На море в Турция - тема 25

  • 113 657
  • 722
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 514

Сега се замислих за тая война в Сирия и малко се притесних... не е чак толкова далече от Анталия, а и за някакви химически оръжия говорят...  Confused Има ли от какво да се притесняваме?


И аз се притеснявам по същите причини!
Ще пътуваме на 04.10. за Кушадасъ и ще бъдем в хотел FANTASIA DE LUXE RESORT - 5 *...

Ще съм благодарна за всяко  мнение,съвет и предложение!
Дали не е късно да анулираме резервацията при положение,че сме превели 50% от сумата като капаро?
Емералд е ТА чрез Голдън холидейз.

[/quote]
Ние заминаваме след 2 седмици за Анталия,но нямам намерение да се притеснявам за ситуацията в Сирия.Ако има сериозна опасност, в сайта на МВнР ще предупредят да не се пътува за там.Тогава поради "форс мажор" Тур.операторите трябва да върнат  Mr. Green парите за почивката.Аз бих се притеснявала повече за времето в Кушадасъ през м. Октомври. Иначе -хотела е чудесен,почивахме там преди 2-3 год.

# 241
  • Мнения: 3 021
Вероятността да пострадате в резултат от сирийския конфликт е по-малка в сравнение с риска да ви блъсне трамвай.
А и курортите са далече от границата със Сирия и все още няма развитие по въпроса, т.е никой никого не напада още, за да се притесняваме от нападения в другите страни. То по тази логика от години не трябва да ходим в Щатите, защото са на мушката на хиляди полудели и въоръжени талибани.

И ние пътуваме на 14.09, за сега и на сайта на английското министерство на външните работи са посочили само една много малка линия, за която не препоръчват да се ходи, но тя е в непосредствена близост до границата. Сестра ми провери в агенцията за евентуална анулация, но тъй като няма форс мажор, с неустойките излизаше да загубим горе-долу половината. Но по-важното е, че едвам чакам да дойде времето за тази дългоочаквана почивка, така че.... Аз за сега не се притеснявам, пък ако стане нещо и официално ги анулират, бързо-бързо ще търсим друго място Sunglasses

# 242
  • Мнения: 51
Поне за сега няма място за притеснение  Peace Само за Сирия има предупреждение за преустановяване на пътуванията в сайта на Министерството.  Ще стискаме палци  Praynig  Praynig  Praynig  да се разминат нещата и всички да изкараме чудесни почивки в Турция!

# 243
  • Мнения: 14
Ще почиваме от 06.09 във Фетие. Интересувам се в автобуса само пътуващи за Фетие ли се настаняват или и за Мармарис и Кушадасъ? Моля, ако някой има такава информация или ще пътува за Фетие да сподели. Приятна почивка на заминаващите днес. 

# 244
  • Мнения: 14
Вероятността да пострадате в резултат от сирийския конфликт е по-малка в сравнение с риска да ви блъсне трамвай.
А и курортите са далече от границата със Сирия и все още няма развитие по въпроса, т.е никой никого не напада още, за да се притесняваме от нападения в другите страни. То по тази логика от години не трябва да ходим в Щатите, защото са на мушката на хиляди полудели и въоръжени талибани.





Това е цитат от интервю на Вигенин :

 Отново призовавам от името на МВнР българските граждани да не пътуват към Сирия и съседните държави. От наша страна е осъществена предварителна подготовка за евентуална евакуация на български граждани. Предприемаме и необходимите стъпки за повишаване на сигурността на българските посолства и консулства в региона и на нашите служители в тях“, заяви на свой ред външният министър Кристиян Вигенин.


А това пък от Цветлин Йовчев:

Рисковете за България от конфликта в Сирия са с ниска степен на вероятност.
Съветът по сигурност към МС призовава българските граждани да не пътуват към нестабилния регион!

# 245
  • Мнения: 14
Предстои ни пътувене
 до Турция - Кушадасъ.Знае ли нялой какво е положението там, сега ,когато  има конфликти в Сирия.Съпругът ми не желае да тръгнем и иска да отменим почивката.Датата на тръгване е 13.09.2013г.Ако някой има информация, моля да съобщи!

# 246
  • Мнения: 14
До miss july мн. благодаря за думите на разум и успокоение.Дано всичко се размине и нещата се развият благоприятно за всички.Да имаме една спокойна и слънчева почивка В Турция и всички да се върнем живи и здрави!Има ли някой, който в момента е в Турция и си почива, за да пише как е ситуацията там ?

# 247
  • Мнения: 242
Не се притеснявайте за пътуването в Турция. Голяма част от информацията е малко пресилена. Пътувахме до Кушадасъ през юни, когато бяха протестите в Истамбул. Българските медии разпространиха информация, че е блокиран фериботът на Чанаккале. Нищо подобно. Хората спокойно се разхождаха по крайбрежната алея, фериботите си пътуваха без проблем. Имаше една малка група протестиращи, които се бяха събрали и скандираха на турски. Не проявяваха никаква агресия към туристите. Говорихме си с тях на английски.
Не си заслужава да се анулират резервации. Пътувайте спокойно! Според мен напрежението се насажда без причина.

