На море в Турция - тема 25

  • 113 678
  • 722
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4
Позволявам си да напиша няколко реда по отношение на изказаните мнения за по-късно оставяне на туристите по хотелите и различните часове на вземане на хората които почивката им е свършила. Не мислете ,че всяка ТА която има автобуси за турските курорти не си прави такава равносметка .Хубаво е като мнение,но е почти невъзможно за изпълнение. Аз също искам да  пътувам много по-малко от 48 часа примерно/в двете посоки/. Но си има изисквания,които са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за спазване от ТА. Най-вече за 9 часов престой на автобуса в съответния курорт,във връзка с безопастността при връщане обратно. Няма как да оставим хората по хотелите към 11-12ч. на обяд и да се тръгне да се вземат другите почиващи към 14ч. примерно. Затова се тръгва от София към 12-13ч. в петъка,за да може към 7-8ч. автобуса да е вече в покой примерно в кушадасъ.Ето затова се случва да се оставят хора и към 03ч. в Айвълък или към 07ч. в Кушадасъ и те да висят на рецепция до 14-15ч. Защото и тук си има правила ,че настаняването започва от 14ч. по хотелите. Разбира се всеки хотел си има политика и е напълно възможно да се сложат гривни на хората още в 8ч. сутринта примерно и да се поканят на закуска/въпреки че нямат право на такава при пристигане/.Или примерно да не режат същите след 12ч. на обяд в деня на отпътуване.Обикновено тава е практика в 5* хотели,но не навсякъде.Пример-Тусан Бийч преди 2 дена. Така че Да,знаят се неудобствата при ранното пристигане,не се открива топлата вода,но изискванията и особено ПОЧИВКАТА НА ШОФЬОРИТЕ е изключително важна. Все пак на тези хора сме поверили безопастността си в продължение на над 1000 км. Тези редове не са за заяждане ,а за внасяне светлина по дискутирания казус в последните страници и се отнасят само за автобусните почивки.
"почивката" на нашите шофьори на връщане от Мармарис е била 2 часа, след 20 часов път, че и повече, а някъде го бях чела че трябва да е минимум 8 часа.Но, ТА или по скоро туроператора това явно не о вълнува, в случая Емералд и бях доста притеснена като разбрах че не се спазва това 8 часово отпочиване.Все пак не возят картофи, а живи хора

# 481
  • Ямбол
  • Мнения: 19
Здравейте! Вчера се върнахме от хотел Flora Suite,Kusadasi.Пълно разочарование.Никога не ходете там.Хотелската част е добре,но ресторанта е под всякяква критика.Пълно е с котки.Как е възможно подобно нещо.Те са навсякъде-катерят се по масите,излизат от кухнята.Пълен абсурд.Даже и по етажите в хотела влизаха.Казваш на рецепция и те вдигат рамене и казват така е.Няма ли институции в този курорт да им отидат на проверка.Ако това се случваше в България,веднага щяха да затворят хотела.Много сме разочаровани и от храната.Всеки ден едно и също.Само 2 вида основно от които едно постно и едно месно.

# 482
  • Мнения: 299
-True Blue-,
намерихте ли само самолетни билети? От агенция или не, и на каква цена Ви излязоха?

# 483
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте! Вчера се върнахме от хотел Flora Suite,Kusadasi.Пълно разочарование.Никога не ходете там.Хотелската част е добре,но ресторанта е под всякяква критика.Пълно е с котки.Как е възможно подобно нещо.Те са навсякъде-катерят се по масите,излизат от кухнята.Пълен абсурд.Даже и по етажите в хотела влизаха.Казваш на рецепция и те вдигат рамене и казват така е.Няма ли институции в този курорт да им отидат на проверка.Ако това се случваше в България,веднага щяха да затворят хотела.Много сме разочаровани и от храната.Всеки ден едно и също.Само 2 вида основно от които едно постно и едно месно.
[/quotе]

То да се зачудиш местните ястия от какво месо са. Явно или ги хранят или не си изхвърлят боклука както трябва и те ходят да търсят храна. При всички положения това е недопустимо. Котките ме отвращават и ме е страх от тях. Едни са ми зловещи. Ако ще добермани да ми се разхождат, само котки - не.

# 484
  • Мнения: 4 500
Привет! Относно коментара за почивката на шофьорите - вчера се върнахме от Дидим и пътувахме с Емералд. Спазват се тези 8 или 9 часа, тъй като те оставиха в 7 часа сутринта група, а ние тръгнахме в 15,30 към България. Нещото, което хич не ми допада и не зависи от никоя ТА, е това въпросно настаняване в 14 часа. От 5,30 до 13,45 висяхме като кияци в хотела да ни дадат стаи. Да, зная, че това е световна практика, просто това чакане ни смаза повече от 18-часовото пътуване.
Иначе бяхме в Дидим Бийч Елеганс, хареса ни почти всичко без плажа - камъни и фасове, мръсотия и бутилчици. Храната е добра, стаите също, басейните и те така - чисти са, поддържани, хубава база, ходихме на разходка с яхта - не ви препоръчвам това 6 часово клатене за 140 лири за 3 души. Изобщо като цяло ни хареса, 8 дни минаха като 8 часа  Mr. Green

# 485
  • Мнения: 539
Здравейте! Вчера се върнахме от хотел Flora Suite,Kusadasi.Пълно разочарование.Никога не ходете там.Хотелската част е добре,но ресторанта е под всякяква критика.Пълно е с котки.Как е възможно подобно нещо.Те са навсякъде-катерят се по масите,излизат от кухнята.Пълен абсурд.Даже и по етажите в хотела влизаха.Казваш на рецепция и те вдигат рамене и казват така е.Няма ли институции в този курорт да им отидат на проверка.Ако това се случваше в България,веднага щяха да затворят хотела.Много сме разочаровани и от храната.Всеки ден едно и също.Само 2 вида основно от които едно постно и едно месно.

Котката е свещено животно в мюсюлманския свят.Тя е спасила пророка Мохамет,затова има много котки.Във всички хотели,които сме били е имало котки,но когато персонала се е грижил за тях никога не сме видели те да се катерят по масите и в жилищната част.

# 486
  • Мнения: 262
renkaliso,Въпреки че работя към друга фирма,искам да защитя колегите от Емералд. Точно тази фирма стриктно следи за поне 8 часа почивка на автобусите им. Предполагам че сте чували за т.н. тахо шайби.Точно на тях се записва всичко автоматично и при проверка ,ако автобуса не е почивал нужният минимум, често се налагат глоби . Разбира се има и изключения,може би сте попаднали на такова. Thinking

