На море в Турция - 24та тема

  • 112 492
  • 776
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9
Днес се завърнахме от Palm Wings в Кушадасъ. Хотела е невероятен , персонала много любезен и храната много вкусна. Заслужава си да се посети. Приятна почивка на всички и ако някой има въпроси за този хотел с удоволствие ще отговоря.

# 301
  • Мнения: 2 787
Днес се завърнахме от Palm Wings в Кушадасъ. Хотела е невероятен , персонала много любезен и храната много вкусна. Заслужава си да се посети. Приятна почивка на всички и ако някой има въпроси за този хотел с удоволствие ще отговоря.

Добре дошла!
Моля те дай твойто мнение подробно, щото има противоречиви мнения - плажа как е, чадъри, шезлонги, анимацията, екскурзии, ако сте ходили, стаите и има ли нещо различво и интересно, което предлага хотела!
Благодаря,  bouquet

# 302
  • София
  • Мнения: 145
Здравейте,вчера се завърнахме от Титаник делукс в Белек,хотела е много хубав,храната също е разнообразна и вкусна,големи басейни,до плажа се ходи с корабче-много екзотично преживяване,защото през комплекса минава река.Това е в общи линии,ако някой има конкретни въпроси ще отговоря Hug
Добре завърнала се мими81!
Направо ме уцели в 10-ката с този пост!
От няколко дни се ровя в английски и руски форуми за този хотел, тъй като ми е препоръчан силно от туроператор за почивката ни през август.Много моля за всякаква допълнителна информация!Територията е голяма, стаите много - пълен ли е хотелът и достатъчни ли са шезлонгите около басейните, стаята как е ... въобще всичко ме интересува.Тъй като е нов  и няма много писано за него , а и мненията са доста противоречиви нямам търпение да науча още нещо от първа ръка. Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 юли 2013, 01:22 от Etna

# 303
  • Мнения: 24
Здравейте, за съжаление и нашата почивка в Турция приключи. Бяхме в хотел Батихан, Кушадасъ. Останахме изключително доволни и се връщаме наистина отпочинали. А сега малко повече за самия хотел.

Стаи - бяхме в старата част на хотела, но стаите са реновирани, чисти. Хавлиите ги сменяха всеки ден, а чаршафите през 2 дни. Навсякъде мирише на чисто. Стаята ни беше с изглед море и гледката беше страхотна. В стаята има мини кана и нес кафе, и ние със съпруга ми си пиехме кафето, чакайки децата да се събудят. Банята ни беше с вана и там чистотата е на ниво.

Храна - според мен за цената, на която се предлага хотела, храната е на ниво. Имаше доста салати, риба, няколко основни ястия, хапки и много сладкиши. Плодове - диня, праскови, сливи, ябълки, портокали. Ние предимно се хранихме на бара до плажа, където вечер е алакарт ресторанта. На обяд там се предлагат печени на скара пилешки бутчета, пържли и крилца, пици, спагети, хапки.
За разлика от другите хотели алакарт ресторанта може да се посещава всяка вечер и ние вечеряхме там 4 пъти. Самия ресторант е до плажа и е много приятно. Вечер предлагаха ципура, лаврак, скариди, пица, спагети, стекове и други. Всеки може да поръча колкото иска порции, от което си пожелае. Алкохолът също е безплатен. Само се изисква предварителна резервация, може и от сутринта за вечерта.
Следобед от 14-16 часа има хамбургери, а от 16-17 часа - дребни сладки.
Сладолед имаше от 12 до 24 часа, който между другото беше много вкусен.
Минерална вода малка и голяма имаше на бара до басейните и до плажа, поставена във фризери и всеки си взима.

Плаж - пясъчен. Морето беше топло, но мръсно.

Басейни и шезлонги -  има два големи басейна, басейн с гомите пързалки и два бебешки басейна - единият 60 см с две водни гъби и пързалка и другия 30 см с малка пързалка. Първите два дни трудно си намирахме шезлонги след 7, но третата сутрин охраната мина и прибра всички хавлии от шезлонгите и поставиха навсякъде табели, че поставянето на хавлии преди 8 е забранено и нещата си дойдоха на място. За това се следеше ежедневно.

