На море в Турция - 24та тема

  • 112 505
  • 776
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте,
Аз и приятеля ми пътуваме в петък - 28.06. за Бодрум.Ще отседнем в хотел "Магнифик",в залива Гюмбет.
Моля,ако има такива с впечатления от този хотел и града да отпуснат малко инфо Simple Smile

Пожелавам на всички ви с предстоящо  заминаване то да е безаварийно и изпълнено с много положителни емоци! Grinning Grinning Grinning
Много добър избор за млади хора. Хотелът е близо до Бар-стриит. Даже може да ви е шумно ако стаята е от страната на улцата, но вероятно вие няма да седите в стаята, а ще купонясвате. Не съм го посещавала, но минах покрай него и се ориентирах за местоположението му. Повечето хотели в Бодрум са в другите заливи или не на плажа или са доста по-скъпи. Този е чудесен за младежи. В Бодрум има две много известни дискотеки: Халикарнас (най-голямата открита дискотека в Европа или поне така я водят) и Катамарана (със стъклен под, излиза в открито море и се връща обратно около 4 ч. сутринта, но ако някой иска да се прибере по-рано , може да ползва лотки, които непрекъснато извозват пътници). Задължително е да посетите крепоста св.Петър. От там има страхотни гледки. Ако ви остане време и можете да се събудите в 8 ч. (след нощния житот  Laughing) може да отидете и до гръцкия остров Кос.

# 286
  • Мнения: 164
3дравейте Hug и нашата почивка в Турция приключи. Върнахме се, живи и 3драви, в неделя. Ка3вам " живи и 3драви", 3ащото в хотела ра3брахме, че е имало инцидент с български автобус от групите прибиращи се на 15 юни. Дано някой от вас не е бил в то3и автобус.
И така...Кушадасъ; х-л "Сентинус"; с Ориент 99. Ориент 99 както винаги - перфектни! Нов автобус;удобни седалки;работещ климатик;опитни и внимателни шофьори; любе3ни, от3ивчиви водачки. Комфортно пътуване, бе3 никакви проблеми.Вече пети път пътувам с та3и фирма и се 3атвърждава мнението ми, че са абсолютни професионалисти.
"Сентинус" е очарователен хотел. Действителността надмина очакванията ми. Наистина си 3аслужава всеки лев.
Стаи. Голяма, просторна, свеж интериор. Почистване - всеки ден; смяна на кърпи - всеки ден;смяна на бельо - два пъти. Хладилника всеки ден се 3арежда с минерална вода.На терасата - масичка, два стола и сушилник. Банята - чиста,3аредена с ко3метика. Със стаята са свър3ани двете ми дребни 3абележки към хотела: камериерката ни първите два дни не бе особенно старателна( въпреки бакшиша). След направена 3абележка нещата си дойдоха на мястото. Второ, сешоара в банята е слаб. Добре, че послушах hris и си носех сешоар от БГ.
Храна.Ра3нообра3на, и3обилна, вкусно приготвена и естетично подредена.3акуската 3адоволява всички вкусове - палачинки, пържени филийки,супа,корнфлексове,мюсли,макарони, домашно асло,сирена, кашкавали, маслини , мед, сладка, сушени плодове, пресни плодове и т.н.Масло, мед и сладка освен насипни и в пакетиран вид. Обяд и вечеря - ястията не се повториха. Месо:пилешко, пуешко, телешко, агнешко,3адушен е3ик, риба.Десертите:баклава, кадаиф, сиропирани сладкиши,кремчета, торти,пайове. Плодове: диня, пъпеш,ябълки, смокини, сливи, портокали, череши и един път ягоди. Да не и3падам в повече подробности...с една дума храна - перфектна. Пре3 деня : хамбургери, пица и гьо3лемета.След обяд: кексчета,соленки, плодове, сирене. А-ла карта наистина не е нищо особенно, но красивата гледка от терасата му и неверотния 3але3 си 3аслужава.
Плаж. Хотела е на Лонг бийч, така че... пясък, плитко море и кеф. При вли3ане във водата има малко камъни, но няма нужда от аква обувки. Момчето, което се грижеше 3а плажната ивица всеки ден почистваше.
Градина. Невероятна красота.От дясната страна на сградата е тропическата градина.От лявата страна е голямата градина обособена в три части.В началото до плажа е мини-голфа, детската площадка и уютни кътчета 3а почивка. Средната част е в китайски стил с шест мини-пагоди под които са билярда и другите игри. Бара под голямо дърво от което висят много китайски фенери. Третата част е френската градина с множество цветя и ра3лични растителни видове;малко поточе в което плуват патици; две мостчета; арки;фонтан;пейки. В горната част на двора има голяма беседка с маси и диванчета и сцената 3а анимация.
Анимация. Аниматорите:симпатични, щури веселяци. Двама братя, които действаха по системата " човекът-оркестър". Талантливи момчета с които не ни беше скучно.
Ол-инклу3ива приключва в 23.00 часа. Ако ви е скучна анимацията или искате по още едно питие...на крайбрежната алея в посока х-л " Атлантик" има няколко приятни 3аведения.
Х-л " Сентинус" е място на което с удоволствие бих се върнала, ако не бях на принципа: В Турция има толкова много хубави хотели, че е грехота да се повтаря хотел.

# 287
  • София
  • Мнения: 350
vanq_6119, чудесно описание! Имам само един въпрос:Плажните кърпи срещу заплащане ли са, с депозит или само с карта? Благодаря предварително.  bouquet

# 288
  • Мнения: 1 262
Здравейте,днес пътуваме за Кушадасъ за 10дни,ще дам отзиви скоро за Атлантик. Hug
Ако има някой по това време може да се засечем и запознаем. Hug
Хубави почивки на всички. Hug

# 289
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
mari:) Безгрижна и слънчева ваканция !   Nature Sunny

# 290
  • Мнения: 1 262
Вълшебство,благодаря много HugЛеко и безаварийно пътуване на всички ,на които им предстои. Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 1 841
vanq_6119, чудесно описание! Имам само един въпрос:Плажните кърпи срещу заплащане ли са, с депозит или само с карта? Благодаря предварително.  bouquet
и още един въпрос, Vanq_6119 Simple Smile Вие в стандартните /нереновирани/ или в делукс/реновираните/ стаи бяхте? И има ли разлика между тях newsm78 И аз благодаря предварително  bouquet

# 292
  • Мнения: 164
Diana_Don  Hug плажните кърпи са срещу карта, която се получава при пристигането от рецепцията. Нищо не се 3аплаща. Ние не ги пол3вахме и при отпътуването ги предадохме 3аедно с ключа. Не се 3аплащат и матраците на плажа и басейна.
roje22 Hug всички стаи в хотела са реновирани.Няма стандартни и делукс. Има три вида об3авеждане на стаите.Така както са представени в сайта на хотела, така е и в действителност. Първоначално бяхме настанени в първия корпус на 4 и 7 етаж. Ра3гледахме стаите, но преценихме, че ако сме във втори корпус ще сме на една крачка от плаж, басейн и 3аведения. Помолихме 3а смяна на стаите, която се и3върши на момента, бе3 никакви проблеми. Дори ни дадоха въ3можност да си и3берем между няколко вече почистени стаи.Ако едната стая е двойка или тройка, следващата стая е спалня об3аведена в друг стил. Така се редуват стаи и ра3лични тераси. И нещо друго важно, ако сте ре3ервирали двойка стая с допълнително легло 3а въ3растен или дете...ти дават стая с три нормални легла.
Ще допълня някои неща, които съм пропуснала. Персонала е и3ключително от3ивчив, любе3ен и внимателен. Можеше да увеличат бройката на камериерките 3а сметка на армията от сервитьори. Гостите на хотела са предимно българи; няколко турски семейства; англичани; францу3и имаше и руснаци. 3а българите...късмет ли бе, какво ли, но само точни хора, симпатяги и веселяци. Направихме си една чудесна българска група. Постоянно контактувахме, 3авър3ахме приятелства. Понеже сте 3асегнали темата 3а 3дравната помощ. Нещо важно. На третия ден имахме нужда от мед. помощ. Срещу хотела има малка клиника. Отидохме там. Преснимаха 3астрахователната полица и паспорта.Лекаря и3върши обстоен преглед, 3а който не платихме НИЩО, абсолютно нищо. Даде ни и бе3платни лекарства. Благодарности на д-р Танер Мерджан. Благодарности и на мед .сестра 3елиха, която всеки ден идваше в хотела и мереше кръвно налягане на желаещи пак бе3платно.Досега в Турция не ни се е налагало да търсим медицинска помощ, 3атова нямам идея как стана всичко това.

# 293
  • София
  • Мнения: 350
vanq_6119   bouquet

# 294
  • София
  • Мнения: 1 173
Да потвърдя казаното от vanq_6119. Персонала в х-л Сентинус е много мил и любезен. Също и медицинското обслужване. Понеже синът ми е много палав  - последната вечер падна много лошо и на коляното му стана голяма рана. Медицинската сестра от клиниката/ която е българска туркиня и знае перфектен български/ ни заведе в клиниката и там доктора Танер Мерджан му я проми, сложи лекарство, превърза му крачето и всичко това даже без да ни поискат застраховката. Абсолютно нищо не платихме. Много сме доволни от обслужването. Дъщеря ми иска догодина пак там - много й е мъчно за аниматорите и шефа на сервитьорите - Джафер. Изобщо голям купон падна.... Hug

# 295
  • Мнения: 262
Много се радвам,че почивките на пребивавалите в Сентинус са били разкошни.Аз още от миналата година твърдя че този хотел е прекрасен за 4* ,както е официално.И човек за платената сума получава даже повече. Тази година го разгледах отново през април и видях сериозно развитие на хотелската територия към по-добро. И без да съм почивал в Сентинус ще го препоръчвам горещо на желаещи за почивка в Кушадасъ,като отлична алтернатива на 5* хотели там. Simple Smile

# 296
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Една малка разходка в Palm Wings kusadasi  http://www.youtube.com/watch?v=yFmEU4q7YVg&feature=youtu.be

# 297
  • Мнения: 262
Хубави почивки на всички ,които заминават за турските курорти днес и утре. Очакваме техните впечатления ,като се приберат. Simple Smile

# 298
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Здравейте момичета! Поздравления за хубавата и полезна тема! Някой има ли отзиви за хотел NIL BEACH - Кушадасъ?

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравейте,вчера се завърнахме от Титаник делукс в Белек,хотела е много хубав,храната също е разнообразна и вкусна,големи басейни,до плажа се ходи с корабче-много екзотично преживяване,защото през комплекса минава река.Това е в общи линии,ако някой има конкретни въпроси ще отговоря Hug

Общи условия

Активация на акаунт