# 487
  • Мнения: 0
За тези,които тепърва ще посетят хотел "Халич Парк"***** в Айвалък искам да споделя мнението си с оглед избягване на бъдещи разочерования.......
 Хотела действително е много хубав- два външни басейна/ единия детски/,водна пързалка, чисти стаи........но дотук ......от тук започва разочарованието.
  Още при пристиганито се оказа,че организацията е разочароваща......друг е въпроса,че туроператорските фирми не се съобразяват с обявените часове за настаняване.....след 14ч.....
 В края на краищата след обтягане по шезлонги и фоаиета най-накрая бяхме настанени.Първия ден естественно няма обяд-разбираемо е......но също няма обяд и последния преди отпътуване.....
 Решихме да отидем до плажа на хотела и при видяното много хора изпаднаха в шок- оказа се,че плаж няма #Cussing out Плажната ивица е около два метра шезлонгите са наредени между маслинови дръвчета,но пясък-НЯМА. Има нещо подобно на пръст а при влизане в морето е истинска тиня.Оказа се,че това е безооточен залив и всички мръсотии от пристанището се събират тук.Има кей който води на 5-8 метра в морето,но и там е същото......мръсотия и тиня.Морето е зеленикавокафяво дъно не се вижда.....При разговор с гида  относно плажа,същия ни препоръча да ползваме градския плаж на цена 5 турски лири за шезлонг и чадър,но този плаж е също в безоотчен залив и положението е същото.Както и да е.....претръпнахме от първоначалния шок и си казахме: "Винаги може да е и по-зле".Първия ден мина бързо сигурно от умората при пътуването и дойде време за вечеря.....Хотела е типично Турски хотел и повечето от посетителите са турци-може би храната е съобразена с това,но това се повтори през целия ни престой.Агнешко/Шилешко,Овче/ е неизбежното в менюто....за туристи като нас-пилешко.Абсолютно неразнообразно меню-закуската всеки ден е една и съща,обед и вечеря също! Скумрия панирана,която след като остане се преформя на салата с лук за другия ден или се притопля и поднася пак.Сладко има в изобилие,но еднотипно.
 Понеже и друг път сме посещавали Айвалък /по-точно Сарамсъклъ/ знаехме,че плажа там е перфектен затова ходихме на плаж там,но излезе малко солено защото до Айвалък с маршрутка е 2 турски лири,до Сарамсъклъ още 2.5, шезлонг и чадър 10 лири........това е за един човек.Парите оставяме настрани все пак сме на почивка,но се оказа,че след вечеря просто няма къде да отиде човек.Бара до басейна затваря в 00ч. и реално погледнато след 21ч. басейна обезлюдява.Перфектен хотел за жени с "бурки" и пенсионери от нашенски тип,но за хора отишли на море.....нещо не се връзва.
 Предлагат се екскурзии от гидове до о.Лесбос.Тук е следващата прее*авка......35 евро на човек като се оказа,че билета до Лесбос самосиндикално е 20 евро без пазарлък.....за организирана група има намаления от Турска страна......Пътуването е с фериботче и е приятно.При пристигане в Митилини се оказа,че единственната предлагана забележителност е една църква.....от там до 18.00 всеки се спасява поеденично.На о.Лесбос върви само ЕВРО! Оказа де,че нямат чеинджбюра, банките работят до 14.00 и за 30 долара взимаш  10 евро.......добре,че в банката попаднах на свястна служителка,която ми обясни,че курса е неизгоден и ме припрати към Гръцката национална банка,но докато я намеря стана 14.30 и.........греда.Оказа се,че имам долари,турски лири, които са неизползваеми......От там отидохме на градския плаж......водата чиста,но пясък няма- камъни както в морето така и на сушата.Ако нямаш плажни обувки си го закършил от всякъде......шезлонг и чадър е 2 евро на човек.
 Това е накратко......на връщане към България спряхме на магазин Линда....абсолютен вехтошарник а само на 100 м. понадолу има цял комплекс с аутлети на Найк,Ьдидас,Пума,Левис и др,но случайно видях за какво се спира точно пред Линда......на организатора на пътуването се дава едно малко пликче от представител на магазина......докарваш клиентела-получаваш аванс .....речено по нашенски.
 Едно нещо знам: В Халич Парк хотел кракът ми повече няма да стъпи ако ще и шеста звезда да му сложат.Басейн си имам и в България ......а гьолове колкото щеш около София,тако,че не се петзвездни.......

# 488
  • Мнения: 72
Ние се завърнахме от Халич Парк-Дикили.Хотелчето е приятно ,обновено е тази година.Стаите се чистеха всеки ден,кърпите се сменяха,в мини бара се оставяше минерална вода.Ние пристигнахме към 9часа и ни настаниха веднага.Плажа е с широка пясъчна ивица,шезлангите са под тенди.Не ми хареса че при влизане в морето имаше камъни около 1 метър,навътре беше чисто виждаше се дъното.Храна имаше доста,гладен няма да останеш,но еднообразна.Това което не ми хареса че хотела е отдалечен от селището и за да се разхождаш,трябва да хващаш маршрутка.На екскурзията до о.Лесбос ходихме и ние,и аз съм на същото мнение-не си заслужава.Като цяло съм доволна от почивката,за парите които сме платили.

# 489
  • Мнения: 4
renkaliso,Въпреки че работя към друга фирма,искам да защитя колегите от Емералд. Точно тази фирма стриктно следи за поне 8 часа почивка на автобусите им. Предполагам че сте чували за т.н. тахо шайби.Точно на тях се записва всичко автоматично и при проверка ,ако автобуса не е почивал нужният минимум, често се налагат глоби . Разбира се има и изключения,може би сте попаднали на такова. Thinking
съгласна съм с тахо шайбите, ама лично питахме шофьорите и представителя на емералд в колко часа са били в Мармарис, и в колко набратно тръгнахме към България-сами видяхме.може би е изключение, не споря ама си е доста рисковано