Мини клуб - има пързалки, люлки и много други забавления за малките. Там на обяд и вечеря сервираха обяд за децата, имаше безплатен фреш и цитронада.

Анимация - по мое мнение не много силна, но децата се забавляваха.

Екскурзии - в хотела се запознахме с няколко семейства и всеки ходи на някаква екскурзия и имам поглед върху няколко.
Ние ходихме до Памукале - уникално е и си заслужава да се види, но пътя от Кушадасъ е дълъг с обиколката по хотелите е 4 часа в едната посока.
Ефес и Къщата на Дева Мария - бяхме там при предно ходене, също си заслужава.
Адаланд - едното семейство, с което се запознахме ходиха и са много доволни.
о. Самос - много пари за нищо. Другото семейство останаха разочаровани. Платената сума включва само пътя. Нямало е откъде да си купят нищо. Всички на обяд са почивали и нищо не е работело. На плажа само пек и големи камъни. Рекламират, че там се намира музея на Питагор, но той е на другия край на острова и до там няма с какво да се стигне.
Гмуркане - трае само двадесет минути и на нашите приятели не им е харесало. Едно момче от нашия хотел след гмуркането беше в болница за една вечер.

Дано разказът ми не ви е досадил и ако имате въпроси с радост ще отговоря.

# 304
  • Мнения: 730

  Здравейте, Simple Smile
Някой ходил ли е в Турция през октомври, как е времето през този период? Харесала съм си Аква Фантази в  Кушадасъ, но се колебая за времето... Дайте мнения..Благодаря!

# 305
  • Мнения: 3 823
Здравейте момичета! Поздравления за хубавата и полезна тема! Някой има ли отзиви за хотел NIL BEACH - Кушадасъ?
За Nil Beach, какво да ти кажа, 8 дни бяхме там, мястото е много хубаво, реално е Гюзелчамли. Инклузивът е трагикомичен, борба до последна капка .... алкохол Joy С две думи, нов арендатор, който се е хвърлил да го ремонтира, ремонтът му е излязъл доста солен и не оставя пари за алкохол, те турците не пият, така че това не им е голям проблем, а и ние с малко нахалство все се дообирахме до нещо за пиене, но не си беше работа. Гладни не сме останали, закуската обикновена, първоначално имаше масло и боров мед, но явно този идиот и пари за храна взе да не оставя, та накрая минахме на маргарин, първите дни имаше варени яйца и още нещо, последният ден само варени яйца Joy Обяд две готвени с две допълнения, примерно булгур и картофи, много салати, вечерята подобно, винаги имаше по две яденета. Готвачът е добър, всичко беше много вкусно. Десерти - диня и пъпеш, по-рядко кайсии и сливи, вечерно време имаше сиропирани сладости, мляко с ориз и кремчета, освен плодовете. Щом всички с по 2 кг от горе се върнахме, считай, че гладни не сме били.
Комплексчето е малко, на мен ми беше супер, не се притеснявах за детето, че ще зачезне нанякъде, добре поддържана градина, на плажа е, но по-хубавата част започва на 50 метра от там, трябва да походиш 10 минути бавен ход, за да стигнеш до приятно парче плаж, без камъни в морето, но те не са такъв проблем изобщо. Иначе плажът е километричен,  с алея за разходка покрай него, много добре поддържана.
Много красива природа, едни борови горички има Heart Eyes, след Гюзелчамли започва един резерват, Mili Park, вход за кола 10 лири и има четири плажа с невероятно чиста вода, но са каменни. Ето отзивите от Tripadvisor http://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g297972-d1729528- … Aegean_Coast.html

Препоръчвам разходка с кораб, тръгват от пристанището на Гюзелчамли в 10.00 и се връщат в 17.00, изобщо препоръчвам и на почиващите в Кушадасъ да направят тази разходка с корабите, тръгващи от там, стига се лесно с долмушите, на тях пише Guzelcamli, казваш лиман и ще те стоварят на пристанището. Пътуват пак покрай този резерват и спират в заливчета, недостъпни по суша, красота невероятна. Цената е 30 лири за възрастен и 15 за дете, с включен обяд и следобедна закуска - кексче.

Някой преди време питаше за самостоятелно настаняване в ТР, ами скъпичко излиза, най-вече заради пиенето. Вечеря за 5-ма, с две бири и чаша вино, леко гладни си останахме, добре че салатите бяха лютички, та доста хляб отнесоха - 100 лири. Ресторантът беше по-луксозен, с жива музика, на един хълм над морето, но шише раки - 70 или 80 лири, не помня точно, а на чаши е и по-скъпо. Това не в Кушадасъ, а в едно курортче на Мраморно море, Кумба /Kumbag/. Порция кюфтета в същия курорт, 10 лири, пиде - 10-12 лири,  дюнер, но само месото, 15 лири, както в Гърция - гирос и гирос-пита, дюнер в питка - 4-5 лири, супи 6 лири. В град Текирда/Tekirdag/ цените са с лира-две надолу. Много е приятен МОЛ Tekira, правен за хората, не за търговците. Празно пространство в средата, от долу се виждат всички магазини и директно се насочваш, към който ти трябва, а не да обикалаш като гламав и да не би да не минеш покрай някой магазин. Цени на нощувки - 100 лири за тристаен апартамент - три спални, кухня, баня и още една тоалетна. Скъпо, скъпо, но на мен ми хареса самостоятелното изхранване, защото още толкова автентични неща за хапване останаха неопитани, та догодина, живот и здраве, пак така ще правя - първо седмица самостоятелно и после седмица на някъкъв евтин инклузив, та да не ме е яд за парите, като обикалям насам-натам с колата. На Едремитския залив съм си набелязала едни местенца Heart Eyes

# 306
  • Мнения: 212

  Здравейте, Simple Smile
Някой ходил ли е в Турция през октомври, как е времето през този период? Харесала съм си Аква Фантази в  Кушадасъ, но се колебая за времето... Дайте мнения..Благодаря!

Имайте впредвид че аквапарка работи до края на септември  Sad

# 307
  • Варна
  • Мнения: 10 558

  Здравейте, Simple Smile
Някой ходил ли е в Турция през октомври, как е времето през този период? Харесала съм си Аква Фантази в  Кушадасъ, но се колебая за времето... Дайте мнения..Благодаря!

Имайте впредвид че аквапарка работи до края на септември  Sad

През далечната 2008 г. бяхме от 03.10 до11.10 и си работеше без проблем,единствено вечер ставаше похладно,но за този месец препоръчвам Анталия, по-топло е Peace

# 308
  • Мнения: 60
И ние се завърнахме от „Виста Хил“.Прекрасна почивка си направихме.12 аниматори през целия ден имаше забавления за малки и големи та чак до 23.30ч а от 24ч. започва дикотека.На внука много му харесаха игрите и мини дискотеката,не пропускаше представленията за възрастни имаше и външни програми и участие на аниматорите.Сутрин-аеробика.Храната много разнообразна имаше от всичко
много добре аранжирана.Всяка сутрин на терасата се приготвяха омлети,яйца по различни начини,
палачинки,гевреци със сусам,бухти.Има асансьор до плажа,а също и до басейните.Има много цветя и палми.На нас ни хареса,че е на нива-много красиви кътчета.Басейните бяха с видимо кристално чиста вода.Имаше човек,който 3 пъти на ден вземаше проби от водата.На съседния хотел водата беше доста размътена.Сейфът е безплатен.Поставиха ни гривните при пристигането и не ни ги свалиха при оставянето на картата-останаха на нас до отпътуването ни в 17ч.За първи път пътувахме с „Дорис“-
останахме много доволни.

# 309
  • Мнения: 539

  Здравейте, Simple Smile
Някой ходил ли е в Турция през октомври, как е времето през този период? Харесала съм си Аква Фантази в  Кушадасъ, но се колебая за времето... Дайте мнения..Благодаря!


Октомври месец е най-подходящ за почивка в района на Анталия.В Кушадасъ е най-добре да се ходи до септември месец.

