На море в Турция - тема 25

  • 113 655
  • 722
  •   1
Отговори
# 375
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Намерих малко свободно време и реших,че е редно да пусна и своя коментар за почивката в Турция.Тя беше от 24.08 до 02.09 в Палм Уингс Кушадасъ.Пътуването започно учудващо точно както бяха казали от фирмата с много малко закъснение и в 15.20ч вече пътувахме за първата си почивка в Турция.Границата я минахме за около 40 мин. което си е в нормата и протече нормално до......ферибота.В Лапсеки пристигнахме навреме и веднага се качихме на ферито което по думите на водача продължава около 20мин.Да ама нашето преминаване на азиатския бряг продължи повече от 1 час и нещо.Каквито сме каръци точно при нас се развали някъде около средата на пътя,след което почакахме да дойде другото фери и на изтегли на буксир до брега с което шоуто приключи защото по едно време настана и малка суматоха и паника.Забравих да кажа,че автобуса беше хубав и пълен с хора.След това пътя си продължи нормално и около 06.30часа бяхме в хотела като преди това оставихме някакви хора само в Айвалък.Хотела на първо четене рано сутринта ни се стори с много малка територия но в последствие установихме,че всичко си имаше и беше разпределено много практично в територията му.Ние бяхме 3 семейства от които едното беше със собствен транспорт.Веднага след като слезнахме ни сложиха гривните и които искаше мажеше да се възползва от закуската.Представителя на посрещащата фирма Пенинсула дойде около 07.30 и ни разясни всичко което трябваше,хвърли въдицата със допълнителните екскурзии и беше там през целия ден докато не си тръгнаха за БГ предната група.Преоблякахме се в съблекалните пихме по един чай за добре дошли и се настанихме около басейна.като преди това ни раздадоха и карти за плажните хавлии.Настаняването започна около 13часа а ние си взехме картата в 14.30ч.Така.....първо за стаята,доста голяма със супер удобна спалня и разтегателен фотьойл за малката,сравнително малък гардероб, плосък ТВ на които има 5 български канала и две нощни шкафчета.Сейфа е безплатен в хотела.Голяма тераса с изглед към морето и малък сушилник за дрехи.Банята супер удобна и просторна с голяма душ кабина.В стаята има индивидуален климатик които не използвахме.Чистеше се всеки ден,кърпите се сметяха при всяко чистене а чаршафите ги смениха 3 пъти за 9 нощувки.Персонала беше винаги усмихнат и услужлив във всяко едно отношение.Лошо впечатление донякъде ми направи,че на рецепцията както и в целия хотел знаеха само английски и никакъв друг език.Храната беше много разнообразна и най вече вкусна поне за нас.Стандартните салати които се дават навсякъде плюс още 5-6 вида които не бях виждала в БГ инклузива.Задължително на вечеря имаше местни деликатеси от телешко,пилешко,агнешко,пуешко и риба на скара.Отделно имаше диетичен и детски бюфет.Абе храната си е много много ама много по добре от БГ.На снек бара от 12 до 18ч предлагаха гюзлемета,пидета,бургери,хот-дог и локма.Алкохола стандартен за АИ,като само тяхното уиски не ставаше.Газираното е на Кока Кола и имаха уникален айран на снек бара.Десертите и те бяха към 10 вида но аз не ги ям и затова не мога да кажа как са.Плажа на хотела е много хубав и широк с много ситен пясък и полегато дъно на морето.Шезлонги и места под тентата имаше свободни през целия ден понеже повечето гости бяха на басейна.Анимацията на хотела е супер разнообразна и интересна.В екипа има двама македонци с които разбираемо комуникацията беше по лесна.Вечерната дискотека за децата продължаваше 30мин. а след това анимацията за възрастни около час и половина.Всяка вечер беше различна и интересна.В хотела има и нощна дискотека която започва от 24ч. и бар които работи от22 до сутринта на които сервират коктейли, алкохол и нощни сандвичи,сладки и тем подобни. Територията на хотела се поддържаше перфектно.Има един голям басейн,един детски,един които е с пързалките и още два пред по малките блокчета на хотела.Пред хотела минават маршрутки на 10мин до Кушадасъ цената е 4.75лири за човек.Един ден ходихме до пазара мисля,че беше сряда.За екскурзиите ходихме до Ефес,къщата на Дева Мария и Памук кале със собствен транспорт.От други които ходиха организирано да памук кале разбрах,че им оставили само един час там и след това ги помъкнали по някакви кожарски фабрики.До хотела на около 200метра също има пазарче за дрехи,сувенири и локум които е много по евтин от този в Кушадасъ.Хотела има един огромен ама наистина огромен проблем и това са..........комарите.За тях им писах и в анкетите които раздават на място.Хора толкова комари вечер не съм виждала никъде по морето.Знаех за това и бяхме взели машинка райд и отделно от това мажех малката два пъти на вечер.Ужасто много комари когато е безветрие.Ако отстранят този проблем си мисля,че хотела си отговаря на критерия цена-качество.На връщане рейса с които пътувахме беше доста раздрънкан,но ни спаси това,че бяхме само 15човека в целия автобус и пътуването мина без проблем.Като цяло хубав хотел построен на хубав плаж и на лошо място.Догодина живот и здраве вече сме решили,че сме на море в Анталия и с ваша помощ и помощта на ФБ групата за Анталия се надявям да изберем още по добър хотел.Това е от мен,че нещо маи се отплеснах.Хубава и приятна почивка на всички които не са почивали тази година в Турция и да си изкарате незабравимо както ние.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2013, 07:17 от pupi80

# 376
  • Русе
  • Мнения: 7 057
pupi80, няколко пъти беше подчертавано, че хотелът се казва Палм уингс - палмови криле. Басейните са общо 7 на брой, 4 са около допълнителните сгради.  Peace
На рецепция един мургав младеж знаеше български, но и Гюл, Саня и Горан винаги се отзоваваха.

# 377
  • Мнения: 262
Пупи 80,Обида за хотела е да се нарича "Палм Лунгс". Явно с елементарната латинска  азбука сте скарани. Вярното произношение е Палм Уингс /Palm Wings/. Naughty

# 378
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Извинете за името на хотела съгласна съм с Вас и го поправям.На рецепцията нямаше човек които да знае български поне по времето на нашето пребиваване,Гюл я видяхме само при настаняването и отпътуването тъй,че за хора които не знаят английски не вярвам да им е от полза точно тя.

# 379
  • Мнения: 23
Пупи 80,Обида за хотела е да се нарича "Палм Лунгс". Явно с елементарната латинска  азбука сте скарани. Вярното произношение е Палм Уингс /Palm Wings/. Naughty

Ееееее.......Вместо да благодарим на "Pupi 80" за хубавия разказ,сега ще се надскачаме и обиждаме кой е по-добър с латинската азбука ли........?!?

# 380
  • София
  • Мнения: 1 841
Pupi80 Hug, най-искрено ти благодаря за прекрасния разказ и описание на хотел Палм Уингс.  Peace
Но Liv1892  и Viki-1974 са прави за името. И аз доста се чудех кой е този хотел, който е толкова хубав, пък не съм го забелязал при търсенето на хотел за лятото преди те да направят това уточнение.
Мисля, че не са го направили самоцелно и с цел да омаловажат чудесното ти описание, а за да внесат яснота и да не се объркват останалите.
Смятам, че са го направили съвсем добронамерено Simple Smile.
Още веднъж ти благодаря за чудесното описание на хотела и се надявам, този който пуска следващата 26 тема да не забрави и да го сложи на първа страница, защото наистина е полезен за всички коментара ти Peace

# 381
  • Мнения: 1 401
И аз се присъединявам към питането за читави местни агенции в Бодрум, които да организират екскурзии. Засега сме се насочили към екскурзии до Памук кале, остров Кос, Джип Сафари. Някакви предложения?
И аз да се присъединя. Ние ще сме в Дидим. От нашата агенция ни казаха, че едва ли не само чрез тях можем да отидем до Памук Кале.Искат ни 50 евро на човек. Знаете ли дали на място може да се организира нещо? и 50 евро нормална цена ли е ?

Какви лъжливи задници. В курорта има много агенции, които предлагат екскурзии и то на много по-ниски цени. Някой по-назад беше писал, че от местна агенция им взели общо 100 евро за три екскурзии за двама души и едно дете. 50 евро е много за човек за Памук кале. Преди няколко поста някой беше споделил, че е платил 70 лири/човек. Не се лъжете, а ползвайте местна агенция. Иначе масово всички туристически агенции в България предлагат екскурзията до Памук кале за 50 евро. Айде няма нужда ..........

Коя е тази агенция?

Атлантис Тур . Друго си е да питаш в бг-мамма  Sunglasses Благодаря.  Hug

# 382
  • Мнения: 6 031
...
Още веднъж ти благодаря за чудесното описание на хотела и се надявам, този който пуска следващата 26 тема да не забрави и да го сложи на първа страница, защото наистина е полезен за всички коментара ти Peace

roje22 ме подсети, че аз пуснах последната тема, но тъй-като се грижа за още 3 теми, тази я пуснах инцидентно.
Нека този, който има желание да пусне следващата тема да си каже.
Ако има нужда от помощ ще помогна.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2013, 10:43 от Мимии

# 383
  • Мнения: 6
 pupi80, чудесно споделено мнение, благодаря! Непременно ще го имам предвид за следваща почивка.

# 384
  • Мнения: 7 605
Пупи 80,Обида за хотела е да се нарича "Палм Лунгс". Явно с елементарната латинска  азбука сте скарани. Вярното произношение е Палм Уингс /Palm Wings/. Naughty

Ееееее.......Вместо да благодарим на "Pupi 80" за хубавия разказ,сега ще се надскачаме и обиждаме кой е по-добър с латинската азбука ли........?!?

Напълно съгласна - можехте и малко по-деликатно да обърнете внимание на Пупи 80 вместо така да размахате пръст.

# 385
  • Мнения: 4
който ходи в Мармарис, и иска допълнителни екскурзии на нормални цени- от личен опит казвам да се доверите на местна агенция казва се Marmaris agency - имат и фейсбук, от там контактувах с тях, човека е мн разбран направи ни отстъпка 10 лири на цялата сметка и бонус вечеря на яхта/ само напитките бяха платени/ - за памуккале 70 лири с отстъпката ина1че беше 80/ на човек, от 6.30- 20.30ч се провежда и включва закуска, обяд, транспорт, екскурзовод/ на руски и англ.ез/, всички такси, застраховка,
 Острова на Клеопатра и гокова- 50 лири на човек, от 9.40-19.00ч, вкл обяд, транспорт, застраховка, такси
Далян и Каунос- 30 лири/ на човек- пак включва обяд, транспорт, застраховка, такси, кални бани,.пътува се с голям Кораб , после на лодка из реката.от 8.30-19ч е.

Всички екскурзии заслужават внимание, много добри. човека от агенцията се казва Паша, идва до хотела, плащате капаро, дава разписка, всяка сутрин преди екскурзия идва, плащате останалата част, изчаква с вас автобуса, качва ви и така сии тръгва. Много коректен и точен, знае руски и английски език.Да вметна само че за същите екскурзии Посейдон/ партниращата фирма на Емералд/ искаше по 50 евро на човек/ за памуккале, 25 евро за Далян, и 25 евро за Клеопатра.Сметнете сами разликата

# 386
  • Мнения: 6 214
който ходи в Мармарис, и иска допълнителни екскурзии на нормални цени- от личен опит казвам да се доверите на местна агенция казва се Marmaris agency - имат и фейсбук, от там контактувах с тях,
Би ли дала линк за фейсбук, че много ми излизат.  Praynig

И да питам едно тъпо въпросче, в тризвезден хотел (Палм) в Мармарис има ли Wi-Fi?  Embarassed

# 387
# 388
# 389
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз да си повторя питането за препоръчана местна агенция в Бодрум, която да организира дневни екскурзии на хубави цени и да са коректни.

Общи условия

Активация на акаунт