На море в Турция - 24та тема

  • 112 495
  • 776
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 72
ориент99 предлагат хотели в Акчай,близо до Айвалък,някой има ли впечатления

# 256
  • София
  • Мнения: 244

Набелязала съм три хотела, за които изчетох доста и срещнах много противоречиви коментари, включително и тук.
Спряла съм се на следните хотели: Pine Bay Holiday Resort, Batihan Beach Resort & Spa и Omer Holiday Resort.
... От изброените според мен плажа на Omer e най-приятен (макар и с тясна плажна ивица) и няма камъни, което е рядко срещано в Кушадасъ и като цяло в Турция, според мен.
От изброените хотели най-добър е плажа на Батихан Simple Smile
Аз съм била в Омер през 2010 г.
А за Pine Bay видях мнение по-горе...
И трите хотела са сравнително близо до града, но не на пешеходно разстояние. Има долмушки.
Не знам дали някой от споменатите хотели отговаря на изискването да има забавления за младежи. Поне както ги разбирам аз...
Питайте.
Тук има много хора, ще намерите отговори.

Благодаря за споделеното мнение. Видях коментара за Pine Bay, който е малко след моя, за което се радвам.
За разстоянието ми е известно, че не е пешаходно, но то пък зависи и от хората Grinning Що се отнася до забавленията за младежи, имах впредвид това, че и трите хотела предлагат различни спортни занимания. Предполагам, че и аниматорите ще се грижат за тях, а на последно място да има бар, в който вечер да изпием по едно питие.   
Ако имате други предложения за хотели ще се радвам да ги разгледам.
В общи линии територията на комплексите на Pine Bay и Omer, като чели повече ми допадат, тъй като има възможност за разходка из комплекса. Това според мен е част от пълноценната почивка.

# 257
  • Мнения: 138
kork благодаря за споделеното мнение  bouquet, да попитам пак за плажа изцяло ли е само камъни или има пясък и камъни, защото гледах снимки на които имаше доста пясък и тук таме камъни,явно ще трябва и аква обувки да носим.

Плажът е горе-долу половината пясъчен, половината платформа, като на пясъчната ивица има платформи навътре в морето за лесен достъп. В двата края на пясъчната ивица има малко пространство почти без камъни. Почти от брега става дълбоко, там, където се опитах да вляза през камъните малко се хлъзгаше. Водата беше чиста и без водорасли, ако беше по-топла щеше да е много приятна за плуване, вълни нямаше дори и при по-силен вятър. Достъпът от платформите е удобен за тези, които могат да плуват и благодарение на по-голямата дълбочина камъните не са проблем.

# 258
  • Мнения: 98
Здравейте ,

Моля за мнение за този хотел Hotel Nil Beach Club   (ex Hotel Club Solara - 3 *)

това е сайта на хотела :

http://www.nilbeachclub.com/odalarimiz.html

Общо взето търся нискобюджетен хотел в района на Кушадасъ с долу-горе сносен олл инклузив ?

Имате ли отзиви за този хотел ???




# 259
  • Мнения: 262
В един друг форум прочетох за настаняване на почиващи в стая без прозорци и балкон/Тераса. Случая е от ДЕЛТА БИЙЧ БОДРУМ. Някой да е чувал за подобно нещо? без тераса има/напр.Адакуле/ ,но без прозорци ми се струва невероятно и то в хотел от висока класа като Делта. И тази стая не е за персонал,защото е оборудвана по всички критерии за стандартна стая. Направо не мога да го проумея. Cry

# 260
  • Мнения: 1 710
Привет на всички!
Преди няколко дни се прибрахме от Royal Wings в Анталия. Хотелът е страхотен. Територията е голяма, чудесно оформена, с доста зеленина. Основния басейн е огромен и много красив - с неправилна форма, много мостчета и островчета с палми и банани. Точно вида на басейна ме заплени преди 4-5 години, страхотен е. Имаме снимки до всяко мостче и под всяка палма Laughing
Освен основния басейн в аквапарка има още два с 6 водни пързалки, и един детски с 3 детски пързалки и една бебешка. Има лунапарк с батут, гондола, виенско колело, въртележки и влакче. Много ми хареса това, че лунапаркът работи и вечер и през деня в определени часове. Едно от най-големите неудобства на Делфин Ботаник е, че вечер всички атракции за деца са струпани в кратък интервал от време и е голямо препускане. Така че лунапаркът в Роял Уингс определено ми хареса повече, въпреки, че има по-малко атракции.
Храната е повече от богата. Наистина много разнообразна и вкусна, разбира се. Има тематични вечери, в които се приготвя определен тип храна, наред с основните видове меса и гарнитури, които са характерни за всеки ресторант. Всяка седмица има вечер на рибната кухня, на мексиканската, на турската, на италианската, на азиатската и на интернационалната кухня. Страхотно изобилие на различни и интересни храни, особено по време на турската вечер. Има и добро количество морска храна.
В обедните и следобедни часове около басейна се предлагат дюнери, хамбургери, пици, сладолед, плодове, зеленчуци и сладкиши. В бара при аквапарка има хот-дог и хамбургери.
Баровете са достатъчно на брой и много добре разположени, така че да са на близко разстояние, където и да се намира човек. Вечер заедно с коктейлите и питиетата задължително поднасяха ядки, солети или тортия чипс.
Стаите са големи и хубави. Чела съм не едно и две мнения, че са позахабени вече и имат нужда от освежаване, но според мен са си съвсем прилични. Особено на фона на тези в Ботаник.
Плажът е доста добър. Пясъкът е фин, плажната ивица е достатъчно широка, входът към морето е пясъчен, без камъни.
Анимацията не ни хареса. С дневната не сме запознати много, но от това, което видяхме и чухме ми се вида добра, стандартна. Вечерната беше много аматьорска и скучна, амфитеатъра се пълнеше около 1/3, максимум половината. Пак ще направя неизбежното сравнение с Ботаник - в Делфините канят различни външни трупи, които правят доста разнообразни и добре изпипани програми, а тук всичко се правеше от аниматорите и не беше на ниво. Посредствената анимация в комплект с комарите съвсем помрачаваше настроението вечер. Подготвена от разказите от миналата година за кръвосмучещите гадинки, се запасих с машинките на Райд против комари и с репеленти и въпреки това децата ми бяха целите в пъпки.

В резюме:
Плюсове - голяма и красива територия, огромен басейн и няколко по-малки, включително такъв с вълни, много добър пясъчен плаж, разнообразна храна, с много морски дарове, лунапарк с добро работно време и аквапарк с много пързалки, включително семейна и бебешка. Друг плюс е, че винаги има свободни шезлонги и на плажа, и край основния басейн, и в аквапарка.

Минуси - скучна и посредствена вечерна анимация, недобър мини клуб и детска площадка, много комари.

Плюсовете превъзхождат многократно минусите, които са съвсем преодолими и не могат да помрачат чудесната почивка, която  Royal Wings предлага.

# 261
  • София
  • Мнения: 350
Марги, лунапаркът платен ли е? Преди години в Суено Бийч беше платен. И ако е платен - какви са цените?

# 262
  • Мнения: 2 787
красива бела,
ходихте ли на екскурзии, ако да какви са цените, а на долмушчетата, нещо интересно в Кушадасъ - пазари, цени

# 263
  • Мнения: 1 710
Марги, лунапаркът платен ли е? Преди години в Суено Бийч беше платен. И ако е платен - какви са цените?

Напълно безплатен е. Едни от най-страхотните преимущества на този хотел са, че има доста добър аквапарк, който се ползва само от гостите на хотела и че лунапаркът е безплатен. Аквапаркът определено ми хареса, защото има различни височини пързалки, има и детски, които са подходящи и за съвсем малки деца, защото хем са по-полегати и не се развива бясна скорост, хем басейнът им е плитък и децата не потъват. Басейнът с вълните също е атракция и макар че работи само 2-3 часа през деня, е напълно достатъчно да се покефиш. Има и мързелива река. Абе, като атракции хотелът е супер. Пък и не само като атракции Simple Smile

# 264
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Здравейте Simple Smile
Може ли да ми препоръчате агенция, от която сте доволни за да погледна какво предлагат за средата на август? Знам, че може би е късно за повечето места, но тази година нямаше как да се организираме по рано... Също така искам да попитам дали някой е почивал в Турция от средата на август и не е ли мноооого горещо тогава там? Почивката ни тази година ще бъде между 15 и 30 август и се чудя дали ще можем да идем до Турция или да мисля нещо друго...

# 265
  • Мнения: 5 695
Здравейте Simple Smile
Може ли да ми препоръчате агенция, от която сте доволни за да погледна какво предлагат за средата на август? Знам, че може би е късно за повечето места, но тази година нямаше как да се организираме по рано... Също така искам да попитам дали някой е почивал в Турция от средата на август и не е ли мноооого горещо тогава там? Почивката ни тази година ще бъде между 15 и 30 август и се чудя дали ще можем да идем до Турция или да мисля нещо друго...
Ориент 99!

# 266
  • София
  • Мнения: 4 294
Някой ходил ли е в хотел BLUE SKY HOTEL http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=73115, не намирам инфо и отзиви за него?

# 267
  • София
  • Мнения: 350
Някой ходил ли е в хотел BLUE SKY HOTEL http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=73115, не намирам инфо и отзиви за него?
Моето мнение, че цената му е завишена спрямо качеството. Не е лош хотел, но е с поовехтял интериор и за същата могат да се наметят по-добри хотели в Кушадасъ. Освен ако не са направили промоция, но винаги когато съм го гледала е доста скъп. Била съм там през 2011 и още тогава се нуждаеше от реновация. .......Сега разгледах цените му и доста са ги редуцирали. При тези цени може да се преглътне овехтялия интериор. Но за храната трябва някой, който е бил тази година да каже.

Последна редакция: вт, 25 юни 2013, 14:54 от Diana_Don

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Някой ходил ли е в хотел BLUE SKY HOTEL http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=73115, не намирам инфо и отзиви за него?
Ние сме били в Блу скай в Кушадасъ .Хотела е уникален ,но не е за деца .Има дет .кът и дет.басейн ,а вечер анимация .Плажа е страхотен и има голяма площ зеленина .
Ако е това хотела ще ти пратя снимки .
Ние сме с страхотни впечатления  Peace
Ето и малко снимки да разгледаш .
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=760821;page=1;#paging

Последна редакция: вт, 25 юни 2013, 16:45 от jb66

# 269
  • София
  • Мнения: 4 294
Някой ходил ли е в хотел BLUE SKY HOTEL http://www.teztour.bg/bg/hotel?id=73115, не намирам инфо и отзиви за него?
Ние сме били в Блу скай в Кушадасъ .Хотела е уникален ,но не е за деца .Има дет .кът и дет.басейн ,а вечер анимация .Плажа е страхотен и има голяма площ зеленина .
Ако е това хотела ще ти пратя снимки .
Ние сме с страхотни впечатления  Peace
Какво значи не е за деца  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт