На море в Турция - тема 25

  • 113 672
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 841
True Blue, Риксос Белек е един от най-луксозните хотели в Анталия. Все едно, че ще си в The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa, Nusa Dua Simple Smile
Който и да попиташ няма да може да ти изброи повече от два три по-добри хотела от него в Анталия. IC Green е много хубав, но Риксос Белек просто е друга класа Peace
Можеш ако искаш да видиш и този, той поне се води за най-добрия хотел в Анталия-  http://www.mardanpalace.com.tr/#!Home.php

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 17:18 от roje22

# 31
  • Мнения: 2 280
Eхееееее, Роже, ама аз е т'ва чаках някой да ми каже, че някой хотел прилича на Лагуната  Laughing С тези зеленини и басейнчета с мостчета Грийна малко ми напомня на него, за това от сантимент само него гледах задълбочено , а и след описанието на liv...
Аз одеве съм гледала Rixos, ама Lares. Сега ще разгледам и този в Белек. Но това Белек нали е много далече от града и около него няма нищо? То не , че ми трябва де, най-много 2-3 пъти да идем до самия град.

Интересно, че сега като ги сравнявам в трипадвайзър - Риксос е с 80 % , на 25то место от 70, а Грийна е с 86 % , 7ми от 226 хотела... Вие разглеждате ли снимки и коментари от tripadvisor-a?

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 17:34 от -True Blue-

# 32
  • София
  • Мнения: 1 841
Затова ти го и казах, True Blue Hug Simple Smile, защото зная как се чувстваш сега като Лагуната е далеч. И аз така се чувствам, ама Турция няма как да замени Бали и Сингапур. Белек е най-хубавото и скъпо място за почивка в Анталия. На около 40 км. е от аерогарата. Дали ще е 15 или 40 няма голяма разлика. Важното е да си починете добре и да ви глезят много. И liv и другите могат да кажат дали Риксос Белек е по-добър избор от хотелите в Лара и Конду. но поне за мен само Мардан палас е по-добър. Твърде много забавления от най-висока класа има в него, за да ви липсва града наблизо....

# 33
  • Мнения: 2 280
Роже, златен си  Hug
А защо  Белек се води най-хубавото място в Анталия, като то там нали нищо няма, само хотели, а около тях - нищо.  newsm78
liv, ще се радвам с няколко изречения да сравниш 2та хотела.  Embarassed

Ауу, много е красив тоя Мардан, ама ми идва с 2000 евро отгоре и ще се въздържа Simple Smile Някой път за 7-10 дни може и да го посетим. Ще видим дали ще ни допадне Анталията.

едит: Риксос само 1 басейн ли има? Виждам само един много голям и друг малък на вилите.

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 18:17 от -True Blue-

# 34
  • София
  • Мнения: 350
Роже, златен си  Hug
А защо  Белек се води най-хубавото място в Анталия, като то там нали нищо няма, само хотели, а около тях - нищо.  newsm78
liv, ще се радвам с няколко изречения да сравниш 2та хотела.  Embarassed

Ауу, много е красив тоя Мардан, ама ми идва с 2000 евро отгоре и ще се въздържа Simple Smile Някой път за 7-10 дни може и да го посетим. Ще видим дали ще ни допадне Анталията.

едит: Риксос само 1 басейн ли има? Виждам само един много голям и друг малък на вилите.
Категорично Риксос Премиум е по-добър като класа, но е и по-скъп. Там също има аква-парк – Троя, най-големия в Белек . Лично на мен много ми допада градината на IC Green Palace, но не харесвам стаите. Уж са „балийски“ или там някакъв индонизийски стил, но са доста скромни и ми се струват овехтели. Белек има такава репутация, защото тук са едни от най-скъпите и луксозни хотели в Турция. А броя на голф-игрищата е забележителен. В  хотелите има толкова развлечения и глезотии, че човек може да не излезе от хотела през цялото време. Сега не мога да ти кажа, точно кой от хотелите на http://www.voyagehotel.com, но беше само за възрастни.

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Помощ момичета помагайте.Направо съм бясна в момента .Току що ми се обадиха от Алфатур че почивката ни се проваля поради факта че не се били събрали хора за автобуса до Мармарис. #CrazyРезервирала съм и съм платила на 23.03 още и ми казаха още тогава че всичко ще е наред.За да отидем все пак , в същия хотел трябвало да ни направят нова езервация , чрез друга туристическа агенция където цената е с 500 лв.повече от това което вече съм платила , и аз мисля че не ередно да доплащам.Сега чакам да ми потърсят друг хотел от Алфатур и да ми ги изпратят да ги прегледам.Поне ми обещаха ,че ако нищо не ни хареса ще ни върнат парите/то остана и да не ги/Моля давайте оферти  Praynigако не е късно вече разбира се.Ние сме четирима .Трима възрастни и едно дете на 10г./дъщерята е на 15 и вече е в категория възрастни/ Пътуване с автобус и с тръгване от Варна или евентуално Пловдив и Стара загора.Ако имам грешки извинете ама още  #2gunfire

# 36
  • София
  • Мнения: 1 841
True blueHugтова което ти е написала Diana_Don Hug е на базата на лични впечатления от тази година.
Бих си позволил само да добавя към нея няколко данни за хотела от сайта на Алфатур-
Vip-класа хотел за претенциозни клиенти.
Хотелът предлага удобни и луксозни вили за уединена почивка.
Тук е най-добрият СПА-център в Белек, предлага балийски, таиски и африкански масаж, както и стая за сняг и стая за дъжд.
В основната сграда на хотела има улица с барове, а в закрития басейн има водни пързалки.
Основен ресторант
Диетично и вегетарианско меню
10 ресторанта a la carte (италиански, рибен, френски, османски, южноамерикански, 5 турски - с предварителна резервация, по време на престоя 1 безплатно посещение на всеки ресторант, азиатски - по платено меню)
11 бара (един от които работи 24 часа)
ПЛАЖ-
Собствен с пясък. Плажът е разделен на 3 части:
1. Silence Beach (тих плаж);
2. Централен плаж (активен - с анимация);
3. VIP плаж (около вилите).
Плажовете са разделени с бар, който е реконструиран в мини-ресторант за гостите. На басейна и на плажа: чадъри, шезлонги, матраци - безплатно. Плажни кърпи: безплатно.
Открит басейн
Закрит басейн (с 3 пързалки)
Кино
Лекарски кабинет
SPA-център
Фризьорски салон
Търговски кът
Пералня
Химическо чистене
Банкомат
5 конферентни зали (за 30-1400 души)

# 37
  • Мнения: 2 280
Благодаря ви на всички  Hug Ще поразгледам още малко снимки и ще прочета малко мнения в tripadvisor и ще си избера един от 2та. Но това с рейтинга там много ме озадачи, уж Риксос е по-класен, пък там е със значително по-малък рейтинг от Грийн.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 350
Помощ момичета помагайте.Направо съм бясна в момента .Току що ми се обадиха от Алфатур че почивката ни се проваля поради факта че не се били събрали хора за автобуса до Мармарис. #CrazyРезервирала съм и съм платила на 23.03 още и ми казаха още тогава че всичко ще е наред.За да отидем все пак , в същия хотел трябвало да ни направят нова езервация , чрез друга туристическа агенция където цената е с 500 лв.повече от това което вече съм платила , и аз мисля че не ередно да доплащам.Сега чакам да ми потърсят друг хотел от Алфатур и да ми ги изпратят да ги прегледам.Поне ми обещаха ,че ако нищо не ни хареса ще ни върнат парите/то остана и да не ги/Моля давайте оферти  Praynigако не е късно вече разбира се.Ние сме четирима .Трима възрастни и едно дете на 10г./дъщерята е на 15 и вече е в категория възрастни/ Пътуване с автобус и с тръгване от Варна или евентуално Пловдив и Стара загора.Ако имам грешки извинете ама още  #2gunfire
Кофти! Кой е този хотел дето се е качил с 500 лв? А за коя дата търсиш, че не са събрали хора?
Какъв ви в бюджета? Да помагаме, амо можем.

# 39
  • Димитровград
  • Мнения: 807
Бих искала да попитам, някой има ли информация за VERA HOTEL SANTA MARIA**** в Кушадасъ. Ориентирала съм се към него, но ми трябва и допълнителна информация. Моля, ако някой е почивал там,  да го коментира.
Предварително благодаря!

