Домашна помощница

  • 2 834
  • 32
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2 911
Здравейте, дами и господа.

Търсих такива теми, но последната е от 2018 г. Напоследък доста се увеличи работното време при мен и ММ, отделно пък искаме да прекарваме и време заедно, вместо да бършем прахта вкъщи, та - решила съм да наемем домашна помощница. Един път в седмицата ми е достатъчен - основно искам да бърше прах, да сгъва дрехи (все не стигаме до там и се трупат), имаме прахосмукачка робот, но може да пуска през седмицата прахосмукачка и моп, чаршафи да сменя и случайно, ако има чинии, да ги слага в съдомиялната. А да - също и да почиства баните и замърсявания в кухнята (тях си си включвам в прахта). Може би през няколко месеца да почиства и прозорците. Ако сменя и тоалетната на кучето на терасата и полива цветята, цена няма да има Grin
Като цяло, аз държа чисто вкъщи, почти всеки ден бърша, но искам основното седмично почистване да ми го прави друг, като със сигурност за час и половина ще е готова (ако не се мотае, разбира се).
Въпросът ми към вас е - вие имате ли домашни помощници, за какви дейности разчитате на тях и тези, които съм изброила стандартни ли са и също - като цена на посещение как вървят? Знам, че почистващите фирми дават много малка част от сумата на самата жена, затова предпочитам да работя директно с жена и да и плащам на нея. 40 лв. на посещение адекватно ли е като цена?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 759
Час и половина реално ли е? Вкъщи държим много чисто и основното почистване отнема повече от час и половина и го правим минимум двама души. Иначе успех е да попаднете на коректен човек!

# 2
  • Мнения: 2 911
Ами,  на мен горе долу толкова ми отнема. Най-времеемко ще е бърсането на прах и сгъването на дрехите. Реално, аз не търся почистване,тип сезонно, а поддържащо. При условие, че прахосмукачката минава всеки ден, аз бърша, има съдомиялна и т.н., то не остава кой знае какво, само някакви неща, за които все не ми остава време и енергия.

# 3
  • Мнения: 1 473
На мен също ми се струва, че час и половина е много кратко ако искате и прах да бърше, и дрехи да сгъва, на кучето да чисти, прахосмукачка да пуска. Ако вярно всичко това можете да го свършите за това време, то може би нямате нужда от помощница.

# 4
  • Мнения: 2 911
Даже може и по-малко от час и половина да е. А цените на час ли се формират или на посещение и също - дали имате препоръки за жена, която да е изпълнителна. Искам да идва в петък, около 13 часа, аз ще съм там през това време и ще работя. Дали 40 лв.е ок за посещение или за час?

# 5
  • Мнения: 1 581
Зависи колко е голямо жилището и колко е "чисто". Като изисквания не мисля, че са много, но все пак прахосмукачка в апартамент и в 3 етажна къща се чисти за различно време. Пишете бани-колко бани имате? 2-3? Там също различно време. И зависи пак колко има за чистене в тези бани. За 1,3ч няма да се съгласи никой според мен. Друго, като допълни дейности е хубаво да си ги заплащате отделно. Примерно, ако плащате на час, когато искате да ви изчисти и стъклата, просто си плятете за още час примерно. Или ако искате гладене, по същия начин. 40лв е окей, ако е малък апартамент и наистина не е много мръсно.

# 6
  • Мнения: 438
Нямате ли някоя възрастна съседка, която се нуждае от някой лев към пенсията? Или младо момиче ученичка. За 1 час  и нещо седмично, малко ме съмнява някой да се разкарва. Може и ако има човек да чисти входа, да питате него.
Има и друго, всеки чисти с различна скорост. Вие може да го правите за 1 час, но на някой да му трябват 2 или пък 40 минути. Цената трябва да  е на посещение или да се изчислява на час.

# 7
  • Мнения: 359
А не можете ли да включите останалите членове от семейството в почистването ?
Аз нямам никаква вяра на чужди хора
Със скрити камери се виждат какви ли не неща ,особено когато те няма

# 8
  • Мнения: 1 473
Авторката каза, че иска да прекарва време със семейството си, не да чистят заедно. А също и, че във времето, в което иска да идва някой да чисти, тя ще работи от къщи.

# 9
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 361
Пусни обява и чакай, ако не се навие никой увеличаваш заплащането и времето за работа, накрая все някоя желаеща ще се появи.

# 10
  • Мнения: 6 619
Описаното домакинстване, без грижа за дрехите и куче, на момичето, което ни помага, му отнема около 4 часа. Банята й взима най-много време. Заплащането мога да споделя на лично, фиксирано на посещение е, а не на час, но е над 40 лева. Отделно й оставяме пари за препаратите, тя ги купува и следи кое кога свършва. Миенето на прозорци заплащаме отделно, имаме уговорена фиксирана цена.

# 11
  • Мнения: 210
Почистване , без ангажимент към дрехи и посуда, преди повече от 2 год ми струваше 60лв. седмично. Става въпрос за провинцията , апартамент с 2 бани и тоалетни/отделни помещения/ 130 кв.м, 3 тераси.

# 12
  • Мнения: 345
Много зависи от големината на жилището и от това как е поддържано. Едно стандартно почистване отнема поне 2 часа. Например една прахосмукачка робот, не може да изчисти ъглите, под и зад мебелите. Обикновено основните дейности, които една домакиня желае са следните: почистване на под с прахосмукачка и моп, забърсване на прах, почистване на кухнята плот, шкафовете отвън, почистване на баня, тоалетна, ако има тераса да се измете и вече има дейности, които се поддържат периодично, те са вече според уговорката и желанието на домакинята. Относно цената също се определя според големината на жилището и как е поддържано. Насреща съм и за други въпроси.

# 13
  • Мнения: 33
Аз нямам домашна помощница, но ако е за София - цената ми се струва доста ниска за час и половина чистене. Имайте предвид, че на човека реално ще му отиде почти половината ден, тъй като има и път.

# 14
  • Мнения: 2 911
Всъщност, потърсих популярни компании за почистване и предлагат абонамент за домашни помощници - има и за 45 лв., но основно са 50 лв., като е фиксирано за 3 часа. Със сигурност вкъщи чистене за повече от 2 часа няма, просто е чисто, аз почиствам почти всеки ден. Единствено прах по шкафове и секция, стъклата в баните и дрехите за сгъване ми изостават е тоалетната на кучето (която за 5 мин е сменена). Апартаментът е двуспален, около 100 кв., имаме две бани. Пуснах запитвания към някои от почистващите фирми, мисля да пусна и в групата за фриланс. Имаме и дами, които почистват в комплекса, даже ги чувам като са на нашия етаж. Другият път, като ги чуя, дано не съм в някоя среща, ще изляза да попитам. Най-удобно ще е с тях може би.

Искам да си създам добри взаимоотношения и доверие с дадената дама, защото планираме бебе и тогава със сигурност ще ми трябва помощ поне 2-3 пъти в седмицата за почистване. Не понасям мръсно и разхвърляно, но пък и нямам намерение да си губя времето за себе си и семейството в почистване Simple Smile

Ако тук има дама, която се занимава с това или дама, която е  доволна от друга, ще се радвам да ми пишете на ЛС. Коментирам и цената.

Иначе за препаратите, аз поръчвам онлайн, защото и там имам съображения. Абе, май съм си малко педант Simple Smile но искам да се освободя от тази отговорност, поне за основното седмично почистване Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт