КРУИЗИ /тема 2/

  • 74 949
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Блед, страхотна си! Много,много полезна инфо на тепсия. Благодарение на теб, си систематизирах тунис, неапол, етна,за барселона имам време, и ще чакам само за Марсилия. Ако и за там, като имаш време споделиш нещо, просто  ще си най-добрия гид. Благодаря за времето и нервите   bouquet между другото,ако имаш път към пловдив,се обади,заслужаваш голяяяма почерпка и сърдечната ми благодарност. Лек ден на всички и ще чакам отзиви от завърнали се,моя круиз е чааак след два месеца, а сега,благодарение на Блед даже планирам и карибския догодина с включен полет,цената е доста добра,макар че на Гуаделупе има много акули и май нищо друго,нооо приключенията ни зоват Joy

# 241
  • София
  • Мнения: 3 771
luba_rizova   bouquet   Това е моята награда, пътувайте, пътувайте без никакви проблеми… Минахме скоро, бяхме на Кръстов връх...Благодаря...

DeiziL Караме подред, следва остров Корфу

Kerkyra Corfu Cruise Port  
 
Влизането до порта става по два начина. Единият е когато идвате от към Италия през протока Notio Steno Kerkyras, красива гледка. От едната страна съвсем близо вече е Корфу, а от другата бреговете на Албания. Другият вариант е когато приближавате от към Гърция, минавате покрай брега на изключително красивите Парга, Пердика, Сивота.
Порта на Керкира се посещава повече от фериботи, отколкото от круизни кораби. Спираме там много често и нашето минаване вече от там не е свързано със слизане, защото мисля, че на Корфу едва ли е останало нещо, което не сме видели, остава почивката на кораба. Така ще бъде и сега, отново маршрута ще мине от там.
Тук трябва да вземете решение дали искате да видите само Керкира или острова. Ако е второто ще ви трябва обиколна екскурзия. Колкото до града, макар и малко отдалечен, центъра е достижим по няколко начина. Има трансфер/около 7 евро/, таксита/10минути/ и автобус/беше 1.50 евро/.

Какво да видим:

Дворецът Ахилион/резиденция на императрица Сиси/
Азиатският музей
Църквата "Свети Спиридон"
Археологическият музей
Палеокастрица
Манастирът в Палеокастрица
Стара Перития
Нео Фрурио
Площад Спианада
Крепост Ангелокастро
Старата крепост

И това е много за едно отиване...

# 242
  • Мнения: 73
Мили момичета, имам въпрос - дали пристанище Пирея разполага с паркинг за пасажерите от круизите и каква е цената за денонощие. Необходима ли е предварителна резервация. Видяхме, че има показани някакви във сайта на порта, но как става точно паркирането на тях.

Блед, най-вероятно имаш личен опит- приемаме всякакви съвети за паркиране на автомобил.

Прочетох, за някакъв паркинг в района на северната част на порта, който е на цена 10евро на ден, но не бил охраняем през нощта, ама дали е така..............
Иначе нощувката преди круиза ще бъде в Пирея около пристанището. Хотели всякакви, но ще е нещо семпло [то там май всички са такива], но ние все пак няма да го купуваме , така че за една вечер стават.

# 243
  • София
  • Мнения: 3 771
tanilll Ще изпреварим другите въпроси, явно бързаш. Не съм стигнала да опиша порт Пирея, но ти казвам веднага.
Виж първо това:
http://www.athensguide.org/images/piraeus-port-map.gif
Виждаш зелените площи, по специално тази долу. Това е твоето място за паркиране, обширно, голямо, места колкото искаш. На малко разстояние от корабите. Цената беше 10 евро на ден за круизни пасажери. Не се приемат резервации по никакъв начин, само на място. Вероятност да няма места, много малка. Винаги когато минаваме от там с кораби или кола се вижда, че са доста празни.

# 244
  • Мнения: 73
 Блед, благодаря за отговора.    Не, не бързаме. Ще тръгнем най-вероятно към 4-5.09., а на кораба се качваме на 07.09. Май,май  ще сме на един и същи кораб  Wink.
Ще се помотаем ден, два преди и ден, три, пет след- [зависи от отпуската на съпруга ми]  някъде из Пелион [от 2 години ни е тръпка-тогава бяхме във вътрешната страна на залива, сега ми се иска да пообиколим откъм източната]
Ще го раздаваме по-лежерно.  Докъдето стигнат сили, време и .........финанси.

Лека нощ и хубав уикенд.

Обещавам, като се завърнем да споделя нашите преживявания и дано те бъдат полезни за бъдещите пътешественици.



# 245
  • София
  • Мнения: 3 771
DeiziL Ето и последното място за което питаш Олимпия
Пристанището на което спират корабите е
Katakolon Cruise Port



Спирали сме с кораби там два пъти...



Били сме на Олимпия 3 пъти, единият път от кораб и два пъти с кола. На разположение съм за всякакви въпроси.

Katakolon


Main street-централната улица

Малко приятно селище, наситено с магазини и заведения...



Крайбрежната алея е страхотно място за отмора, ако вече си бил на Олимпия...



Със страхотна гледка към корабите...



Katakolon-Олимпия Да открия снимките си...To be continued

Последна редакция: сб, 24 авг 2013, 17:05 от Bled

# 246
  • София
  • Мнения: 3 771
Населението на Катаколон разчита изцяло на круизните кораби, клиентелата на магазини и заведения е само от туристи. Но все пак и там има какво да се види...
Katakolon Museum
храма Saint Nicholas Orthodox
главната Main street
и пристанището

От тук разстоянието до Олимпия



е малко над 30 км.
https://maps.google.com/maps?saddr=Kat%C3%A1kolon,+Ilia,+Greece& … p;mra=ls&z=14
Адреса на Олимпия го търсете така, Archea Olimpia, Ilia, Greece, в противен случай трудно ще го намерите.

Това прави трудно и скъпо отиването до там без екскурзия от кораба. Направете го организирано.
Какво да видим:

Древна Олимпия/всичко/
Olympic Games Museum
Archaeological Museum of Olympia
Парк Олимпия
Hostels of Olympia

Повече за Олимпия ще напиша, при възможност в темата "Гърция, но не на море"
Приключихме DeiziL с въпросите, можеш да тръгваш спокойно. Лек път и приятно плаване...

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Bled,ти си цяла енциклопедия! Чакам всеки твой пост с нетърпение.Доколкото разбрах заминаваш скоро-пожелавам много хубави емоции, приятно излежаване на кораба-нали това е основната цел и попътен вятър!!! Laughing Laughing Laughing

# 248
  • София
  • Мнения: 3 771
rrp   bouquet Безкрайно ти благодаря, да наистина е за повече почивка и хубави вечери, отколкото обикаляне, тръгваме скоро. Затова бързам да отговоря на всички, но не знам дали ще успея...

mimietka Стигнах да ти отговоря и за Казабланка.
Port of Casablanca
http://www.fleetmon.com/en/ports/Casablanca_7941



Както казах и преди, има пристанища, където можеш спокойно да се разходиш, да стигнеш до селище или друго, но има и такива където това трудно се получава, или въобще.
Сами виждате на снимките



че самостоятелното излизане от кораба не е препоръчително. Да има и таксита



хора предлагащи турове, но аз не бих тръгнала с тях.
Взимате екскурзия, качвате се на автобуса и напред. Имате възможност освен Казабланка



да отидете и до Рабат/100км./ или Маракеш. Разстоянията са големи, особено второто 240 км.в една посока/прекалено много/. Ние взехме обиколна на Казабланка, отиване до Рабат/кралския дворец/



с обяд



в Шератон/Казабланка/



С преход до втората в света по големина Джамия Хасан Втори



 и морския бряг



 Накрая Медината и малко пазар…



Не се хващайте на увещанията на водачите за пазар, на тях това им е комисионната.

ВСИЧКИ СНИМКИ КАЗАБЛАНКА
ВСИЧКИ СНИМКИ РАБАТ

# 249
  • Мнения: 399
Bled наистина много полезна информация, огромни благодарности отново  newsm51!!!

# 250
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Не бе човек , не ги плаши и набутвай така хората.В такъв автобус само под дулото на пистолет може да ме набуташ.В поне 200 порта съм бил и то повечето товарни , а не пасажерските и ето на стотици хиляди моряци си слизаме и не въздишаме за обяд в Шератон с 800 баби за 100 евро..

# 251
  • София
  • Мнения: 3 771
peterky2002 Благодаря за съвета моряко, но дано никой да не се възползва. Защото пистолетите вече са навсякъде в тези райони когато си без автобуса/а автобуса го охраняват с автомати, ако е нужно/. А общо бяхме 50 човека/не 800/, за цял ден с изминати 250км. и посетени десетки места/ти толкова ли посещаваш пеша/ платихме 65 евро с обяда където нямаше нито една баба или дядо/те не издържат толкова път и ходене/.
Къде ли са бабите?



И тук приятелю не говорим за работа, която уважавам много, а за удоволствия. Казах ти, знаеш много, но казваш само това, което не е нужно. Повече No comment от мен моряко.

# 252
  • Мнения: 90
Bled,съжалявам, че замлъкна. Толкова интересни и полезни неща пишеш... Надявам се, че няма да обръщаш внимание на peterky2002 и ще продължиш да ни разказваш и информираш. Той отвреме навреме се изразява като моряк Simple Smile. Помага, но по неговия начин...
Пожелавам ти приятен и релаксираш круиз!

# 253
  • Мнения: 3 021
И аз се включвам с малък коментар по отношение на екскурзиите в Тунис. Ние бяхме преди 3-4 години, не с круиз, но с допълнителните екскурзии, които ни предложиха на място обиколихме цялата държава, камили яздихме, сафари правихме през пустинята, разглеждахме какво ли не, и всичко беше спокойно и прекрасно. Тази година под мое давление сестра ми отиде на екскурзия, но единственото, което са видяли от столицата е било доста подтискащо - телени огради, мъже с автомати, казали са им да не ходят до сука.... Така че, в такава държава - само организирано - пак може да се види повече, отколкото самостоятелно, а да не говорим за опастностите.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Не мога да разбера дали много хора не могат или не искат да разберат ,че включвайки лукса , удобствата и глезенето круиза и организираната групова екскурзия включва и стерилноста на познанието.Нали никой не си помисля че спирайки с автобус пред АЛЕКСАНДЪР НЕВСКИ  и хранейки се  ШЕРАТОН , МАКДОНАЛДС , КФС, ПИЦА ХЪТ или нещо такова си опознал България.Същия и ефекта да се храниш в същите заведения в Москва , Небраска , Шанхай или къде и да е по света .По същия начин да хапваш в китайски или индийски ресторант в София или Ню Йорк е твърде различно от същите ястия на пазара в Шанхай или някъде из Пенджаб.Пърженото пиле в Манзанило, Баранкиля или Сантос е доста различно от КФС.Повярвайте стерилното не е истинското.Колкото до моряшкоте , на страниците на синия ми паспорт корабите са над 45 и то най - малко за 3 месеца , а има и по 6-8.!!!

Общи условия

Активация на акаунт