Привет, ние бяхме там от 15.06, Изкарахме си чудесно, но бяхме голяма компания - 25души. За цената, която платихме хотела е чудесен. Храната не е като в петзвездните хотели, но гладни не останахме, настаниха ни в 6 сутринта, а инклузива ползвахме до 17 часа последния ден. Персонала и аниматорите са чудесни. От тази година хотела е с ново име Sole Santa Maria, и има пързалки на басейна, всяка седмица има турска вечер. Само не ползвахме плажа , защото буря беше отнесла пясъка, но сигурно вече всичко е ОК. До плажа има бусче на всеки час, но и пеша не е толкова далеч.
сникки: https://www.facebook.com/plozewa/media_set?set=a.560080967367615 … 512514&type=3

# 40
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Помощ момичета помагайте.Направо съм бясна в момента .Току що ми се обадиха от Алфатур че почивката ни се проваля поради факта че не се били събрали хора за автобуса до Мармарис. #CrazyРезервирала съм и съм платила на 23.03 още и ми казаха още тогава че всичко ще е наред.За да отидем все пак , в същия хотел трябвало да ни направят нова езервация , чрез друга туристическа агенция където цената е с 500 лв.повече от това което вече съм платила , и аз мисля че не ередно да доплащам.Сега чакам да ми потърсят друг хотел от Алфатур и да ми ги изпратят да ги прегледам.Поне ми обещаха ,че ако нищо не ни хареса ще ни върнат парите/то остана и да не ги/Моля давайте оферти  Praynigако не е късно вече разбира се.Ние сме четирима .Трима възрастни и едно дете на 10г./дъщерята е на 15 и вече е в категория възрастни/ Пътуване с автобус и с тръгване от Варна или евентуално Пловдив и Стара загора.Ако имам грешки извинете ама още  #2gunfire
Кофти! Кой е този хотел дето се е качил с 500 лв? А за коя дата търсиш, че не са събрали хора?
Какъв ви в бюджета? Да помагаме, амо можем.
Хотела е Green natural resort & spa 5 Мармарис и с ранната резервация излизаше 2147лв.за четирима настанени в апартамент, които платихме на 23.03.Трябваше да заминем на 30.08 от Варна с автобус.Май ще се откажа от Турция и ще си взема парите обратно.Жалко само че всички чакахме тази почивка от март и сега сме много разочаровани.Опитах да намеря нещо по др.агенции ама вс.е пълно или са за период който вече не ни устройва защото започва учебната година.Голям съм карък и това си е #2gunfire

# 41
  • Мнения: 215
Здравейте,
някой може ли да ми предложи място за плаж и почивка, възможно най-близо до Истанбул.

Благодаря предварително!

# 42
  • Мнения: 25
Здравей papaone, за лятната си почивка съм избрала SOLE HOTEL SANTA MARIA, но ми е необходима повече информация. В тази връзка бих искала да ти задам няколко въпроса. Интересува ме как мога да стигна с долмуш до Ефес и забележителностите около него и на каква цена, каква е цената на долмуша до Кушадасъ и не на последно място стои въпросът с храната. Има ли разнообразие, включени ли са риба, скара, дюнери, плодове? Към кого да се обърна за
допълнителните екскурзии-туристическата агенция или местни фирми? Това е първото ми пътуване до Турция и всяка информация ще ми бъде полезна.
Предварително благодаря за отговора!

# 43
  • Мнения: 71
Благодаря за новата тема и включването на моя коментар за Paloma Club Sultan. Hug
Моля, Paloma Club Sultan да бъде "преместен" от
"Бодрум" в "Кушадасъ". Simple Smile

Септември месец-Palm Wings  Simple Smile   Дидим
Ще чакаме отзиви и снимки за догодина. Peace

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 23:08 от Лариса

# 44
  • Мнения: 6 031
Благодаря за новата тема и включването на моя коментар за Paloma Club Sultan. Hug
Моля, Paloma Club Sultan да бъде преместен от
"Бодрум" в "Кушадасъ". Simple Smile
...

Това можа да стане вече в другата тема - първият пост, може да се редактира до 24 часа от публикуването.  Embarassed
Хотела беше сложен там, аз само добавих коментара.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт