Ябълков сладкиш с карамел - моя любим, евтин и бърз!

  • 251 121
  • 537
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 438
Повече от година правя този сладкиш с рецептата на Лео.
Той е любим на цялото ми семейство. Прави се много бързо и е страшно вкусен.
Поздравления за страхотната рецепта!

# 181
  • Мнения: 393
Искам много да го направя, но нямам тефлонирана тавичка и мисля да го направя във формата за кекс, но и тя не е тефлонова Blush, та мисълта ми е дали ще се обърне лесно, няма ли да залепне блата newsm78

# 182
  • Мнения: 22 867
Искам много да го направя, но нямам тефлонирана тавичка и мисля да го направя във формата за кекс, но и тя не е тефлонова Blush, та мисълта ми е дали ще се обърне лесно, няма ли да залепне блата newsm78

Аз го правя в алуминиева тавичка, просто ми е удобна като големина.

# 183
# 184
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Нямате милост с тези изкушения и това е  Mr. Green
ХаЙде и от мен една ябълкава рецепта, не помня от къде я имам, правила съм я отдавна и стана много автентична, но сега жестоко ме мързи да я бъркам, коЙто иска да опита и да сподели как е  Mr. Green

Американски ябълков пай

ПОРЦИИ: 8

ПРОДУКТИ:
За основата:
190 гр. брашно
1/2 ч.ч растително масло
2 с.л. прясно мляко
1 1/2 ч.л. захар
1/2 ч.л. сол

за пълнежа:
6 ябълки
150гр захар
3 с.л брашно
3/4 ч.л канела
1/2 ч.л индийско орехче

за топинга:
60 гр. брашно
100 гр. захар
100 гр. масло

ПРИГОТВЯНЕ:

Фурната се загрява на 200 градуса.
За основата: В голяма купа се смесват брашното, олиото, млякото, захарта и солта. Готовото тесто се слага във форма за печене като се залепва за дъното и стените. Оставя се настрана.
За пълнежа : Смесват се захарта, брашното, канелата и индийското орехче. В тази смес се овалват ябълките (нарязани на дребно) и всичко се изсипва в основата на пая.
За топинга: Смесват се брашното, захарта и маслото. тази смес се изсипва върху пълнежа. Топинга може да стане на трохички ако използвате по-малко масло - това не е проблем, просто с него се посипва пълнежа. Така приготвения пай се слага във фурната и се пече 45 минути до 1 час.

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 00:55 от Unknown_lady

# 185
  • Мнения: 529
 Leo, отново страхотна рецепта, иде ми да си хапна сама сладкиша, но ще оставя и за другите.  Каквото съм пробвала от твоите рецепти всичко ми харесва. Даже наскоро като се чудех как да сготвя едно нещо, мъжа ми каза да видя за някоя твоя рецепта.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 671
Да се отчета - пробвах и с вишни и орехови ядки - ммммммного вкусно! А днес с белени праскови - персоналният ми фаворит!


обаче се получи лееек гаф с карамела - сложих маслото и захарта заедно, уж се кармелизираха, а накрая като обърнах садкиша по средата имаше доста неразтопена захар  Confused и съответно садкишът не е поел карамел по средата Sad Защо стана така?
требвало на бавен огън да го карамелизирам  doh

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 16:14 от Rumya

# 187
  • Мнения: 2 381
Тази вечер направих сладкиша с ябълки.Изчакахме го да изстине и го нападнахме.Остана 1/4 от тавата Embarassed CrazyС мъжът ми сме лакомници, спор няма.
Leo, страхотна рецепта  bouquet

# 188
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Лео, благодаря ти за страхотната рецепта.....много доволни останахме вкъщи, снимах го и утре ще постна снимката....невероятен сладкиш, лесен и има търпи толкова комбинации...ве4е ми е любим...

Благодарим ти   bouquet

А можете ли да ми кажете къде да намеря и рецептата на Лео за другия сладкиш с ябълки и какао както и рецептата за златисти картофки...  Blush Heart Eyes

# 189
  • Мнения: 7 474
Много съм щастлива, че ви харесва  Hug и ви благодаря от сърце за милите думи  bouquet
Вие сте моето вдъхновение  Crazy


Lindita най-лесно е долу в профила ми,
цъкваш на "Моите кулинарни изкушения" и си при рецептите
или влизаш в "Любими рецепти".  Peace

# 190
  • Мнения: 594
Ооо да, любим сладкиш, а и сезонът на ябълките наближава ....  Blush
Благодаря, L е о!    bouquet

# 191
  • Мнения: 124
Днес пробвах сладкиша с оригиналната рецепта.МИсля след ден-два да разнообразя малко плодовете и да го направя за пред гости,тогава ще го снимам и долкадвам.

# 192
  • София
  • Мнения: 3 679
Бързам да се похваля-много дъм доволна от себе си Laughing
Стана от първия път, като се има предвид последните ми неуспешни опити,сега имам страшно желание за готвене,ама ще им се отрази на фигурата Close
Значи ето го моето творение:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=14
Направих го във форма за кекс с дупка,понеже нямам толкова малка тава,а не исках да стане много тънък.Мислех че трудно ще го обърна ,ама стана от раз.Моя е с круши,поръсени с малко канела и 2л-ци кисело мляко в сместта сложих.
СТРАШЕН Е! Много е вкусен и дори на вид е добър
Само от страх да не ми загори карамела не го чаках да стане много тъмен,но другия път -ще го направя.Не остана карамел на дъното ,но направих захарен сироп и залях сладкиша.След малко като станат "хиените"/синчето и мъжлето Crazy/ нищо няма да остане.
Благодаря ти Лео  bouquet

п.с. Лео,видях че си го правила и с тиква-ние много обичаме тиква и имаме във фризера рендосана и замръзена,та мисля да я използвам.Трябва ли да я посваря или само да я размразя? newsm78

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 13:49 от vnd

# 193
  • Мнения: 1 798
Прияде ми се нещо сладко и реших най-после и аз да го спретна този карамелизиран плодов сладкиш. С праскови. И като неопитна ученичка, сякаш никога през живота си не съм карамелизирала захар, разтопих маслото и захарта заедно, както пише в рецептата. Маслото се пресече... карамелът не ми стана веднага...абе, гадост пълна, с две думи. Без никакъв търговски вид. После се оказа, че имам само 2 яйца  #Cussing out, но нямаше време да тичам до магазин и направих редуциран блат...
Сега чакам да се изпече.
Моля някой бързо да ми отговори дали се изчаква да изстине блатът, за да се полее с горещия сироп и може ли да се яде веднага, след кратко изстиване  Mr. Green, или трябва да се чака известно време?

edit: Изпече се. Много тънко ми се е получило нещо  newsm78 Около 2 см. Ми че то мъж ми ако го види, за мен нищо няма да остане  Laughing

edit2: Ами полях го. Топло с топло. Пък каквото ще да става. И помен няма от пресечения вид на карамела. Изглежда добре. Ето доказателство: Нямам търпениe да пробвам и вкуса eat

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 16:41 от cathie

# 194
  • Мнения: 7 474
.Трябва ли да я посваря или само да я размразя? newsm78[/b]

Аз я сварих леко - 10мин. някъде за всеки случай  Thinking


cathie справила си се чудесно, маслото във всички случаи се отделя от захарта и стои като пресечено  Laughing тъй че не си сбъркала. И аз го поливам топло с топло, обикновенно не ми се чака да изстива  GrinningHug  Да ви е сладко  Hug
П.П. Как ви завиждам само  Blush

Общи условия

Активация на акаунт