# 248
  • Мнения: 14
До ndimitrova благодаря за инфото.Да се надяваме, че и при нас нещата ще минат добре като при вас.Ще следим новините, а за анулации не почивки, едва ли някой ще възстанови средствата ни.Платихме около 1000 лв и чакаме почивката цяла година.Не може да се прецакаме и да си останем капо.Така,че заминаваме и оставаме с надежда за мирно решаване на сирийския проблем.   

# 249
  • Мнения: 212
Препоръчаха ми да направя допълнителна туристическа застраховка асистанс при Алианц. Има ли някой който се е възползвал от техните застраховки и имало ли е проблем-ако сте използвали безпроблемно с някоя компания моля споделете   bouquet

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Препоръчаха ми да направя допълнителна туристическа застраховка асистанс при Алианц. Има ли някой който се е възползвал от техните застраховки и имало ли е проблем-ако сте използвали безпроблемно с някоя компания моля споделете   bouquet

Майка ми си направи онзи ден застраховка в Алианц. Условията там са чудесни, а и четох добри отзиви от хора, на които им се е наложило да търсят медицинска помощ в чужбина. Реагирали много бързо и адекватно. Ние също ще си правим застраховката там за пътуването ни през септември.
Майка ми си направи застраховка Пакет "Супер", размер на застраховката 10 000 евро, включва много услуги - всички медицински услуги /изследвания, лекарства, болничен престой/, репатриране на болния, покриване разходи на придружаващото болния лице, спешна стоматологична помощ, юридически услуги и пр. Може да прочетеш подробно какво включва застраховката на интернет страницата на Алианц. За застраховката майка ми плати 10 лева и някакви стотинки.

# 251
  • Мнения: 60
Здравейте ,
включвам се за първи път в темата .
Миналата година бяхме в хотел Omer Holiday Resort, в  Кушадасъ края на юни и началото на юли. Много бяхме доволни .
Сега искаме да ходим в хотел Delta Beach Resort в  Бодрум. Но малко се притеснявам , че сигурно ще бъде към октомври месец . Някой ходил ли е по това време в Бодрум , как е принципно времето тогава и водата . А и някой ако е ходил и в хотела моля дайте отзиви .

# 252
  • Мнения: 23
Здравейте ,
включвам се за първи път в темата .
Миналата година бяхме в хотел Omer Holiday Resort, в  Кушадасъ края на юни и началото на юли. Много бяхме доволни .
Сега искаме да ходим в хотел Delta Beach Resort в  Бодрум. Но малко се притеснявам , че сигурно ще бъде към октомври месец . Някой ходил ли е по това време в Бодрум , как е принципно времето тогава и водата . А и някой ако е ходил и в хотела моля дайте отзиви .
Ние бяхме в DELTA BEACH в Бодрум преди две години - в средата на септември.Хотелът е уникален!Храната - чудесна!Водата и персонала - също!Плажът е на платформа,но има 2 басейна + 1малък с пързалки.Хванахме перфектно време - през деня 32-34 градуса,а нощем  топло.За октомври - предполагам,че ще е подобно времето!Водата в морето беше приятно хладка,защото е доста дълбоко на платформата  Laughing

# 253
  • Мнения: 212
Препоръчаха ми да направя допълнителна туристическа застраховка асистанс при Алианц. Има ли някой който се е възползвал от техните застраховки и имало ли е проблем-ако сте използвали безпроблемно с някоя компания моля споделете   bouquet

Майка ми си направи онзи ден застраховка в Алианц. Условията там са чудесни, а и четох добри отзиви от хора, на които им се е наложило да търсят медицинска помощ в чужбина. Реагирали много бързо и адекватно. Ние също ще си правим застраховката там за пътуването ни през септември.
Майка ми си направи застраховка Пакет "Супер", размер на застраховката 10 000 евро, включва много услуги - всички медицински услуги /изследвания, лекарства, болничен престой/, репатриране на болния, покриване разходи на придружаващото болния лице, спешна стоматологична помощ, юридически услуги и пр. Може да прочетеш подробно какво включва застраховката на интернет страницата на Алианц. За застраховката майка ми плати 10 лева и някакви стотинки.
Благодаря ти miss july Сега вече знам като отида за  каква  точно застраховка да попитам   bouquet

# 254
  • София
  • Мнения: 1 841
Поздрави от хотел Golden Age  Simple Smile Всичко тук е прекрасно. Като се започне от невероятно красивата и поддържана територия на хотела, истинска ботаническа градина, премине се през големите реновирани стаи в основната сграда и се стигне до ивключителното разнообразие и вкус на храната, която надхвърля и най-големите ви очаквания. Лошото е само, че рискувате бързо да развалите фигурата си. Времето е горещо, водата в басейна топла. Не зная как е е по друго време на годината, но сега вече втори ден духа доста силничък вятър. Така че ако някой предпочита безветрие тук не е за него. Плажът е със син флаг за качество, но има големички вълни от вятъра и морето носи боклуци на брега. Анимацията никаква я няма, което за нас е отлично, но тези, на които им е скучно от спокойствие хотела не е за тях. И накрая чета от предните постове някакви глупости и бълнувания за войни и бедствия в Сирия, които едва ли не са вече в Анталия,  Мармарис, Кушадасъ и Бодрум. Хайде моля списващите тези мнения да ги публикуват в темата за сънища и гадания и да не ни развалят лятното настроение с глупости. Хората тук дори и не подозират за такива апокалипсиси Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт