На море в Турция - тема 25

  • 113 645
  • 722
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5
Момичета,  искам помощ !  Лятото някой от вас беше публикувал в темата всички новооткрити тази година хотели в турските курорти .  Помогнете как да ги открия?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=694363.msg24062130#msg24062130
 Peace

Много  БЛАГОДАРЯ !  bouquet

# 271
  • Мнения: 60
Завърнахме се със съпруга ми от Омер, Кушадасъ - за втори път пътуваме до там. Ще се опитам в следващите дни да ви напиша впечатления и от това пътуване  Peace всичко бе много хубаво!  Heart Eyes

Ха вие сте били с едни наши познати Simple Smile
Всъщност ние с тях се запознахме миналата година пак там в Omer Holiday Resort
Ние се запознахме с Миро и Фрида, но имаше и друга малка група българи -не знам за кой говориш точно...  Grinning


Едно много сладко четиричленно семейство . Родителите се казват Диди и Тони и са с две щерки .

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 12:31 от Ina_design

# 272
  • Мнения: 3 050
Не ги знаем;
иначе да добавя че е хубаво да има нещо против комари, не са ни изяли, но има  Peace бях взела две гривни уж да ги гонят, дет се слагат на ръка или крак, но не действаха;
за Памуккале е хубаво с бански за да се топваш, бе много хубаво  Heart Eyes Heart Eyes
мога да дам инфо за делфините за Адаланд- за плуване е 200 т.л.
не се сещам сега за др-о  Peace

# 273
  • Мнения: 262
Момичета,  искам помощ !  Лятото някой от вас беше публикувал в темата всички новооткрити тази година хотели в турските курорти .  Помогнете как да ги открия?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=694363.msg24062130#msg24062130

Аз бях. И част от тях вече съм ги виждал на живо. Какво ви интересува ? Thinking

# 274
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте, както обещах сега ще разкажа за разочарованието ми от Кушадасъ. Със забележката, че не беше идеално зле.
Направихме си резервация за хотел Сол Хотел Санта Мария ( бивш Вера хотел Санта Мария). Пътувахме със собствен транспорт. Тръгнахме в 00:00 часа на 24/08 и в 13:10 бяхме в Кушадасъ. Имахме ваучери, на които бяха изписани адреса и телефона на хотела. Имаме навигация (с последна версия на картите в света). Знаехме, че хотела не е в центъра на града и започнах да въвеждам адреса в GPS-а, но се оказа ,че такава улица няма и на може да бъде открита. Обадих се в хотела и никой не можа да ми каже как да стигна до тях. Звъннах на спешния телефон на Атлас С (агенцията, през която направихме резервацията) , момичето ми праща същия адрес. Междувременно, един час преди да пристигнем в Кушадасъ, ни беше казано, че трябва да напишем съобщение на някой си Метин, че пристигаме. Пратих не 1 , а 2 съобщения. Реших, че нещо не е наред  със съобщенията и звъннах на посочения телефон. Да, ама на този номер ми са каза да оставя съобщение. И така оставете съобщение всеки път когато се опитвах да се свържа с въпросния Метин. Докато се лутахме между звъненето до хотела и до Атлас С, се опитвахме да се свържем с Метин. Накрая хванахме един с такси да ни закара до хотела. Оказа се, че хотела е на самия път , не леко навътре, както се виждаше на картата, когато го избирахме хотела. Да спомена , че пътя беше адски натоварен и няма значение, кое време на денонощието е. Движението е страшно.
Пристигнахме в хотела в 13:40, настаняването започва в 14ч. Добре, подранили сме ще изпием по нещо и ще стане време да се настаним. Да, ама не. В 14:30 все още нямахме стая и започнахме да се изнервяме. Не стига, че са на 1000 км, знаят, че пристигат хора и стаите не бяха готови. Да добавя, че бяхме с детето на 3 години и половина. Можеха да се постараят да побързат. Настанихме се. Стаята не беше лоша, голяма, банята и тя прилична – нямам оплаквания за това.  Не ми хареса, че сапуните, които бяха сложени бяха от течните и с дозатор, като в обществена или офис сграда. Имаше хладилник от първата световна, който работеше, само когато ключът беше сложен в обозначеното за това място, през останалото време капеше. Климатика беше неуправляем, т.е. не може да го включиш и изключиш. Гледката ни беше към волейболното игрище, е такова игрище не сте виждали. За мен е недопустимо, едно игрище да изглежда така, но не е болка за умиране.
Настанихме се и отидохме до плажа. Как се стига до плажа – О, шок и ужас. В офертата пишеше, че има бусчета до плажа.Преди да сте казали, че има транспорт до плажа, да уточня, че този транспорт е само на кръгъл час. Плажа е на не повече от 10-на минути пеша . Та, тръгнахме- първо вървяхме по пътя, където хвърчат коли, след това стигаме до някакво място, което вонеше на развалена храна и на гняс (по такива маршрути в България ходехме на плаж през 80, началото на 90-те години, сега сме 2013). Минава се през една бензиностанция, след което се спускаме по един тротоар, които продължава точно 10 метра. През останалото време пак на пътя.  Стигнахме заветния плаж-о, отново шок и ужас. Пясък ли, друг път. Пясък, но от този, които се използва за бъркане на цимент.  Шезлонгите, един до друг, буквално се прегръщаш със съседа до тебе. Имаш чувството, че като седне на шезлога съседа ти, ще седне в скута ти.  Влизаме във водата – КАМАНИ!!! Хубавото, че те бяха една сравнително малка ивица и след това дъното е хубаво и водата много топла.  Изкъпахме се, по пекохме се и си тръгнахме. Тук плажа на Китен и Албена водят в класацията.Беше време за следобедна закуска –е останахме гладни. В 16 часа се оказа, че всякакво хранене приключва, та чак на вечеря . Веднага, след като свърши обяда, има хапване, до басейна от пържени картофи и сандвичи. Това беше много странно, можеха да сложат това ядене в 16 часа. Та нали хората тъкмо са станали от обяд и те им предлагат още храна, вместо като поогладнеят, към 16ч. Преживяхме го . Добре, че имахме някакви сухи неща, да хапне детето. Докато чакахме да стане време за вечеря, край басейна решихме да пием по нещо. Имаше автомати за сокове, от типа на степчето. Тъй като сега, пристигнахме още не бяхме наясно кое се плаща и кое не и поискахме бутилка минерална вода и се оказа, че е екстра и се плаща. Същото важеше и за чаша вино. Вода безплатна имаше на автомата със соковете. Само джин, наливна бира, водка и още някакъв алкохол си бяха включени в услугата Ол инклузив. Ей тези всички емоции ми дойдоха в повече. Вече исках да се прибера вкъщи и да не чувам за Турция.
Храна имаше в изобиелие, не лоша, но еднообразна.
Почистването на стаите беше всеки ден, но един ден идват в 10ч, на другия в 14, на третия в 17. Тъкмо си почиваш и се тропа на вратата. Забавленията вечер им пиша също двойка. Имаше един аниматор, които непрекъснато викаше по всяко време. Влиза в ресторанта докато вечеряме и крещи. За децата, т.нар. дискотека започваше в 22 часа и всеки ден беше едно и също – никакво разнообразие. На децата им омръзна още на 4 ден. За възрастните забавленията бяха – бинго, Мискър Сол, някакви игри, абе скучна работа. Добре, чи в стаята имаше телевизор с BBC news и си носихме книги.
Никъде в хотела няма категоризация, която да обозначава, че хотела е 4 звезди. Във фоайето имаше само нещо като сертификат от Трипадвайзър. Интернет – само в лобито, и то ако успееш да се свържеш. По едно време го оправиха и нямаше проблем с връзката.
Басейна беше добре. Водата топла. Бяхме на аквапарк и детето поиска сладолед, ок. За него се наложи да чакаме 20 минути, за да може една смотла да направи ДВЕ гофрети.
За града Кушадасъ – слязохме до него с техните маршрутки, много по-цивилизовани от нашите. Само дето там карат като за последно. Та, град ли е или е плаж, това не можах да разбера. На главната улица, където трафика много от едната страна на улицата са хотели, а веднага от другата до самия път е плаж. Докато се печеш на слънце, на главата ти бучат коли и маршрутки.   С нищо не ме впечатли и хора, хора, хора. Бутаницата е пълна. На пазара им е като на Илиенци, само дето тук не те викат от всички страни.
На esstela, мога да кажа, че доста четох и доста се подведох точно от четенето.  А колко точно пари да дам, за да си изкарам добре? Може би 3-4 хиляди? Е тогава със сигурност ще е супер. Аз ако мога да дам такива пари, няма да ходя в Турция.
Стана доста дълго, но трябваше да го кажа, за да не остане някой излъган в очакванията си. И ако искате да си изкарате добре в Кушадасъ, не ходете в този хотел.

# 275
  • Мнения: 24
Лично мое мнение е, че не е задължително да се дават 3000 лв., за да изкараш добре в Турция. Ние бяхме края на юни двама възрасти с две деца, платихме 1 600 лв. хотел Батихан и беше супер. Аз когато избирам хотел, търся той задължително да е на първа линия. Съжалявам наистина, че сте се разочаровали, много неприятно.

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мисля, че някой по-назад беше направил лош коментар за този хотел  newsm78
Съжалявам, че сте си изкарали зле, макар че половината от нещата, които си коментирала като "ужасни", не са кой знае каква болка /настаняването с половин час по-късно, течния сапун, камъните в морето/.
Бяхте ли проучили хотела предварително - например в tripadvisor  Rolling Eyes

# 277
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Мила,Петя,много съжалявам,че не сте си изкарали така добре,както бихте искали,ако дадеш 3-4 хиляди,да,ще си изкараш добре,но ние даваме по-малко и пак сме ок,това,което ще напиша сега ще е добър съвет за всички,които искат да отидат в Турция и да си изкарат толкова добре,колкото разказват,първо с избора почвам от далеч,например май,юни,юли вече плащам,чета много и навсякъде,в трипъдвайзера,холидейчека,групата във фейса,букинга,гледам снимки в същите сайтове и клипове в ю туб,когато видиш на "живо" хотела,имам предвид по клипове и снимки от туристи си е по-реално някак,избирам хотел достатъчно голям,за да побира повече екстри,за предпочитане е да е ултра инклузив,защото има да речем безплатни сладоледи,фреш,гюзлеме,сладкарница с лакомства,хубав алкохол,например в Сайлънса момчетата пиха бекс вместо ефес и хубаво уиски,но беше скрито под щанда,заради руснаците,бутилирана вода,мини-бара е пълен,пак безплатно,отивам в агенция,казвам какви очаквания имам,давам пример къде ми е харесало,колко пари мога да дам и тур-агента добива ясна представа къде да ме прати,това също е безплатно и не те задължава да платиш през агенцията,най-скъпата ми почивка ще е тази година -2400 лв за двама със самолет,тази цена е крайна,със сигурност щях да платя по-малко ако резервирам почивката си до края на март,а не през юли,но работата ни е такава,че не мога да предплатя ,а разликата е около 500 лв за по-среден клас петзвездни хотели,ако искате да ви чистят стаята в определено време,оставете на камериерката до 5 лири бакшиш и я помолете да идва през удобно за вас време,никой няма да ви откаже,никога не ми се е случвало да остана гладна в хотела,по-скоро нямам място за повече неща в корема си,не един път тук е писано къде са най-хубавите плажове в Турция,пак казвам ЧЕТЕТЕ и мислете,претегляйте приоритетите си и според сумата,която може да отделите решавате къде,да съм чела 5-6 добри отзива за 4 звездните хотели,а за 3 звездни не можеш да имаш изобщо претенции!
Не можеш да ползваш екстрите на 5 звездните хотели,а да платиш като за 3 звездни,не ми се сърдете,но наистина трябва да се чете Peace

# 278
  • Мнения: 138
И ние бяхме за първа година в Кушадасъ, но в никакъв случай не мога да кажа, че сме разочаровани. Напротив - определено си пожелавам всяка година да почиваме в Турция. Направих си труда да почета близо три месеца през зимата и при избора ни на хотел /Пайн Бей/ бях наясно какво да очаквам като негативи, но определено за тази цена положителните неща надминаха очакванията ни и сме много доволни от първия си избор. От сега продължавам да чета за догодина, до Коледа трябва да сме наясно и да не изпускаме ранните записвания.

# 279
  • Мнения: 2 280
esstela, малко офтопик, но бирата Ефес е по-добра от Бекса  Laughing На мене поне ми е любима.  А и в Бг е по-скъпа от Бекса. Не , че е важно, но просто го споменах Simple Smile

# 280
  • Мнения: 186
Е няма ка да плтиш малко и да очакваш петзвездно обслужване.  Пет звездните хотели за съжаление са и скъпи. Това е реалността.

# 281
  • София
  • Мнения: 6 963

Пристигнахме в хотела в 13:40, настаняването започва в 14ч. Добре, подранили сме ще изпием по нещо и ще стане време да се настаним. Да, ама не. В 14:30 все още нямахме стая и започнахме да се изнервяме. Не стига, че са на 1000 км, знаят, че пристигат хора и стаите не бяха готови. Да добавя, че бяхме с детето на 3 години и половина.


Вие сте супер, ние пристигнахме оня ден в 15.30 и стаята не беше готова...към 16.30 вече беше  Mr. Green ooooh!

Привет от Дикили, х-л Халич Парк. Със смесени чувства съм, не е лошо тук, но си има и минуси.
Първо никой не говори английски, ако говори то са 5 думи на кръст и десетопръстната е основният       
ни език.  Басейните са хубави, има и водни пързалки. Плажът не е лош, но има камъни, когато влизаш.
Храната е еднообразна, много еднообразна, в български 3* хотел сме се хранили доста по-добре, честно казано.
И други неща ще ви разкажа, когато се прибeрeм, че интернета ще ми скъса нервите просто  ooooh!

# 282
  • Мнения: 262
Мислех да отговоря на Петя,но прочетох поста на esstela и се отказах. Напълно се присъединявам към Еsstela!!! Най-важното е -четете и питайте ако имате колебания. Поне тук има много опитни и добронамерени потребители. За Кушадасъ-Лично аз всяка седмици водя почиващи там,също и Дидим. Веднага бих дал актуална информация на затруднените,стига да ги интересува. Peace

# 283
  • Мнения: 224
Мен ме интересува. Дори попитах 2 пъти, но не бях забелязана  Mr. Green Преди да резервираме, попитах тук за Хотел Флора Суитс. Вече резервирахме, но пак бих била доволна да науча нещо повече Simple Smile

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мен ме интересува. Дори попитах 2 пъти, но не бях забелязана  Mr. Green Преди да резервираме, попитах тук за Хотел Флора Суитс. Вече резервирахме, но пак бих била доволна да науча нещо повече Simple Smile

За този ли става въпрос:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297972-d1144130-Reviews … Aegean_Coast.html

Общи условия

Активация на акаунт