# 310
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
И ние се завърнахме от „Виста Хил“.Прекрасна почивка си направихме.12 аниматори през целия ден имаше забавления за малки и големи та чак до 23.30ч а от 24ч. започва дикотека.На внука много му харесаха игрите и мини дискотеката,не пропускаше представленията за възрастни имаше и външни програми и участие на аниматорите.Сутрин-аеробика.Храната много разнообразна имаше от всичко
много добре аранжирана.Всяка сутрин на терасата се приготвяха омлети,яйца по различни начини,
палачинки,гевреци със сусам,бухти.Има асансьор до плажа,а също и до басейните.Има много цветя и палми.На нас ни хареса,че е на нива-много красиви кътчета.Басейните бяха с видимо кристално чиста вода.Имаше човек,който 3 пъти на ден вземаше проби от водата.На съседния хотел водата беше доста размътена.Сейфът е безплатен.Поставиха ни гривните при пристигането и не ни ги свалиха при оставянето на картата-останаха на нас до отпътуването ни в 17ч.За първи път пътувахме с „Дорис“-
останахме много доволни.

Добре дошли  Hug

# 311
  • Мнения: 416
И ние се завърнахме от „Виста Хил“.Прекрасна почивка си направихме.
останахме много доволни.

Добре дошли!  Hug Радвам се да прочета добри отзиви за Виста Хил.  Peace Това беше хотела, който ми грабна вниманието щом го видях, но хората от нашия автобус, които бяха отседнали там, изобщо не бяха доволни - през целия обратен път мрънкаха и се оплакваха. #Crazy но пък хора всякакви..

# 312
  • Мнения: 60
При нас всички които бяха почивали във „Фаустина“бяха недоволни.

# 313
  • Мнения: 9
Днес се завърнахме от Palm Wings в Кушадасъ. Хотела е невероятен , персонала много любезен и храната много вкусна. Заслужава си да се посети. Приятна почивка на всички и ако някой има въпроси за този хотел с удоволствие ще отговоря.

Добре дошла!
Моля те дай твойто мнение подробно, щото има противоречиви мнения - плажа как е, чадъри, шезлонги, анимацията, екскурзии, ако сте ходили, стаите и има ли нещо различво и интересно, което предлага хотела!
Благодаря,  bouquet


За мен и семейството ми хотела е невероятен. Стаите са просторни и уютни има и сейф. Банята е голяма , има сешоар и всеки ден зареждат с шампоани душ гелове и балсами. Кърпите се сменят всеки ден . По отношение на базата не мисля че може да се желае повече - всичко е ново и добре поддържано. Персонала е много любезен и усмихнат.
За анимацията - има си програма за всеки ден по часове . Започва със гимнастика , плажен волейбол , воден баскетбол , водна аеробика , тенис на маса , дартс и т.н. Всяка вечер към 8 часа започва детска забава след което има някаква програма , всяка вечер е различна . По-късно на терасата има жива музика през вечер. Не сме скучали изобщо.
На басейна срещу карти , които ни дадоха заедно с гривните при пристигане , се вземат хавлии. Може да си ги сменяш няколко пъти на ден. Водата е много топла и чиста. В морето водата е малко по хладна но също много топла. Плажа е с много широка пясъчна ивица , водата не беше мръсна но не е като на нашето море.....Чадъри и шезлонги са безплатни
Храната .......такова изобилие и толкова вкусна. Много разнообразна и за всякакви вкусове - имаше от всичко постоянно. На снек бара има гюзлеми  , пици , хамбургери , хапки , плодове и салати.
С нетърпение очакваме следващата си почивка в Турция....Simple Smile
   

# 314
  • Мнения: 164
3дравейте Hug
Благодаря на всички, които споделят впечатленията си от хотел "Палм Уингс" - Кушадасъ.От вашите ра3ка3и и клиповете качени в ЮТУБ, добих  представа 3а хотела. Мисля, че ще останем доволни от почивката си там пре3 м. септември. Имам един въпрос. От и3гледаните клипове останах с впечатлението, че градинската площ е  малка. От хотелските корпуси до оградите със съседните сите3ита има няколко метра; водните пър3алки също са между хотелската част. Така ли е в действителност...има ли и3общо градина  newsm78
Благодаря предварително 3а отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт