Ново Строителство в Кичук Париж, Пловдив

  • 12 013
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,
Имам нужда от съвет и предварително се извинявам ако вече е писано по темата, но аз лично не намерих нищо, особено пък за Пловдив.
Въпросът ми е: искаме да купим жилище, ново строителство, в района на Кичук Париж.
Много изгодно в момента излиза апартамент, в новостроящия се комплекс "Оазис - 3". Строителната фирма е Фламинго Инвест. Те вече са построили съответно комплексите "Оазис-1" и "Оазис-2", също в Пловдив.
Чували ли сте нещо за тази фирма, колко надеждни са...?
Също така: относно купуване на жилище директно от строителя. Ясно ми е, че риск винаги има, но според вас струва ли си да се рискува или е по-добре да се вземе вече готово жилище, след Акт 16 (но за същите пари ще е с много по-малка квадратура).
Има и още един, вече завършен комплекс, но преди Акт 16, казва се "Южен", строителната фирма е Доверие - ООД, но е доста по-скъпо (с около 100 евро на квадратен метър). Някой има ли мение за тях?
Благодаря ви предварително за отговорите!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 024
да следя темата...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Аз живея в квартала , не познавам строителя ,но при условие че е построил Оазис -1 и Оазис -2 мисля че може да се доверите и да платите преди Акт 16 , на вноски разбира се , не цялата сума наведнъж. Това което искам да предупредя е че , от всички познати с новостроящи апартаменти никога не свършват в срока говорен предватирелно. Тоест , пригответе се да влезете 1 година след срока който ви дават от фирмата за вземане на Акт 16.

# 3
  • Мнения: 1 059
Познавам хора, които купиха апартамент в Оазис 2 (в кв. Хр. Смирненски),
казват, че са доволни от качеството на сградата. Не знам подробности, но ако
скоро се срещнем, ще ги разпитам.
За U-center на Южен също чух хубави отзиви, че се строи много качествено.

# 4
  • Мнения: 198
Аз живея в квартала , не познавам строителя ,но при условие че е построил Оазис -1 и Оазис -2 мисля че може да се доверите и да платите преди Акт 16 , на вноски разбира се , не цялата сума наведнъж. Това което искам да предупредя е че , от всички познати с новостроящи апартаменти никога не свършват в срока говорен предватирелно. Тоест , пригответе се да влезете 1 година след срока който ви дават от фирмата за вземане на Акт 16.
Фламинго строят много бързо, и доколкото имам наблюдения (следя една кооперацийка в Кършака до Рива-център) добре изглеждат нещата. Цените им също са добри. Един от Оазис-ите също е наблизо (на Победа, след моста на Герджика), завършен е преди 3-4год., и  също изглежда много добре. Що се отнася до разпределенията, апартаментите са доста малки, но явно такива се купуват - това поне можеш предварително да го прецениш устройва ли те, или не. Фирмата не е от вчера на пазара, и поне за сега се справят отлично - продават им се нещата.

# 5
  • Мнения: 40
Здравейте, от няколко дни се копае (предполагам за основи на жилищна сграда) на ул.Достоевски в Гагарин от страната на Панаира, някой има ли информация за фирма и т.н.
За Оазис и аз съм гледала добри са офертите, но лично приятели там нямам, само съм чувала, че имат проблем с обзавеждането от гледна точка на това, че стандартните мебели не отговарят за размерите в апартаментите, но това съм го чувала от други хора.

Общи условия

Активация на акаунт