КРУИЗИ /тема 2/

  • 74 946
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 659
Мила Bled, мисля, че ти ще можеш да ми отговориш, ако имаш възможност. Ако предоставим на кораба документ, че имаме резервирана екскурзия/трансфер за Рим, ще ни дадат ли възможност да слезем на пристанището приоритетно? Става дума за 6 човека. Много се извинявам и много благодаря за всички отговори.
И аз да се присъединя към пожеланията за много приятна почивка и лек път, Bled!

Последна редакция: пн, 26 авг 2013, 11:29 от цлете

# 256
  • Мнения: 265
Bled,пожелавам ти попътен вятър и много незабравими,чудесни мигове на предстоящото пътешествие!

# 257
  • София
  • Мнения: 3 771
DeiziL
SofiaBG
цлете
miamy

rrp
Толкова сте мили, благодаря ви от цялото си сърце.
Както знаете стягам багаж, но няма как да не ви отговарям поне докато мога.

цлете Отговора е ДА може. Има два варианта, ако трансфера сте го направили в компанията те сами ще си свършат работата. Ако е самостоятелен трябва да отидете на рецепцията доста по-рано от слизането, дори в първите дни, да кажете и покажете какво искате. За да могат те навреме да реагират и да ви оставят вечерта преди слизането необходимият цвят ленти, които ще ви дадат право да слезете по-рано. В противен случай, дори да слезете по някакъв начин, по нашенски от кораба, багажа няма да дойде долу, докато не му дойде ред/цвят. Бъдете настоятелни за това, защото някои компании не са много сериозни във всяко отношение и това може да ви обърка доста неща в последствие.
 Кога тръгвате, има ли нужда от друга помощ съм насреща. Попътен вятър.

# 258
  • Мнения: 659
  bouquet
Тръгваме в понеделник от Барселона. А този трансфер го букваме за Рим/двупосочно/. И ние така се надявахме, че ще могат да станат нещата, за да можем да се придвижим бързо до града. Да могат децата да видят възможно най-много, а и да не се съобразяваме с група/тя нашата си е достатъчно голяма  Laughing/. Благодаря още веднъж!

Последна редакция: пн, 26 авг 2013, 14:29 от цлете

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Попътен вятър и много прекрасни изживявания на всички, на които предстои круиз! Ще чакаме отзиви.

# 260
  • Мнения: 14 418
Попътен вятър и много прекрасни изживявания на всички, на които предстои круиз! Ще чакаме отзиви.
+1

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Ах, имало нова тема, а аз се чудя защо никой не се включва в старата   ooooh!
Докато разбера, ще е станало време да тръгваме.

Bled, приятно изкарване!
Много полезна информация за online check-in - благодаря!

От круизната компания ми дадоха една книжка с указания и там пише, че за Палермо е добре да се използва екскурзия.. Някой има ли опит с този град - близо до центъра ли е пристанището, как се стига до забележителностите, какво си заслужава да се види?

# 262
  • Варна
  • Мнения: 3 943
При слизане и качване настава голяма суматоха.Каквото и да правят пак могат да ви объркат между хилядите.Блед казва че не можете да слезете бързо щото няма да ви дойде багажа , да ама ако им го дадете.Просто не му слагате никакви първите лентички и кодове и не го изнасяте в коридора,  а като почнат да слизат си го вземате в ръка , носите си го и си слизате - никой не ви спира.

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Здравейте, чудя се нещо-как е по-добре да резервирам круиз-дали от някоя от българските фирми, които са специализирани в круизи-те май са 2-3,или по-добре чрез някой от чуждите сайтове или пък директно от круизната компания? Общо взето досега винаги сама си правя резервациите директно за където сме били в чужбина, но круиза ще ми е за пръв път и не съм много сигурна... Дали цените са много различни?  Е, има още много време, но не мога да стоя мирна... Laughing

# 264
  • Мнения: 14 418
peterky2002 , питането е конкретно за междинен порт не краен порт,така че багажът ,според мен не е грижа Wink

# 265
  • София
  • Мнения: 3 771
cleare  Sause baus! Tari Tasartir
Безкрайни благодарности и на вас. Да ви се връща тройно.
Време за круизи и въпросите нямат край, само така, да пътуваме и пак да пътуваме.

rrp Моят съвет, първо избираш круиза където и да е, след това датите и накрая от къде ще го резервираш. Цените са много различни навсякъде и по всяко време, дебнеш най-добрата промоция и тогава резервираш. Като избереш маршрута, ще помагаме, успех.

Първо имах въпрос за порта на Чивитавекия, след което ще се опитам да кажа и няколко думи на Tari Tasartir за Палермо.

Civitavecchia Port
http://www.civitavecchiaport.org/



Едно от пристанищата от които сме тръгвали няколко пъти. С оглед на близостта до Рим го прави много актуално. Пристигали сме там с кола, рента-кар от самолет  и трансфер от Рим и обратно, тоест всички възможни. По принцип почти винаги сме с кола, но се случва и друг вариант/бързане, лошо време,стачки/. Чивитавекия порт е идеален за кола, спираш на плаца и те закарват до кораба с бус. Ето вижте:



Другите варианти не са удобни, входа на порта е много далеч от кораба, ако няма трансфер-лошо. Пристанището е много голямо и когато веднъж закарахме багажа с рента-кар до кораба, след това на мъжа ми му трябваше повече от час да отиде да върне колата и после пеша до кораба. Така, че трансфера е задължителен, още повече, че може и да се загубиш.Тук спира шатъл-буса:

 

Ние не ползваме там никакви екскурзии, Рим отдавна вече е в архива ни, най-много да се разходим до градчето на пазар.
Чивитавекия/без Рим/, какво да видим:
Forte Michelangelo, на самият порт.



Corso Centocelle, главната



Viale Giuseppe Garibaldi, крайбрежната



паметник Garibaldi



паметник Statua Alla Immacolata



театър Comunale Traiano
Piazza Aurelio Saffi
Музей Archeologico

Храмове
Basilika S.Francisci


Maria Delle Grazie
Santa Maria Dell'Orazione
Dell'Immacolata
Порта за яхти



Това е, Рим е отделна тема. На този порт слизат почти всички пасажери, без нас, от 50 до 80  автобуса/зависи от кораба/, потеглят предимно към Рим. В този ден на корабите цари невероятно спокойствие, рай за плажуващи и релаксиращи като нас.
Моят съвет е не си давайте парите да разгледате Рим по този начин, не си струва. Вечният град изисква много повече, отделете му време извън круиза. Може да го съчетаете с няколко дена преди или след това.

peterky2002 Приятелю, много ти обичам отклоненията, но никога не бих послушала съвета ти. Точно заради такава байганьовщина настъпва макар и рядко суматохата, за която говориш.
Аз отивам, предполагам и другите, на круиз за удоволствие и искам да напусна кораба доволна. Не да си мъкна огромните куфари, което е невъзможно, през целият кораб, да се блъскам в този и онзи, всички да ме гледат странно и да разберат, че в крайна сметка ние никога няма да се научим на ред.
Хората са измислили този ред, искам да си пия кафето и като ме извикат да си тръгна, като в ръцете са ни само лаптопа, камери, апарати, лични вещи.
А за който бърза, обясних малко по нагоре какво да направи, в повечето случай върши работа.

# 266
  • Мнения: 14 418
Предварително моля за извинение,но Bled-снимка №3 е за шатъла от вход порт до кораба-т.е. плащаме и ни возят с багажа до кораба?

# 267
  • София
  • Мнения: 3 771
Sause baus! Защо се извиняваш, напълно правилно. Но аз казах малко по-горе "ако няма трансфер-лошо", защото не всички компании го правят. И ако си често там ще видиш как се мъкнат куфари през плаца, въпреки че по-малките кораби спират малко по-близо.

Tari Tasartir  Палермо
Stazione Marittima  Palermo
http://www.portpalermo.it/
Нямам много време и ще нахвърлям най-важното. Пристанището не е голямо, разположено в красив залив. Спирали сме на Сицилия в Катания и Месина с круизни кораби, а тук при едно пътуване от Марсилия-Корсика-Сардиния-Сицилия с фериботи. Беше прекрасно, писах в една друга тема за него, май беше за Корсика.
Казали са ти, че трябват екскурзии в Палермо по-други причини. Доста неугледен град, понякога толкова мръсен, заради непрекъснати неразбирателства между община и мафия/да така е, те държат почистването/. Най-ловките джебчии на ботуша, включително наши. Страничните квартали не са за предпочитане. Май започнах с лошо, стига.
Иначе пристаните са си направо в града, цялата централна част е на километър-два. Централните места като:
Palazzo Termine
Giardino Garibaldi
Stazione Centrale
Teatro Massimo
Villa Filippina
Piazza Florio
са на пешеходно разстояние.

Забележителностите също/с изключение на Монреал на 10 км./:
Cattedrale della Santa Vergine Maria Assunta
San Giovanni degli Eremiti
Fontana Pretoria
Chiesa di San Francesco d'Assisi
Palazzo dei Normanni
Chiesa di San Cataldo/Martorana
Archaeological museum
Teatro Politeama
Orto Botanico di Palermo
Monreale/10 км. от Палермо/
Трябва сами да решите дали да дадете пари за екскурзия или не...Ако ги давате, комбинирайте с разглеждане и на местата извън Палермо.

# 268
  • София
  • Мнения: 4 246
За Палермо бих добавила Palazzo Valguarnera-Gangi , където е сниман филма Гепардът.
Селцата Ериче, Таормина и Савока, където е сниман "Кръстникът" също са притегателна дестинация.

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Предварително моля за извинение,но Bled-снимка №3 е за шатъла от вход порт до кораба-т.е. плащаме и ни возят с багажа до кораба?


Това пише в информацията на cruisit.bg:
"Транспортът в самото пристанище се осъществява от специален безплатен автобус, който превозва пасажери от главния вход на пристанището до всеки един терминал."

Общи условия

Активация на акаунт