АГ клиника Селена гр. Пловдив- 11!

  • 89 968
  • 781
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 171
Теди,тези лекари се възползват от майките естествено.Но не всяка майка им е поле за изява.Защо си се дала на този кожудер?Чак се ядосах.Редно е да напишеш кой е този лекар?
И не,не всяка майка се стряска от лош резултат на БХС,което както знаем е едно статистическо изследване и не значи абсолютно нищо за конкретния случай.Аз не правих БХС изобщо.Съвсем съзнателно и пожелаелно.Не виждам смисъл.Правих ФМ в периода 18-22 г.с.Смятам,че по реално изследване от това няма.Изключвам амниото.Там всичко става пределно ясно,но е по-инванзивно и не го прави всяка бременна
Да така е,Ели.С първата бременност никой не ми предложи да правя БХС,но сега явно е по нашумяло и аз реших да го направя.И мене ме е яд,защо се поддадох.Но вече имам много голяма обеца на ухото Crazy

# 151
  • Мнения: 10
Мда, това е голям проблем при държавните болници с "искането на пари под масата".
От опит само да кажа, че ако си плащаш всичко в държавна болница ти излиза горе-долу същото, че и по-скъпо. Моето първоначално решение беше да си родя при лекаря, който познавам от  години и ходя само при него. Той води раждания в софийската Тина Киркова - държавна АГ болница. Както и да е, ще преглътна обстановката, като си платя ВИП стая - по 70,00 лв на ден. Понеже държа на точно определен лекар, трябва да платя 950,00 избор на екип +150,00 - упойка. Ако искам да раждам в замостоятелна зала, а аз искам - още 150,00 лв. Излиза, че за да съм сигурна, че ще се положат необходимите грижи за мен и няма да ме подритват като поредната досадница дето си мисли, че е единствената, която ражда, ще трябва да платя минимум 1500,00 лв.
А в "Селена" за мен обстановката е приемлива - чисто и приятно, доколкото може да е приятно в една болница. От това, че е частна болница, следва, че персоналът трябва да е сравнително любезен, а ако не е - винаги можеш да имаш претенции и да помолиш за по-любезно отношение, все пак си плащаш. Доколкото знам, там работят вече едни от най-добрите лекари в Пловдив, и не е чак толкова скъпо.
Сега звъннах да питам. Нормално раждане - 990,00 лв, секцио - 1290,00. И това включва абсолютно всичко - от избор  на екип до памперсите за бебето. Няма никакво повишение.
В крайна сметка, ако имаш възможност, по-добре да ги дадеш и поне за това да не се тревожи човек.
А на мен 50,00 лева за преглед ми се вижда нормална сума. Толкова е в повечето частни болници/кабинети.

# 152
  • Мнения: 87
Мда, това е голям проблем при държавните болници с "искането на пари под масата".
От опит само да кажа, че ако си плащаш всичко в държавна болница ти излиза горе-долу същото, че и по-скъпо. Моето първоначално решение беше да си родя при лекаря, който познавам от  години и ходя само при него. Той води раждания в софийската Тина Киркова - държавна АГ болница. Както и да е, ще преглътна обстановката, като си платя ВИП стая - по 70,00 лв на ден. Понеже държа на точно определен лекар, трябва да платя 950,00 избор на екип +150,00 - упойка. Ако искам да раждам в замостоятелна зала, а аз искам - още 150,00 лв. Излиза, че за да съм сигурна, че ще се положат необходимите грижи за мен и няма да ме подритват като поредната досадница дето си мисли, че е единствената, която ражда, ще трябва да платя минимум 1500,00 лв.
А в "Селена" за мен обстановката е приемлива - чисто и приятно, доколкото може да е приятно в една болница. От това, че е частна болница, следва, че персоналът трябва да е сравнително любезен, а ако не е - винаги можеш да имаш претенции и да помолиш за по-любезно отношение, все пак си плащаш. Доколкото знам, там работят вече едни от най-добрите лекари в Пловдив, и не е чак толкова скъпо.
Сега звъннах да питам. Нормално раждане - 990,00 лв, секцио - 1290,00. И това включва абсолютно всичко - от избор  на екип до памперсите за бебето. Няма никакво повишение.
В крайна сметка, ако имаш възможност, по-добре да ги дадеш и поне за това да не се тревожи човек.
А на мен 50,00 лева за преглед ми се вижда нормална сума. Толкова е в повечето частни болници/кабинети.

Абсолютно си права... аз гледах за Окръжна Болница в Пловдив, където работи моя лекар по ЖК. С избор на екип, вип стая и упойка излизаше малко над 700 лв. и пак ще си в държавната болница със стандартното за нея отношение, роднините ти ще се блъскат с една камара роми в коридорите и т.н.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
За раждане в Селена и аз съм за.Всички дружки около мен който родиха там са супер доволни.А тези който предпочетоха държавните болници си платиха по 1000 лв  и те.С тази разлика ,че нито отношение получиха нито нищо Peace

# 154
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета, аз също ще раждам в селена ,и се чудех в тези 1290лв влизат ли изследванията които ги изискват от болницата. Защото лекарката при която ходя на женска консултация ми каза да съм си направила предварително за HIV и още нещо друго беше защото там щели да ми вземат много пари. А аз мисля че тези изследвания си влизат в цената. Благодаря ако някой се включи с отговор.

# 155
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета, аз също ще раждам в селена ,и се чудех в тези 1290лв влизат ли изследванията които ги изискват от болницата. Защото лекарката при която ходя на женска консултация ми каза да съм си направила предварително за HIV и още нещо друго беше защото там щели да ми вземат много пари. А аз мисля че тези изследвания си влизат в цената. Благодаря ако някой се включи с отговор.

Абе аз много не си спомням, но мисля, че който ти води бременността трябва да ти даде направление за тези видове изследвания.
Ето този линк е много полезен и разбираем, точно за твоя случей.

http://www.bebezona.bg/%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/%D0%BB%D1%8E%D0% … D0%BD%D0%B5/1099/

# 156
  • Мнения: X
дендра, в тази сума не се включват изследванията, които ти предварително трябва да си направиш. Когато постъпваш, прилагаш всички изследвания, които са ти правени по време на бременността, както и тези, които си направила, когато влезеш в 9 месец. Сумата, която плащаш 1290 лева е за самото раждене /секцио/ и покрива болничния ти престой, независимо дали ще лежиш 4 или 5 дни след това.

# 157
  • БГ
  • Мнения: 735
Момичета а от тази сума "Нормално раждане - 990,00 лв, секцио - 1290,00" дали се приспада и 300лв. за здравно осигурена пациентка? newsm78
мерси за инфото! Peace

# 158
  • Мнения: 79
Момичета а от тази сума "Нормално раждане - 990,00 лв, секцио - 1290,00" дали се приспада и 300лв. за здравно осигурена пациентка? newsm78
мерси за инфото! Peace
това е цената за здравно осигурени за неосигурени пациентки е по висока цената

# 159
  • БГ
  • Мнения: 735
 
 мерси vaniq180, сега разбрах , че и при нас се чака един бебчо и да знам .  bouquet

# 160
  • Мнения: 79
леко и безпроблемно раждане ти желая Simple Smile

# 161
  • пловдив
  • Мнения: 187
Здравейте момичета,
Аз съм все още в началото, тепърва ми предстои да преживея всичко това. Имам сано едно питане и понеже никъде не успях да намеря отговор на въпросите си се обръщам към вас.
Аз от сега знам, че искам да родя в Селена, доколкото изчетох всичко написано, който и доктор да си избера няма да сбъркам. Не съм наясно обаче с ЖК, понеже ще ми дойде малко нанагорно да си водя ЖК в Селена. Избирам си АГ за ЖК и лекар от Селената, който искам да ми води раждането и почвам да ходя и на двете места. Моля, да ми дадете малко разяснения. АКо някоя от вас сподели и добър АГ за ЖК ще съм много благодарна.

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Избирам си АГ за ЖК и лекар от Селената, който искам да ми води раждането и почвам да ходя и на двете места. Моля, да ми дадете малко разяснения. АКо някоя от вас сподели и добър АГ за ЖК ще съм много благодарна.

Не е задължително да ходиш всеки месец на преглед в Селена,за да раждаш там.Ако ти идва нанагорно финансово,не го прави.Примерно тръгни там на прегледи от 7 ми месец или ако мислиш,че имаш проблем някакъв
За ЖК в Пловдив-д-р Росен Петров.Но не знам дали има свободни места за ЖК сега.Попитай.Приема в Хипоталамус

# 163
  • Мнения: X
Здравейте момичета,
Аз съм все още в началото, тепърва ми предстои да преживея всичко това. Имам сано едно питане и понеже никъде не успях да намеря отговор на въпросите си се обръщам към вас.
Аз от сега знам, че искам да родя в Селена, доколкото изчетох всичко написано, който и доктор да си избера няма да сбъркам. Не съм наясно обаче с ЖК, понеже ще ми дойде малко нанагорно да си водя ЖК в Селена. Избирам си АГ за ЖК и лекар от Селената, който искам да ми води раждането и почвам да ходя и на двете места. Моля, да ми дадете малко разяснения. АКо някоя от вас сподели и добър АГ за ЖК ще съм много благодарна.

Здравей!
Водиш си женската консултация, както си му е реда, когато влезеш в 9 месец и си направиш необходимите изследвания за раждането, които ти се поемат от ЗК, отиваш в Селена, казваш че искаш да раждаш при тях и си правиш необходимата консултация със анестезиолог. Не е нужно да ходиш при лекар от Селена на частно по време на бременността. Можеш да родиш и без да си избираш конкретен лекар, просто който се случи на смяна.

# 164
  • пловдив
  • Мнения: 187
Благодаря момичета за бързите отговори и аз предполагах така. Все пак още се чудя за АГ за ЖК, че тъкмо бях решила да се запиша при една и изчетох такива "хубави" неща за нея тук и се отказах. Определено ми трябва д-р, на който да разчитам, че от сега имам проблеми, че за после не знам.

Общи условия

Активация на акаунт