Отговори
# 300
  • Мнения: 58
mar_dimitrova, ето пак пускам информация за проследяването, макар такава някаква да има и на първа страница
http://www.nhif.bg/c/ext/publications/get_file?p_l_id=58538& … name=PBFE-109.pdf
“Аз ще ставам майка" по програма на НЗОК "Майчино здравеопазване” Дата: 22.01.2010  (380,8KB) е файла. При първо посещение се взема МБ, заедно с цитонамазка и издават бланки за един билюк излседвания, както казва баба ми Simple Smile

# 301
  • Мнения: 154
Само аз ли не мога да видя линийката си долу Sad

# 302
  • Мнения: 8
И аз не мога и на никой друг не виждам  линийките newsm78

# 303
  • Мнения: 10
Здр. И аз да се запиша в темата моя термин е за 9 декември и на 17 май съм на преглед Simple Smile




http://lilypie.com/myDetails.php?t=1

Последна редакция: пн, 13 май 2013, 16:50 от Юлияна Атанасова

# 304
  • Мнения: 14
Здравейте момичета, аз бях на преглед в петък, направих си картон записах се по ЗК при лекар, за който ми казаха, че е добър. Каза ми, че бременността ми е започнала да се оформя като близнаци, ама после нещо се е променило и бебчето е само едно (да ми е живо и здраво).
В сряда съм на изследвания за кръв и урина, той също ми взе някакви проби и в петък съм пак на преглед!
Някой знае ли как му се оформя плацентата - мойта се оформяла като задна плацента ниско разположена в таза (но каза, че се променя разположението и може и да се вдигне)?
Късмет на всички и само хубави новини!

# 305
  • София
  • Мнения: 256
Добре дошли на новите мами!
Ох момичета всички говорите  за изследвания , аз ли съм само с едно TSH до момента... Sad Моя док. последно ми каза че на следв. преглед ,който е др седмица, ще правим важни изследвания или нещо подобно... Та се надявам наистина да ми пусне квото трябва вече.
Някой правил ли е вече ФМ и за нея трябва ли записване на час предварително, мн ли се чака -тук вече всичко ми е в мъгла.

Да ви се оплача ,че днес на фона на няколко дни , в които се чувствах сравн. добре ,днес с пълна сила гаденето и повръщане се върнаха, почти не съм ставала от леглото ooooh! ....

# 306
  • Мнения: 23
Преди малко се върнах от преглед Simple SmileВидяхме се с бебо,макар и малко трудно,май на доки апаратурата му е дву-потопна,но се видя,че е пораснало,естествено си вървим със седмица назад!Записа ме за ЖК,направи ми картон и ми пусна изследванията взе ми ВС за микробиология и ЦН,утре рано-рано по зарана трябва да отида да пусна и кръвчица!Каза ми че най-вероятно заради утрогестана ще си имам кандида,но след като излезнат резултатите ще ги погледне и ако трябва сме щели да си ги лекуваме!На 3.6.13 ще ходя на БХС и след като излезнат резултатите от него,дай Боже всичко е наред,ще си назначим и дата за серклаж...при мен така се налага Confused Някоя друга мама случайно да е минавала по този път....?
П.с и моята лентичка е изчезнала newsm78

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Здравейте момичета. И аз вече съм в списъка с лежащите. Днес на работа както си вървях и протекох. Хайде веднага по спешност в болницата и докторът ми каза или да избирам да ме приема там или вкъщи да лежа. Та до 27-ми май ще си лежа ли лежа Sad Лошото е, че няма как да съм на компа, ама какво да се прави. Ако мъжо намери от някъде лаптоп ще е супер. Лека вечер момичета

# 308
  • Мнения: 8
Здравейте мамита, днес си видях изследванията от влагалищния секрет ,не са добри:(( Имам
Streptococcus, beta-haem. Group B  т.е. носител съм.Утре ще ги занеса на лекарката.Мъките просто нямат край...

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Темчето,браво за покорените баири.Ама планинският въздух неможе да се сравни с басейнския Simple Smile А,може ли да се влиза в басейните,че по нататък смятам да посещавам водна аеробика за бременни? Абсолютно си права за боядисването.Аз от години знам,че е забранено.Единствено руси кичури без да се боядисва съвсем до основата.И какъв късмет ,че това е моята прическа Simple Smile .Аз пуснах и стерилна урина,,защото след миналата бременност с уринарната инфекция съм си обещала да не стигам дотам повече.
Ивка,като излезнат резултатите кажи.
Това с липсата на часове и направления ме побъркваше в  България.Понякога предпочитам тукашната система.
И при мен гаденето се мъчи да се завърне,опитвам се да му се изплъзна пак.
Тазовите кокали ме въртят като на дърта баба,ако цяла бременност е така.. .ужас....

# 310
  • Мнения: 154
Здравейте момичета. И аз вече съм в списъка с лежащите. Днес на работа както си вървях и протекох. Хайде веднага по спешност в болницата и докторът ми каза или да избирам да ме приема там или вкъщи да лежа. Та до 27-ми май ще си лежа ли лежа Sad Лошото е, че няма как да съм на компа, ама какво да се прави. Ако мъжо намери от някъде лаптоп ще е супер. Лека вечер момичета

Успех Деси и дано съвсем скоро всичко се оправи. Стискам палци Hug

# 311
  • Мнения: 277
аз бях в 7 г.с когато отидох на преглед,но лекарката ми така и не ми направи картона,за който всички говорите,само ме попита дали това е първа бременност......и нещо друго искам да попитам,8г.с не се ли пада последната седмица от 2 месец на бременноста?Лекарката ми каза че следващата седмица (тоест 8г.с) влизам в 2 месец,а навсякъде виждам че това се пада края на 2 месец,обърках се искренно  Thinking

# 312
  • София
  • Мнения: 45
Би трябвало 8 г.с. да е края на втори месец и от 9 г.с. да влизаш в третия. Аз тази седмица би трябвало да влизам в 9 г.с., но на мен също никакъв картон не са ми направили. Утре ще ходя до личната за направление, но незнам какво да искам: Направление за гинеколог или Направление за ЖК?

# 313
  • Мнения: 0
Здравейте, 8 г.с. се пада точно краят на 2 месец, аз сега съм в нея. Simple Smile Виждам, че сте от Пловдив и аз ходя там на лекар и консултации, вече си направих всички всевъзможни първоначални изследвания и днес разбрах, че резултатите от тях да отлични.  Grinning  Лека бременност на всички и безброй радости и приятни емоции покрай нея и след това...  Simple Smile

# 314
  • Мнения: 5
Отчитането на бременността започва винаги от първият ден на последната редовна менструация.

От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец  
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец  
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец  
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец


ПС копирах го от сайт  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт