На море в Турция - тема 25

  • 113 653
  • 722
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 164
pupi80 Hugблагодаря 3а поредния отличен от3ив от Палм Уингс-Кушадасъ. Остават ни броени дни...и сами ще го оценим Simple Smile
renkaliso Hug в Чешме съм била на екскур3ия, а не на почивка...3атова впечатленията ми са "екскур3ионни". И3ключително красиво и баровско градче. Написала съм мнението си в тема 19, ако имаш желание намери поста ми и го прочети...да не товаря темата с вече споделена информация.Това лято имах голямо желание да почиваме там (х-л Кайа Престиж), но плановете ми се промениха...и добре, че е станало така. В хотела имало постоянно работещ агрегат и шума бил непоносим;острова, обявен в офертите, бил осеян с и3пражненията на обитаващите го диви ко3и;персонала недостатъчен;а и хотела е в Ълдър на километри от Чешме.Другият хотел на поносима цена - Бабилон, бил досущ като соц. почивна станция.Останалите хотели предлагани в Чешме са ужасно скъпи(поне 3а мен). Чешме е рая на сърфистите...почти пре3 целия се3он е доста ветровито.
Надявам се това инфо да ти е поле3но Peace

# 466
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Diana_Don Hug, в Бодрум как духа, просто не е истина. И това беше в края на август в началото на септември #Crazy. за по нататък дори не ми се и мисли.
Не напразно символа на Бодрум са вятърните мелници. Peace
 И то като имаш предвид, че нашия хотел беше в много закътан и малък залив, и пак беше почти невъзможно да се стои на плажа от вятър. Затова и стояхме повече на басейните, където беше по завет. Точно заради вятъра повече не бих повторил почивка в Бодрум, въпреки, че града страшно много ми хареса. Освен това егейско море е много по студено от Черно, да не говорим за Средиземно и все си мисля, че в края на септември, началото на октомври трябва да си морж, за да се къпеш с удоволствие в него hahaha Joy
Момичета днес сутринта пристигнахме в Бодрум .Тук вятър няма морето е чисто и прозрачно ,а водата е топла .Басейните са супер има и пързалки .Това е на първо четене  Naughty
Иначе пътувахме с Ориен99 ,а автобуса беше супер !На всяка седалка имаше монитор и слушалки .
Това е от мен за сега .Дано и времето е с нас и остане добро ! Praynig

 Hug Радвам се, че сте пристигнали благополучно и времето е хубаво.
Пожелавам ви страхотна почивка......................и да се пазите от преяждане  Mr. Green

# 467
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

може ли да ми кажете как да кача снимки в албума?

Става въпрос за този хотел http://www.casademaris.com/about.php

# 468
  • София
  • Мнения: 1 771
Ние се върнахме тази нощ от Бодрум и изобщо не е било ветровито, даже като бяхме на разходка в града си беше горещо. Явно е било някакво течение. Водата също беше топла, киснахме с малката по час-час и нещо. Пътувахме с Алфатур/Тезтур и на първо впечатление - спроде мен им е паднало нивото като внимание към туриста. Организацията на самото пътуване беше отлична, но после гида почти нищо не обясняваше, сякаш нямаше интерес към българските туристи, руснаците са повече, а и са склонни повече пари да харчат...
Сега да си напиша мнението за хотела, че няколко пъти питах, и никой не и отговори, да го има за друг път, ако някой се интересува. Пиша и плюсове и минуси, но като цяло сме много доволни от почивката, а пък и за тези пари мисля че получихме съответното качество, че и отгоре.
Хотелът е Crystal Green Bay 5 *, в Бодрум. На 20мин. път от летището и на коло 45 от Бодрум с маршрутка - 7 лири, на всеки час почти денонощно. Малко по отдалечен е, което за някой може и да е минус. Ние с малката не бяхме много за магазини и разходки, затова ни беше безразлично. Хотела е в много красив залив, неголяма зелена територия с огрони палми, но без изобилието от цветя, което съм виждала в някои и други хотели. Базата е старичка, но е реновиран преди две години. Има собствен пясъчен плаж, но иа камъни на влизане и бързо става дълбоко. Във водата има батути за по-големите деца. Има басейн с морска вода, два детски с бебешки пързалки, детска площадка и детски клуб, един основен басейн и един с две големи пързалки. Свободни шезлонги имаше винаги навсякъде, не ми се е случвало да не мога да се намеря шезлонг, явно бяха предвидени достатъчно, защото хотела беше пълен.
Пристигнахме около 6 часа и веднага ни сложиха гривните, заведоха ни на закуска и към 8ч. ни настаниха.
Стаята е доста семпла за петзвезден хотел, около 20кв.м. спалня, тоалетка, гардероб, столчета, шкафчета и тераса с два стола. Минибара се зарежда един път безплатно, но пък се зарежда добре Grinning На мен лично и това не ми пречеше, в тази стая и без това само спим.
Ол инклузива беше 24ч., като баровете отаряха в 10 и затваряха различно - в 18, в 24, а за диско бара пишеше че е до 2ч., ама не съм го проверявала. Сладолед имаше от 10 до 17, много хубав. Имаше 4 алакарт ресторанта, но в основния готеха толкова вкусно, че не съм ги пробвала. Храната беше уникално вкусна и разнообразна, с много салати и риби, агнешко, изобщо вкусотии. А рибната вечер беше страхотна - лаврак, ципура /които си имаше всеки ден/, пъстърва, тон, калмари, малки рибки на салати и ордьоври.... Едвам станах от масата Simple Smile Турската вечер също беше много добра.
Алкохола е бутилиран, водата също. Виното беше много добро.
Чистотата си беше на ниво - чистеха си всеки ден, отсервираха навреме, персонала беше много мил и любезен, но почти никой не знаеше английски, от време на време карахме на знаци.
Туристите бяха холандци, англичани, руснаци /доста културни и мили/, холандци и турци. Имаше и още 4-5 български семейства.

Вечер правиха хубави шоута - имаха бийч латино парти, турската вечер, денс парти, външни танцови групи, жива музика - много приятно беше. Малката много се веселеше на детската дискотека, а преди нея в амфитетатъра имаше филмчета на дисни за децата.
От екскурзиите отидохме само на сити тура на Тез тур, ако някой ходи с тях препоръчвам да си направи сити тура самоорганизирано - има безплатни карти в хотелите. В предложената ни обиколка повече се наблегна на магазини, отколкото на забележителности. ъжът ми ходи на яхта, но от хотела, а не от агенцията - за същите пари.
Посрещащата агенция на Астрал холидейс в Бодрум е Самър тур, жената, която посеща си е българка и е много мила, познавам я от 7-8 години, тогава работеше в Хатипоглу, аз бях с Алма тур. Цените са им почти същите като на Тез тур, може би до 5 евро разлика. Ако някой се интересува мога да дам координати на лични.
И накрая да се извиня на тези, които подведох за хотел Армония в Бодрум, но наистина по време на моя престой там, а и на приятелите ми година след това всичко беше перфектно. Сега от хората от нашия полет чух за проблеми с хигиената и мързелив персонал, което за петзвезден хотел е недопустимо. Явно всеки сезон трябва да се следи за пресни отзиви, но ако записваш на ранни резервации това е невъзможно.
Как се качват снимки в албума?

Само да допълня - интернета е безплатен и по стаите, понякога забавяше, но като цяло в стаята беше ок, в общите части беше по-слаб.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2013, 14:10 от bibi76

# 469
  • Мнения: 12
Здравейте.Искам да попитам има ли някой който да е почивал в Дидим и по-точно Majesty club tarhan.Ние сме компания от 8 човека с малки деца и ще почиваме там от 4,10 с полет от Варна.Ако някой има впечатления от там моля да сподели, ще ни бъде полезно.

# 470
  • Мнения: 262
Връщам се от Кушадасъ. Хотел Тюсан ,хотел Гранд Белиш и хотел Сюрмели. От хората в автобуса,отзивите са повече от добри за всички. Особено за Сюрмели. Така че на който му предстои почивка там до края на сезона да бъде напълно спокоен.  newsm10

# 471
  • Мнения: 262
Позволявам си да напиша няколко реда по отношение на изказаните мнения за по-късно оставяне на туристите по хотелите и различните часове на вземане на хората които почивката им е свършила. Не мислете ,че всяка ТА която има автобуси за турските курорти не си прави такава равносметка .Хубаво е като мнение,но е почти невъзможно за изпълнение. Аз също искам да  пътувам много по-малко от 48 часа примерно/в двете посоки/. Но си има изисквания,които са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за спазване от ТА. Най-вече за 9 часов престой на автобуса в съответния курорт,във връзка с безопастността при връщане обратно. Няма как да оставим хората по хотелите към 11-12ч. на обяд и да се тръгне да се вземат другите почиващи към 14ч. примерно. Затова се тръгва от София към 12-13ч. в петъка,за да може към 7-8ч. автобуса да е вече в покой примерно в кушадасъ.Ето затова се случва да се оставят хора и към 03ч. в Айвълък или към 07ч. в Кушадасъ и те да висят на рецепция до 14-15ч. Защото и тук си има правила ,че настаняването започва от 14ч. по хотелите. Разбира се всеки хотел си има политика и е напълно възможно да се сложат гривни на хората още в 8ч. сутринта примерно и да се поканят на закуска/въпреки че нямат право на такава при пристигане/.Или примерно да не режат същите след 12ч. на обяд в деня на отпътуване.Обикновено тава е практика в 5* хотели,но не навсякъде.Пример-Тусан Бийч преди 2 дена. Така че Да,знаят се неудобствата при ранното пристигане,не се открива топлата вода,но изискванията и особено ПОЧИВКАТА НА ШОФЬОРИТЕ е изключително важна. Все пак на тези хора сме поверили безопастността си в продължение на над 1000 км. Тези редове не са за заяждане ,а за внасяне светлина по дискутирания казус в последните страници и се отнасят само за автобусните почивки.

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Гледах прогнозата за времето в Бодрум и нещо се заоблачава към 25.09  Confused

http://vremeto.bg/city.php?city=40049

# 473
  • Мнения: 276
Здравейте.Искам да попитам има ли някой който да е почивал в Дидим и по-точно Majesty club tarhan.Ние сме компания от 8 човека с малки деца и ще почиваме там от 4,10 с полет от Варна.Ако някой има впечатления от там моля да сподели, ще ни бъде полезно.

Првет на всчки от Маджестти клуб тархан в дидим. Пристигахме събота сутрина,  дадоха ни гривните и направо на зауска.За храна има каквото ви дойде на ум.Хотелът е голям с прекрасна растителност, мотето е съвсем близо.Анимацията в доба,  измислят всенещо ново.Моляза извинение за грешките, но пиша от таблет.Интернет има в лобито.Стаити са нормални стаи,не прекалено луксозни,но став.ат.Времето днес е супер,водата е като тепсия.

# 474
  • Мнения: 276
Като се приберм ще напиша подробен разказ за Маджест клу Тархан бийч,че този таблет ме изнервя.Мога само да кажа,ченяма да съжалявате.

# 475
  • София
  • Мнения: 164
Позволявам си да напиша няколко реда по отношение на изказаните мнения за по-късно оставяне на туристите по хотелите и различните часове на вземане на хората които почивката им е свършила. Не мислете ,че всяка ТА която има автобуси за турските курорти не си прави такава равносметка .Хубаво е като мнение,но е почти невъзможно за изпълнение. Аз също искам да  пътувам много по-малко от 48 часа примерно/в двете посоки/. Но си има изисквания,които са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за спазване от ТА. Най-вече за 9 часов престой на автобуса в съответния курорт,във връзка с безопастността при връщане обратно. Няма как да оставим хората по хотелите към 11-12ч. на обяд и да се тръгне да се вземат другите почиващи към 14ч. примерно. Затова се тръгва от София към 12-13ч. в петъка,за да може към 7-8ч. автобуса да е вече в покой примерно в кушадасъ.Ето затова се случва да се оставят хора и към 03ч. в Айвълък или към 07ч. в Кушадасъ и те да висят на рецепция до 14-15ч. Защото и тук си има правила ,че настаняването започва от 14ч. по хотелите. Разбира се всеки хотел си има политика и е напълно възможно да се сложат гривни на хората още в 8ч. сутринта примерно и да се поканят на закуска/въпреки че нямат право на такава при пристигане/.Или примерно да не режат същите след 12ч. на обяд в деня на отпътуване.Обикновено тава е практика в 5* хотели,но не навсякъде.Пример-Тусан Бийч преди 2 дена. Така че Да,знаят се неудобствата при ранното пристигане,не се открива топлата вода,но изискванията и особено ПОЧИВКАТА НА ШОФЬОРИТЕ е изключително важна. Все пак на тези хора сме поверили безопастността си в продължение на над 1000 км. Тези редове не са за заяждане ,а за внасяне светлина по дискутирания казус в последните страници и се отнасят само за автобусните почивки.

Напълно съм съгласна с вас, но е резонно ТА, да са договорили с отделните холети ранна/късна консумация от ОИ, съответно тази услега да бъде добавена към пакета.
Приемете, че турист платил от 600-700лв. и на горе в цената едва ли ще се колебае да доплати още 60-70 лв., но в замяна ще получи пълно удоволствие от почивката си. Много е неприятно да стоиш в отдаличен от даден курорт хотел в очакване на транспорт и да се чудиш какво да правиш - да се молиш ли в хотела, да ходиш да търсиш някакво местенце за да си купиш нещо за хапване. Съгласете се,не е нормално. И моля ви, тук не става въпрос за някакви екстри - за елементарно отношение и уважение към клиентите на съответната ТА.
Унизително е да ходи всеки турист по отделно и да моли за себе си и за семейството си да ползва ОИ с удължено време. Тези неща трябва да се уредени между ТА и Хотела, всеки турист си е заплатил пакет за да почива приятно.

# 476
  • Мнения: 50
Здравейте, някой може ли  да ми каже нещо интересно за този хотел
KUSADASI GOLF & SPA CLUB LA COSTA-5*

През октомври няма ли да е хладно в планината, където е той?!

# 477
  • Мнения: 6
ddalexa, bibi76, на първата страница от темата има линк към албумите в снимка.бг. За да качите нови снимки влезте като  потребител turkey и същата парола. Направете нов албум за хотела, който искате да ни представите. Ще се радваме да споделим вашите впечатления!

# 478
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте, някой може ли  да ми каже нещо интересно за този хотел
KUSADASI GOLF & SPA CLUB LA COSTA-5*

През октомври няма ли да е хладно в планината, където е той?!


Сигурно, ние сме били в края на август и вечер си беше хладно, без връхна дреха не ставаше, а за октомври ще е  Rolling Eyes, интересно за този комплекс не мога да кажа, все едно си на планина, а не на море, ако търсите такъв тип почивка става.
Доста е далече от платформата - мястото, което са наели за плаж е точно до Птичия остров и за деца е адски неудобен вариант, няма пясък за да поровят и да пограят.
Иначе е красиво, от горе се виждат супер гледки, от нашия апартамент се виждаше в далечината морето, апартаментите са супер просторни и оборудвани с всякакви удобства, но на нас ни липсваше морето.

# 479
  • Мнения: 50
Много ти благодаря за бързият отзив. И  аз така мисля.
За през разгара на лятото сигурно е страхотно, но за октомври е томбола с  много изненади. Може и мъгли да има от планината.
Много ми го хвалят иначе от туроператорската агенция.

Общи условия

Активация на акаунт