# 490
  • Мнения: 23
До "ivanov 7070":С изключение на това,че плажът е на безотточен залив,за другото - категорично не сме съгласни с тебе!!!
Бяхме в HALIC PARK 5* през месец юни.Останахме очаровани макар,че не сме пенсионери  Grinning.Пристигнахме в 5,00ч. сутринта а в 7,00ч. ни сложиха гривните.В 9,30 ни настаниха по стаите.Ползвахме си всичко от ол инклузива почти веднага.Туроператорът ни взе последния ден чак към 21,00ч. /такава беше уговорката/,но хората при освобождаването на стаята не ни свалиха гривните,така че си спечелихме още един пълен ден с всички екстри /хавлии,шезлонги,плаж,обяд,че дори и вечеря/.По този начин почивката ни стана 8 пълни дни !!! Laughing
Плажната ивица е тясна но си е от пясък и се почистваше по два пъти на ден.Вместо чадъри собствениците са засадили маслинови дръвчета,което не беше лошо защото правеха шарена сянка.Дървените скари бяха с шалтета така,че не виждаме какъв е проблема!!!
Храната беше чудесна!Сутрин - стандартни неща + яйца които правят пред тебе,гюзлемета,мекички+няколко вида "леки" манджи.Обяд - агнешко /няколко вида/,пиле/няколко вида/,овче/няколко вида/риба,спагети и др.Вечер - скара/агнешко+риба/всяка вечер различен вид/+овчи кюфтета или кебапчета/,традиционни турски манджи,спагети и др.Салатите бяха над 10 вида постоянно.А за десертите - не ни се говори.И на обяд и на вечеря имаше по над 20 вида десерти /баклави - няколко вида,торти,пасти + много други сиропирани типично турски глезотии и кремове.Интересното и ,че десертите никога не свършваха.Според теб какво значи разнообразие при положение,че можеш постоянно да си избираш от над двадесет вида десерти.Ти от всичките ли хапваше на всяко ядене,че толкова много ти втръснаха и сега мранкаш,че са били еднотипни...... newsm78???
Хотелът си има дълга паркова алея която става за разходки.Ако това ти е малко, можеш да се разхождаш по ПАНОРАМНИЯ път до Айвалък.Ако те помръзва - пред входа на хотела спират маршрутки.В едната посока е остров Джунда а в другата Айвалък.Цената е 2 ТЛ.И на Джунда и в Айвалък е пълно с паркове,заведения,пазари,че дори и дискотеки кото работят денонощно.Маршрутките вървят цяла нощ през няколко минути.Разхождай си и пазарувай колокото си искаш!Никой не те спира!Друг е въпроса,че и в хотела от 00,00ч всяка вечер започва дискотека в подземния бар!
Басеинът е перфектен - изключително чист,дълбок и голям.Шезлонгите са много и винаги можеш да си намериш място.Има и екстремна пързалка.Ако искаш усамотение,има закрит басейн - дълбок и чист.
Аниматорите бяха слаби,но ние не сме се занимавали с тях.
Външни екскурзии не сме ползвали,така,че нямаме мнение!
В заключение - HALIC PARK 5*е едно чудесно място за почивка и разходки с дружелюбен персонал и перфектна хигиена в стаите /всеки ден ни сменяха бельото/,така,че с удоволствие ще го посетиме пак!!!  bouquet
А това,че ти се заричаш,че повече няма да го посетиш - си е твой проблем.
Уверявам всички които четат тази дискусия,че "ivanov 7070" не е обективен и се опитва да внушава неща които не са истина !!!
 

# 491
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Не можах да се сдържа. Какво ви пречи това настаняване в 14 часа. Опита ми е малък, защото само от три години почивам в Турция, но винаги при пристигането ни в 8 часа са ни слагали гривните, хвърляме куфарите на рецепция, в СПА-то се къпем и преобличаме и хоп на басейна или морето. Така до 14-15 часа. Стаите са ни готови и се настаняваме. Дремваме и сме готови за вечерта.
Никога не са ни спирали да закусваме или обядваме при пристигането.
Последния ден също. Освобождаваме стаята още сутринта. Куфарите в багажното и хоп на басейна. Малко преди да тръгнем се къпем в СПА-то, обличаме се, зареждаме се с вода и се качваме на рейса. Идеално за нас. Имаме си един пълен ден на пристигане и почти пълен на тръгване.
Четох разочарование за хотел Флора. Не съм била там, но съм научила едно - в Турция само 5звездни хотели и то похвалени тук във форума. 

# 492
  • Мнения: 50

Четох разочарование за хотел Флора. Не съм била там, но съм научила едно - в Турция само 5звездни хотели и то похвалени тук във форума.  

Тук аз не съм много съгласна.
Ако не ти позволява бюджета за петзвезден и в три и 4 звезди хотел можеш да отседнеш, зависи какви са ти приоритетите.
Ако не търсиш лукс и много, ама много изобилна храна, какво ти пречи да си в тризвезден - в повечето има същите забавления както и в петзвездните хотели - Басейн, анимация, забавления за деца.

Ако момичето, което се е върнало наскоро от хотел Флора суит, добави повече неща за почивката си относно хотела, ще добием реална представа  и ще можем да сравним . Сега знаем само за многото котки,  за ресторанта под всякаква критика и за двете основни ястия.
Нека да каже храната вкусна ли е била, имало ли е избор - закуска, обяд, вечеря.
Ако желае разбира се. Simple Smile
Честно казано на първа страница 3 звездните хотели имат само отзиви от доста минали години назад.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2013, 10:32 от yours5

# 493
  • Бургас
  • Мнения: 10 827

Четох разочарование за хотел Флора. Не съм била там, но съм научила едно - в Турция само 5звездни хотели и то похвалени тук във форума. 

Тук аз не съм много съгласна.
Ако не ти позволява бюджета за петзвезден и в три и 4 звезди хотел можеш да отседнеш, зависи какви са ти приоритетите.
Ако не търсиш лукс и много, ама много изобилна храна, какво ти пречи да си в тризвезден - в повечето има същите забавления както и в петзвездните хотели - Басейн, анимация, забавления за деца.


Ние първоначално щяхме да сме в Bitez Farden Life, който е 4*, но рейтинга му в tripadvisor беше 74%. Сега ще сме в Isis, който въпреки, че е 5* е с по-нисък рейтинг - 54%. Въобще гледах много хотели 4*, които бяха със същия, че дори и с по-висок рейтинг от 5*. Майка ми е почивала в х-л Адакуле, който е 5*, но беше по-доволна от един 4*, в който беше на следващата година. Въобще звездите не са гаранция за нищо. Гледайте хотелът да е реновиран скоро и да има положителни отзиви за храната и обслужването.

# 494
  • София
  • Мнения: 164
Не можах да се сдържа. Какво ви пречи това настаняване в 14 часа. Опита ми е малък, защото само от три години почивам в Турция, но винаги при пристигането ни в 8 часа са ни слагали гривните, хвърляме куфарите на рецепция, в СПА-то се къпем и преобличаме и хоп на басейна или морето. Така до 14-15 часа. Стаите са ни готови и се настаняваме. Дремваме и сме готови за вечерта.
Никога не са ни спирали да закусваме или обядваме при пристигането.
Последния ден също. Освобождаваме стаята още сутринта. Куфарите в багажното и хоп на басейна. Малко преди да тръгнем се къпем в СПА-то, обличаме се, зареждаме се с вода и се качваме на рейса. Идеално за нас. Имаме си един пълен ден на пристигане и почти пълен на тръгване.
Четох разочарование за хотел Флора. Не съм била там, но съм научила едно - в Турция само 5звездни хотели и то похвалени тук във форума. 
Аз бих искала да ви реплекирам - вероятон благодарение на малкия ви опит или от натовареността на хотелите сте останали с такова впечатление, но в действителност не е така. Преди две седмици бях в Дикили и хората в хотела искаха в 12:00ч. да издадем стаята заедно с картите за достъп и картите за хавлиите на плажа. При пристигането ни гривните ни ги сложиха около 11:00ч. и то след като ние помолихме по-остро /на друга българска група ги поставиха тогава/. Така, че не съм съгласна, с мнението, че няма проблем - това, че автобусите и шофьорите трябва да почиват - е без коментар, но че трябва да бъде осигуроно нормално пребиваване на всеки турист в даден хотел - това е задължение на всяка ТА. Съгласете се, че има и малки деца, които почиват с родителите си. Не виждам какъв може да бъде проблема - ТА да си договори освен стаите и смените на туристите да си договори и ОИ.

Общи условия

Активация на акаунт