Студенти в чужбина - 4

  • 77 399
  • 757
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8
Сребърна паричка,аз съм изпращала два пъти миналата година с Арамекс .Ако изпращаш от София могат да ти го вземат сряда или петък,когато заминават.Ако е от друг град - трябва да го предадеш вторник или четвъртък.Следващата седмица пак ще изпращам.Simple SmileПътуват 5 работни дни - така ми обясниха от офиса им,но нищо не ти пречи да ги попиташ и ти - 070018686.Изпращала съм дрехи,обувки,храна и подправки,дори вино изпратих веднъж.Но трябва да е до 2 литра и да е в пластмасова бутилка - от фанта или кола в зависимост от виното.Simple Smile
Аз имам друг проблем в момента - онзи етюд с документа с Апостила ще го играем отново тази година.Пристигна писмо от Пенсионното,че ми дават 2 месеца срок?! да предоставя оригинал - времето няма да ми стигне с 1 седмица,детето да се върне и да го донесе...проверих няколко фирми,какво ще ми вземат за доставката.Арамекс ми искат 68 лв,Интерлогистика - 48лв.В крайна сметка се оказа,че от там по пощата,препоръчано ще го доставят срещу 3-4 паунда!
Хубав ден на всички!  bouquet

# 676
  • София
  • Мнения: 749
Не съм писала отдавна, което не означава, че не ви чета.
Аз съм в шок Sad Миналата седмица близо до кампуса на Университета на дъщеря ми е намерен труп на студент, първокурсник. Никакви подробности не се съобщават, казват че за момента няма данни за участие на друго лице, демек намекват за самоубийство. Но на мен сърцето ми е свито Sad

# 677
  • Мнения: 2 992
Спокойно, ВаняМ,
Със сигурност в момента мерките за сигурност в района на кампуса Ви са така завишени, че сигурно ще е най-безопасното място на Острова за дълго време.
 
Усмихни се на предстоящото прибиране за Коледа и не го мисли това. Знам какво ти е, изпитала съм го. Там където замина дъщеря ми, на скоро беше един от най-нашумелите атентати.
Мисли за менюто за Коледа.   bouquet  bouquet

Моята вече се радва как баба й била направила меню за всеки ден и от сега се облизва. Признавам баба й е по-добра кулинарка от мен А и тя е на място, където почти няма как да се снабди с бг храна . / един ден не издържа и ровеше из сайтовете как да си поръча поне нещичко. Май се спря на парче луканка/ .
Децата ни скоро се прибират Hug

# 678
  • Варна
  • Мнения: 3 359
valha   bouquet

Афганска хрътка , от Варна ще пращам. Моят няма да се прибира за Коледа ,затова  мисля да изпратя нещо. Чудя се освен другите неща дали мога да пратя домашно сладко и дали ще оцелеят стъклените бурканчета  Mr. Green Благодаря за телефона ,тези дни ще поразпитам, но мисля към 10-ти декември да пращам, дано не се забави колета .

ВаняМ, това е ужасно . Горките родители на това момче.



Вчера занесох удостоверението за здравните в НАП, дъщерята го сканира и ми го прати на ел. поща, разпечатах го на цветен принтер, занесох го за превод и после в НАП. Приеха ми го, нищо не ми казаха, ама то и системата не им работеше, но момичето каза, че ще ги оправи.

Собственоръчно написано пълномощно искаха ли ти ? И аз успях миналата седмица да преведа удостоверението при преводач, но ми се върти в главата ,че миналата година ме връщаха да им нося пълномощно от сина  newsm78


# 679
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505

Собственоръчно написано пълномощно искаха ли ти ? И аз успях миналата седмица да преведа удостоверението при преводач, но ми се върти в главата ,че миналата година ме връщаха да им нося пълномощно от сина  newsm78

Никога не са ми търсили в нашия офис, но по-добре си го носи, за да не те върнат.

ВаняМ,  Hug със сигурност е много по-безопасно от Студентски град.

rosss знам, че от 1-2 години в околностите на Бостън има бгмагазин, не знам дали може да се отиде без кола до там, но мога да разпитам, какво продават и къде точно се намира, може пък и в града да има бгмагазин.

# 680
  • Мнения: 3 200
rosss,  Hug за Влади:
BG Food in Boston

Bulgarian Online Store

Ето това ме изкефи - Боза!

# 681
  • Мнения: 0
Здравейте, синът ми вчера при опит да пазарува в магазини в кампуса на Университета е имал проблем с дебитната карта. И в двата магазина е имал "отказ". Каква може да бъде причината, при положение, че има достатъчно пари в сметката?

# 682
  • България
  • Мнения: 2 164
 Вчера имаше проблем с Борика. Картите в БГ също отказваха Sad.

# 683
  • Мнения: 106
Ами да, имало проблем с БОРИКА, защото Христо Бисеров си изтеглил спестяванията на банкомат! Joy

# 684
  • Мнения: 35
Сребърна паричка, пращала съм буркан, добре опакован с фолио, онова с топченцата. Ползвах Арамекс от Бургас. Взеха колета от къщи и точно на петия работен ден пристигна при сина ми. Обади им се предварително и те ще ти кажат кой ден ще го вземат за да замине после от София.

# 685
  • Мнения: 3 200
Колко буркани са заминали за Острова...  Joy
Освен обвити в опаковъчно фолио, трябва да са наредени плътно един до друг, да не се движат. Миналата седмица пращах багаж (още пътува) и използвах картонени кутии (харесах си в Кауфланд по-твърди и високи), които някакси точно паснаха, за да "застопорят" бурканите. От всички страни омекотих сака с дрехи и така... Надявам се да няма поражения.
А като те питат - няма чупливи неща в багажа, само дрехи и книги.  hahaha
Рано ми се струва да пращаш на 10 декември за Коледа (ако пращаш храна). Няма причина да пътува две седмици. Аз пращам в сряда, във вторник най-късно очаквам да пристигне. Ти ще си прецениш.

# 686
  • Мнения: 8
Сребърна паричка,за теб и всички останали предлагам алтернативен вариант ако не разполагаш с фолио на бобчета:взимаш домакинско фолио,късаш ленти около метър и ги правиш на фитил.С тези фитили плътно обвиваш буркана,ред по ред.Накрая правиш няколко намотки във всички посоки.Дано стана ясно,но системата е безотказна!Що нещо съм домъкнала така от Афганистан - дори голяма мраморна купа,всичко оцеля!А е известно как мятат багажа по военните летища... JoyРазбира се - в кашона трябва да уплътниш добре с дрехи или вестници.А моята снаха пакетира бурканите във вестници и после ги затваря в торбички - резултат:1 счупен буркан от няколко колета.WinkАз два пъти изпращах лютеница - всичко оцеля!
Хубав ден на всички!  bouquet

# 687
  • София
  • Мнения: 3 167
Да дам и аз една идея за опаковането. Много добра работа вършат опаковките от мляко. Вместо да купувате картонени кутии.

# 688
  • Мнения: 3 200
Какви са тези опаковки от мляко?

# 689
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мои близки и с пълнено агне за Великден се бяха снабдили от България - готово опечено. Аз не бих пренесла такова нещо, да не го помислят за някой труп, то си е труп де  Joy.

Общи условия

Активация на акаунт