Студенти в чужбина - 4

  • 77 399
  • 757
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 106
То в крайна сметка се оказва, че освен малко дрехи и документите всичко е излишно и там е много по-евтино /говоря за дрехи, козметика, лекарства и други ежедневни неща/, но човек докато не се убеди...

# 121
  • Мнения: 35
То в крайна сметка се оказва, че освен малко дрехи и документите всичко е излишно и там е много по-евтино /говоря за дрехи, козметика, лекарства и други ежедневни неща/, но човек докато не се убеди...

Ами да, така е. Аз се убедих лично като бях при сина ми и купувахме домакински принадлежности, спално бельо и хавлии и то хубави за без пари, като знам тук на какви цени са. Да не говорим за козметиката и перилните препарати ... Синът ми си беше сложил във всеки шкаф по една таблетка за пране и цялата стая ухаеше, тъкмо нашите дето ги продават да миришат така...
Така, че майки слагайте само топли дрехи и обувки, другите неща ще купят от там.

# 122
  • Мнения: 0
Климатът е по различен от нашия - не толкова студено, но влажно. Казаха ни, че трябва да се облича като "лук", защото в библиотеката, залите, магазини било топло, а навън влажно. Гумени ботуши за дъжда и локвите, дълги шуби за вятъра и дъжда.
Морските майки - дайте някакви съвети за този климат.

# 123
  • UK
  • Мнения: 957
Лекарства няма смисъл да се носят много, може само нещо за първа необходимост, че нали никога не се знае, и някакъв по-многоспектърен антибиотик. Аз миналата година си бях взела цяла торба ( Mr. Green ), че съм малко кекава , така си и ги върнах, в почти всички супермаркети си има медикаменти, повечето не изискват никаква рецепта.
Колкото до времето - не е нужно баш с гумени ботуши да се ходи (макар че в последните няколко години са много модерни при момичетата  Crazy ), просто да са удобни и топли обувки, които не пропускат вода. Местните си ходят с кецовете и изобщо не им пречи, а вечерно време винаги можеш да видиш момичета с открити обувки и сандали. Така де, мисълта ми е, че не е чак толкова гадно времето или поне на мен не ми се стори такова миналата година. Редовният ръмеж не ме плашеше, та си ходех с кецове и аз. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 35
Определено не е чак за гумени ботуши, нито ще газят локви. Може да вали цял ден, но ситно, ситно. Няма проливни дъждове. Синът ми си ходеше с маратонки и само с качулка, без чадър. За известно време имаше сняг и тогава беше по-студено (чак тогава влязоха в употреба зимните обувки). Иначе в общежитията и залите в университета е топло.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 090
Да се запиша при вас  Hug

# 126
  • Русе
  • Мнения: 129
Има ли някой с проблем при плащането на депозит за общежитие в Ланкастър?  Cry

# 127
  • Мнения: 0
Ние имахме ----за общежитието в Абърдийн....де факто, оставих всичко в ръцете на собственика -горд наследник на карта, която САМ си избра и сам заформи....оказа се че просто не я приемат там..та днес, паникьосана, направих банков превод-----от моя банкова сметка....излезе солена работа. При превод на 130 паунда ....още 35 отидоха за такси. Та в понеделник за ушите и в Експрес банк...посъветваха ме две да му изготвим--- Виза електрон и  Мастър.

# 128
  • Русе
  • Мнения: 129
Оооооооох, защо така се получава..... ooooh!...Не става и не става! А само ден преди това, със същата карта ( кредитна, че уж с такава по-рядко имало проблеми  Peace ) за отрицателно време - през същата он лайн система на университета -  платихме транспорта от летището до общежитията....Не вярвах, че ще се стигне до това положение, но..... #2gunfire

# 129
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Доста хора имат проблеми с плащането на общежитията. Миналата година и ние платихме с банков превод първата вноска. Не помня колко точно излезе таксата. Проблемът идва оттам ,че искат наема да се тегли с Директен дебит, което няма как да се случи от българска сметка . Иначе има хора, включително и от темата ,които са плащали с карти и са им ги приемали. Дано се включат със съвет и успех , дано се справите Peace

# 130
  • Русе
  • Мнения: 129
Да, дано....защото все пак има и срок - до 21-ви август  Praynig. От администрацията на общежитието са предложили алтернативен начин на плащане - по телефона. Не бързат да дават банкова сметка, но най-вероятно ще изчакаме понеделник - в работно време да видим какво може да се направи....

# 131
  • Мнения: 35
Довечера като се прибере младежа смятаме да плащаме и ще споделя дали имаме проблем.
Миналата година нямахме проблеми с българската карта, но после си смениха системата и искаха сметка в тяхна банка, че ще видя сега какво ще се получи. Ако ще е чрез превод, направо ще ми одерат кожата с такси, ние ще плащаме близо 2400 паунда...

# 132
  • Мнения: 5
И ние имахме проблем с плащането на първата вноска,бях споделила ,че се справихме чрез смяна на IP на компютъра - като се избере UK IP става за секунди.
Бяхме пробвали дни наред-с дебитни ,с кредитни ,с карти на приятели-Виза ,Маестро...не става и не става.
Мисля ,че проблемен беше сайтът на унито,но не си признаха, а дадоха банковата си сметка,но така излиза солено.
Друг изход е ако ви предложат плащане по телефона,но на нас не ни предложиха.

# 133
  • Мнения: 35
Какво означава плащане по телефона?

# 134
  • Мнения: 14 418
Какво означава плащане по телефона?
И как на практика се извършва?

Общи условия

Активация на акаунт