде, включително и в някои хотели. Контрола при тях е много сериозен, така, че спокойно може да обмените без да е необходимо да обикаляте много - разликата в обменния курс на всяко Бюро е много малка.
Може да ползвате и международните дебитни и кредитни карти по банкоматите и АТМ-устройствата в страната, като парите, които теглите се изплащат в Турски Лири.
Относно цигарите - при закупуване на влизане в Турция се изисква пребиваване от 3 дни в една календарна година. Може да бъдат внесени 3 стека цигари и 1л алкохол. Ако надвишите този лимит просто ви задържат, това което сте надвнесли - издават ви документ за това и на връщане срещу този документ може да си ги получите обратно.
Пожелавам слънчеви почивки на всички!

Много зависи какво пушиш по добре си ги вземи от тук.Примерно Борото е около 9 лири,но пък Карелия не намерих никъде,а на връщане от Фришопа поради причина че вече нямах и че бяха доста по ефитини.

# 412
  • Мнения: 60
Вълшебство Много се вълнувам. Очаквам с нетърпение да се върнете изпълнени с положителни емоции и да сте доволни от всичко:) естествено и да ни споделите с подробности Simple Smile
Виолета Милева за 7 нощувки ще сме там. тръгваме на 14ти на обяд и на 15.06 сме щели да пристигнем  #Crazy . Мисля, че на 23.06 ще отпътуваме към БГ договора не е в мен затова не мога да кажа конкретно, но ще се засечем ще ви посрещнем с коктейли или сокчета зависи кога ще пристигнете:)
  А относно пътя? Какъв е, колко часа , кога са почивките на автобуса, колко сандвича да направя, как стои въпроса с wc Embarassed?
Разбирам вълнението ви.На всеки 3ч. има почивка около 30мин.Различните фирми тръгват по различно време,но пътя е около 14ч.,все пак зависи колко време ще отнеме самото преминаване на
границата.Обикновенно се тръгва следобед и сутринта или до обяд всички са настанени по хотелите.
Не се притеснявайте за вревето.Юни ще е само слънце от ранна сутрин 6ч до 20ч.Не са ви необходими дрехи за хладни вечели-такива просто няма да има.Аз нося по един суичър за ферибота,
защото вечерта е хладно,а винаги Дарданелите ги минаваме вечер.Пътува се през цялата нощ.
Аз винаги нося доста дрехи и половината изобщо не ги обличам.Ако имате конкретни въпроси ще се радвам да отговоря.
По моята сметка на 22.06. трябва да тръгнете за България -7 нощувки от 15.06 до 21.06. на 22.06
тръгвате и пътувате пристигате в България на 23.06.

# 413
  • Мнения: 390
Зравейте, завърнахме се от Турция на 07.05.
Влязох за да споделя страхотните си впечатления, изкарахме една незабравима почивка.
Бяхме в хотел Атлантик в Кушадасъ. Хотела ми хареса имаше всичко необходимо, чисто, много любезни, много красиво, плажа беше много хубав. Ние бяхме в стандартна стая и тя не изглежда така както на рекламата. Такива са само стаите със изглед към морето, но пак не беше лоша, като се има впредвид че се прибирахме към 21ч за да лягат децата. Ако някой има въпроси може да ми пишете на ЛС. Нямам много време да следя темата.

# 414
  • Мнения: 5 695
Много полезна информация събрах от форума.

Ние сме с деца юни в хотел АДАКУЛЕ КУШАДАСЪ.Ако има наскоро завърнали се,ще се радвам на отзиви.

Търся хотели около ферибота Лапсаке и около Памуккале,тъй като искаме да си ''разполовим'' пътя  до Кушадасъ. Ако може закуска и вечеря.
Кой ферибот ще ми препоръчате?
В Памуккале струва ли си да се пренощува,че нещо не ми вдъхват довеие хотелите.

Моля помагайте,че не остана време до заминаването.

И ние ще сме в този хотел, но в началото на юли.
Ще чакам с нетърпение отзивите от почивката!
Ние ще пътуваме с автобус, така че не мога да ти дам съвет за хотелите по пътя.

# 415
  • Мнения: 2 134
Да ви попитам - купувате ли нещо за подарък на близки,
приятели,колеги ?/сувенири,магнити,сладкиши и др./

# 416
  • Мнения: 840
Здравейте, някакви отзиви за Annabella Diamond SPA в Аланя? Не съм чела темите напред, защото инцидентно го решихме и искам да се включа в ранното записване Crazy Ако може някой да се включи с инфо за хотела, че нещо много евтин ми се струва за 5* и ултра алл newsm78 Иначе сме се насочили към Miracle, но се чудя пък, дали си заслужава парите Thinking

# 417
  • Мнения: 2 787
Да ви попитам - купувате ли нещо за подарък на близки,
приятели,колеги ?/сувенири,магнити,сладкиши и др./
За 7 път ще ходя в Турция и задължително купувам за офиса огромна кутия локум (има на хаджиата едни такива големи)+пишмание и за близки приятели- Взимам и по дребно сувенирче - магтитче, оченце, гривнички с оченце,има приятни малки хавлийки и др. Заже вече моите колеги и приятели само чакат с какво ще ги изненадам, приятно е и не много скъпо

# 418
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Винаги вземам. Локум, баклава и сувенири.

# 419
  • Мнения: 60
Когато се връщаме винаги автобусите спират на „Кипа“ там има много дребни сувинирчена на 1 лира
чехълчета,делфинчета,броеници,гривни,подкови,очички и много други.
На „Хаджията“ локума и баклавите са винаги пресни,разбира се и пишмане.

Общи условия

Активация на акаунт