Болничен по време на бременност-4

  • 61 382
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
Здравей, може ли някой да ми разясни този превод на НОИ.
Разбрах, че превода е за дните от месец май, от 1 болничен за заплатени 7 дни а от втория са 6. Но както и да ги смятам без съботите и неделите пак не излизат работните дни за целия май месец .Или аз нещо не смятам добре  Grinning
И ако може някой да ми каже болничния за месец юни в случва пак ли ще се разделя на 15 дни и ще има превод за него след 15 юли, или ще се изплати на веднъж за целия месец.

http://otiroz.snimka.bg/daily/aaaa.823989

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Първият болничен първичен ли е?Ако да,първите 3 раб дни от работодателя.Но пак ти липсва 1 ден.От втория болничен също.Пиши мейл до НОИ за проблема
Целия юни ще ти го платят края на юни или юли месец началото

# 752
  • Мнения: 485
Здравейте! Тъй като съвсем се обърках от тези 90 процента от СДБ и СДН, та първо
- смятат се 90 процента от двете суми или само от брутното;
- ако приемем, че брутото е винаги по-високо от нетото и винаги ти дават по-ниската сума, тогава какъв е смисъла от всички тези изчисления? Аз лично не виждам.
- ако съм взимала 900 лева брутна заплата и съответно 700 нетно, това значи ли, ще докато съм в майчинство, ще взимам около 600 на базата на тези 700 нетно?

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Тъй като съвсем се обърках от тези 90 процента от СДБ и СДН, та първо
- смятат се 90 процента от двете суми или само от брутното; само от брутото и се сравява с нетото за периода 18 м
- ако приемем, че брутото е винаги по-високо от нетото и винаги ти дават по-ниската сума не може да се приеме това,защото не винаги е така, тогава какъв е смисъла от всички тези изчисления? Аз лично не виждам.
- ако съм взимала 900 лева брутна заплата и съответно 700 нетно, това значи ли, ще докато съм в майчинство, ще взимам около 600 на базата на тези 700 нетно? ако 18 м нетото ти е 700 лв,обезщетението ще ти е 700 лв


Новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=787786.new#new

Последна редакция: пн, 23 юни 2014, 16:18 от ♥Elfita♥

Общи условия

Активация на акаунт